Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Надъхващи цитати на известни българи


Recommended Posts

Предлагам темичка за надъхващи цитати на известни и неизвестни българи, щото гледам че няма, а много хора ги обичат! :) Аз ще започна пръв :)

 

“Аз съм се посветил на отечеството си жертва за освобождението му, а не да бъда кой знае какъв!” - Васил Левски

 

“Възможностите идват, когато сме подготвени за тях!” - Проф. Антоанета Василева

 

"Сини, червени, зелени — заедно ако се обединят, страната веднъж завинаги ще се оправи" – Ванга

 

Хайде, сега сте вие :)

Линк към коментар
Share on other sites

"Едно е да знаеш,друго е да можеш, а чак трето и четвърто е да го направиш."    Николай Хайтов

 

"И нека във времето тежко, запазим малко нещо от бога и малко човешко."         Недялко Йорданов

Линк към коментар
Share on other sites

На моят любим Атанас Буров, убит от комунистите, които мразя и аз:

Ето, това го запишете и го подчертайте. Човек не става свиня само тогава, когато си слага юздата сам. Трябва да става от софрата тогава, когато му е най-сладко ястието. Българинът не си знае мярката. Ако яде, облизва чинията си. Само българи съм виждал в Женева, в Обществото на народите да си облизват чиниите.”

...

източник

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.

 

“Да крачиш пешком по света, като си подсвиркваш небрежно с уста - мигар може да има нещо по-красиво от това!

 

“Трудните уроци са по-мъдри и по-благодарни за човека от лесните - това сам съм го изпитал и го зная от опит. Лесният урок се усвоява с леснина и от него почти нищо не научавате. Трудният урок иска много пот, но пък като усвоите урока за цял живот ще ви държи влага.”

 

И още много от моите любими врабчета...

 

Йордан Радичков

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

«Ще дойде на света най-старото учение. Питат ме: «Скоро ли ще дойде това време?» Не, не скоро. Още Сирия не е паднала! Сирия ще рухне в краката на победителя, но победител ще се окаже друг!»

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Нещо и от мен. :D

"Решили сме се вече — или с нас и народа, или ще ви пратим при черните души!" — В. Левски до чорбаджи Ганчо Милев в Карлово, 10.V.1871 г.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...