Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ваксинация при децата - за или против


Recommended Posts

Новината за бебетата в Добрич силно ме обезпокои.Спомних си времето когато по училищата започна кампания за "доброволно" платено ваксиниране срещу хепатит Б.Няколко деца от класа на дъщеря ми дадоха "пример" поради факта,че имаха родител медицинско лице.Никак не ми хареса промоцията на ваксината и не позволих да поставят такава на моето дете.Не съжалявам.

Безпокои ме качеството на ваксината която поставят задължително на всички новородени.Няма ли тя да увеличи детската смъртност,която у нас и без това не е ниска?Няма ли да предизвика увреждания?

Според мен хепатит Б у нас не е толкова разпространен,че да се прибягва до прилагането на ваксина.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен хепатит Б у нас не е толкова разпространен,че да се прибягва до прилагането на ваксина.

Ваксина срещу хепатит В. Задължителна за България и се поставя още до 24-ия час след раждането. Втората инжекция е на 1-вия месец, а третата - на 6-ия. От януари 2001 г. се въведена задължителна имунизация срещу хепатит В за децата до 18 г., родени преди 1992 г.

Първото нещо, което трябва да знаете във връзка с хепа­тит В, е, че това заболяване е характерно за наркомани (изпол­зват общи спринцовки за интравенозно инжектиране на дрога), за хора, водещи разпуснат сексуален живот с честа смяна на партньорите, хомо- или хетеросексуални, и при такива, при които често се прави хемотрансфузия (преливане на кръв), ка­то на риск е изложен и медицинският персонал, обслужващ те­зи групи. Но аз искам да ви попитам: вие към коя от тях бихте причислили своето новородено бебе?....

...Според д-р Робърт Менделсон поне две трети от лекарите, подлежащи на тази имунизация, отказват да се ваксинират. (Появяването на СПИН в САЩ се свързва от някои учени имен­но с ваксината срещу хепатит В.)...

...За целия период от 1990 до 2000 г. са съобщени на VAERS по­вече от 16 000 хоспитализации, увреждания и смъртни случаи след поставянето на ваксина срещу хепатит В!

ЦИТАТ: Атанас Гълъбов- Световната конспирация срещу здравето

Поздрави...

Редактирано от bulgaro
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Много важна тема .Хубавото е че вече имаме достъп до информация ,докато преди години едва ли би стигнала подобна информация до хората .И всичко което съм изчел за ваксините ,ме навява на мисълта че преди време медицината е мислила че е полезна ваксината а в момента дори да знаят че вреди ,парите които се печелят от ваксините е решаващ фактор те да продължат да са задължителни в много страни ,може би и заради фактът че не е голям процентът на смъртните случии и хора които в последствие от ваксината получават някакви по сериозни увреждания .А за да не се откажат хората от ваксините са я направили задължителна ,като също са се подсигорили като им се внуши страх в хората ,че неможе без ваксина защото децата ще се зараят от всички болести и ще умрът едва ли не повечето от тях .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Аз не съм компетентна относно ваксините, но се чудя защо у нас забраниха детските надбавки на неваксинирани деца. От една страна имаме право да изберем, но от друга няма пари за тези деца...тоест да видим кой е по по най. Има хора дето разчитат на тези 35 лева , поставени са в условия да се винят, че са избрали да не си ваксинират децата.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не съм компетентна относно ваксините, но се чудя защо у нас забраниха детските надбавки на неваксинирани деца. От една страна имаме право да изберем, но от друга няма пари за тези деца...тоест да видим кой е по по най. Има хора дето разчитат на тези 35 лева , поставени са в условия да се винят, че са избрали да не си ваксинират децата.

Мда кофти наистина .Чувал съм ,и други подобни случаи .Бюрокрацията застава остро срещу неваксинирани деца ,много врати се затварят ко човек реши да не ваксинира детето си .

Линк към коментар
Share on other sites

Изобщо не става въпрос за вина, а за ГИГАНТСКИ печалби - та нали всеки жител на планетата им е насилствено заставен да им е клиент (пардон - пациент)

Линк към коментар
Share on other sites

Самият факт,че ваксините са създадени в момент,когато много болести са били почти ликвидирани след повишаване на жизнения стандарт,говори за подбудите на създателите си - чисто материални!

Линк към коментар
Share on other sites

Намирам всичко за бизнес по отношение на ваксинацията, подобно отношение имам и за таблетките витамини.Преди време ми го каза в очите обикновен лекар.Омръзвало ми е да отида за рецепта до личната на детето си, а после си нося риска дали ще я изпълня, че после бележка за градината ...Ненужна индустрия са и антибиотиците, пък трето- четвърто поколение...Няма антибиотик за нос, за кост или конкретен орган, просто едно действие имат...Но ние сме част от Евросъюза , спазваме техни директиви, регулации, решения... Без бележка за ваксинация, губиш детски-как става да изразиш мнение.Ами прием във училище или в техникум.Най- трудно се променя съзнанието на хората, но не е невъзможно!!!Подкрепям идеята да няма ваксини.Един друг пример-мой близък, роден в началото на миналия век бил болен от жълтата гостенка, загубва сестра, майка.При едно неволно пиене на  вода от шише се заразява.Не имало антибиотик, нищо.Когато споделяше как е оцелял, ами заякнал, защото хапвал агнешко по Великден, Гергьовден.Просто имал силна вяра, месо да лекува, знам ли!?Всичко е Божа работа.

Линк към коментар
Share on other sites

Няколко пъти вече преглъщам и премълчавам това, което ще напиша:

Ясно е , че ваксинацията носи процентен риск за всеки индивид.

