Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дворцовите карти в Таро.


Guest Мона

Recommended Posts

...Ако не е някакво предложение,може ли пажа да се разглежда като дете...,което е наранило майка си...,нещо като абортирал план ми идва наум...Време да се осъзнае...и да се прекрати нещо...време да се осмисли безсмислието на нещо,зародено в миналото...Паж Пентакли и 3-ка меч,за да се реализира потенциала на Кралица пентакли...,въпреки раненото и сърце...Тук мисля,че 3-ка меч е съотносима и за Пажа...и за Кралицата...Решение,което трябва да се постигне с компромис...болезнено решение,взето повече с ума...отколкото със сърцето...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Все повече си мисля и то особено днес, че изобщо не сте чели значенията на малките аркани в темата, дето Ивета е писала.

 

Чета Ви и изобщо не Ви разбирам, най-откровено го казвам.

Линк към коментар
Share on other sites

Комбинацията не е сложна, само трябва да се хване една дума като основно значение на картата и да се доразвие, като се свърже с другите карти.

 

Имаме Паж пентакли през 3 меча, до Кралица пентакли. Още повече че нямаше чаши, няма илюзии, има много земя...

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно ли е комбинацията да говори за прекратяване на взаимотношения,и в случая Паж пентакли да е реален човек?То и аз написах голяма глупост сигурно,но много ми е интересно какво означава наистина.

Линк към коментар
Share on other sites

 На два въпроса касаещи мен изтеглените карти бяха Паж пентакли, 3 меча, Кралица пентакли.

 

Тези карти освен, че бяха  изтеглени, и изпаднаха същата вечер. Говорят нещо, но това касае мен. Какво е според вас?

Според мен има смяна на статуквото. Промяна в незадоволителното усещане за безизходица, мъка, измяна, може би. Накратко си се възползвала от някакъв веществен, материален стимул, някакъв шанс за действие и си направила избор, въпреки чувствата си. (Предполагам е имало вътрешна борба) Изборът е освобождението от зависимости, навици или връзки. На мен ми прилича на връзка. Трудно взето решение, но пък си стигнала до усещането за собствено достойнство, сигурност и свобода.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

 

Няма взаимоотношения, няма и връзка. :)

 

Имаме личността, човека!

 

И личността е извън контекста на отношенията, обстоятелствата, изборите, така ли да те разбирам? Личността сама по себе си, сама за себе си?! 

Аз говоря точно за промяна в статуквото на личността. Тя би трябвало да е поставена в някакви взаимоотношения - с друг човек, с пристрастия, навици, злоупотреби, няма значение с какво.

Ако имаме само личността, тогава какъв й е проблемът на личността?

Линк към коментар
Share on other sites

Комбинацията не е сложна, само трябва да се хване една дума като основно значение на картата и да се доразвие, като се свърже с другите карти.

 

Имаме Паж пентакли през 3 меча, до Кралица пентакли. Още повече че нямаше чаши, няма илюзии, има много земя...

 

 

Понеже казваш, че не се чете какво е писала Ивета за малките аркани (което ме съмнява), и по това, което е писала за Паж пентаки (Паж пентакли – Всяко едно действие, което ни се случва за пръв път, независимо дали се отнася до правенето на любов или за шофиране, скачане с бънджи или прописване в някой форум… Винаги обаче има много ентусиазъм и силен порив. Дори и да Общуване, което носи много радост, дори и човекът под„гледаме умно” знака на Паж пентакли да е малко бавен или неориентиран.) - може би е постигнато нещо, което е започнато с ентусиазъм, ново и не напълно ясно за питащия, в последствие е станало ясно, че центата, която ще се плати е доста по-различна, висока, от това което се е очаквало, но в крайна сметка целта е постигната, питащата - доволна и вече здраво стъпила на земята (на свои земи). Може и да се е разделила със старите си разбирания за нещо, било й е трудно, но не и непосилно.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Комбинацията не е сложна, само трябва да се хване една дума като основно значение на картата и да се доразвие, като се свърже с другите карти.

