Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Опитности извън тялото (ОИТ)


Recommended Posts

Например събудили сте се изведнъж и ви заболява главата. Това означава, че сте били някъде далече и събуждането ви е "придърпало" разко.

Божо, мен не ме боли глава, особено пък след сън blink.gif Това какво значи:

1. Вие сте проста и главата ви е празна!

2. Следващия път си легнете с обувките, за да може да отидете достатъчно Далече!

3. Вие не сте се върнала откъдето съм била и още сте Там!

4. Я, си легнете пак, за да си доспите, докато ви заболи главата!

5. Моля, не се дърпайте, докато ви "придърпваме"!

6. Означава друго, но няма да ви го кажем!

п.п. Възможно е да има повече от един отговор в моя случай biggrin.gif

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

аз незнам как е възможно да стане в будно състояние - доколкото знам трябва да си отпуснат напълно тялото ти трябва да е отпуснато и мислите изчистени - получава се когато тялото спи а съзнанието не - съзнанието се качва с астралното тяло - негативните емоции обаче викат разни невидими в будно състояние същества - те не са опасни но плашат - и се хранят със страха и негативните ти мисли ако се заспива с позитивизъм това е най-доброто

Чебурашке отговорът ти и шегите ти не са на място съжалявам но човека е прав - защо го иронизираш? знам например че не трябва да будиш рязко човек щото може да лети на някъде макар и да не осъзнава - и да не успее да се върне навреме

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

с ОИТ и Астрална Проекция съм имала преживявания много и могат да се случат на всеки дори и без да вярва в тях

хубаво е да не заспиваш с отрицателни мисли че знае ли се може да се случи без да си очаквал ей тъй на сън без да медитираш (има някои хора които умишлено медитират за да го постигнат, но е по-добре да не се напъва много човек - защото то се случва когато трябва независимо дали си подготвен или не и дали прилагаш техники за това или не и в този момент е хубаво да извикаш някой духовен "гайд" да те пази и да те води) - понякога "гайда" те избира сам и ти предоставя това интересно явление за да те учи чрез астрала пърбоначално те учи на това да излизаш и се връщаш да летиш да се отпускаш - и астралния свят е много интересен, но си има и опасности както и тук - разделя се на няколко свята със други подсветове - в реално време и астрално (realm) (незнам как да го кажа на български все на английски съм научавала информация) но пак си има лоши енергии и там обикновенно ги викат нашите негативни мисли - и те се хранят със страха ни - виждаме ги под формата на демони и са много неприятни не могат да ни направят нищо - само ни плашат но така не можем да научим това заради което сме в астрала но когато ги няма астралната проекция или ОИТ е много приятна можеш да четеш книги свързани с професия или да се учиш да измислиш проекти - да посетиш държава която искаш (аз астрално бях в Лувъра в Париж - без билет :P и видях и Мона Лиза незнам що "гайда" искаше да я видя) - гайдовете са разни духчета невидими за нас - гайдове могат и да са всичките учители в които вярваме - четох че любовта също можела да е гайд (любовта била духче според някои вярвания) - но всеки научава каквото му трябва - не съм голям експерт по въяроса но знам че човек може да стигне и до космоса - до там не ми трябва да ходя и не искам - пътуването от град на град ми е по интересно както и общуването с природата

но както казва[url="http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showuser=9852"] Божидар3им не трябва да се експериментира постигането му без да си подготвен и просто за експеримент -

Линк към коментар
Share on other sites

имам въпрос? уважаеми съфорумци.

в една от своите книги, робърт алън монро споменава ,че е посещавал своите други "аз " в други светове ,може би други измерения или паралелни вселени , и че всеки от тези негови различни "аз", е имал съвършенно различен живот , той описва и други характеристики на тези светове , според него -някой от тях ,не са материални,

възможно ли е това според вас и какво е обяснението.

възможна ли е хипотезата ,че висшият аз е избрал различни превъплъщения ,в условно казано -" по едно и също време".

Линк към коментар
Share on other sites

имам въпрос? уважаеми съфорумци.