Ясно е, че при това пложение не е перфектната мярка за справяне с болестта.

За мен решението да ваксинираш или не детето си има И морален момент. Не бих излъгала чрез фалшиви документи, че детето ми е ваксинирано, за да го запиша в детска градина. Все пак липсата на епидемия се дължи на факта, че мнозинството деца СА ваксинирани. Моята лъжа би означавала, че аз допускам другите да се излошат на риск, а моето да бъде от привилегированото малцинство, което да се облажва от факта, че другите да поели риск.

Освен това - ами ако всички са с фалшиви бележки и на практика Няма ваксинирани деца в групата? Какво гарантира, че няма да пламне епидемия в такъв случай?

За мен кардиналното решение е хората да изказват открито мнението си в обществото.

Тогава могат да са създадат детски заведения за неваксинирани деца например, за вегетарианци и за др. малки групи инакомислещи ...

И така да се докаже на практика кое е по-полезно.

А дотогава аз бих ваксинирала децата си ( моите са големи и вече ваксинирани), като заложа на оптималното състояние на тяхната имунна система, така че да отговори адекватно на ваксината.

Разбира се, имам предвид методите на алтернативната медицина за превенция на заболявания, за хармонизация на личността и околната среда и и здраве на физическото тяло.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_011:Уговорете с GP-то си да не слагате ваксините,а да ви бъдат написани в картоните.Така и вълка сит и агнето цяло...А ваксината - на боклука,където и е мястото.Ако се налага,сменете GP-то и си намерете такова,което е в крак с холистичните методи.Който търси-намира...
Линк към коментар
Share on other sites

Не бих излъгала чрез фалшиви документи, че детето ми е ваксинирано, за да го запиша в детска градина. Все пак липсата на епидемия се дължи на факта, че мнозинството деца СА ваксинирани. Моята лъжа би означавала, че аз допускам другите да се излошат на риск, а моето да бъде от привилегированото малцинство, което да се облажва от факта, че другите да поели риск.

Освен това - ами ако всички са с фалшиви бележки и на практика Няма ваксинирани деца в групата? Какво гарантира, че няма да пламне епидемия в такъв случай?

Уговорете с GP-то си да не слагате ваксините,а да ви бъдат написани в картоните.

Интересно развитие на темата.

Линк към коментар
Share on other sites

късметче

Не бих излъгала чрез фалшиви документи, че детето ми е ваксинирано, за да го запиша в детска градина. Все пак липсата на епидемия се дължи на факта, че мнозинството деца СА ваксинирани. Моята лъжа би означавала, че аз допускам другите да се излошат на риск, а моето да бъде от привилегированото малцинство, което да се облажва от факта, че другите да поели риск.

Освен това - ами ако всички са с фалшиви бележки и на практика Няма ваксинирани деца в групата? Какво гарантира, че няма да пламне епидемия в такъв случай?

И какво като пламне епидемия от детски шарки?...

Та те са ни изпратени от Твореца, за да укрепят и усъвършенстват имунната система на децата! :feel happy:

Хайде да преодолеем натрапеният ни от "търговците в храма" страх от микроби и вируси, защото опита за война с тях е изначално обречен, а и срещу вирусите няма и едно единствено алопатично л-во.

Това обаче което имаме и което безпроблемно се справя и с бактерии и с вируси е дадената ни от Твореца имунна система, без която и в най-модерната и скъпа клиника, човек си отива от едно просто микробче или вирусче.

Линк към коментар
Share on other sites

И какво като пламне епидемия от детски шарки?...

Та те са ни изпратени от Твореца

Хайде да преодолеем натрапеният ни от "търговците в храма" страх от микроби и вируси, защото опита за война с тях е изначално обречен, а и срещу вирусите няма и едно единствено алопатично л-во.

Това обаче което имаме и което безпроблемно се справя и с бактерии и с вируси е дадената ни от Твореца имунна система, без която и в най-модерната и скъпа клиника, човек си отива от едно просто микробче или вирусче.

Alexander, ако не беше моето мнение цитирано така половинчато, нямаше да отговоря.

1. Пропускаш много смело моралния момент и темата за лъжата, на които съм наблегнала в поста си.

2. Дискусията за това, кое е от Бог и кое от човека, е доста стара. Да не припомням римляните и ранните християни, Инквизицията и вещиците, Хитлер и книгите ...

Аз съм от хората, които са против мизериите, правени от лекарите . Но да се твърди, че медицината не е от Бог, все едно да се каже, че никой клон на науката не е от Бог... ... догма.

3. Съвсем конкретно по темата - една епидемия ще засегне не само децата, а и техните възрастни роднини - бащи и дядовци, чиято така оформена имунна система не знам как ще реагира. Или ако половината рода на някой си замине или пострада, дали също ще продължава да твърди...

После - ако сем верни на първичното - майката Природа не е планирала децата да бъдат отглеждани в големи групи на еднаква възраст, а в едно семейство има до десетина деца на различна възраст. И вече от родителите зависи с кого и колко те ще се събират да общуват. Да не говорим, че в едно село от преди век далеч не са общували такива големи групи хора, както днес само в градския транспорт, докато детето отиде на детска г-на.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Късметче, този цитат го взех от твой пост от: Публикувано: Вчера, 17:48

не съм търсил по-назад в темата, още повече, че ти се самоцитираш.