 

Имаме Паж пентакли през 3 меча, до Кралица пентакли. Още повече че нямаше чаши, няма илюзии, има много земя...

 

 

Понеже казваш, че не се чете какво е писала Ивета за малките аркани (което ме съмнява), и по това, което е писала за Паж пентаки (Паж пентакли – Всяко едно действие, което ни се случва за пръв път, независимо дали се отнася до правенето на любов или за шофиране, скачане с бънджи или прописване в някой форум… Винаги обаче има много ентусиазъм и силен порив. Дори и да Общуване, което носи много радост, дори и човекът под„гледаме умно” знака на Паж пентакли да е малко бавен или неориентиран.) - може би е постигнато нещо, което е започнато с ентусиазъм, ново и не напълно ясно за питащия, в последствие е станало ясно, че центата, която ще се плати е доста по-различна, висока, от това което се е очаквало, но в крайна сметка целта е постигната, питащата - доволна и вече здраво стъпила на земята (на свои земи). Може и да се е разделила със старите си разбирания за нещо, било й е трудно, но не и непосилно.

 

 

Да, но картите работят в смислови комбинации. Имаш букви, съчетанието между тях обаче носи смисъла, не самата буква сама по себе си. Затова първо се учи азбуката, а после останалото.

 

Тук пропуснахте нещо важно, че това е комбинация, която се е повторила, а това говори за процес. Т.е .всичко е в конкретен контекст, както и в този случай: два дворцови пентакъла и една прорязваща ги 3 меча. Защо тя е там? Защо така нахално оголва Кралицата пласт по пласт, какво идва после?

 

Защо Пажът брутално е отстранен, отрязан като с трион? Няма да изпадам в подробности, защото всеки начинаещ трябва да може да тълкува тази комбинация, без обаче да прави преноси от собственото си битие, което и в предните постове, ярко се вижда.

Картите обуславят един важен етап на трансформация, на личностна трансформация, която е започнала от около 3 години. Личността се оголва от шлаката и се пречиства, отделя се от света на Майя. Картите дори и на чисто физическо ниво просто крещят - стари болки отново се афишират, следват една след друга.

 

Друг е въпросът, че в тази комбинация се тръгва отзад напред и започва като процес отвън-навътре. Кралицата може да бъде кралица само, ако отреже Пажът, т.е. сянката, която я следва.

Картите ще се повтарят през времето поне още година, по мои изчисления.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

И за да съм вярна на стила си, ще препоръчам на Лора една книга, която чрез езика на литературата, ще опише и нейната ситуация. Това е Легенда за розата на Алхамбра (или Пажът и ловния сокол).

 

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро имах една комбинация сходна с тази на Лора,а именно-Паж чаши,Кралица жезли,Императрица.Въпросът беше свързан, с това дали  да се предприемат конкретни действия или е необходимо изчакване.В случая мисля,че става въпрос за личностно израстване ,и за момента,оставяне на нещата на естественият им ход.Вие какво мислите? 

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро имах една комбинация сходна с тази на Лора,а именно-Паж чаши,Кралица жезли,Императрица.Въпросът беше свързан, с това дали  да се предприемат конкретни действия или е необходимо изчакване.В случая мисля,че става въпрос за личностно израстване ,и за момента,оставяне на нещата на естественият им ход.Вие какво мислите? 

Мисля, че картите не дават отговор, ( погледни темата за проекциите ).

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Комбинацията не е сложна, само трябва да се хване една дума като основно значение на картата и да се доразвие, като се свърже с другите карти.

 

Имаме Паж пентакли през 3 меча, до Кралица пентакли. Още повече че нямаше чаши, няма илюзии, има много земя...

 

 

Понеже казваш, че не се чете какво е писала Ивета за малките аркани (което ме съмнява), и по това, което е писала за Паж пентаки (Паж пентакли – Всяко едно действие, което ни се случва за пръв път, независимо дали се отнася до правенето на любов или за шофиране, скачане с бънджи или прописване в някой форум… Винаги обаче има много ентусиазъм и силен порив. Дори и да Общуване, което носи много радост, дори и човекът под„гледаме умно” знака на Паж пентакли да е малко бавен или неориентиран.) - може би е постигнато нещо, което е започнато с ентусиазъм, ново и не напълно ясно за питащия, в последствие е станало ясно, че центата, която ще се плати е доста по-различна, висока, от това което се е очаквало, но в крайна сметка целта е постигната, питащата - доволна и вече здраво стъпила на земята (на свои земи). Може и да се е разделила със старите си разбирания за нещо, било й е трудно, но не и непосилно.

