Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

За съня, който сънувах снощи мисля почти цял ден, сънувах непознато момче, мисля, че работехме заедно в хотел, щом се видяхме веднага се харесахме, бях много влюбена в него толкова истинско беше, :wub:че чак като се събудих ме държеше това чувство.. накрая на съня обаче си тръгна внезапно и се събудих..

Редактирано от Aphrodite
Линк към коментар
Share on other sites

Aphrodite, според мен си срещнала душа, която те обича, но няма проявление на физическия свят в момента. Би било добре ако си спомниш още детайли, но съня ти ми изглежда буквален, не символичен.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Sorsi...

значи бях в тунел и в края му имаше светлина и тогава започна съня,

последното, което си спомням е ,че момчето излезе от хотела c някакъв мъж , носеха два куфара и така разбрах, че си тръгват всъщност ..

странното е, че за втори път ми се случва някой да ме изоставя така внезапно, първият път пак носеше куфар, даже бяха еднакви и двата пъти като дизайн :huh:

Редактирано от Aphrodite
Линк към коментар
Share on other sites

Мдаа, според мен куфарите символизират товар (тревоги, притеснения), който са свалили от теб. Ако си се почуствала щастлива и някак освободена като си се събудила значи е това, но ако си се събудила с мъка или чувство, че си изоставена, съня може да е доста различен - подсъзнателен плод на страха да не бъдеш изоставена или плод на раздяла, която си преживяла като цяло нещо родено от ума ти. Сънищата са много индивидуални, защото човешкият ум интерпретира преживяванията си в невидимия свят според обективните си разбирания, който при всеки са различни, затова без да те познавам е доста по трудно, но мисля, че за този сън е едно от двете неща, който казах.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че БожидарЗим е сам в гора. Едно дърво с гъвкави като лиани клони започва да увива клон около ръката на Биг Бож. Но той разкъсва този клон (може би с нож), убива го с божията благословия. Една млада госпожица се тревожеше дали Божо ще успее да надвие клона, но той успя. Възможно е да е убил/прогонил и нападащи го гадинки от рода на птици (не съм сигурен дали това се случи), но дори да е станало - пак е станало по божията воля. Тези които нападаха Божо бяха движени от низши негативни природни сили. В един момент видях и Херкулес от едноименния сериал.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

надявам се отново да ми помогнете с тълкуването на един сън. Този път доста мислих над него и дори му дадох име:

Сахара номи /Окото на Сахара/

Беа отвори бавно очи и се огледа седнала. Слънцето огряваше златистия пясък. Подухваше лек ветрец. Отнякъде се носеше тихият шум на вълни. Тя премрежи поглед и в далечината видя изключително наситено мастилена вода, която веднага определи на море. Протегна се бавно и разтърка очи. Още не можеше да разбере къде се намира. В този момент се чу скърцане на дървена врата и тя се обърна ставайки. Пред нея се извисяваха пет огромни кули, заформили сякаш началото на правилен кръг. „ Някой не е довършил това, което е започнал”, помисли си тя и тръгна към първата. Изоставената сграда стоеше като забит кол в нищото, заедно с останалите й сестри по съдба. Фасадата беше олющена, прозорците счупени и разположени хаотично навсякъде, без точно определен ред . Сякаш някой беше играл с въображението си и в бързината ги бе надраскал където му падне.

Беа влезе в кулата и се озова пред дълга вита дървена стълба, която водеше до единственото открито помещение на върха. Вътрешността на кулата беше облицована с дърво, което беше проядено, както и самата стълба. Тя стисна ръцете си в юмручета, прехапа леко долната си уста и със силата на детската си решителност стъпи на първото стъпало, като внимателно се държеше за изгнилия парапет. Изкачването й се стори цяла вечност. Когато стъпи на твърдия под на откритото помещение, несигурността й се стопи и премина в учудване. Покривът на кулата не беше свързан по никакъв начин със сградата. Той сякаш летеше над нея, леко проскърцвайки, а старите керемиди, с които беше покрит, бяха в неправилен ред, като някои от тях дори липсваха. Тя се огледа навън и видя пустиня, в която вятърът беше образувал безкрайни дюни. Тогава се сети за морето и бързо изтича в противоположната посока и да, то беше там. Мастилено синята вода, в която огромни вълни си играеха с летящите ниско чайки, се приближаваше бързо към кулите. „Но... Преди малко то беше много надалеч”, си каза тихо тя, гледайки хипнотизирана прииждащите водни маси.

