Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Синхроничността


Recommended Posts

Често желанието да сме хармонични се дължи на желанието да ни е удобно, да не ни боде нещо. Синхроничността е точно това разклащане на удобната "хармония". Синхроничността е такова пресрещане на различни, но свързани събития, при които човек пропуска идеята на тяхната свързаност.

И вътре в мен, и извън мен, всичко се обръща. Защо ли човек поне малко не казва, че желае това?

----

Или - малко бяс, наместо повече "хармония".

Линк към коментар
Share on other sites

Синхроничността е също хармония, често по хармонична от колкото можем да си представим. Въпросът е, че виждаме само част от цялата картинка и не можем да осъзнаем съществуващите връзки и зависимости. Това състояние където липсва хармония или тя е слабо проявена е хаотично. Но хаосът в още по-голяма степен изключва синхроничността, а лично при мене синхроничността ми е носела само удобства. Пък и не се притеснявам ако не мога да разбера напълно нещо, което ми се е случило.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Напълно съм съгласен. И без да нарушавам съгласието си, ще добавя:

"Въпросът е, че виждаме само част от цялата картинка и не можем да осъзнаем съществуващите връзки и зависимости" - (и то връзки и зависимости, надскачащи връзките и зависимостите от времеви порядък, примерно причинно-следствените зависимости).

Линк към коментар
Share on other sites

Често желанието да сме хармонични се дължи на желанието да ни е удобно, да не ни боде нещо. Синхроничността е точно това разклащане на удобната "хармония". Синхроничността е такова пресрещане на различни, но свързани събития, при които човек пропуска идеята на тяхната свързаност.

И вътре в мен, и извън мен, всичко се обръща. Защо ли човек поне малко не казва, че желае това?

----

Или - малко бяс, наместо повече "хармония".

Когато някой изразява личната си истина /"малката правда" - а, може ли да бъде друго яче?/, естествената реакция на свестния човек, /според "малката ми правда" :rolleyes: /

никога - ама никога
:D винаги - ама винаги - е: О*К, както кажеш. От там нататък, всеки носи свойта отговорност, пък "каквото - то".

Ако има нещо важно, предпочитам разговори в прав текст т. е. истините да протичат "струйно". Но когато се споделям без да ангажирам преднамерено, предпочитам ортаментиката, образността, дълбочината, метафората... май няма да ги изброя. За мен това са красотийки /дали няма нещо Мисюльманско в мен :rolleyes: - кой знае, ...пусто робство...?/ Та, в прав текст: Истина и Красота са ми ориентири. Като ги усетя се "възбуждам" - нищо кой-знае какво, може би съм от

Често желанието да сме хармонични се дължи на желанието да ни е удобно, да не ни боде нещо

... срещаните. Егото /егоизма да поясня за който има нужда/ ми казва, че не съм. И аз се съгласявам мимоходом, /що да споря... и с кого?/. А всичкото останало, ме "вика" в множество посоки, коя от коя по-интересни. Чеша как си зная, па да става квото ще! Или казано, по-за пред хора - "държа се естествено, а другото е Божа работа",... като в - "естсствено" - се "крие" собстената ми необятност. Така приемам :D всеки - ама всеки друг.

Прости непредизвиканият есхибиционизъм - Ти нямаш вина, по-скоро някаква заслуга. Ако не с друго, то с факта, че Те има ... и Ти си необятност/.

Или както бе написал Т......... /пича с магарето в аватара/: откровенността е по-скоро начин на живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Имах великолепен пример за синхроничност наскоро. В последния работен ден от Старата година тръгнах да плащам всички сметки за тоци, води, телефони, кабели. В офиса на БТК имаше опашка от недоволни хора, тъй като вместо обичайните три служителки (за договори, за телефонни кабини и каса), бяха оставили само една и тя, разбира се, беше много изнервена. По едно време влезе една млада жена и помоли служителката да я пусне в кабина, защото спешно трябва да направи справка на 144 за някакъв телефон. Служителката категорично отказа, и то заливайки момичето с порой от недоволство, гняв и всякакви други отрицателни емоции. Долових притеснение в гласа на момичето и й предложих да се обади от моя мобилен телефон и да си направи справката. Тя ми отговори, че има мобилен, но от него не може да се справи. Оказа се, че е набирала кода на Бургас и след това 144. Обясних й, че трябва да набира без код и работата стана. Момичето остана да разговаря по телефона в помещението, защото навън валеше дъжд и духаше силен вятър. След като се свърза със 144, чух, че търси телефона на фирма Н+Н, а моята фирма се казва така! Тя не търсеше мене, а лекарска къща в Стара Загора със същото заглавие.

