Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Дворцовите карти в Таро.


Guest Мона

Recommended Posts

заради естеството на поставяните въпроси и появата на рицар жезли , тази карта ми е показвала - път,пътуващ човек,движение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

На мен Рицар Жезли ми се е падал, за да унагледи сексуалното привличане на някой, неговото вътрешно горене плам и желание за физически контакт.

Принципно жезлите са много по- сексуално натоварени карти от чашите според мен.

Но Рицар Жезли си е любовна карта, вече зависи от комбинацията и какво точно иде да каже.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Относно Крал меча. Това е силна и устойчива карта във времето, но може и да изгори като прогноза, както е при други карти в Таро - изгарят във времето.

Причината може да бъде само една: по-силно съпътстващо събитие, което гледащият не е "засякъл" като честота. Това се получава, когато между две гледания измине твърде дълго време и се губи връзка с реалното развитие на ситуацията.

Освне това, сам по себе си Кралят дори и да е бил на последна позиция, ако не е бил подкрепен преди това за същото питане с подобни силни карти, шансът да се осъществи е 80%, но не и 100%. Т.е. необходима е верига от подобни карти за подобни въпроси, за да има реализация в битиен план. Говоря специално за мрежата от карти около Крал меча.

Линк към коментар
Share on other sites

От няколко дена често ми се появява двойка дворцови карти на различни въпроси за различни ситуации. Двойката карти е Кралица меча и Крал меча заедно с някои Главен аркан. Давам пример:

Колесница, Кралица меча, Крал меча

Кралица меча, Крал меча и Колелото на съдбата

Какво става когато Краля е подкрепен от Кралицата или обратното, както е в примерите по-горе? Каква е ролята на Колелото на съдбата тук?

Говорим за мрежата от карти около Краля и ми е интересно дали Кралят ще се осъществи въпреки Колелото? Изобщо пречи ли му?

Линк към коментар
Share on other sites

Говорите и за Рицар Жезли. Ще дам пример. Попитах дали ще се осъществи едно пътуване. Картите са Рицар жезли(пътуването), Крал Пентакли(шофьора) и Кралица Жезли (аз) :) Само Дворцови карти и бих казала, че Таро просто си подреди цяло изречение! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ето една комбинация от дворцови карти, която наистина се озадачих какъв е нейния отговор.

На въпроса ще стане ли нещо изтеглих:

Крал Пентакли,7 мечове,Кралица Пентакли

Според мен в този случай тълкуването пак е на няколко пласта.

По принцип за осъществяването на този въпрос огромно влияние имат мъж и жена, които са на възлови позиции, те са в комисии, завеждат катедри и т.н.

7 мечове, говори за тяхната субективност и склонност към фаворизиране.Последователността Крал и след това Кралица, определено не ми е ясна.

Единствено боята пентакли, като че ли говори за някаква благосклонност и реална възможност, въпросът ми да се превърне в реалност.

Но с моите разсъждения, които се опитвам да не бъдат проективни и субективни мога да стигна само до тук.Ще се радвам на други гледни точки, благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Ина, аз съм доста назад от вас но ще си позволя да споделя с теб впечатленията си за подобна на твоята комбинация. На въпрос дали ще се проведе разговор на определена тема при среща на двама души?

10 Пентакли Крал Пентакли Кралица Пентакли Е, разговор нямаше, даже и изгледи за такъв няма поне на този етап.И нещо друго- тук всеки се съобразява със себе си. Но при теб има 7меча на втора,което все пак прави ситуацията доста различна.

Редактирано от Delete
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Delete!

Благодаря ти за споделената комбинация и аналогия.Според мен всеки има собствен път в Таро, където границите начинаещи и напреднали не съществуват.Отговорите на Таро към всеки са уникални .