Беа успя да излезе от кулата бягайки, като за миг се спря. Мастилената вълна погали леко крака й. Тя видя, че идват още много и продължи да бяга към най-близката дюна, изгубила вече обувките си. В този момент пред нея се появи друг бягащ субект, който тя се опита да настигне, за да разбере какво се случва.

Ниският човек рязко се обърна и я погледна искрено учуден на тази среща. После внезапно смени посоката и изчезна, сякаш никога не е съществувал. „Охайо”, успя да извика след него Беа, секунда преди той да изчезне. „Явно е бил сянка...”.

Редактирано от catch22
Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти catch22, правилния кръг и кулите очертават пентаграма - http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/pentagram/pentagram_27_07.gif лъча, по който си тръгнала е пътя между добродетелта и истината. Истината е идеала, който гониш върха. Морето показва астралния ти (чувствен) свят. Това, че е постройката е паянтова издигната върху пясък ти показва, че нямаш добра основа и добродетелите, който се опитваш да градиш не ще устоят. Трябва да подобриш идеала си, който ти се показва, че е разбит и виси във въздуха и да облагородиш чувствата си. Като гледам съня ти и силното присъствие на морето си доста чувствителен човек, но все още не си успяла да повдигнеш и облагородиш чувствата си, а те са основата, защото когато човек изпита не добро чувство енергията влиза неправилно в слънчевия сплит и ражда не добра мисъл. Върху това трябва да работиш, за да построиш хубава къща на здрава основа и да придобиеш добродетелите. Мъжа, който си гонила и се е изпарил ти показва, че преследваш някаква илюзия и в момента това е основното, което те спъва. Предполагам ще ти е трудно да го осъзнаеш веднага, но с времето ще успееш щом ти се е дал съня, значи можеш да се ползваш от него. Това е което мога да ти кажа без да те познавам, надявам се да ти помогне.

Линк към коментар
Share on other sites

Христо, според мен ти показва, че търсиш духовното с агресивно чувство насилстевно и искаш да придобиеш знания и сили за личността си и трябва да изправиш това желание да търсиш с любов, с желание да помагаш на другите, защото в духовното нищо не печелиш за себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Май прекалих с играта със стрелба дето играх тия дни. По - добре е хич да не играя такива игри. :D

Сънувах, че семейството ми и други хора са у нас, простреляни са в горната част на гърбовете - виждам им дупките от куршуми, кръвта. Ако някой от тях е бил умрял, не е бил член на семейството ми. Иначе имаше поне 4-ма живи ранени, в това число и домашните ми. Мислех си, че са убити, но бяха все още живи. Даже ги събудих като влязох в стаята, в която спяха. Нараняванията не ги бяха събудили от съня им, но влизането ми ги събуди. Казах им какво им се е случило. Обадих се на Бърза помощ. Операторката беше малко глуха бабичка, но ме разбра и каза, че ще изпратят помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Чували ли сте идеята, че сънищата били спомени от минал живот. Търсачката на темата не ми показа да е питано.

Напълно възможно. Аз често сънувам разни моменти от едно друго ежедневие, с други хора, с които се чувствувам много близка. От миналата година започнах да сънувам сънища, свързани с Прехода на 21.12.2012. А миналата нощ сънувах че виждам ето това във вечерното небе

reve.png

Беше много голямо и блещукаше с всички цветове на дъгата.

