Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За реалната самоличност и използването на псевдоним


Recommended Posts

Противоречие е когато има сблъсък , противене . В човека от расата към която се приближаваме , кротко ще съжителстват личноста и духа . :) ( да впрегнем злото на работа )

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

В 13.09.2022 г. at 15:16, АлександърТ.А. каза:

В човека от расата към която се приближаваме , кротко ще съжителстват личноста и духа .

В случая личността от господар се превръща в слуга.

"Всеки човек трябва да знае, где е мястото на духа, на душата, на индивида и на личността " Който се отмята

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...
В 9.06.2007 г. at 21:26, Орлин Баев каза:

Първата ми мисъл, която минава през съзнанието ми при о5тговор на въпроса: "Кой от какво се крие при използването на псевдоним в един форум за съзнателен живот?" е - От Сянката си!

Доколко съм прав, не знам, това е само непринудената ми първа мисъл!

От какво още можед а се крие човек - от шефа си, от колехгите си, от семесйтво и роднини и техните мнения... В смисъл, че "АКо разберат какво си мисля и какви ги редя тук, лелее, каква излагация ще падне... Какво ще си помислят хората!" Какво ще каже шефът - "Какъв е пък тоя с тези негови фантазми, ами че той си е направо недобре!" Или се пази от мнението на другояче мислещите колеги или рофители или роднини, от погледите им, от насмешката им, от тяхното ВЕЛИЧАЙШО мнение!

...

А всъщност имаме ли от какво да се крием,освен от собствените си модели на възпитание, прозиращи зад такова криене зад никове? От сянката си - о тсобствените си неприемания на това какви сме? Или се пазим зад прякорите си тук от общественото мнение, което поведение е проекция на съдържанието на свръхаза ни, който пък е моделиран от родителскот о ни възпитание и техните разбирания, които подсъзнателно силно ни влияят, въпреки съзнателното развитие на разбиранията ни в друга посока?

Не обвинявам пишещите зад никове - някои просто от нехайство го правят - например Хамелеона - Илияна сподели как синът и случайно отворил акаунт с този ник и така си останало - но тя некрие самоличността си. Други пък - като Благост - се познава лично с голяма част от посетителите на сайта и никът и е просто проформа. Трети си имат други причини... Какви ли са те - интересно ми е!

Все пак си мисля, че в сайт, в който честността, съзнателността и Истината са на почит, участието зад ник е малко в дискорд с насоката на форума!

Може би съм малко краен - да помислим заедно!

Абсолютно .Човек се крие от сянката си . По български :)  да не знае дясната ръка какво прави лявата  :) .

С две думи ще разкажа за една опитност . :)  ... Отваря ми се желание и краката  все към шкафа със сладкишите ме води . Значи за пореден път , отварям шкафа и отчупвам парче шоколад с ядки . В този момент жената преминава и казва

Какво си лапаш ? 

Изненадан кипнах и кротко-поучително , наговорих как така пита като че не вижда .И се чувствам като че се крия и ми присяда хапката . Обиден :) . ..След 10 мин . вече се извинявах щото май наистина се крия .Раздвоявам се между знанието , че пак се тъпча и предизвиквам ответни телесни реакции и лакомото ,,какво пък , ще погладувам после и ще ми размине . 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...