в една от своите книги, робърт алън монро споменава ,че е посещавал своите други "аз " в други светове ,може би други измерения или паралелни вселени , и че всеки от тези негови различни "аз", е имал съвършенно различен живот , той описва и други характеристики на тези светове , според него -някой от тях ,не са материални,

възможно ли е това според вас и какво е обяснението.

възможна ли е хипотезата ,че висшият аз е избрал различни превъплъщения ,в условно казано -" по едно и също време".

Има една теория, че само част от нас пребивава тук във физическо тяло, а по-голямата част от нас (наричат я висш аз) е в друго нефизично измерение. Но, ние нямаме съзнание за това, т. е. физическото ни съзнание не възприема нашата нефизическа част, или висшия аз. При излизане извън тялото...аз лично нямам такъв опит, но съм чувала от други хора... астралния двойник или както там му казват...се проявява в друго, а с т р а л н о измерение и когато съзнателно (не по време на сън) излезем от тялото си, фактически пребиваваме и в двете...Аз лично смятам, че е възможно да бъдеш на две места едновременно... де факто точно това се случва при излизане от тялото

Линк към коментар
Share on other sites

имам въпрос? уважаеми съфорумци.

в една от своите книги, робърт алън монро споменава ,че е посещавал своите други "аз " в други светове ,може би други измерения или паралелни вселени , и че всеки от тези негови различни "аз", е имал съвършенно различен живот , той описва и други характеристики на тези светове , според него -някой от тях ,не са материални,

възможно ли е това според вас и какво е обяснението.

възможна ли е хипотезата ,че висшият аз е избрал различни превъплъщения ,в условно казано -" по едно и също време".

Има една теория, че само част от нас пребивава тук във физическо тяло, а по-голямата част от нас (наричат я висш аз) е в друго нефизично измерение. Но, ние нямаме съзнание за това, т. е. физическото ни съзнание не възприема нашата нефизическа част, или висшия аз. При излизане извън тялото...аз лично нямам такъв опит, но съм чувала от други хора... астралния двойник или както там му казват...се проявява в друго, а с т р а л н о измерение и когато съзнателно (не по време на сън) излезем от тялото си, фактически пребиваваме и в двете...Аз лично смятам, че е възможно да бъдеш на две места едновременно... де факто точно това се случва при излизане от тялото

За въпроса на Val дали е възможно висшия аз да се е въплътил на няколко места едновременно и по едно и също време на земятаrolleyes.gif не знам...но някои твърдят, че може. може да се срещнем дори в този си живот с наша "сродна душа", която сме самите ние! Но това било много рядко. Във филма "малкия Буда" се говори за това

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Относно страхът искам да споделя едно мое виждане. Като изключим неизвестността, излизането извън тялото си е опасно от гледна точка на физическия живот. Духът и тялото са свързани с етерна връзка - наричана от някои перискрип. Когато връзката се наруши и духът напусне тялото фактически се изкарва животворната сила и функционирането на организма се дължи на остатъчните функции на сърцето, които разбира се са временни. Ако ОИТ просрочи този период - ще настъпи физическа смърт. Това е само мнение, но аз убеден в него :rolleyes: .

Тази животворна сила, в хомеопатията наричаме - Жизнена сила.

Официалната медицина използва термина - Организъм - всъщност - Сома

Линк към коментар
Share on other sites

Например събудили сте се изведнъж и ви заболява главата. Това означава, че сте били някъде далече и събуждането ви е "придърпало" разко.

Божо, мен не ме боли глава, особено пък след сън blink.gif Това какво значи:

1. Вие сте проста и главата ви е празна!

2. Следващия път си легнете с обувките, за да може да отидете достатъчно Далече!

3. Вие не сте се върнала откъдето съм била и още сте Там!

4. Я, си легнете пак, за да си доспите, докато ви заболи главата!

5. Моля, не се дърпайте, докато ви "придърпваме"!

6. Означава друго, но няма да ви го кажем!