Никъде не съм твърдял че официалната, господстваща, монополистична медицина не е от Бог, нали? Просте те са волно или неволно жертва на тези които стоят зад тях и печелят милиарди $$$. Защо хората се разболяват все повече? не е ли за да има все повече и повече клиенти (пациенти)...

Линк към коментар
Share on other sites

Темата е много сложна и се иска разумно разглеждане, всъщност и двамата сте прави. Но все пак в обществото има разни хора, заблуди...

Важно е все пак да се намери решение добро за всички. Да има отстъпки и решение ще се намери.

Линк към коментар
Share on other sites

В случая лъжа няма.Ще дам хода на моите разсъждения така:

Детето го раждам аз-лично,което ще рече,че тази душа идва във въплащение чрез мен.Тя е поверена на МЕН.

Аз нося ОТГОВОРНОСТ за нея до достигане зрялост на 21г,когато ще стане самостоятелна и оцеляваща.Тоест аз вземам решенията,които се отнасят до нея в целия този период.

Аз съм най-доброто решение за тази душа в тази инкарнация.Аз се опитвам да направя най-доброто за нея и

според мен от нивото на моите знания ваксините са вредни.

И не съм съгласна да ме задължават,тоест да не ми оставят ПРАВО НА ИЗБОР.Основен закон в материалния ни свят в момента е бързата печалба,а фармацията е най-големия бизнес.Там се въртят най-големите пари.Този бизнес има нужда от болни хора,които да се поддържат с лекарства нон стоп.Той не цели да излекува хората.

И докато всеки човек не разбере, че САМ носи отговорност за собственото и на децата си здраве,ще им пълни сметките.

Та моята ИСТИНА е тази,другата е на фармацевтичните компании и техните лобита-големи и бързи печалби.

Бо ми е дал право на избор и аз упражнявам това право.Дори кучето ми е в перфектно състояние, на близо14г е, защото не му слагам ваксини и го лекувам с хомеопатия когато се наложи.:3d_125:

На никого не му пука за вашето здраве-нито на лекарите,нито на фармацевтите.Поемете си ОТГОВОРНОСТТА.

Аз моята съм я поела.

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели и родители, дали освен собственото си и лично мнение по темата за и против ваксините, някой може да даде личен пример с ваксинацията при децата, т.е. правили ли сте ваксините и какъв е бил ефекта, както и дали сте пропуснали една или повечето, че дори и всички и задължителни и незадължителни ваксини и също какво и станало след това. Моля ви освен мнението си, да опишете своя личен избор относно ваксините!

Много ще ми е интересно да прочета вашите мнения!

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели и родители, дали освен собственото си и лично мнение по темата за и против ваксините, някой може да даде личен пример с ваксинацията при децата, т.е. правили ли сте ваксините и какъв е бил ефекта, както и дали сте пропуснали една или повечето, че дори и всички и задължителни и незадължителни ваксини и също какво и станало след това. Моля ви освен мнението си, да опишете своя личен избор относно ваксините!

Много ще ми е интересно да прочета вашите мнения!

Така е да ,ще е интересно да разберем дали са живи децата ,които не са ваксинирани :) ,нека споделят тези родители колко често са им боледували децата ,то без болести дето се вика децата немогат да минат мисля ? Между другото си мисля ,че децата ако не се ваксинираха ,нямаше да боледуват толкова много ,става дума за сега след като няма такива войни и нивото на хигиена е по виско .

А мой приятел веднъж реши да си сложи противогрипна ваксина ,можеби и тласнат от рекламата по новините ,и така сложи си я и няма и месец и се разболя доста добре ,с температура и всички екстри за модела .Иначе вече доста хора знаем че първопричината за отслабване на имунната система е психическа най вече .

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_016:

Приятели и родители, дали освен собственото си и лично мнение по темата за и против ваксините, някой може да даде личен пример с ваксинацията при децата, т.е. правили ли сте ваксините и какъв е бил ефекта, както и дали сте пропуснали една или повечето, че дори и всички и задължителни и незадължителни ваксини и също какво и станало след това. Моля ви освен мнението си, да опишете своя личен избор относно ваксините!

Много ще ми е интересно да прочета вашите мнения!

Така е да ,ще е интересно да разберем дали са живи децата ,които не са ваксинирани :) ,нека споделят тези родители колко често са им боледували децата ,то без болести дето се вика децата немогат да минат мисля ? Между другото си мисля ,че децата ако не се ваксинираха ,нямаше да боледуват толкова много ,става дума за сега след като няма такива войни и нивото на хигиена е по виско .

А мой приятел веднъж реши да си сложи противогрипна ваксина ,можеби и тласнат от рекламата по новините ,и така сложи си я и няма и месец и се разболя доста добре ,с температура и всички екстри за модела .Иначе вече доста хора знаем че първопричината за отслабване на имунната система е психическа най вече .

Сина ми беше с астма от бебе.Всеки месец или на два месеца макс получаваше пристъпи/спазъм на дишането/.

Посещавахме МА Белодробно отделение за децата от цяла България с астма.Нищо не можеха да направят,чакаха ги да влязат в пубертет и да се самоизлекуват.В допълнение към астмата беше започнал да развива и сенна хрема.Когато им казах в Мед.Академия,отговора беше,че те си вървели заедно...Когато беше на 9г научих за хомеопатията,и отидохме на интервю.В рамките на пет месеца и неколкократно изпиване на хом.л-во от астмата и помен не остана.Аз се образовах в това направление достатъчно,така че повече ваксини не са му слагани от този момент нататък.Сега е на 21г.В тези 12г е имал само леки настинки,и то защото все му е топло и не се облича достатъчно.За кучето- вече писах в предния пост. :3d_133:

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

В интервю на Джон Рапапорт(известен журналист) с бивш "ваксинатор" - човек, който се е занимавал с разработване на ваксини към голяма фармацевтична компания. В един момент той се е замислил и обърнал срещу всичко това, след като бебето на негов близък е починало след ДТК ваксина. От съобръжения за сигурност човекът е анонимен.