 

 

Да, но картите работят в смислови комбинации. Имаш букви, съчетанието между тях обаче носи смисъла, не самата буква сама по себе си. Затова първо се учи азбуката, а после останалото.

 

Тук пропуснахте нещо важно, че това е комбинация, която се е повторила, а това говори за процес. Т.е .всичко е в конкретен контекст, както и в този случай: два дворцови пентакъла и една прорязваща ги 3 меча. Защо тя е там? Защо така нахално оголва Кралицата пласт по пласт, какво идва после?

 

Защо Пажът брутално е отстранен, отрязан като с трион? Няма да изпадам в подробности, защото всеки начинаещ трябва да може да тълкува тази комбинация, без обаче да прави преноси от собственото си битие, което и в предните постове, ярко се вижда.

Картите обуславят един важен етап на трансформация, на личностна трансформация, която е започнала от около 3 години. Личността се оголва от шлаката и се пречиства, отделя се от света на Майя. Картите дори и на чисто физическо ниво просто крещят - стари болки отново се афишират, следват една след друга.

 

Друг е въпросът, че в тази комбинация се тръгва отзад напред и започва като процес отвън-навътре. Кралицата може да бъде кралица само, ако отреже Пажът, т.е. сянката, която я следва.

Картите ще се повтарят през времето поне още година, по мои изчисления.

 

Право в целта си.

 

Да, наистина от около 3 години тече трансформация, която я и усещам. И за болките е така, но явно при мен процесите вървят наобратно.

 

Но за добро или за лошо за всичко се плаща цена.

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро имах една комбинация сходна с тази на Лора,а именно-Паж чаши,Кралица жезли,Императрица.Въпросът беше свързан, с това дали  да се предприемат конкретни действия или е необходимо изчакване.В случая мисля,че става въпрос за личностно израстване ,и за момента,оставяне на нещата на естественият им ход.Вие какво мислите? 

Кое по-точно те въвежда на мисълта за личностно израстване в тази комбинация?

Линк към коментар
Share on other sites

 

Наскоро имах една комбинация сходна с тази на Лора,а именно-Паж чаши,Кралица жезли,Императрица.Въпросът беше свързан, с това дали  да се предприемат конкретни действия или е необходимо изчакване.В случая мисля,че става въпрос за личностно израстване ,и за момента,оставяне на нещата на естественият им ход.Вие какво мислите? 

Кое по-точно те въвежда на мисълта за личностно израстване в тази комбинация?

 

Самата последователност на картите,или по-точно как един Паж чаши преминава в Кралица жезли,която пък е мост между двете карти.Но май Таня ще се окаже права,че всичко е една проекция.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Наскоро имах една комбинация сходна с тази на Лора,а именно-Паж чаши,Кралица жезли,Императрица.Въпросът беше свързан, с това дали  да се предприемат конкретни действия или е необходимо изчакване.В случая мисля,че става въпрос за личностно израстване ,и за момента,оставяне на нещата на естественият им ход.Вие какво мислите? 

Кое по-точно те въвежда на мисълта за личностно израстване в тази комбинация?

 

Самата последователност на картите,или по-точно как един Паж чаши преминава в Кралица жезли,която пък е мост между двете карти.Но май Таня ще се окаже права,че всичко е една проекция.

 

Аз мисля по-различно обаче. Не е сходна с моята.

 

Имаме Паж чаши на първа позиция, а той какво е, някакъв малък стимул за нещо, дори и за промяна да е, той е малък в този случай, няма основа. Дори е хаотичен в чувствата и желанията си. По средата има Кралица жезли, която отива в Императрицата. Карта която отвежда всичко някъде далеч във времето напред. Има пориви и желание за някаква промяна, но нямаме средствата за нея, образно казано. Няма как да стане трансформация с Императрицата. Тя убива във времето желанието или стремежа на Кралица жезли.