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро сънувах, че съм на квартира с едно момиче и едно момче. В квартирата се появи и шаолинския монах Куай Ченг Кейн от "Кунг Фу : Легендата продължава." Стана въпрос как ще се оправим ако евентуално някой ни нападне и шаолинецът уверено каза, нещо от рода на :"Моята десница е смъртоносна" и вдигна леко дясната си ръка. При евентуално нападение разчитах най - вече на него, също така на мен и другото момче, и донякъде на момичето ...По едно време се почука на вратата. Отворих и отсреща бяха петима здрави мъжаги, които бяха решили да ни навредят. Хвърлих един предмет, но не ги спрях. Май се опитах да се бия с тях, но безуспешно. Монахът го нямаше, а момчето и момичето нищо не направиха. Така бяхме пленени и изведнъж се озовахме с похитителите си у дома на баба ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че държа в ръка едно много малко змийче. Направо като червейче. Държах го по - открая, гледах да не му пипам главата, за да не ме ухапе. Баща ми ми даде едни кожени ръкавици, за да го държа с тях и да не ме ухапе. Обаче уж си сложих ръкавиците, ама уж бях без тях. Беше ми по - неудобно да го държа и неволно го докоснах така, че ме ухапа по показалеца на дясната ръка и избяга. Зачудих се дали е било отровно. Май да - пръстът ми взе да се подува и аз взех да мрънкам, че ме е ухапала отровна змия, но никой нищо не направи. Самият аз си помислих, че сигурно ще оживея, щот` ми е пуснало много малко отрова. Странното беше, че след ухапването, около палецът ми имаше нож - по - точно дръжка на нож. Сякаш палецът ми се беше превърнал в нож с дръжка и острие. Все едно ми беше зазидан в дръжката. Беше ми неприятно, болеше ме и заради подуването от отровата, но не можах да го измъкна.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички,

Ще съм благодарна, ако някой ми помогне да разнищя съня, който ме разбуди рано-рано тази сутрин. Ще го опиша така, като съм го записала веднага след ставане.

В центъра на града съм, пресичам улица с двама мъже. озоваваме се насред някакъв базар, а пред нас има една врата (в приземен етаж на някаква висока сграда). Двамата мъже влязоха през вратата, знам, че и аз трябваше да вляза, но се изплаших. Опитах да избягам, но накъдето и да тръгнех, едни черни врати падаха пред мен като завеси и не ме пускаха. Единствения изход от това място беше през тази плашеща врата. Когато застанах пред нея, тя просветна и аз без никакво усилие я докоснах и влязох. Оказах се в малка стаичка, колкото асансьор. От дясната ми страна пак просветна друга врата и аз минах през нея. Така, още няколо врати. движех се само надясно и напред. Най-накрая излязох в един селски двор. беше пролет, духаше вятър, но не много силен. Страхотна градина с кокичета, розови и сини зюмбюли. Имаше и рози. Всичко беше подредено, но много естествено.

Пак от дясната ми страна имаше схлупена къща с много интересен покрив. Всъщност, покрива изглеждаше по-голям от къщата. Беше пуста. знам, че бях сама на това място.

Огледах се и видях една голяма компания котки в нещо като дам. Едната котка беше първата, която имах и кърмеше малките си. Едно друго коте трепереше и беше с парализирани крака. (Всъщност това коте се бях опитала да спася предното лято, но не успях- много лошо го беше подредил някой садист). Още една котешка мама имаше там, която не познавам и имаше възпаление(?). Котката, която имам сега се опитваше да суче от нея. Всъщност, моята котка изглеждаше напълно здрава в тази компания (тя е коте все още, де...). Взех си я на ръце. Толкова пухкава и дебеличка ми се стори, както в действителност. Едно друго коте ядеше рибешка глава. Това последното ми се стори гадно. Приличаше на развалена риба, но гледаше като жива. Винаги, когато сънувам мъртва риба някой умира. .

**************************************

Само едно уточнение, през нощта съм имала 4 съня, това е последния сън, но кой знае защо съм го номерирала като 6, когато съм го записвала в дневника.

И през цялото време докато го записвах и мислех за него, а и сега, в главата ми се върти песничката от "Доктор Ху" на Scissor Sisters- I Can't Decide. Струва ми се, че това може да има отношение към тълкуването, но не ми ясно как. .

..

Редактирано от Chaos
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Chaos

Според мен двамата мъже, който са те водили са две твои божествени мисли, който са те прекарали през някаква тъмна зона и са те завели в твоя астрална(чувствена) сфера, която е била доста добре обработена. Пролетта показва, че са ти дадени добри условия за работа. Котките символизират твой чувства. Имаш някакво чувство в теб, което е много наранено и едно, което е хищническо (това което яде рибата). Това, че си спряла здравото коте да суче от болно е хубаво, остава ти да излекуваш болното ти чувство и да облагородиш кръвожадното за да завършиш работата си в тази сфера. Може би няма да успееш да ги идентифицираш съзнателно веднага, но с времето смятам, че няма да имаш проблем.