Искам да цитирам само последната част от интервюто:

Q: Looking back now, can you recall any good reason to say that vaccines are successful?

A: No, I can't. If I had a child now, the last thing I would allow is vaccination. I would move out of the state if I had to. I would change the family name. I would disappear. With my family. I'm not saying it would come to that. There are ways to sidestep the system with grace, if you know how to act. There are exemptions you can declare, in every state, based on religious and/or philosophic views. But if push came to shove, I would go on the move.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 years later...

http://www.otizvora.com/2019/04/10718

Цитат

 

Изтече един документ, съставен от анонимни индивиди в Гьотеанума и техни сътрудници. Предназначен е за разпространение от задаващия се понеделник, ако се съди по футуристичната му дата (15 април). Тази „декларация“ — понеже не знам точно как иначе бих могъл да определя файла — не ме изненадва. Но това не я прави по-малко скандална, отколкото е в действителност.

Някои по-наивни членове на Централата в Дорнах би трябвало да се почувстват даже разтърсени и илюминирани. Освен ако сънят им не е твърде, твърде дълбок. И ако изхождаме от презумпцията, че четат внимателно Антропософията и нейните позиции от първоизвора, което е необходимо условие, за да видят чудовищното в това събитие и да се покъртят.

По-долу ще препечатам цялото съдържание в мой превод. Материалът, от който превеждам, е на английски език.1 Ще преведа дори добавките за съставителите на това… чудо, защото после ще поразсъждаваме заедно и върху тяхната възмутителна анонимност и опита им да се прикрият зад имената на безлични групи. Също — върху съмнителното им право да говорят от името на Антропософската медицина, сякаш са нейно олицетворение.

Декларацията-„становище“ в превод

Становище на Антропософската медицина относно ваксинациите
от Медицинската секция на Гьотеанума и Международната федерация на антропософските медицински асоциации (IVAA)

15 април 2019 г.

Ваксините, заедно със здравното образование, хигиената и подходящото хранене, са съществени2 средства за предотвратяване на инфекциозни заболявания. Ваксините са спасили безброй животи през последното столетие; например те позволиха заличаването на вариолата,3 а сега позволяват на света да се доближи до елиминацията на полиомиелита.4

Антропософската медицина изцяло оценява приноса на ваксините за световното здраве и твърдо подкрепя ваксинациите като важни мерки за предотвратяването на животозастрашаващи заболявания. Антропософската медицина не е против ваксините и не подкрепя движенията против ваксините.

Очаква се лекарите, обучени по Антропософска медицина, да работят в съответствие с държавните разпоредби и внимателно да съветват пациентите си (или грижещите се за тях) и да им помогнат да разберат съответната научна информация и националните ваксинационни препоръки. В държавите, където ваксинациите не са задължителни и се изисква информирано съгласие, това може да включва стигане до съгласие с пациента (или неговия попечител) за индивидуализирана ваксионационна програма, например адаптирането на времето на ваксинациите през детството.

Като се взимат под внимание текущите проучвания, тенденциите на регионалните инфекциозни заболявания и социо-икономическите рискови фактори, отделните антропософски лекари понякога се включват в научните дискусии за определени ваксини и подходящите ваксинационни програми. Антропософската медицина е про-научна и продължителният дебат е по-важен от всякога в съвременната поляризирана среда спрямо ваксините.

За повече информация, моля, свържете се с:
Елиза Балдини, elisa.baldini@ivaa.info

 

За Медицинската секция на Гьотеанума
Медицинската секция на Гьотеанума в Дорнах, Швейцария, е международният център за Антропософска медицина. Тя работи за по-нататъшното развитие на Антропософската медицина посредством конференции и следдипломни медицински курсове, като играе координираща роля в изследванията и обучението по Антропософска медицина. https://medsektion-goetheanum.org/en

За IVAA
IVAA, Международната федерация на антропософските медицински асоциации, работи за признаването на Антропософската медицина и нейното въвеждане в системата на здравеопазването. Целта на IVAA е ползите от Антропософската медицина да бъдат широко признати, а пациентите и медиците да имат лесен достъп до антропософски лекарства и терапии. www.ivaa.info

– Край на документа и превода –

А сега да поразсъждаваме върху „Становището“

Ще коментирам изложението ред по ред.

Тъй нареченото Становище5 (на кого е то, кой го е подписал?!) започва с препечатка на нещо, което може да се прочете от години насам във всеки един памфлет, пропагандиращ ваксините. Силно впечатление правят твърденията, че ваксините против едра шарка и тези против детски паралич са поставени в изцяло положителен контекст. От това можем да съдим, че в Гьотеанума си нямат и най-бегла представа какво се случва по света.

Ваксината против полиомиелит например се свързва с трагедията на 491,000 (близо половин милион!) парализирани деца. И това само за последните 17 години. При това само в Индия!

