Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Гранично разстройство на личността на 12 години! Помощ!


Recommended Posts

На детето ми беше поставена диагноза ГРЛ,а тя е само на 12 години. Отчаяна съм. Едновременно с това има и панически атаки, тревожност , силно изразена агресия. Прави хистерични припадъци, на фона на антидепресанти и успокоителни. Посетихме всички известни дтски психиатри във Варна , но няма ни най-малко подобрение! Моля дайте ми съвет ! Нуждая се от добър психотерапевт . Тя посещава психолог почти 2 години , но аз не видях подобрение , напротив- стигнахме до тази диагноза.

Линк към коментар
Share on other sites

Докато чакате насока от специалист . Направете необходимото , детето да усеща безусловна любов от вас и семейството .. Може да не му го казвате често , но го мислете постоянно .,, Вие сте готова да дадете живота си за нейното благополучие , и същевременно я оставяте да прави каквото сърцето и пожелае "

Линк към коментар
Share on other sites

Напишете наистина пълната диагноза. То това, което усещам е, че по някакъв начин това състояние ви занимава, т.е. дава ви занимание в живота.

Дете на 12 години. То все още няма наистина свои заболявания. Най-вероятно проявява това, което го има в майката. Майката как е относно тези нещя. Какво е тяхното проявление при нея?

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се, но мисля, че по този казус трябва да отстъпим думата на специалистите във форума. Смятам, че преценката е много фина и трябват много знания и опит, за да се даде съвет, които ние неспециалистите няма как да имаме

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че по тези пет реда, написани  от авторката на темата и специалист би се затруднил да даде съвет

 

Но тези пет реда на теб са ти достатъчни почти да поставиш диагноза и дори да присъдиш вина на майката, която е потърсила помощ тук!

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че е излишно да се правят догадки и на тяхна основа да се произнасят съждения и съвети. По-разумно е всеки да зададе на майката въпроси, които биха насочили и четящите, и самата майка към верния път за спасение и оздравяване. 

 

Пубертетът е трудна възраст - още повече сега - и все пак има много начини детето и родителите да преминат през изпитанията. И все пак всеки случай и човек, и семейство са строго индивидуални. 

Моите въпроси са:

- Проявяваха ли се признаци на нарастващо безпокойство още в ранното детство или състоянието е внезапно отключено от някакво събитие и/или преживяване?

- Опитвали ли сте хомеопатично лечение, цветни есенции на д-р Бах или лечение с прана? 

 

- В какво се изразяват взаимоотношенията на детето с членовете на семейството и с кого извън семейството общува то? Какви са личните занимания, с които то предпочита да запълва времето си? каква е физическата активност на детето и колко време и как прекарва сред природата? 

Линк към коментар
Share on other sites

На детето ми беше поставена диагноза ГРЛ,а тя е само на 12 години. Отчаяна съм. Едновременно с това има и панически атаки, тревожност , силно изразена агресия. Прави хистерични припадъци, на фона на антидепресанти и успокоителни. Посетихме всички известни дтски психиатри във Варна , но няма ни най-малко подобрение! Моля дайте ми съвет ! Нуждая се от добър психотерапевт . Тя посещава психолог почти 2 години , но аз не видях подобрение , напротив- стигнахме до тази диагноза.

 

Здравей, нормално е да си объркана, дори отчаяна, но няма нужда от това, нали :)

Често се случва и на най-малките, дори съвсем малки деца страдат от ГРР, оттам насетне следват всякакви разновидности на граничните разстройства.

Разбира се, тук няма нужда никой от лекции, всеки случай е индивидуален и има собствена предистория и история - от генетичната предиспозиция до психологическата атмосфера. Има многобройни фактори, които да обуславят едно подобно поведение, затова е най-добре да опишеш систематично афективните проявления на това поведение по хронологичен ред.

За да можем най-добре да определим генеалогията на случващото се.

 

Мен лично ме интересува дали детето има натраплива хиперкинезия (неволеви движения) и ритуални/ стереотипни прояви.

Благодаря :)

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...