Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Сега е вълната на свинския грип.

Подбрах информация на официален източник - МЗ.

Свински грип - симптоми, лечение и методи за защита

От Пресцентър на Министерство на здравеопазването

2009-05-18 00:00

font.gifdecrease.gifincrease.gif Какво е свински грип?

Свинският грип е вирусна инфекция. Има много видове грипен вирус, които непрестанно търпят промени ( мутации в молекулата им) като по този начин затрудняват иммунната система на човека и способите й за борба с тези видове инфекции. Вирусната инфекция причиняваща свински грип е известна като H1N1, която е грипна инфекция от тип А ( съществуват инфектии от тип B и C)

swine-flu.jpg Това е същата група от H1N1 вируси, които причиняват стандартните грипни инфекции при хората всяка година, но за разлика от тях, свинският грип се причинява от различен щам на H1N1. Текущият щам на свинският грип не е срещан преди сред прасета и хора, и съдъжа смесица от генетичен материал съществуващ както у хората така и у свинете и птиците. С други думи това е нов вид видус, срещу който хората нямат изграден имунитет.

източник: http://medical.bg/medicalnews/read592.html

Моите деца вече сами си купиха маски пт аптеката.

Темата е най-вече за взаимопомощ - кой как се предпазва.

Но също и за други мнения, впечатления, размисли.

Дано взаимно да сме си полезни.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, най-доброто нещо за предпазване от заразяване при епидемия това е молитвата.

Ако е истинска епидемия, то самия смисъл на епидемия предполага, че молитвата е необходимото и почти достатъчно условие за предпазване.

АКо е епидемия, измислена от фармацептичните компании, то пак молитвата ще ни свали стреса и страха, които ни причиняват.

А има и други неща, които всеки според интуицията си може да прилата. Ама най-ефективните пак са духовни практики :) Например ритмичното дишане.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Аз имам усещането, че свинския грип по вегетарианци няма да "ходи"... :)

Така си мисля!

Все пак, за да не подведа някой съм готов на експеримент... Искам да контактувам със доказано заразени, без предпазни мерки и някаква лична профилактика в този смисъл.

Резултатите навярно няма да са представителни, но ако не се заразя,... поне ще има алтернативен избор за месоядците, на лекарствата, които трябва да приемат.

Дали ще станат вегетарианци, обаче е друг въпрос ?!? :)

В този ред на мисли търся идеи и ...подходящи запознанства със групички заразени.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: НиколаДамянов

Много си прав, и аз съм си го мислила.

Всички тези болести-свински, птичи, кравешки :P са, за да разберем, че месото не трябва да ни е храна... Но всеки сам избира :feel happy:

А и молитвата също е отличен метод! :) БожидарЗим

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Чесън и праз в обилни количества вечер. Мисля всеки знае защо.

Като човек, който на ден е в контакт с много деца - никак не е добра идеята да доказваме имунитета си като умишлено влизаме в контакт. Ние може да не се разболеем, но ще разнесем заразата на други, които нямат нашите защитни сили.

Линк към коментар
Share on other sites

Също засилване на консумирането на плодове, зеленчуци и пиене на много билков чай с мед. Сега това съм направил.

Понякога вместо чай, пия гореща вода с мед или само гореща вода. Може и няколко дена на плодов разтоварителен режим или пък защо не и на житен режим.

Гледам и при най-малкото изпотяване да се преобличам и да си държа краката топли.

Няколко дена подред след изстиване на краката ги държах в гореща вода с морска сол.

Разбира се всичко това може да се комбинира с методи като: молитва, чистене на дома (и/или работното място...) с мисълта "както изчиствам навън, така да се изчисти и в мен" и т.н. и т.н.

А иначе по темата за суматохата по епидемиите, не мисля, че трябва да се паникьосваме. По-скоро да бъде разумни, съзнателни, да се грижим за себе си, да обичаме тялото си и разбира се да внимаваме.

Линк към коментар
Share on other sites

А тук е най-важното: http://www.evropea.com/svinski_grip.html

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Понеже ми е прясна темата - предните два дена бях си лепнала грипче (не свински обаче) ще споделя как се оправих. Имам безотказно лекарство - една глава чесън се счуква и се смесва с един - един и половина лимон и 2-3 (това е навкус) лъжици мед (разбира се не купен от близкия хипермаркет). Малко е трудно за изяждане но ефекта е поразителен поне за мен. Аз разбира се в момента в който усетя, че развивам грипни симптоми минавам на плодове и зеленчуци или поне спирам животинските продукти, хляба и готвеното.