Още по-интересна е ситуацията около ваксината против едра шарка. Понеже се предполага, че т. нар. Антропософска медицина би трябвало да има нещо общо с Антропософията на д-р Рудолф Щайнер, нека видим какво казва самият д-р Щайнер по този въпрос:

„Нека си представим, че огромен брой хора, поради своята липса на милосърдие, са били подходяща среда за определени болестотворни бацили, така че те стават част от една епидемия. Нека след това си представим, че сме в позиция да ги предпазим от тази епидемия. В един такъв случай бихме предпазили физическото тяло от последствията на коравосърдечността, но не бихме премахнали вътрешната склонност към коравосърдечност. Нещата стоят така, че при премахване на външното изражение на коравосърдечността ние би трябвало да поемем дълга и за повлияване на душата по такъв начин, че да се премахне от нея тенденцията към липса на милосърдие.

Органичното изражение на коравосърдечността се убива в най-пълния смисъл, във външния телесен смисъл, чрез ваксинацията срещу едра шарка. С това например се извършва следното и то е проучено от Духовната наука. През един период на цивилизацията, когато е преобладавала обща тенденция за развитието на по-висока степен на егоизъм и коравосърдечност, се появява едрата шарка. Това е факт. В Антропософията ние сме задължени да изразяваме истината.“6

С други думи, ваксините против едра шарка лишават човека от условието да реши вътрешния недостатък, заради който изобщо се е появила едрата шарка. И още едно изказване на д-р Щайнер относно истинската „ваксина“ против това заболяване, която няма нищо общо с фармацевтичните ваксини на ариманичната медицинска индустрия. Реалната ваксина е имунизацията с неподправени антропософски знания:7

„Нека вземем един конкретен случай. Ще посоча една идеалистична — истинска терапия на едрата шарка. Истинската едра шарка предизвиква много силна инспирация, а също и интуиция. И познанието, което придобивате тук, когато сте истински лечители в тази област, работи много по-силно върху вас — стига да е истинско познание, — отколкото ваксинацията; в известен смисъл то [истинското познание] действа много по-мощно, а при изучаване на лечението на едра шарка, като лекари, вие предварително ще предизвикате един вид предварително лечение, профилактика. Ето защо ще можете, когато разбирате връзката, да ходите сред пациенти с едра шарка без страх и изпълнени с любов.“8

Ето какво пише и д-р Вернер Шмьотцер, който отлично е бил запознат със становището на Антропософията относно ваксините и в частност тази „против“ едрата шарка:

„Още когато ваксината срещу едрата шарка беше сравнително нова Рудолф Щайнер беше питан от лекари за нейното действие върху детето и личността. Неговият отговор не остави съмнение, че тази ваксина представлява силна намеса в свободното развитие на човека. Тя възпрепятствала по-нататъшното духовно развитие на човека, което може да се разбира и в посока на това, че тя привързва човека към материята и материалното. От гледна точка на физическото тяло това, от своя страна, означава една прекомерна тенденция към склерозиране, към втвърдяване.

Заради непознаване на тези факти, днешната медицина се е поставила в служба на духовно отношение, което пренебрегва свободното развитие на човека. Под „превенция“ и „профилактика“ на болестите днес на първо място се разбира ваксинирането. Тук са налице същите отношения като при алопатично лекарство: възможно най-бързият спад на симптомите не казва нищо за лечението. Един „успех“ — под това тук се има предвид спад на болестта, та дори и нейното изкореняване е възможно да е само предотвратяване на един симптом и още не показва, че с това са преодолени и причините за неговото възникване. Тук-там се стига до рецидиви, или което е още по трудно за разпознаване — до потискане. То представлява по-голям проблем.

Би могло преувеличено да се каже: Относително безвредни детски болести, които би трябвало да служат за развитието на човека, биват въпреки това предотвратявани [чрез ваксините], което обаче подготвя почвата за най-тежки заболявания като карциномите.“9

Обобщено, още в увода на „Становището“ откриваме остър конфликт между нейното съдържание и истинския Антропософски мироглед — такъв, какъвто e в лекциите на самия д-р Рудолф Щайнер и при лекари, които са подготвени антропософски и отговорни към Духовната наука! Нещо повече — отново още с първите думи авторите на този документ от Дорнах реално размиват Антропософската медицина, като я правят просто едно от теченията на материалистичната медицина, която бихме могли да определим още като бездуховна, ариманична.10

Кой им дава това право? И кой подкрепя това „тяхно право“? Кой разглежда тези изменници на Духовната наука като… лидери?

Откъде идва тази „твърда подкрепа“?

Силно притеснително — дори, бих казал: разтъсващо — би трябва да подействат думите от втория параграф, където Медицинската секция на Гьотеанума се обявява абсолютно категорично за ваксините и в тяхната твърда подкрепа. Така, както е формулирано, не се прави разлика между една или друга ваксина, а само пълен профан би ги генерализирал в една обща представа.11 Всички ваксини са поставени под общия знаменател на нещо добро…

А това, че същият този Гьотеанум също толкова категорично не подкрепя движения против ваксините и контрастно се разграничава от тях, просто означава, че днешното ръководство на Антропософското Общество няма допирни точки с мирогледа, изграден от д-р Рудолф Щайнер. Даже не без основание можем да отбележим, че работи против Щайнер и неговото наследство.

Ето какво ни учи основателят на Антропософията и Гьотеанума:

„По лицето на Земята се разиграват сложни процеси и събития и Духовете на Светлината участват в тях по един правилен начин, обаче Духовете на Мрака се стремят да внесат в тези процеси и събития пълна обърканост, пълно безредие. Аз вече посочих един пример за такова безредие, и той е наистина парадоксален. Занапред човешките тела ще се развиват така, че те ще стават все по-отворени за влиянията на Духовния свят, но на свой ред материалистичният светоглед, който ще се разпространява все повече и повече, следвайки указанията, идващи от Духовете на Мрака, ще работи срещу тях, и то с материални средства. Ето защо Духовете на Мрака ще инспирират своите, бих казал, хазяи — хората, в които те пребивават — да изнамерят такива лекарствени средства, с които да имунизират децата. Така че още в ранна възраст поривът към спиритуалност, към духовност, да бъде окончателно прекъснат.