Според мен лошата храна, която даваш на чувството ти може да бъде четене на вестници, телевизия или нещо друго, което правиш системно в ежедневието си и подхранваш едно кръвожадно чувство в теб, помисли си и ако се сетиш опитай се да му спреш храната и за нула време ще стане вегетарианче.

Що се отнася до болното чувство, според мен то е, заради което си се страхувала да последваш божественото. Когато ти дойде една добра мисъл опитвай се да я реализираш без да правиш сметки и без да се страхуваш от нищо, така смятам че ще го излекуваш.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, Sorsi, направо улучи десетката! :thumbsup:

Да, разбира се, че си разпознах лошата храна за чувството! Не знам дали трябва да го пиша това тук, но осъдих бивша работодателка за неплатени заплати. Много елементарна и груба жена, манипулираше, заплашваше... Аз бях първата, дето посмя да си търси правата. Колегите просто ги беше страх от нея. Сега всички около мен говорят за това, а аз се лаская, естествено! Но не ми е приятно да си мисля и говоря за нея- същата злоба се сякаш ме завладява, както по време на делото, а после съм като пребита. Не е за мен това! Вероятно ще бъде лесно да му спра храната на това кръвожадно коте, просто ще помоля хората да не споменават за тези минали работи пред мен. :rolleyes:

Мда, и за много нараненото чувство си прав, Заради него ми се е въртяла тази песничка в главата. В нея се пее " Не мога да реша дали да живееш или да умреш".

А котето с възпалението, май представя моето възпалено и раздуто его в момента.

Много ти благодаря, Sorsi, прекрасно си разтълкувал посланието на съня. :thumbsup2:

.

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, че можеш да се ползваш от това, което ти казах. Права си, че ако спреш да мислиш затова донякъде ще помогне и отрицателното чувство ще заспи, но за да го облагородиш генерално ще трябва да почнеш да изпитваш едно добро чувство към тази жена, което никак няма да е лесно. Затова ни е казано от светия дух да възлюбим врага си. Ако си вярваща препоръчвам ти да се молиш за тази жена от време на време това е много силен метод, който ще ти помогне да се хармонизираш с нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, че можеш да се ползваш от това, което ти казах. Права си, че ако спреш да мислиш затова донякъде ще помогне и отрицателното чувство ще заспи, но за да го облагородиш генерално ще трябва да почнеш да изпитваш едно добро чувство към тази жена, което никак няма да е лесно. Затова ни е казано от светия дух да възлюбим врага си. Ако си вярваща препоръчвам ти да се молиш за тази жена от време на време това е много силен метод, който ще ти помогне да се хармонизираш с нея.

Ох, ти ми препоръчваш най-нормалното и най-трудното нещо. Всъщност си втория човек, който ми дава този съвет, Првия беше свещеник. По едно време имах кошмари, в които тая беше главен персонаж, та затова се обърнах към него. Майка ми ходи при някаква врачка, но тя й казала, че имам магия и се опитала да й пробута една връзка жълт кантарион за 200 лв.и контрамагия за още 100 с отстъпка. :blink:

Мда, ще се възползвам от препоръката ти, определено. Знам, че няма да е лесно, но май това е опцията ми. Отново, много, много ти благодаря,Sorsi. :)

Линк към коментар
Share on other sites

В този форум има много хора, които са доста напред в уменията си. Аз даже не си спомням сънищата, освен два и то много стари. Но пък в почти 90% от събужданията ми през нощта в главата ми остават следи от песни и музики /предимно познати, но някои от тях са чувани преди години/. Не оставам с впечатление, че аз съм пяла. По принцип чувам гласът на оригиналния изпълнител. Усещането е, че главата е възпроизвеждащо устройство. хмм то като се замисля, аз и в будно състояние пея наум, когато не съм заета с някаква работа, свързана с мислене.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз имах много хубав сън тази сутрин. Не държа някой да го тълкува, просто така реших да го споделя.