Линк към коментар
Share on other sites

Toва, което смятам, че беше важно да се изнесе в медиите:

Симптоми на свински грип:

  • Внезапна отпадналост - човек трудно може да продължи да работи, тренира, учи, и да извършва какъвто и да е род дейности
  • Температурата е над 38 градуса
  • Загуба на апетит
  • Гадене и повръщане
  • Пневмония още на 2-ия или 3-ия ден
  • Болки в мускулите на очите, очните ябълки и по цялото тяло

Кога да потърсите помощ при съмнение за свински грип? При децата спешните предупредителни симптоми за свински грип включват: -Бързо дишане или проблеми с дишането -Синкав или сив цвят на кожата -Детето не поема достатъчно течности -Тежко или продължително повръщане -Детето не се събужда или не води обичайната комуникация с възрастните -Детето е необичайно раздразнително -Настъпва подобрение от грипоподобните симптоми, но след това те се връщат с треска и още по-тежка кашлица

Линк към коментар
Share on other sites

Бях чел някъде,Учителя да казва,че грипа ходи там където има наслояване на отрицателни мисли.

Не зная дали дали ще ходи или не при месоядците,но поне ще ги накара да ограничат свинското :D .

Линк към коментар
Share on other sites

Тук се сетих нещо за вегетарианството.

Никъде не се твърди изрично, че за духовния път необходимост е да си вегетарианец. Буда говори за средния път, а Учителят говори, че трябва да се отнасяме със внимание към лошите си страни и не да ги насилваме, а да им говорим и увещаване.

Според мен неправилно е да се смята, че вегетарианството води директно към духовно израстване.

По-скоро вегетарианството е признак за някакво духовно израстване и едно от възможните следствия от него.

И всъщност духовните качества довели до вегетарианството спомагат за предпазване от болести, а не толко вегетарианство само за себе си.

Ако искаме дълготрайни и сигурни резултати, то трябва хората да развиват съответните духовни качества, а да не се съсредоточават да развиват признаците за тях. Обратното е все едно да си имплантираш силикон в мускулите, за да изглеждат много големи и яки, вместо да тренираш здраво със щангите. И накрая ще изглеждаш много як, но нямаш сили да прекопаеш една градинска леха :)

Та имам един въпрос по темата.

Кои духовни качества, чийто признак може да се окаже и вегетарианството, биха ни предпазили от грип?

Линк към коментар
Share on other sites

БожидарЗим

Според мен неправилно е да се смята, че вегетарианството води директно към духовно израстване.

По-скоро вегетарианството е признак за някакво духовно израстване и едно от възможните следствия от него.

:thumbsup:

"Кои духовни качества, чийто признак може да се окаже и вегетарианството, биха ни предпазили от грип?"-Любов, Вяра и Съзнателност.

Но кой, какво влага в тези понятия си е пак според личното разбиране.

Линк към коментар
Share on other sites

 

"Кои духовни качества, чийто признак може да се окаже и вегетарианството, биха ни предпазили от грип?"

Грипният вирус си е вид паразит.Какви ли методи и начини съществуват за борба с паразитите? По тази тема ще се изпишат томове за напред. Важното е тези ,които ги пишат да са се справили с проблема. Дали и обществото ни не се задушава от най-разнообразни видове паразитизъм? Какво ли е извикало на бял свят тези нови болести? 

Линк към коментар
Share on other sites

Toва, което смятам, че беше важно да се изнесе в медиите:

Симптоми на свински грип:

  • Внезапна отпадналост - човек трудно може да продължи да работи, тренира, учи, и да извършва какъвто и да е род дейности
  • Температурата е над 38 градуса
  • Загуба на апетит
  • Гадене и повръщане
  • Пневмония още на 2-ия или 3-ия ден
  • Болки в мускулите на очите, очните ябълки и по цялото тяло

Кога да потърсите помощ при съмнение за свински грип? При децата спешните предупредителни симптоми за свински грип включват: -Бързо дишане или проблеми с дишането -Синкав или сив цвят на кожата -Детето не поема достатъчно течности -Тежко или продължително повръщане -Детето не се събужда или не води обичайната комуникация с възрастните -Детето е необичайно раздразнително -Настъпва подобрение от грипоподобните симптоми, но след това те се връщат с треска и още по-тежка кашлица

Такива са симптомите на всички видове грип!За да се установи какъв точно вирус ви е нападнал,са необходими изследвания.При всички случаи-ЛЕКАР!Колкото до превенцията,всички са наясно.