Както днес телата биват имунизирани срещу една или друга болест, в бъдеще децата ще бъдат имунизирани с определена субстанция — тя ще бъде произведена на всяка цена, така че чрез тази имунизация хората ще бъдат предпазени от склонността да пораждат в самите себе си всевъзможните глупости, свързани с духовния живот. Естествено тук „глупости“ е казано от гледната точка на крайните материалисти. […]

Основната тенденция е ясна. Да се открият такива лекарствени средства, които след съответните имунизации ще блокират естествената склонност към духовни идеи, така че през целия си живот хората ще вярват единствено в сетивната материя. И както медицината е въвела масовата ваксинация срещу болести като туберкулозата, така в бъдеще ще се правят масови имунизации против влечението към духовния свят! Този е само един от парадоксите, които ще зачестят още в близкото бъдеще, за да се внесе обърканост във всичко онова, което Духовете на Светлината свалиха долу на Земята след тяхната победа в Духовния свят.

Естествено, за целта трябва да бъде внесена преди всичко обърканост във възгледите, в светогледите на хората; преди всичко трябва да бъдат деформирани техните понятия, техните представи. Тук сме изправени пред една голяма, сериозна опасност и трябва да запазим пълно самообладание, пълна яснота на съзнанието. Точно в тази област от живота се подготвят бъдещите събития.“12

Точно в тази област се подготвят бъдещите събития. Само че в Гьотеанума не само не са в час със събитията в тази област, ами внасят допълнителна обърканост във възгледите, направо в сърцето на антропософските среди. По този начин се причисляват към „хазяите на тъмни духове“, за които говори д-р Щайнер в цитираната лекция.

И не говори за това само на едно място — ето и друго с почти същото звучене, но с абсолютно същата фактология:

„Хора от определени кръгове в материалистично време се стремят да парализират, да направят невъзможно цялостното духовно развитие на човечеството, да повлияят на хората да отрекат само заради своя темперамент, чрез своя характер всичко духовно – да го смятат за глупост. Такова течение – днес то вече се забелязва при отделни хора – все повече и повече ще се задълбочава. Ще се появи копнеж да се твърди, че духовното е глупост, лудост! Това ще се опитват да постигнат, като създадат ваксинации, както се правят имунизации срещу болести, само че ще се узнаят някои ваксинационни средства, които така повлияват човешкото тяло, че то няма да позволява да се разгръщат духовните наклонности на душата. Хората ще бъдат имунизирани срещу заложбите за духовни идеи. Това ще се опитат поне да направят, ще се правят опити с ваксинационни вещества, така че още в детството си хората да изгубят стремежа към духовен живот.“13

Обобщено, със своята категорична позиция в полза на всякакви ваксини Медицинската секция на Гьотеанума пропагандира в полза на хора и средства, срещу които д-р Щайнер се е изказвал не благосклонно, а като предупреждение. Тези хора, както се оказва, понастоящем обитават и дори ръководят секции в Гьотеанума. И водят останалите хора към нозете на Ариман, като първи д

Становище или Директива?

Памфлетът на Гьотеанума и IVAA не може да се приема за становище. Защото становището, било то лично или групово, изисква да бъде, от една страна — защитено, а от друга — подписано. В този документ няма нито един подпис на представител на Медицинската секция в Дорнах, нито виждаме такъв на официално лице или член на IVAA.

За сметка на това „се очаква“ (от кого?! от някакво невидимо и безименно божество?!) антропософските лекари да се съобразяват със „Становището“. Даже им се казва как да постъпват в страните, където ваксинациите изискват съгласието на пациента — а именно: да ги убеждават, да преследват договорености, досущ амбулантни търговци на фармацевтична стока.

Всичко това е напълно издържано в духа на Директивите от ЕС. А това не е дух на Антропософията. Духът на Директивите от ЕС също е противоборстващият дух на Ариман.

Последният параграф тревожно разкрива умствена нестабилност на автора/ите

Независимо кой е писал този документ, с който нечия частна представа за Антропософската медицина напълно абдикира от Антропософския мироглед, човекът явно страда от шизофрения или циклично утежняващи се когнитивни недостатъци. Защото както два абзаца по-рано категорично целуваше нозете на Ариман и ваксините му, изведнъж категоричността му избледнява. И се заменя от чувства на плурализъм и „дискусионност“ в този „поляризиран свят“.

Ако прочетете кратките описания на Медицинската секция и IVAA, ще разберете на какво (може би) се дължи това раздвоение. От една страна, на някой му се иска да е „различен“ с това, че е антропософски лекар, а не обикновен лекар. От друга страна обаче, като че ли още повече му се иска да бъде „признат“ от ариманическата медицина. За да може например да продава антропософски лекарства и терапии в здравната система — което е недвусмислено написано в постскриптума на „Становището“. Дори ако за целта трябва да обърне гръб и да се разграничи „категорично“ от истинския Антропософски мироглед, какъвто е очертан от д-р Рудолф Щайнер.