Почувствах се щастлива.

Редактирано от НелиТ
Линк към коментар
Share on other sites

Чудесен пример за синхроничност. Изговорен много добре; пестеливо, но точно и естествено са посочени нюансите. Ала... какво ли значи тази конкретна синхроничност?

----

Колкото повече примери, толкова повече възможност да ги осмислим, да ги въведем истински в живота си.

Линк към коментар
Share on other sites

Т символизира кармичния, натоварен човек

471910495_cf7ddee0f8.jpg

+ означава слизане и отрабатване на кармата - проявяване и преминаването по закона на саможертвата

05_08_5---Cross-on-a-Hill_web.jpg

Когато хоризонталната черта слезе до долу, получаваме знака за перпендикуляр, или кармично свободен човек който върши волята Божия.

Jesus1.jpg

Н означава за мен много неща, например

- стълба

- неутралност

- самостоятелност

- интуиция

- енергия на ниво сърдечната чакра, свръзване на това ниво

Допирането до небцето на езика при изговарянето затваря и съсредоточава енергията

2* Н+Н и взаимопомощ носи щастие на 31 декември

Мисля че Нели е имала приключване на определени карми, ще има нова мотивация, може би ще срещне истински приятел, ще прави добро и ще има много хубава година

:feel happy:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

2* Н+Н и взаимопомощ носи щастие на 31 декември

Мисля че Нели е имала приключване на определени карми, ще има нова мотивация, може би ще срещне истински приятел, ще прави добро и ще има много хубава година

:feel happy:

Благодаря за тълкуванието.

Сигурно си прав за приключването на определени карми. Декември 2007 беше много тежък и труден месец за мене. Чувствах се непрекъснато като уред със щепсел, включен в 220-волтовата ел.мрежа. Това явно се е отразявало и на най-близките хора около мене и непрекъснато изпадахме в конфликти, случваха се и най-различни инциденти. Почти ежедневно плачех безутешно по най-различни поводи. На моменти ми се струваше, че просто с нищо не се справям. За пръв път от години насам не успях да се отпусна нито за миг чрез най-различните техники. И този случай в офиса на БТК беше първият сигнал, че всичко е наред и успях някакси да се дистанцирам от случващото се с мене и край мене и да изчакам малко по-спокойно бурята да отмине. Вчера, на Богоявление (имен ден на дъщеря ми, чието име в превод от гръцки означава точно Богоявление) вече се чувствах спокойна, щастлива, весела, уверена.

Редактирано от НелиТ
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Отново ми се прииска да пиша тук в тази тема.

Споменахме няколко пъти дотук ,че синхроничностите трябва да се разглеждат многопластово, за да се разберат , защото сами по себе си са многопластови структури , които въздействат многопластово.

Ето този аспект на възприемането на синхроничностите сме пропуснали - това ,че те са един пряк път ,шорткът до постигането /на каквото и да било/ .

Пряк път ,в смисъла на откачане от матрицата на казуалния причинно- следствен свят.

Творчески съзнателен метод на възприемане за решаване на сложни кармични задачи, за които биха ни трябвали години дистанция във времето ,да извървим определени причини и следствия и тогава да си вземем изпита.

В този смисъл мястото на емоциите и енергийното възприемане и корен на нещата са сведени до минимум.

съвсем нетипично и някак нечовешко мислене.

Как изглежда една синхроничност в нашия човешки линеен /едностранчив и плосък ,нетриизмерен / начин на възприемане на времето ?

Отговорът е прост , изглежда като 20 отворени врати една след друга коридор от реалности ,шорткът , пряк път , за тези които много са се скитали по земята и земните си обвивки,Хахаххаххахаххах

Обобщавам многоизмерно мислене . Мислене в паралелни вселени .А затова е и неказаулно възприятие. Хахаххаххахахах

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

* 2 "случайности" от съвсем скоро:

1/ близка приятелка ми дава материал от около 200 стр. свързани с нумерологията /да прочета и ако искам да копирам/; имам ясен спомен, че прибрах папката у дома... някъде у дома...; няколко дни ми е твърде натоварено, и в момента, в който решавам да отделя време, за да прегледам - установявам, че просто я "няма" /следва все по-притеснено търсене, тъй като материалът беше ценен сам по себе си... е няма, и няма.../

Реших, че трябва да компенсирам по някакъв начин "загубата" и след внимателно избиране от каталозите на виртуалните книжарници, поръчвам 2 нови книги, свързани с темата... Съзнавам, че няма как да са "заместител", но поне исках да ги поднеса заедно с извиненията си...

