Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология на професионалното ориентиране


fony

Recommended Posts

Здравейте,

Как мислите дали само от 2 и 8 дом и планетите в тях може да се съди за финансовото положение на човек?

Аз например имам Юпитер в 2 дом в Водолей, а в осми дом лъв без планета.

Дайте мнения по въпроса.

благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

само от втори и осми дом би било много сухарско да се съди за финансовото положение. хубаво е да видш поне управителите на съответните домове, знаците и домовете, където се намират, аспектите, които правят... а също в твоя случай и юпитер виж кои дом ти управлява..... освен това много е важно в коя част от дома попада (много са нещата, които трябва да имаш на предвид, за да направиш една точна преценка), а освен натала трябва да гледаш и различните методи за прогностика, за да видиш дали това, което ти е дадено има шанс да бъде реализирано :angel::D:thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте,

Нямам много опит с разглеждане на натални карти и въобще нямам много дълбоки познания по астрология, но в момента се намирам на етап в живота си, когато имам възможност да избирам в каква професионална насока да се развивам. Понеже имам доста колебания по въпроса, иска ми се да се допитам и до наталната си карта. Какво е най добре да се гледа когато става въпрос за професия?

Линк към коментар
Share on other sites

Направи паралел между 1-ви, 6-ти и 10-ти дом.

Положението на господарите на съответните домове също може да бъде полезна.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Като кратко допълнение към последните две мнение - също наличието на Планети в някои от тези Домове и също Домовата позиция на Слънцето.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Много ви благодаря за отговорите. Явно трябва доста да почета, понеже засега всичко ми е мъгла. Планетите, в домовете ги видях кои са. Прочетох какво значи да бъдат в тези домове, но засега съм дотук. Ако някой има желание и време да ми помогне да доразшифровам другите неща, ще се радвам на помощ. Иначе ще продължавам да се ровя и да чета, а може и някоя програма да ползвам.

Благодаря ви пак!

Лек ден и много усмивки! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

О, и мен заитересувахте опредлено. Родена съм на 15.05.1977 в София в 12.15 на обед в неделя. Каква е подходящата работа за мен или по-точно казано определената? Вендор би ли ми помогнал?

Линк към коментар
Share on other sites

Слънце в 10 дом в телец и Лъв на АС изисква изява на егото.Юпитер е в 10 дом и дава лидерска позиция.Господар на 10 дом е Венера и се намира в 8 дом.С други думи едната възможност е в сферата на финансите.НО Уран управлява 6 дом и екзалтира в скорпион в 3.Освен изобретенията, самобитността,електричеството и пр., той ръководи и окултизма, окултните науки.Осми дом освен финансите, данъците, завещанията и т.н. разглежда и въпросите около прераждането, духовното и физическото възраждане.Така че от теб би могло да излезе и добър астролог.Но имайки предвид лъв на АС и фактът, че Венера е в овен, ти препоръчвам нещо по-динамично.Като банково дело например.Успех, Аделаида!

Сев, не си оставил/а никакви данни-как да помогнем?

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Ето моето предположение на прима виста за Аделаида.

Много е вероятно да си родена във високопоставено в някакво отношение семейство (или поне с традиции в дадена сфера, които са фамилна гордост) и по тази причина е възможно да си подложена на натиск каква професия и дори каква длъжност да се стремиш да заемеш.

В началото много е вероятно да си искала да се занимаваш с някакво сценично изкуство, или модел/манекен, или нещо подобно (в краен случай някакъв спорт, но не отборен, а индивидуален).

В последствие посоката се е сменила към "по-сериозни" дейности и въобще животът е показал, че ще ти се наложи да работиш и то много. Ти би могла да бъдеш мениджър или изпълнителен директор на фирми в областта на икономика, финанси, право и то по-скоро ориентирани в консултантската дейност - например счетоводни или юридически консултации или като посредници в различни сделки между например български и чуждестранни икономически субекти и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Тази тема е много интересна и за мен - за жалост, интересът ми към астрологията е почти в зародиш. Все нямам време да се захвана по-сериозно с това хоби...

Та някой ще бъде ли добър да ми каже каква е подходящата професия/и за моя милост - родена съм на 16.03.1982 г. в гр. София. Знам за себе си, че съм Риби с асцендент Рак и Луна в Стрелец, но доколкото прочетох, това не е определящо при избора на професия. Ще ми е прелюбопитно да прочета вашата интерпретация, уважаеми астролози :)

Линк към коментар
Share on other sites

Нужен е и часът на раждане.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_139: Привет, Диана!

Личи си в колко часа съм си писала поста и най-вече си личи, че съм спяла вероятно :D

Родена съм в 11:55 на обяд ;)

Поздрави от мен и усмихнат ден!

Линк към коментар
Share on other sites

Слънце в 10 дом в телец и Лъв на АС изисква изява на егото.Юпитер е в 10 дом и дава лидерска позиция.Господар на 10 дом е Венера и се намира в 8 дом.С други думи едната възможност е в сферата на финансите.НО Уран управлява 6 дом и екзалтира в скорпион в 3.Освен изобретенията, самобитността,електричеството и пр., той ръководи и окултизма, окултните науки.Осми дом освен финансите, данъците, завещанията и т.н. разглежда и въпросите около прераждането, духовното и физическото възраждане.Така че от теб би могло да излезе и добър астролог.Но имайки предвид лъв на АС и фактът, че Венера е в овен, ти препоръчвам нещо по-динамично.Като банково дело например.Успех, Аделаида!