п.п. Възможно е да има повече от един отговор в моя случай biggrin.gif

Гарванче

...Чебурашке отговорът ти и шегите ти не са на място съжалявам но човека е прав - защо го иронизираш?...

Твоят случай? ... по-скоро е социопат,ичен. :31:

Линк към коментар
Share on other sites

чий случай моя? човека си казва истината и бъзика не беше на място и си казах директно - вече съжалявам за това ама - нищо социопатично няма в това да си кажеш мнението извинявам се и на Чебурашка не съм искала да обидя никой честна дума!

може ли от такова писане отдавна и аз съм забравила кога съм го написала да си правиш изводи за мен при положение че не ме познаваш?

Линк към коментар
Share on other sites

Не, Гарванче, за мен беше написаното от Александър59.gif

Относно шегата ми - тя беше към Божидар и той отлично ме разбра, т.к. има чувство за хумор, както и ти whistling.gif

Но.. не всеки има чувство за хумор, какво да се прави 3d_146.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Значииии...

Много съм слушала по темата, а ОС ми е среднощното забавление. Случвало ми се е даже да продължавам разговор с приятеля ми ..докато заспивам и започвам да сънувам. ОИТ - неразбрах дали е това?! Ще опиша изживяването и се надявам да помогнете smiley.gif

1. От известно време немога да спя, проблеми - вси4ки ги имаме.

2. Никога не ми е удобно да спя по гръб и не го и правя.

3. Вечно ледени крака... grin.gif

4. При всяко лягане единствената ми мисъл е "Я да видя ся ко ще засънувам" и почва съня.

Надявам се да сте ме разбрали , 4е никога не ми се е искало ОИТ undecided.gif. Всичко дето го знам е от приятеля ми , но не е предизвикало интерес на фона на нетрудното ми ОС.

Ок , почвам:

Преди около месец , си легнах леко уморена. С лягането си помислих , 4е ми е много комфортно по гръб и от краката до главата температурата която усещах беше перфектна за леденото време и загасващата камина. Започнах да се наслаждавам на позата в леглото, дясната ми ръка беше под пъпа, а лявата на слън4евия сплит, глезените ми бяха преплетени. Удобно. Неможех да хвана никаква мисъл в главата ми... ръцете ми са върху чакри / сетих се за това като знание ,никаква мисъл, просто си знам/... и не ги усещам, все едно потънаха в мен. После и стъпалата, и глезените. От торса ми струеше светлина за която немислех. Започна леко да ми се повдига, свиваше ми се като за повръщане , но по-скоро "пулсиращо". Съня неидваше, позата ми беше удобна и исках да визуализирам нещо което да ме успи.

Започнах с първото нещо дето съзнанието ми ми показа - елипс или по скоро яйце от светлина /сиво, бяла мъгла, но мъгла не е точна дума за това/ прерязано в долния край се намираше около главата ми. Започнах да разглеждам "субстанцията" и така се изпълних в нея. Надявам се да си го представяте. Неусещах тялото си, само "мъглата" и то не като усещане а като знание , че я има.

В следващия момент се получи нещо, завъртане в "мъглата" и се намирах зад тила на тяло, чийто контур само се виждаше като синя светлина. Тънка линия синя светлина влизаща и излизаща в и извън него, не като ток а много нежно. Като лесно осъзнаваща се обърнах и се видях спяща. Небях в леглото , там беше само физ.тяло, небях и в тялото със синия контур пред мен. Осъзнавах се само като съзнание. Опитах се да разгледам тялото пред мен - нямаше пол, просто тяло. Усещах се лека, спокойна, бях само аз, нищо друго. Радост. /немога да обясня усещането/.

Разбирах , 4е тялото ще излезе от стаята и с едната си ръка се хвана за профила на прозореца - през стъклото, започна да се придвижва за през стената.

И аз си казах , НЕ Е ВЪЗМОЖНО, ТРЯЯ ДА СЕ ОБАДЯ НА приятеля ми, да му кажа! И всичко свърши sad.gif

Искам да ми кажете , какво подяволите бях аз , не си бях в тялото, ама ме нямаше и в "светещото" , чувствах се като съзнание?! Какво е това .