- Та в деня, в който ги подарих и се прибрах у дома, се насочих случайно към един огромен, тълковен речник, който поради тежестта му рядко ползвам :rolleyes: ... въпросната "търсена" папка се оказа, че е поставена точно под него...

- дамата сподели, че новите книги наистина са й били полезни... :)

2/ пътувам до друг град с позната, която отива на специализиран медицински преглед...; ...имам възможност да проведа изключително интересен разговор с лекарката, която го извършва /тъй като споменаваше и израза "духовно лечение"/; изведнъж тя казва, че от няколко седмици си търси музика на Учителя... случайно :rolleyes: нося в себе си CD със запис, който бях приготвила за един приятел и с който щях да се срещна; извадих го от чантата и й го подарих... трябваше да видите усмивката й... :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

В последните месеци "улавям"доста синхроничности, но след днешното случило се, вече наистина не знам какво да мисля.:)

Тази сутрин спонтанно си "представих" сияен в бялосиньо стълб над дървета и къщи. Тъй ме впечатли, че дори дадох име на "картината"/"Огнен стълб"/ , а и исках да питам дали не е имало подобни знамения наистина и откъде накъде ми дойде в главата!?!?А то!Преди малко видях по телевизията почти същото, което и аз тази сутрин във въображението си. Светеща фигура на Христос на кръста.

Наистина не разбирам.

Линк към коментар
Share on other sites

Синхроничностти-радвам се,когато ми се случват.За мен те са знаци,че вървя по пътя, по който искам да се развивам.Не се питам защо ми се случват,но имах желанието и търпението да прочета всички ваши мнения и преживявания,и вашия опит ми помогна да си ги обясня.Когато човек има неистово желание да се промени,да живее "без граници"/Уилбър/ и "без окови"/Чопра/,Живота му помага.

Линк към коментар
Share on other sites

Бих добавила, че всичко в живота ни помага. На най-неочаквани места можем да намерим отговори, да срещнем хора, които ни помага в момент на нужда. Както и ние да помагаме. Щом има положителна вибрация, откритост се получава :3d_053::)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Синхроничното мислене дава директни отговори ,различни от субективното мислене на човека -субект.

Линк към коментар
Share on other sites

Чувството ,че си в Синхрония е страхотно.

Още по-хубаво е когато уловиш мига,в който Вселената ти прави подарък ,все едно си на гребена на вълната.

Аз лично съм в еуфория известно време след това,наслаждавам се на мига и се опитвам да взема максималното от него.Знам,че в тези моменти имам какво да науча.

Вярата,промяната в мисловните процеси са част от нещата ,които са нужни за това чудо да се случи.Не бива да забравяме,че след това идва моментът на заземяване без който явно не може.Майтапя се,че ми е нужен просто за да не литна. :)

В такива моменти си представям как вървейки по улицата или участвайки в някаква случка променям структората на всичко около мен.Нещата стават по-цветни ,по-сияйни дори, ако времето е мрачно става пролет.Вярвам в това!

И се опитвам винаги да благодаря на съществата ,които са до мен,съществата които не виждам със земните си очи,но въпреки това те са около мен.

Благодаря Ви Ангели мои,че правите живота ми по-шарен и по-лек! :angel:

Редактирано от nina7705
Линк към коментар
Share on other sites

Чувството ,че си в Синхрония е страхотно.

Още по-хубаво е когато уловиш мига,в който Вселената ти прави подарък ,все едно си на гребена на вълната.

Аз лично съм в еуфория известно време след това,наслаждавам се на мига и се опитвам да взема максималното от него.Знам,че в тези моменти имам какво да науча.

Вярата,промяната в мисловните процеси са част от нещата ,които са нужни за това чудо да се случи.Не бива да забравяме,че след това идва моментът на заземяване без който явно не може.Майтапя се,че ми е нужен просто за да не литна. :)

В такива моменти си представям как вървейки по улицата или участвайки в някаква случка променям структората на всичко около мен.Нещата стават по-цветни ,по-сияйни дори, ако времето е мрачно става пролет.Вярвам в това!

И се опитвам винаги да благодаря на съществата ,които са до мен,съществата които не виждам със земните си очи,но въпреки това те са около мен.

Благодаря Ви Ангели мои,че правите живота ми по-шарен и по-лек! :angel:

Благодаря ти за това !!! Знам, че ще ме разбереш, защото сме хора от едно тесто - чувствам и преживявам това, което споделяш! Нищо, че науката си няма понятие от това - да има да взема... :) !