Линк към коментар
Share on other sites

Причините ,които пораждат заболяванията ,не са толкова прости,Те са физически ,психически,духовни...Има 2-3 процента от населението ,което не води здравословен начин на живот ,а още по-малко - духовен,но е относително здраво до дълбока старост.Мисля ,че целта на тази тема е да изясним ,доколкото е възможно, симптомите на грипа /има малки разлики между различните видове грип,но най-добре е да бъдат направени изследвания/;да обменим мнения относно предпазването и лекуването в начален стадий и да се опитаме да разберем ,че колкото и да сме духовни ,понякога имаме нужда от лекар.Именно затова и научавайки за немарливост ,а може би незнание ,довели до смъртен случай ,направих тези таблици:

ТУК

ТУК

Има ги и на друго място във форума/без пряк линк/.Те не засягат конкретно грипните заболявания ,но могат да ви дадат непълна информация от какво сте болни/естествено ,заключението е на лекар след нужните изследвания/ и кога да отидете на лекар.

Искрено се надявам да имаме обективна оценка за нашите духовни и лечителски възможности.

И да не се разболяваме често.

Желая здраве на всички !

Линк към коментар
Share on other sites

:) Всичко написано тук е и ще бъде много относително.

Аз така и не знам какво всъщност е "грип" чисто понятийно.

Но приемайки съществуването му, мисля ,че вече го приемам в себе си по един или друг начин.

Преди 2 години след поредица от грипни заболявания , които така и не установиха какви точно са.

Без да ми назначат адекватно лечение и единственото което получавах като рецепти беше видове антибиотици,

в мен се зароди едно раздразнение , то растеше, набираше сила и стана едно голямо недоволство срещу нещото наречено грип, което си ме беше харесало и се беше настанило вече няколко месеца в мен.

Тогава се ядосах и реших че ми омръзна да съм домакин на подобни бацили, незнайни дори и за лекарите които ме лекуваха и когато стигнах критичната фаза в която не смъквах температурата от 38.5 , а лекарката казваше , че било просто грип, реших , че повече няма да приема в себе си никакъв грип.

След 2 дена бях здрава , вече две години не съм се разболявала.

Но, стана едно пречупване, нещо в мен се промени.

Когато усетя че грип се опитва да ме навести , правя един добър крос , засилвам чайовете и създавам желязна мисъл против грипа.

Грипът е мисъл.

Ако човек го допусне в себе си той се разполага и се връща многократно.

Усложненията за които така упорито се говори , не са от грипа , а от други здравословни (и психически) проблеми на човека.

Грипа атакува слабите места в организма.

До тук с мен.Това е само в начални стадии.Когато човек има вътрешна убеденост ,че може да се справи сам.

Във всички останали случаи , консултацията с лекар е желателна.

Защото ако имам неизлекуван бронхит ,един грип -нелекуван- лесно ще го превърне в пневмония.Разбира се човека после ще умре от усложнения на грип, но дали е така....?

Линк към коментар
Share on other sites

Причините ,които пораждат заболяванията ,не са толкова прости,Те са физически ,психически,духовни...Има 2-3 процента от населението ,което не води здравословен начин на живот ,а още по-малко - духовен,но е относително здраво до дълбока старост.Мисля ,че целта на тази тема е да изясним ,доколкото е възможно, симптомите на грипа /има малки разлики между различните видове грип,но най-добре е да бъдат направени изследвания/;да обменим мнения относно предпазването и лекуването в начален стадий и да се опитаме да разберем ,че колкото и да сме духовни ,понякога имаме нужда от лекар.Именно затова и научавайки за немарливост ,а може би незнание ,довели до смъртен случай ,направих тези таблици:

ТУК

ТУК

Има ги и на друго място във форума/без пряк линк/.Те не засягат конкретно грипните заболявания ,но могат да ви дадат непълна информация от какво сте болни/естествено ,заключението е на лекар след нужните изследвания/ и кога да отидете на лекар.

Искрено се надявам да имаме обективна оценка за нашите духовни и лечителски възможности.

И да не се разболяваме често.

Желая здраве на всички !

Симптомите на бронхита не отговарят на тези в таблицата!(Симптомите на другите заболявания не съм ги гледала.)

Линк към коментар
Share on other sites

Най-ефикасното нещо за защита на имунната система е натуралното кисело мляко с мед и канела....всеки ден. При съмнения за настинка...чесън,магданоз и лимон, смесени в любимо съотношение, но чесънът винаги с магданоз. С любов Радка

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля,че отново се налага/за кой ли път/да коментирам какво точно съм написал.

И така -едната таблица има заглавие:''Да потърсим ли веднага лекарска помощ ?''.В нея са посочени само ТЕЖКИТЕ ЕТАПИ НА ЗАБОЛЯВАНЕТО.ТОГАВА Е НЕОБХОДИМО ВЕДНАГА ДА ПОТЪРСИМ ЛЕКАРСКА ПОМОЩ.Защо ми се струва, че за тази фаза на бронхита симптоми като:много висока температура;силни болки в гърба и гърдите и втрисане или треперене, са точни?