Много ще се радвам на всички постове ...

Опитвах да го повторя - немога .

Линк към коментар
Share on other sites

Осъзнавах се само като съзнание. ..... Усещах се лека, спокойна, бях само аз, нищо друго. Радост. /немога да обясня усещането/.

:D

Веднъж го изпитах, докато правех "походката на силата", описана в книгите на Карлос Кастанеда. Беше преди четири години, в Италия. Т.е. не е явление, което се изживява само по време на сън.

Линк към коментар
Share on other sites

Анжелика, супер:thumbsup:

Само веднъж и аз излизах и си видях тялото. А усещането е покой, красота, не се описва с думи и не исках да се връщам, но заради децата... :whistling:

Това сме ние, свикнали сме да се приемаме само като тяло. Да, ама сме повече от това, съзнание, светлина...:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Ох, аз некомпетентната ... това излизане ли е и щом несъм в нито едно от двете тела - какво е ?

Извинете невежеството ми, ако някой може да ми даде по-подробно обяснение ... :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Опитвах да го повторя - немога .

от мен съвет не го насилвай и не експериментирай - ако трябва пак да се случи остави го отсамо себе си и си извикай някакъв гайд (любовта например) да те пази - без да си подготвена недей - в астралния свят освен хубавото изживяване има и разни лоши енергийски като малки демони дето са неприятни - няма да те наранят но ако не си подготвен могат да те изплашат

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Относно въпроса на Ивелина. Аз имах подобни преживявания. Няколко пъти съм имал ОИТ непосредствено преди пълното събуждане. Сякаш съм в някакво леко тяло неподвластно на гравитацията. В някои случаи усещах как нещо ме дърпа, притиска и въобще определено не доброжелателно. Някак си интуитивно обаче знаех, че това не може да ми навреди и наистина е така. Даже ми стана интересно в даден момент. Важно е човек да не изпада в паника и да съумее да укроти страха си. В края на краищата усетих че има сили които ти помагат, ако си настроен позитивно в такива ситуации. Вътрешната ни сила е неизчерпаема, така че спокойно. Имай упование в себе си и в съществата, които ти помагат.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте чета темите в форума от скоро и реших да се включа по тази тема. Имала съм подобни преживявния от малка, доста неосъзнато като сън който е истински и много се страхувах.В позрялата си възраст това вече стана постоянно виждах тялото си как спи на леглото а аз съм в въздуха над него минавам от стая в стая без пролем виждам как всички от семейството ми спят . С тялото ми ме свързва само тънка светла нишка излизам навън пред жилищния блок , в близкия парк, започна да се случва и през деня докато си почивам.Усещането е на лекота много приятно ,но още повече се притесних мислех че полдявам на никого от моите познати не се бе случвало нещо подобно.Започнах да усещам присъствие в стаята която спя .и това още повече ме изплаши .Вечер молех майка ми да спи до мен или оставях лампата да свети и се молех на БОГ да ме пази. С времето престана да се случва , но все още имам усещането че мога да го правя стига да поискам, просто се страхувам,че няма да мога да се върна ако продължа.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте! Нов съм във форума, но самият форум не ми е непознат.

Сега да разкажа какво стана преди няколко часа, но преди това малко увод. Отдавна знам и се занимавам с енергии, позитивизъм, съзнание/подсъзнание, от няколко месеца, от време на време си пътувам астрално(мислено се пренасяш другаде, един вид излизаш от тялото). Какво се случи обаче. От скука преди да заспа, започнах да си отпускам мускулите на тялото и в последствие да се опитам да левитирам, както съм си легнал. Резултат нямаше, не усетих кога съм заспал. Както спа обаче, както всичко е черно, изведнъж пред очите ми за около 2-3 секунди се появи златно-бяла светлина. След това отворих очи, повдигнах си главата(пак съм легнал, но чрез врата си повдигам главата) и какво да видя, от дясната си страна имам 2 ръце. Едната - ръката на моето тяло, която си беше заспала и още една ръка, полу-прозрачна, която можех да движа. Само че само от лакътя до китката. Стреснах се малко и рекох да стана, но не ставаше, веднага след това пак съм заспал, или не знам, след което отворих очи и си бях в нормалното тяло.