Благодаря Оля!

Не само, че е подходяща сферата "Финанси", а и това съм учила и в тази сфера се занимавам вече няколко години наред, явно си е дошла на мястото. Споменаваш изобретенията. Това е друга тема на разговор. Като малко рисувах великолепно и мечтите ми се лутаха около точно тази моя способност, просто обожавах да го правя... И мечтаех да стана дизайнер на дрехи, мебели, и кокво ли още не в сферата, даже си имах и колекции, а отделно и ходех все дет що имаше рисуване и конкурси детски. Уви обаче, живота ме отведе не в мечтите ми, а във Финансите. работат си в момента също я харесвам. Хм. Благодаря за труда който си хвърлила. :3d_050:

Ето моето предположение на прима виста за Аделаида.

Много е вероятно да си родена във високопоставено в някакво отношение семейство (или поне с традиции в дадена сфера, които са фамилна гордост) и по тази причина е възможно да си подложена на натиск каква професия и дори каква длъжност да се стремиш да заемеш.

В началото много е вероятно да си искала да се занимаваш с някакво сценично изкуство, или модел/манекен, или нещо подобно (в краен случай някакъв спорт, но не отборен, а индивидуален).

В последствие посоката се е сменила към "по-сериозни" дейности и въобще животът е показал, че ще ти се наложи да работиш и то много. Ти би могла да бъдеш мениджър или изпълнителен директор на фирми в областта на икономика, финанси, право и то по-скоро ориентирани в консултантската дейност - например счетоводни или юридически консултации или като посредници в различни сделки между например български и чуждестранни икономически субекти и т.н.

Здравей Диначе, Благодаря ти и на теб!

Много точно е изречението за това какво съм искала...в целта! И живота ми е показал наистина, че ще работя и то много!!!! Поне до мемента! Пак попадение! Завършила съм и Икономика и Право, в момента се развивам в областта на Икономиката, засега....

Благодаря ти за труда! Поздрави, Ани!!! :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, Шехина!Независимо че Слънчо ти е в риби, при теб е в 10 дом, а това дава лидерска позиция и желание за изява на егото.Имаш риби на МС и Нептун в 6 дом.Там се намират също Уран и Луната.Доста емоционална и грижовна си и ако можеше да стоиш на едно място, бих ти препоръчала психологията.Но стрелец е на върха на 6 дом, а той изисква работа, свързана с повече динамика.Затова изкуството и новите му форми, фотографията, дизайнерството, рекламата са сфери, където мисля, че би се изявила доста добре.Успех в търсенето! :thumbsup:

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes: 29.8.1986 - 12.00 (обяд) Хасково - пол женски :)

Благодаря предварително :3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

Оленка, остави ме без думи, наистина...Питала съм и други астролози по други форуми :rolleyes: , но никой не ми е писал нещо толкова вярно за мен от началото до края...Благодаря ти сърдечно :3d_043::3d_038::3d_059:

Всичко е точно - хубавото при мен е, че психологическото ми образование беше началото и на истинското ми опознаване и то ми показа, че силата ми и сърцето ми наистина са в изкуствата. А още по-хубавото е, че съвременната психология и особено психотерапия са все по-артистични, не само словесни, аз се занимавам именно с артистични психо-социални подходи (танц-терапия, фототерапия, психодрама, плейбек театър и пр.) и тези дейности ме карат да се чувствам удовлетворена. Май търсех потвърждение от професионален астролог, че в правилна посока съм се насочила :P Благодаря ти отново!

Линк към коментар
Share on other sites

Mного се радвам за теб, Шехина!Радвам се за това, че си намерила точното си място в живота, но аз не съм професионален астролог.Астрологията е мое хоби, страст, но не и професия.А ти си така артистична, грижовна и... с тези риби на МС; Нептун, Уран и Луна в 6 в стрелец, че психотерапията с различните и форми ти пасва идеално.

Линк към коментар
Share on other sites

Донка, професионално ориентиране ли имаш предвид?

Да, каквото е възможно...:)

Линк към коментар
Share on other sites

Mного се радвам за теб, Шехина!Радвам се за това, че си намерила точното си място в живота, но аз не съм професионален астролог.Астрологията е мое хоби, страст, но не и професия.А ти си така артистична, грижовна и... с тези риби на МС; Нептун, Уран и Луна в 6 в стрелец, че психотерапията с различните и форми ти пасва идеално.

Благодаря ти отново, Оля :)

"Професионализмът" е подробност - за мен е важна именно страстта и отдадеността на един човек в едно занимание - затова и ти се доверявам напълно. Бъди щастлива! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като съм леко на кръстопът в професията, ще помоля и аз за помощ - 30.06.65 около 5.40 - 6.00ч сутринта, гр. Варна.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

късметче, в посоченият от теб интервал Луната от 1 преминава в 12 дом.Затова първо трябва да се уточни точният час, тъй като при теб тя /Луната/е господар на хороскопа ти.Затова имам такъв въпрос-имаш ли нужда да се усамотяваш, да работиш в уединение, стеснителна ли си?Виждам, че си доста емоционална, но трябва да направим уточнението.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Привет и от мен!Много ме заинтригува темата и реших да попитам и аз , каква работа би била най-добра за мен?

Венелина се казвам- 21.04.1980г, град Пловдив , 07.15минути.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...