Аз не бих си позволил лукса за такава важна информация да не ползвам достатъчно авторитетни медицински енциклопедии.Имаме хиляди посещения на тази тема и до този момент не е имало отрицателни коментари.Естествено хората са различни.Понякога има и съпътстващи скрити заболявания и може картината на заболяването да изглежда малко по-различна.А и гените ни и начинът на живот не са еднакви за всички хора..Един боледува по-леко,а друг -по-тежко.

Но всеки си е свободен да вярва или не на тази информация.След като има по-добра -нека си я ползва.

ИСКРЕНО ВИ ПОЖЕЛАВАМ ДА НЯМАТЕ СВОЙ ОПИТ,СВЪРЗАН С ТЕЗИ ТЕЖКИ ФАЗИ НА ЗАБОЛЯВАНИЯТА!

-

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля,че отново се налага/за кой ли път/да коментирам какво точно съм написал.

И така -едната таблица има заглавие:''Да потърсим ли веднага лекарска помощ ?''.В нея са посочени само ТЕЖКИТЕ ЕТАПИ НА ЗАБОЛЯВАНЕТО.ТОГАВА Е НЕОБХОДИМО ВЕДНАГА ДА ПОТЪРСИМ ЛЕКАРСКА ПОМОЩ.Защо ми се струва, че за тази фаза на бронхита симптоми като:много висока температура;силни болки в гърба и гърдите и втрисане или треперене, са точни?

Аз не бих си позволил лукса за такава важна информация да не ползвам достатъчно авторитетни медицински енциклопедии.Имаме хиляди посещения на тази тема и до този момент не е имало отрицателни коментари.Естествено хората са различни.Понякога има и съпътстващи скрити заболявания и може картината на заболяването да изглежда малко по-различна.А и гените ни и начинът на живот не са еднакви за всички хора..Един боледува по-леко,а друг -по-тежко.

Но всеки си е свободен да вярва или не на тази информация.След като има по-добра -нека си я ползва.

ИСКРЕНО ВИ ПОЖЕЛАВАМ ДА НЯМАТЕ СВОЙ ОПИТ,СВЪРЗАН С ТЕЗИ ТЕЖКИ ФАЗИ НА ЗАБОЛЯВАНИЯТА!

-

Бронхитът започва с парене и дразнене в гърлото и ларинкса,което предизвиква суха дразнеща кашлица.Температурата е 37-38 градуса.След 2-3 дни се появява гъст жълт или зелен секрет.Може да премине без антибиотично лечение,но не винаги и не при всеки.Редно е, ако до три дни симптомите не се повлияят от приложеното лечение,да се търси лекарска помощ поради опасност от възникване на бактериална инфекция или развитие на пневмония(в таблицата симптомите са на пневмония!).Не трябва да се изчаква до симптомите дадени в таблицата,а да се посети лекар и евентуално да се направи рентгенография.Може би нямаше да има толкова жертви на свинския грип,ако хората бяха малко по-грамотни.Колкото до мен-ЧЕТА,ЗНАМ и НЕ ЧАКАМ! БЪДЕТЕ ЗДРАВ!

Линк към коментар
Share on other sites

Mисля,че повечето от нас знаят основните симптоми на бронхита /дразнеща кашлица,болки в гърлото и гърдите/

Но не мисля ,че заради тях някой ще отиде при лекар.Поне не през първите 1-2 дни.

Бронхитът има три форми:лека ,средна и тежка.В таблицата съм посочил симптомите ,които са свързани с тежката форма.Тогава температурата е 38,5-39 градуса, има силни болки в гърдите и гърба,задух и често втрисане и треперене.Според източниците ,които съм прегледал , основните симптоми се ''покриват ''с тези на пневмонията.Естествено, при пневмонията има промяна в цвета на храчките и температурата може да достигне до 39,5-40 градуса.Но не мисля ,че това е толкова важно.Нали трябва да се отиде веднага на лекар,за да няма по-тежки последствия за здравето ни?.А той ще определи от какво точно боледуваме.

А такава е целта на таблицата.

Линк към коментар
Share on other sites

Mисля,че повечето от нас знаят основните симптоми на бронхита /дразнеща кашлица,болки в гърлото и гърдите/

Но не мисля ,че заради тях някой ще отиде при лекар.Поне не през първите 1-2 дни.

