Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки - 2


Донка

Recommended Posts

Днес се навършват 54 години от независимостта на бившата държава Занзибар! Честито на танзанийците със занзибарски корен!

https://bg.wikipedia.org/wiki/Занзибар?fbclid=IwAR2qNCQtT5SJ2adAvG1CSOSvM8gBHzj-lxdNO6IXqHDdRnsDduuK024NorI

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Понякога си мисля, че би било хубаво, ако нямаше Бог, духовно безсмъртие, прераждане и духовна еволюция, карма... Тоест, нещата да бяха по - прости.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

По - опасни от нормалните хора няма!

"Докато е в затвора, по искане на съда, Бънди бил подложен на оценка от психолог. В книгата си „Непознатият до мен“, Ан Рул посочва, че психолозите стигнали до заключението, че Бънди: „не е психопат или невротик, не страда от мозъчни увреждания, не е алкохолик или наркоман, няма личностово разстройство или амнезия, нито пък сексуални отклонения“. Психолозите заключават, че той е „силно зависим от жените и страхът да не бъде унижен от тях най-вероятно е причината за действията му“." (из статията "Тед Бънди: Чаровният убиец",http://kriminalnidosieta.com/seriyni-ubiytsi/ted-bandi-tcharovniyat-ubiets/).

Въпросният човек е убил най - малко 36 жени (главно в периода 1974-1978 г.). Има една приказка: "От пияния и лудия бяга." Може да бъде продължена така: "От нормалния и пияният бяга." :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...
Цитат

Утешава ме мисълта, че хората преди векове на ръка са писали/преписвали книги по не знам колко време и често до нас нищо от написаното не е достигнало...

Аз по-специален не съм. Историята, като че ли ако е само за задоволяване на любопитство, няма кой знае колко голям смисъл. Друго е да можеш да правиш паралели и с настоящия живот.

Редактирано от Ahmet
Линк към коментар
Share on other sites

Изчаквам техническия екип на сайта да провери няколкото случая на изчезване на текста в публикувани мнения. Моето също изчезна два пъти. За всеки случай, моля пишете мненията си извън сайта и ги копирайте. Така при технически проблем ще запазите написаното от вас. 

Линк към коментар
Share on other sites

В 16.03.2024 г. at 21:52, Донка каза:

няколкото случая на изчезване на текста в публикувани мнения. Моето също изчезна два пъти.

   On 3/16/2024 at 11:44 AM, Ahmed said:

  " Написах подробен, ясен и добре подреден коментар във връзка с темата за насилието и други неща, но за съжаление не излезе. А не се запази и в клипборда."..

 

Ха, какво интересно съвпадение. Още едно доказателство, че не сме сами, т.е. Върховния Модератор действително съществува, а не е накаква фикция.

Благодаря Ти, Господи !

 

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление или не, Върховният Модератор изтри и мнението :( на royalrife. Очевидно не се съобразява с политически пристрастия и не е политкоректен :) . 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 14 часа, royalrife каза:

   On 3/16/2024 at 11:44 AM, Ahmed said:

  " Написах подробен, ясен и добре подреден коментар във връзка с темата за насилието и други неща, но за съжаление не излезе. А не се запази и в клипборда."..

 

Ха, какво интересно съвпадение. Още едно доказателство, че не сме сами, т.е. Върховния Модератор действително съществува, а не е накаква фикция.

Благодаря Ти, Господи !

 

 

 

 

Ако ставаше дума за Върховния Модератор, най-вероятно нямаше само с това ми мнение да стане проблем. Пък и в него най-ясно се виждаше, че не смятам насилието за добродетел.

Навярно причината за изчезването е само и единствено при мен (предоверяване на софтуера на сайта и недостатъчно търпение в коментираната ситуация). Защото за разлика от други случаи, не си направих копие чрез десния бутон на мишката. Преди да се опитам да постна, не проверих дали съм изхвърлен от профила ми. В някои други моменти като съм проверявал и виждал, че вече не съм логнат, отварял съм друга страница, логвал съм се отново през нея и тогава съм натискал бутона за постването там където съм го натиснал и първия път (но без през втората страница да отварям темата). Прекалено разчитах, че мнението ще е съхранено в клипборда, както вече се беше случвало. Навярно грешката беше, че вместо да вляза повторно от страницата на която написах мнението, то аз влязох в същата тема през друга страница. Хората имат склонност да виждат това което желаят, без значение дали то реално е там или пък не. Мнения, които струва ми се са по-неудобни за теб видяха бял свят.

Линк към коментар
Share on other sites

Петър Дънов като са го питали кой е виновен за Втората световна война - Хитлер или Сталин (така опростено са го попитали), и той с оглед на въпроса правилно е отговорил "и двамата", макар че със сигурност е знаел, че нещата са по-сложни.

“Убитият също ще дава сметка за убийството. Ограбеният не е без вина за постигналия го грабеж.” Аноним

Сурови думи, но сигурно доста често са верни. Не веднъж съм чел и слушал подобни неща.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Украинец е съборил моста в САЩ, където загинаха шестима, щетите са за 100 млрд. долара

В същото време медиите отбелязват странности в този нашумял случай.

Както пише Notepad, захранването е изключено неочаквано на кораба и пристанищната администрация на Балтимор е уведомена за това. Поради факта, че нищо не може да се направи в тази ситуация, корабът продължава да се движи по своя курс, поради което опорите на моста са разрушени.

Експертите смятат за съмнително спирането на тока на минимално разстояние от моста. Освен това корабът има собствена система за резервно захранване, която може да се използва за коригиране на траекторията. Корабът също е имал възможност спешно да изхвърли всички котви, за да забави движението.

Освен това експертите са озадачени как корабът е могъл да се отклони от курса и да се сблъска с опорите, тъй като за такова обикновено преминаване условен автопилот е работил в интеграция с пристанищните услуги, така че нормалното прекъсване на захранването не би могло да повлияе на такова сериозно отклонение на корабът от курса.

Експертите посочват и факта, че възникналата национална извънредна ситуация е засекретена в САЩ. На този фон в медиите започна да се спекулира с версии за умишлени щети и терористична атака.

Цялата статия: https://glasnews.bg/sviat-sasht/ukrainets-e-saboril-mosta-sasht-kadeto-zaginaha-shestima-535702/

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...