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти за това !!! Знам, че ще ме разбереш, защото сме хора от едно тесто - чувствам и преживявам това, което споделяш! Нищо, че науката си няма понятие от това - да има да взема... :) !

Какво по-хубаво от това,когато прекрасните изживявания стават заразни!

Щом вътре в нас е слънчево и навън грее слънце. :3d_047:

Днес също е ден за чудеса.Видях как едно дете със сериозни увреждания се престраши да пусне ръчичката си и са пише думички само.Видях и огромното вълнение и радостта в очите на майка му.

Не е ли прекрасен деня? :3d_015:

Редактирано от nina7705
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Преди няколко месеца попаднах на проучване от авторитетна френска историческа институция ( забравих името). Според нея геополитическата точка в Европа, за която най-дълго време и от най-много държави е имало апетити, е местност югозападно от днешна Бг, на границата между Македония и Гърция.

Днес на това място имаше над 70 поредни труса.

Синхроничност или причинно-следствена връзка?

Впрочем дали синхроничността не е причинно-следствена връзка, необяснима само с нашите сетива?

П.П. Ако модератор смята за по-правилно,може да премести мнението в друга тема.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Аз споделям това виждане. Причинно следствена връзка (а не акаузална), но извън познавателните ни възможности.

Линк към коментар
Share on other sites

След като прочетох днес последните мнения в темата "Тук и сега", реших да разпечатам книгата, предложена от borislavil. Взех наслуки едно тесте листи и заредих принтера. Приключи печатането - приключиха и листите, точно 47. Предполагам, че това означава, че точно това четиво е важно за мене в момента. Когато го прочета, ще стане ясно дали е така.

Линк към коментар
Share on other sites

Животът ми е пълен с примери за събития, които бих могъл да нарека "синхронични". Ето едно такова от днес: тази сутрин имах час по БЕЛ при осмокласници. След часа едно момче дойде при мен и ме попита (защото имали спор с дядо си) дали слято или отделно се пише думата "вкъщи". Отговорих му, че се пише слято.

Тъй като всеки ден проучвам по една беседа от Учителя, преди малко отворих томчето с беседи, по което работя, отгърнах на поредната беседа и... тя се оказа със заглавие "Вкъщи"! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Имам едно томче с мисли от Учителя на работата си. При общуването ми с някои от хората с които работя се образува една тънка невидима сърдечна връзка между нас. Понякога след като сме работили върху страданията или мислите, болките, вината и страховете, вземам томчето - без предварително мислене за това, в момент когато интуицията подсказва. На мен самия ми е интересно как като отворя томчето произволно, попадам точно на мисли, които са в директна връзка с проблема, върху който сме работили току що. Тогава се установява едно вътрешно много силно присъствие, сякаш една връзка, много фина и чиста, светла и кристално нежна...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

В петък получих писмо от мой приятел. Завършваше с думата "банка". Навикнах между споделеното в писмата ни, да търся/съзирам/ различно от видимото. "Банка" ме задържа повече време от останалото в писмото му, въпреки че нямах основания за повишен интерес.

В събота, около обед, опитах да се отпусна. В него време, в ума ми се "появи" картина. В нея, освен другото, имаше пейка. Минути след това видях /наистина:)/, че блогът ми е посетен по същото това време, от човек с ник, където присъстваше думата "пейка". Градът споменат в профила на този човек е същият, в който живее и моят приятел. Тази сутрин потърсих значението на банка. Първото в речника беше, че на италиански думата означава "пейка","място за сядане".

Необяснимото бяга от логичното. Т.е. там където логиката у човек, привършва силата си, бива погълната от другостта на тайното. Скритото остава скрито, поради липсващо осезаемо про-явление. Част от сетивните послания се обработват в наличност, но остават встрани като маловажни за момента.

Сега си мисля, че екстрасензориката може и да е някакво ненадейно изваждане на възприетото от "килера" на маловажното.

Много възможно е да бъркам синхронизирането/преподреждането на сетивната информацията с явлението синхроничност.

Или имам много време, което запълвам с маловажното.:)

P.S. Сетих се, че "пейка" може и да се разглежда "изотопно" и като "пееща".:) Е, не винаги "песента" е чута.:)

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

- Любовта към себе си и вярата в собствените си сили;

- Любовта към света си и Създателя му и вярата, че всичко, което ми се случва по Негова воля, а не по мое желание е за мое и на другите добро.

Помогни ми, помогни ми и аз да повярвам в това...доскоро живях като безсмъртна и желаеща да контролирам всичко...сега треперя от страх и загуба...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...