Паякът убива жертвата си.

 

Кралица жезли в тия карти мисля, че си ти.

Линк към коментар
Share on other sites

За пореден път се убеждавам, как Таро отсява важното от маловажното. На три различни въпроса за мъж, (в рамките на около 2 месеца ) ми излизаше комбинацията от Паж пентакли с 5 чаши. Не ми се навлиза в подробности, но въпросният мъж преживя голямо предателство от страна на близки хора, при това събитията му дойдоха като "гръм от ясно небе". Това ( емоционалната загуба ), мисля, че е видно по 5 чаши. Не мога да разбера, защо и при трите комбинации дворцовата карта е точно Паж пентакли? Може би се е почувствал като дете пред обстоятелствата, всичко случило се да е било непредвидено и неочаквано?

Картите са -

Паж пентакли, 5 чаши, Рицар пентакли

Справедливостта, Паж пентакли, 5 чаши и

Жрецът, Паж пентакли, 5 чаши

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Искам да попитам за нещо тук, сметнах, че е подходящо за темата.

Какво мислите за 2 чаши и Крал чаши? Разглеждах си картите от стари или разни комбинации, на две места има съчетание от посочените карти. За различни персони са, мъже. Аз ако трябва да им правя класификация или характеристика, бих използвала думата леке, тотално леке. Мъж без присъщата му мъжественост, който чака нещо отвън да му подскаже, човек на настроенията. 

Интересно ми е на вас в какви ситуации ви е изпадала и как я тълкувате :)

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам за нещо тук, сметнах, че е подходящо за темата.

Какво мислите за 2 чаши и Крал чаши? Разглеждах си картите от стари или разни комбинации, на две места има съчетание от посочените карти. За различни персони са, мъже. Аз ако трябва да им правя класификация или характеристика, бих използвала думата леке, тотално леке. Мъж без присъщата му мъжественост, който чака нещо отвън да му подскаже, човек на настроенията. 

Интересно ми е на вас в какви ситуации ви е изпадала и как я тълкувате :)

Кралят чаши има и своите положителни характеристики, според мен - той е творческа личност, креативен, с богата душевност. Лошото е, че е най-пасивен от всички крале - от него не очаквам нито действия, нито решителност. Както казваш ти - липсва му мъжественост.

 

Крал чаши с 2 чаши - прилича ми на влюбен мъж  :) .

Линк към коментар
Share on other sites

На мен не са ми излизали тези карти, но мисля, Диди, че зависи и на какви въпроси са ти се падали. Може да е мил човек, търсещ хармонията около себе си, например. Или пък леко шарлатанин, чиято симпатия и добро отношение е чиста куртоазия. Но някак си усещането ми за такъв мъж е леко "лепкаво". 

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

 

2 чаши и Крал чаши

 

И двете комбинации се отнасяха за мъже, ето ги и самите тях:

 

Крал чаши, 2 чаши, Звездата

2 чаши, Справедливостта, Крал чаши

 

Утешимостта на битието, което вечно ще убягва на питащия, или което изобщо е избягало от него. Единият си е понесъл кръста (като бягство), докато за другия изобщо няма да изгрее. Бих го тълкувала и като равнодушие и примиреност, карти на пасивността - Крал чаши с 2 чаши. Още повече в комбинация със Звездата, където остава само чакането, то даже и буквално дава отговор на въпроса. Няма рефлексия в човека, който е зяпнал с отворена уста да чака. От чакане, няма да го огрее, няма да види Слънцето.

Двете карти според мен са символ на обездвижването в психиката и нагласата на човек - няма осъзнато съприкосновение с други.

 

И още нещо по първите карти - в тях може да разпознаем човек, лишен от собствена преценка за събитията около него, окайващ съдбата си, "невинен" колкото самоубиеца от втората комбинация. Една безотговорна личност, с вечно насочен пръст за обвинения.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...