Няколко думи и за Елиза Балдини

Това е госпожата, посочена като кореспондент, в случай че решим да потърсим повече информация. Ами направих си труда да проуча тази широко усмихната дама, заемаща позицията на „генерален секретар“ в IVAA. В нейната биография четем, че е назначена, за да преговаря със здравните власти на Европейския съюз — отново с цел „признаването“ на Антропософската медицина.

Оставям читателите сами да си отговорят на тези въпроси:

Какво трябва да направи Антропософската медицина, за да бъде призната от Ариман и неговата медицина? Нима не трябва преди всичко да престане да бъде Антропософска, а етикетът „Антропософска“ да бъде просто за ариманична измама, целяща насаждането на ариманични криви представи? Нима на Антропософската медицина няма да ѝ се наложи да пише оди за ваксините, въпреки че противоречат на Антропософския мироглед? Нима вече не го прави с такива „Становища“?

Но това, което ме впечатли най-силно в биографията на Балдини, е членството ѝ в European Network Action for Global Health. В тази мрежа попадат петнадесет НПО, сред които една глобална католическа организация и Европейският парламентарен форум (ЕПФ) за популацията и устойчивото развитие. Католиците са ясни, но може би си струва да се спомене, че в ЕПФ са особено загрижени за правата на джендърите и водят политика в полза на абортите.

Колко „антропософско“!

За жалост, това съвсем не е всичко:

В параграфа за Спонсорството на енциклопедичната страница за AGH четем:

The network was initiated through a grant from the Bill & Melinda Gates Foundation as part of their support for global health advocacy.

„Мрежата [Action for Global Health] е създадена с грант на Фондацията на Бил и Мелинда Гейтс като част от тяхната подкрепа за напредъка на световното здраве.“

Всички ентусиасти или движения, търсещи подкрепа или „признаване“ от тези НПО или от ЕПФ са задължени да съблюдават изпълнението на тъй наречените MDG (Millenium Development Goals) — глобалистски проекти на окултно-политическите злонамерени ложи от Запада, подготвящи въплъщението и мисията на Ариман. Повече за разните MDG-та може да се прочете на официалния сайт на Световната здравна организация.14

Редовните читатели на „От Извора“ чудесно са запознати със сатанинските проекти15 на Бил и Мелинда Гейтс,16 в които ваксините и генно-модифицираните продукти имат ключова роля.17 Така че очакваме скоро Гьотеанума да се обяви и в категорична защита на ГМО, като се разграничи от истинските последователи на идеите за биодинамично земеделие.

Последното може да ви звучи просто саркастично, но нима звучи и нереалистично на фона на това, което се обсъжда досега?

Обобщено,

Гьотеанумът в Швейцария НЕ е инфилтриран само от йезуити. След това „Становище“ и последвалите проучвания и разкрития около единствената особа, която условно се е подписала под документа, можем да сме напълно сигурни, че управленските среди на Антропософското Общество са превзети и от (не)осъзнати слуги на западните окултно-политически ложи, работещи против естествената еволюция на човечеството. Те са същите, които готвят световното царство на въплътения Ариман и отрано се мъчат да му осигурят триумф над възможно най-много души.

Ще завърша с тъжното обстоятелство, че д-р Щайнер е предвидил и такъв развой. А именно — предателства отвътре. И казва в тази връзка:

„Би могло да стане така, че един ден Антропософията да трябва да се раздели от Антропософското общество. Не би трябвало да става така, но възможността за това ще съществува. Когато вече не съм тук, ще дойде едно интелектуализиране на антропософското общество. Това представлява една опасност. Защото това означава стагниране на цялото [антропософско] движение.“18

Извънредно съм заинтригуван дали ще има реакция на този скандал — дано има скандал, иначе ще трябва да приемем, че членовете на Дорнах са дълбоко заспали, чак до степен на трагична безнадеждност — от страна на д-р Трайчо Франгов. Както в качеството му на лекар, така и от позицията му в Антропософското Общество на България. Очаквам неговата официална и/или лична позиция спрямо „Становището“.

Притаявам дъх, но няма да спра да дишам, докато го чакам. Защото нещо ми подсказва, че чакането може да бъде вечно. Свободата и безпрепятственото дишане не по Директива на самозвани „лидери“ са ми неизмеримо по-важни от ваксините на Гьотеанума.

Иван Стаменов
12.4.2019 г.

 

 


Бележки:

  1. Нямам представа дали има първообраз на немски език, но това не е важно. [^]
  2. Може да се преведе и като най-важни — бел. пр. [^]
  3. Тоест едрата шарка — бел. пр. [^]
  4. Тоест детския паралич — бел. пр. [^]
  5. Може да се преведе още като Изявление или Позиция на, но това не променя същественото във възраженията ми. [^]
  6. Из Събрани съченения 120, лекция 8. Преводът от английски е мой — бел. И.С. [^]
  7. Една такава имунизация с духовно-научно знание води до етеризация на кръвта. Духовно-научният мироглед действа изгарящо на ариманичните духове, които от 1878 г. също работят предимно чрез кръвта. [^]
  8. Из Курса за млади антропософски лекарри, лекция 7, изнесена в Дорнах на 8 януари 1924 г. Преводът от английски език е мой — бел. И.С. [^]
  9. Пълния материал на д-р Шмьотцер можете да прочете тук в превод от немски език на Петър Матеев. [^]
  10. Пълната интелектуализация и ариманизация личи от собствените им думи, според които под внимание са били взети само, цитирам: текущите светски проучвания, тенденциите на регионалните инфекциозни заболявания и социо-икономическите рискови фактори. Очевидно мирогледът на д-р Щайнер не е бил взет под каквото и да било внимание. Което повдига въпроса: Дали една такава медицина има основания и право да се нарича Антропософска? [^]
  11. Което, впрочем, е събирателен стереотип и нежелателно влияние от Луцифер. [^]
  12. Из лекция 13 от цикъла за Духовете на мрака. Изнесена на 17 октомври 1917 г. [^]
  13. Из лекция на Рудолф Щайнер, изнесена на 6 ноември 1917 г. в Цюрих. [^]
  14. Това, което няма да прочетете на сайта на СЗО, е как ваксини на тази организация превръщат майките в оръжие срещу собствените им деца. СЗО е един от най-фанатичните и безусловни пропагандатори на ваксините. [^]
  15. Твърденията на Фондацията на Бил и Мелинда Гейтс, че скоро полиемиелитът ще бъде изкоренен от техните ваксини, не отговарят на истината. Точно обратното — техните ваксини създават още по-сериозни здравни проблеми по целия свят. [^]
  16. Фондацията на Бил и Мелинда Гейтс, Световната здравна организация (СЗО) и Проектът за ваксината против менингит (MVP), които разпространяват ваксината MenAfriVac, открито излъгаха за нейната безопасност. [^]
  17. Досущ като „Монсанто“, Бил Гейтс упорито опитва да унищожи природното земеделие по света, главно по линия на AGRA (Съюз за Зелената революция в Африка). Бил Гейтс, Монсанто-Байер и военнопрестъпниците от Блекуотър са трите лица на едно и също чудовище. [^]
  18. Рудолф Щайнер, цитиран от Аделхайд Петерсен: Рудолф Щайнер за лекционната дейност и работата по разклоненията. В: Ерика Белтле/Курт Фиерл (Хг.): Спомени за Рудолф Щайнер, Изд. Свободен Духовен Живот. Щутгарт 2001, стр. 237. Превод от немски: Петър Матеев. [^]

Споделете публикацията

 

 

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

 

AATXAJysw6xdAAHKjJNpxn1zh-5Arukl_duaE6Dr

1,24 хил. абонати
Учителят Петър Дънов за ваксинирането. Имайте информация какво е замислено за нашите деца и внуци. "Може ли хората да се ваксинират така, че никога да не умират? Днес децата до известна възраст ги ваксинират, но въпреки това все умират. Учените искат да ни кажат, че намерили някакъв серум, който като се впръсне в кръвта на детето, то придобивало имунитет, приспособявало се към тази болест и не се заразявало от нея. Въпреки това обаче, ние виждаме, как децата умират именно от тази болест, срещу която има изнамерен такъв серум. И сега, всеки човек, който не ваксинира детето си, той е извън границите на науката, той се счита ретроград. Да, но това не е наука! Аз бих желал, след като турят инжекция на някое дете, след като го ваксинират, да може да живее още приблизително 500 години. А сега, след като направят една инжекция на това дете, след 5 години умира. Това не е наука, това са хипотези на лекуването, това са теории на лекуването."
– Ръката съблазнява – 5 април 1925 г., Неделни беседи, София
 
Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

За ваксинацията на деца ? Много деликатна тема , защото  въпроса е личен . Касаещ единствено и реално , способноста да бъдем трезви . Защото помним скандала с дизеловите двигатели , как са преправяни резултати от тестовете .  Трудно , но човек сам трябва да прецени на кого да вярва . А то е въпрос точно и само на вяра .Защото каквото и да избере изпитанието си е само негово . Както и проблема ,,обществено" здраве сам избирам  , къде да живее  и бъде , Сред райграса или горската трева .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

МОЛИТВА ЗА ДЕЦАТА
по Силвина Бел Илали

ГОСПОДИ, БОЖЕ НАШ,
ТАТКО ВСЕДЪРЖИТЕЛЮ,
ТВОРЕЦО на Небето и Земята,
на всичко видимо и невидимо!

Молим ТЕ,
с Духа си, с душата си, с ума и разума си,
със сърцето и с волята си да чуеш молитвата ни!

Пази и закриляй Твоите ДЕЦА – БЪДЕЩЕТО на Планетата Земя!
Благослови Духът и Душата им,
за да бъдат полезни и доблестни хора, достойни граждани на света!
Изпълни душите им с Мир, Любов, Приемане и Вяра в Живота,
и силна Воля да прилагат Божествените Добродетели!
Дари им Здраве и Благословение,
за да бъдат предпазени от внушенията и примките на света!
Пази ги от недостойните!
Дай им успех във Всяко Добро Начинание!
Дай им Дара да разпознават покварата и ги пази от нея,
нека бъдат непорочни и целомъдрени!
Дай им сила да преодоляват трудностите, изпитанията и неволите на живота!

НЕКА ТВОЯТ СВЕЩЕН ДУХ
да ги води и закриля,
за да изпълнят напълно и докрай
ТВОЯТА ВОЛЯ на Земята и да се превърнат
в Извор на Обич и Светлина!

Благодарим ТИ, Господи,
че ги обгръщаш с Всевечната си Безусловна Любов,
която прави сега, винаги и навсякъде най-доброто за нас!
ДА ПРЕБЪДЕ ВЕЛИКИЯТ ТИ ПРОМИСЪЛ !

ГОСПОДИ, ТВОЯТА ВОЛЯ ДА БЪДЕ !
БЛАГОДАРИМ ТИ !
СЛАВА ТЕБЕ !

Амин! Аум! Аумен!
Амин! Аум! Аумен!
Амин! Аум! Аумен!

Харум! Харом! Харим!

 

https://georgiizvorski.com/molitva-za-decata/

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...