Бронхитът има три форми:лека ,средна и тежка.В таблицата съм посочил симптомите ,които са свързани с тежката форма.Тогава температурата е 38,5-39 градуса, има силни болки в гърдите и гърба,задух и често втрисане и треперене.Според източниците ,които съм прегледал , основните симптоми се ''покриват ''с тези на пневмонията.Естествено, при пневмонията има промяна в цвета на храчките и температурата може да достигне до 39,5-40 градуса.Но не мисля ,че това е толкова важно.Нали трябва да се отиде веднага на лекар,за да няма по-тежки последствия за здравето ни?.А той ще определи от какво точно боледуваме.

А такава е целта на таблицата.

Ето,че се разбрахме! :) Просто исках да кажа,че при грипна епидемия е необходимо да се действа бързо,още повече, че при свинския грип бронхитът за броени часове може да премине в пневмония.Ако няма подобрение до третия ден(дори да няма влошаване) тичайте към лекаря!ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ЗДРАВЕ!

Линк към коментар
Share on other sites

Най-ефикасното нещо за защита на имунната система е натуралното кисело мляко с мед и канела....всеки ден. При съмнения за настинка...чесън,магданоз и лимон, смесени в любимо съотношение, но чесънът винаги с магданоз. С любов Радка

:hmmmmm: За млякото не съм много съгласен, много хора вече не го смилат добре и тогава то служи като източник на слуз - храна за микроорганизмите и алергени! А чесънът и изобщо луковите за онези, които не ги понасят или избягват по различни причини могат да се заменят с други фитонцидни зеленчуци - ряпа или репички, зеле или алабаш. Вместо канела може да се приема джинджифил и т.н., почти всяко нещо си има заместители, които е добре да се познават. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Ето какво се случи с мене. Вчера нещо не ми се ядеше и след обяда се почувствах отпаднал. Полегнах си. Зле ми е, тресе ме. Грипче нещо такова. Премерих си температурата и тя беше 38 и нещо, а към 19 часа беше 39 градуса. Пийнах си хомеопатия, цветните есенции на д-р Бах, и всичко на всичко да съм пил през целият ден три или четири чая без да ям нищо. Накиснах си краката вечерта в топла вода със морска сол, напарих се с вряла вода. И се събуждам тази сутрин със 37 градуса, сега вече е 36,3 градуса. Е, отпаднало ми е още, но съм жизнен и се чувствам много добре. Желая здраве на всички.

Линк към коментар
Share on other sites

Най-ефикасното нещо за защита на имунната система е натуралното кисело мляко с мед и канела....всеки ден. При съмнения за настинка...чесън,магданоз и лимон, смесени в любимо съотношение, но чесънът винаги с магданоз. С любов Радка

:hmmmmm: За млякото не съм много съгласен, много хора вече не го смилат добре и тогава то служи като източник на слуз - храна за микроорганизмите и алергени! А чесънът и изобщо луковите за онези, които не ги понасят или избягват по различни причини могат да се заменят с други фитонцидни зеленчуци - ряпа или репички, зеле или алабаш. Вместо канела може да се приема джинджифил и т.н., почти всяко нещо си има заместители, които е добре да се познават. :thumbsup:

Напълно съм съгласна с това,че не бива да се злоупотребява със слузообразуващи храни(дори когато човек е здрав).Джинджифилът е перфектен антиоксидант!Добре е да се приема 3 пъти на ден-по 1/3 чаена лъжичка джинджифил разбъркан в чаена лъжичка мед(дозата е за възрастни!).Приема се 1/2 час преди хранене.Има една подробност-понеже джинджифилът е "горещ",не се приема при температура!Чудесно средство за укрепване на организма е теснолистния живовлек(за разлика от широколистния има и противоалергично действие).Използва се под формата на сироп(в аптеките го има!) или под формата на отвара-1 супена лъжица живовлек ври 5 минути в 400г вода,оставя се да изстине и се подслажда с лъжица мед.Приема се 3 пъти дневно преди хранене.Живовлекът прочиства целия организъм.(И тук има една подробност-понижава кръвната захар,поради което се приема подсладен!)Храната трябва да е "жива"-ядки,плодове,зеленчуци,зърнени храни и т.н.,задължително съобразена с особеностите на организма.Това,че лукът или ряпата за един са полезни,не означава че ще са полезни за друг!Вместо вода е добре да се пие билков чай-шипка,лайка,липа,комбиниран.Лъжичка конфитюр от малини в чая е старо руско противопростудно и противотемпературно средство!Много добър ефект има "Септилин"-препарат на индийската фирма Хималая(знам го от личен опит!)И най-вече,необходимо е СПОКОЙСТВИЕ И :3d_012:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...