С 2 думи, за пръв път наистина излизам от тялото си, макар и частично, като по филмите е, както все едно духа на починал човек излиза... просто не може да се обясни усещането и още повече пък гледката, да се видиш като нещо полу-прозрачно и в същото време да виждаш и истинското си тяло.... и всичко това става без да искам. А досега четох за хора, които го искат, но не го постигат.

Та, въпроса ми е, защо се случва, как и може ли да значи нещо??

ЕДИТ: Забравих да допълня, когато се събудих, отново, чувствах много приятна отпочиналост, усещах се и по-лек.

Редактирано от ZMS
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Прочетох книгата на Михаил Радуга за ОИТ. Според него не става въпрос за реално излизане от тялото, а нещо което се случва само в мозъка. Самия той е описал много такива свои опити. Та се чудя всички тези будисти, окултисти дъновисти и други не са видяли това което са искали да видят и всъщност всичко да се случва само на физическо ниво, а наистина извън тялото??? Книгата може да се намери в електронен вариант и е коректно да кажа, че той допуска възможността за реално излизане от тялото.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не съм работила в тази посока. Насън много пъти съм летяла, била съм и на други места. Като дете сънувах две от катастрофите на баща си и после в детайли съм ги разказала. Просто бях се пренесла там по време на случващото се и гледах от различни места - отстрани, през очите на баща ми и през очите на другия човек. Бях описала точно обстановката, хората, превозните средства, как колата се е завъртяла...

Преди време бях излязла на късна разходка и децата ми уж си бяха легнали да спят, когато изведнъж видях как едното се катери на опасно място. Сърцето ми ужасно се сви. Оказа се после, че правилно съм усетила - все едно ги гледах от един - два метра в тъмното, виждах като силуети, по-точно енергийни тела. Не ми остана друго, освен да се помоля децата ми да са добре, защото физически бях на няколко километра.

Това, което исках да споделя по темата всъщност е, че човек, т.е. душата му може да си излиза от тялото и в будно състояние, докато останалите части си работят по обичайния начин. С обикновения си ум аз например може да проявя различни отрицателни чувства, но душата е много по-мъдра - когато се е случвало да послушам какво ми говори, аз съм друг човек, проникнат от любов, толерантност, приемане, прошка... Явно душата ми редовно си се разхожда наоколо и по-далеч. Преди време нещо се нервих, ревнувах, бях много отрицателна, докато изведнъж я усетих на два метра от мене как се смее добродушно: Голяма работа, ми да си ходи човекът, свободен е! Олекна ми, това усещане ме проникна изцяло, защото всъщност това също бях аз, една по-мъдра част от мене, живяла много, видяла много.

В ученическите си години имах период, когато водих интересен вътрешен диалог. Няма да изпадам в подробности, но в резултат на едно дълбоко смирение явно бях предала руля на управление на по-висша моя същност, която постоянно ме наблюдаваше и ръководеше. Към мене течеше много знание...

От опита си съм убедена, че различните същности в човека имат различно съзнание и са на различен етап на развитие. Зависи кой командва парада - в не чак толкова преносен смисъл. Затова се казва да подчиним плътта на духа.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kuki, много е интересно твоето споделено! :feel happy:

miromiv, и аз съм чела книгата на М. Радуга, но нямам спомен някъде да е твърдял, че излизането и преживяванията не са реални, точно обратното. Впрочем кое излиза и къде излиза, да уточним. Най-общо казано, нематериалната наша същност излиза от материалното си тяло в астрала, в по-висша реалност. Мозъкът в случая е "ни при чем" - той е машинка, инструмент, носител, както и цялото ни тяло. Всички, които са преживяли ОИТ, твърдят че е от истинско по-истинско - могат да се наблюдават от горе, могат да отиват където си пожелаят, вкл. и на непознати места. Прочети и трите книги на Робърт Мънро (в Спиралата) класика в жанра - там той описва експерименти - излиза извън тялото си и посещава своя позната в дома й, а на другия ден й казва точно какво е правила. Така че тези ОИТ са си от реални по-реални.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Не съм сигурен дали моите преживявания са били опитности извън тялото или някакъв вид самозаблуда, но ще споделя, това което съм изпитвал. Значи в момента преди да заспя или когато се унасям, чувам нещо като звън в ушите, сякаш главата ми е подложена на голямо налягане и ако се отпусна може да се пръсне. Ако отворя очите си виждам стаята, която съм заспал странно изкривена и сякаш не мога да възприема самата картина, която е пред очите ми. Мога да движа тялото си и ако го направя излизам от това състояние и се събуждам. В същото време мога да се движа, но без да мърдам физическото си тяло. Бих го описал като движение на мисълта, сякаш самото ми въображение придобива някаква посока. Ако се раздвижа така чувството е, все едно , че се откъсвам от тялото и напълно преставам да го усещам. СЛед което сънувам стаята , в която съм заспал, но всичко е просто сън макар и много чудноват, а не истинската стая. Как мислите какво представлява това? Някой може ли да ми обясни?

Линк към коментар
Share on other sites

Може би спонтанна начална фаза на ОИТ? Ако не ти представлява проблем, би могъл да се опиташ да задълбочиш съзнателно. Разбира се ако имаш желание да практикуваш ОИТ, де ... ;) Аз имам голямо желание, но не ми се получава. Впрочем и самите сънища според мене са ОИТ, но несъзнателно и неконтролирано.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

"Та казвам: Докато сте още на Земята, вие трябва да разберете всичко онова, което очаквате да разберете. Като не могат да разберат онова, което трябва, някои казват: „Като умрем, тогава ще разберем това, което трябва.“ По-добре е още тук да разберете това, което ви е нужно. Сега вие сте дошли до положение, при което се нуждаете от известни опитности.

Всеки от вас трябва да излиза от тялото си поне пет–шест пъти през годината и да отива на разходка за известно време, след което пак да се върне. Някои имат възможност да излизат от тялото си, но това става несъзнателно. Важно е човек съзнателно да излиза от тялото си, да се разходи и пак да се върне. Това трябва да става без страх.

Някои, даже и всички, които спят, излизат от тялото си, но това трябва да става съзнателно и по всяко време, когато човек пожелае. Като спи, човек излиза от тялото си, но това не става доброволно. Тогава той се намира в затвор и по желанието на други го пущат за известно време да се разходи и пак го прибират. При това положение човек е свободен само за един–два часа и после пак го прибират в затвора.

Ако прави такъв опит, човек трябва да бъде безстрашен. В първо време той ще усети, че ръцете и краката му започват да изстиват, но не трябва да се страхува.

Преди да напусне тялото си, човек трябва да си внуши мисълта, че пак ще се върне. Не направи ли това, той може да остане вън от тялото си. Няма по-страшно нещо за човека от това да остане вън от тялото си. Той е изгубен вече. Той изпада в един ненормален свят. Обаче, ако човек съзнателно излиза и се връща в тялото си, той придобива голяма опитност.

Тогава неестественият страх в човека ще изчезне и той ще види, че може да живее и вън от тялото си. Законите там са други. И там може да остане човек да живее, но само след като е свършил земното училище. Земният живот е приготовление за по-висок живот. Земният живот е една велика школа, за която трябва да намерите учители.

Сега аз ви говоря за истината. Но като ви поучавам, аз трябва да имам любов към истината. Няма по-опасно нещо от това да имате учител, който ви учи без любов към истината, без любов към самите вас.

Вие трябва да имате учител, който ви обича, който е готов да се жертвува за вас. Обича ли ви, под негово ръководство вие ще имате различни постижения. Който не ви обича, той може да ви причини хиляди злини.

Никога не се подлагайте на опит, без да участвува Божествената, безкористна любов."

Реална и идеална обстановка на нещата

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...