Първо да уточня, в момента съм с много жесток грип, та може високата температура дето ме спохожда да е повлияла на началото. Съня започна с пожари и експлозии, после пък потоп... Изведнъж се оказах в квартала, където живея сега, някъде зад блока ни. Един циганин заплашваше да убие жена си, защото тя горката беше родила дете от друг. Извиках полиция и стоях отстрани да видя какво ще стане. Полицаите дойдоха и го прибраха, но не знам защо ми казаха да се грижа за коня на този човек. Поогледах се да видя къде е този кон. Беше легнал между три дървета и спеше. Беше ме страх да мина покрай него, но единствената пътека към главната улица беше близо до коня. Не исках да се грижа за този кон, щях да мина покрай него, и да си продължа по пътя. Докато минавах изпитах някакво затруднение, все едно изкачвам планина. А беше съвсем малко баирче. Запъхтях се и коня се разбуди. Дойде при мен и започна да трие муцуната си в мен, сякаш от години ме познаваше.

Тръгнахме заедно по улицата, аз не го бях вързала, той съвсем кротко си вървеше до мен. Когато го видях да спи ми изглеждаше болен и изтощен, но като вървяхме заедно, ми се виждаше много красиво и здраво животно. Не знам защо го прегръщах докато вървяхме. После коня започна да се изменя- в лъв, куче, теле, пак в кон.

Не съм се опитвала да го тълкувам това, но се събудих с много приятно чувство. Днес направо летя. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

здавейте преди време сънувах един сън

сънувах че със майка ми отиваме до един пазар исках да видя нещо той се намираше в едно като подземие и трябваше да слезнем по една дървена стълба Долу видях една сергия която беше в пълен безпорядък Цъках с език и се възмущавах как може мъжа ми да я остави така Имаше нещо като корито метално пълно с вода а вътре плуваха ябълки и картофи обелени и нарязани за пържене само картофите Изкачихме се по стълбата обратно и вече на улицата съм със мъжа ми Той говори с един човек когото познава Човекът стоеше пред един бус и страничната врата беше отворена Вътре имаше много наредени каси пълни с хляб току що изпечен излизаше пара от него Човекътизвади няколко каси и ги сложи в една количка и тръгна да ги кара до близкия магазин Тогава аз побутнах мъжа ми и му казах –защо не вземеш хляб нали го познаваш А той ми отговори –нали в къщи съм направил и си имаме Аз му казах–да но е вече стар а този е мек и топъл сега е изпечен Той се съгласи и извика на човека да му даде 2 кг хляб Аз му направих забележка че един хляб е 600 гр как ще изчисли човека колко хляб да му даде И му казах че като иска 2 кг хляб трябва да вземе или 3 бр по 600 гр –18 ? или 4 бр по 600 гр–24? След това се събудих и не си спомням дали взехме хляб

Моля ви ако някой може да ми помогне да разбера какво означава този сън

Предварително ви благодаря

Извинявам се не ви се представих

Казвам се Силвия Днес попаднах на този форум и страшно много се зарадвах че го има Ще се радвам много да си контактувам с хора които приемат сънищата сериозно Благодаря ви

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, майка ти символизира сърцето, а мъжа ти ума. Съня ти показва две неща. Трябва да подредиш чувствения си свят за да можеш да изядеш храната в него, която е хубава ябълки и картофи, но още не си успяла да се ползваш от нея.

Втората идея е ти покваза, че правиш твърде много сметки с обективния си ум и докато ги правиш благата си заминават покрай тебе. Не запушвай добрите течения в тебе като се опитваш да им налагаш сметки и изчисления те си знаят работата.

Линк към коментар
Share on other sites

О боже много ти благодаря за тълкуванието Без да искам съм усетила смисъла на съня си Мислех си че ми показва да не се държа лошо със мъжа ми като майка ми защото тя е доста сприхава Помолих се вътрешно и му се извиних и след 2 дни му се обадиха да започне работа Беше 3 години почти безработен Тук опитваше там опитваше почти за без пари и за кратко и едвам се оправяме със сметките Сега от 1 седмица има постоянна и сигурна работа и слава богу с добро заплащане

Това беше една поредица от сънища този беше последния И всички горе долу със същия смисъл Но след като си промених държанието спряха Сега сънувам съвсем други неща мисля че са свързани с моята работа Все още изпитвам страх да не останем на една заплата

Много ти благодаря много ми помогна

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...