Аз също все- още не мога да кажа, че владея боравенето с дворцовите карти, дори смятам , че тази комбинация Крал Пентакли, 7 мечове и Кралица пентакли не отразява кой знае какво развитие на ситуацията в събитиен план, ако Таро е радар за света, то в този случай е уловил само главните действащи лица, като ги е назовало с истинските им имена, но нищо повече от това.В смисъл това е една първична комбинация, която не дава тенденциите, може би единствено 7 мечове, говори за някаква нагласа в интелектуален план.Ще се радвам да чуя още мнения .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте на всички.Аз съм нов потребител,но от месеци чета във форума и съм очарована.Занимавам се с Таро от 10 години,но не редовно.Искам помощ при разтълкуването на една комбинация.На въпрос:Каква е връзката на синът ми с едно момиче ми излезе-Паж пентакли, Кралица пентакли,9 пентакли.Изпаднаха и 2 карти-7 жезли и 10 пентакли.Зави ми се свят от толкова пентакли а моето тълкуване е -връзката е по сметка.Но може и да съм пристрасна като една бъдеща свекърва.Моля,помогнете!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички.Аз съм нов потребител,но от месеци чета във форума и съм очарована.Занимавам се с Таро от 10 години,но не редовно.Искам помощ при разтълкуването на една комбинация.На въпрос:Каква е връзката на синът ми с едно момиче ми излезе-Паж пентакли, Кралица пентакли,9 пентакли.Изпаднаха и 2 карти-7 жезли и 10 пентакли.Зави ми се свят от толкова пентакли а моето тълкуване е -връзката е по сметка.Но може и да съм пристрасна като една бъдеща свекърва.Моля,помогнете!

Здравей!

Това, което аз виждам, по твоите карти, не касае нито синът, нито бъдещата му жена, а единствено самата теб - Таро те е отразило.

Ти се възприемаш като господарката на дома, по Кралица пентакли, и не искаш да отстъпиш трона - ревнуваш. Това се е случвало и преди - не искаш да допуснеш друга жена в семейството и си готова да се бориш, за да запазиш статута, положението - това по изпадналите 7 жезли и 10 пентакли. Ти си материално ориентираната и ти си заинтригувана от това. Пажът пентакли само говори за детинската ти реакция - той е точно това, дете.

Как ги виждаш ти нещата :)

Линк към коментар
Share on other sites

Споделям написаното от Деспина и за да не се повтарям с нея ще добавя само нещо, което се вижда и по твоите карти, Silvadja. Бъдещата ти снаха е жената с която твоя син ще прекара живота си. Просто така му е писано. Те се обичат много и се борят за отношенията си ... Искат да изградят хубав дом, да имат деца и т.н.

Колкото и да не искаш ... тя е жената!

Сподели и ти какво мислиш? 10 годишен опит е добър опит. Сигурна съм че имам какво да науча от теб.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви момичета,но мисля,че грешите.Каква господарка на дома-аз даже не живея в България.И не е ревност.Той е на възраст,когато е нормално да има връзка,и създаде семейство.Когато ми каза,че има приятелка се зарадвах.Хвърлих картите просто да видя това ли ще е снахата.И като изкочиха тия пентакли-просто се обърках.По-скоро очаквах чаши.Но не и че те се борят за отношенията си.Аз не съм се намесила даже с мисъл в отношенията им от няма и месец.Явно е трудничка комбинацията ми,но във времето ще я разбера.И пак благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте, пускам една комбинация от дворцови карти, които признавам не са най- силната ми страна.

Комбинацията касае отношения и евентуално някакъв контакт, дали мъжът ще потърси жената или нещо от сорта.

Рицар Жезли, Крал Пентакли, 8 жезли.

Първоначално си помислих, че да той ще я потърси, но когато отново се вгледах в Крал Пентакли, го възприех като стена от скрупули, която е непробиваема. От друга страна 8 жезли, говори за някакво бързане, прибързване, но също така и за кратковременни карти. Може би моментът не е подходящ за подобен въпрос. Интересно накъде се е устремил Рицар Жезли, едва ли ще остане на едно място.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз искам да ви пусна две комбинации с много чаши :)

Как ще се развие една ситуация - Крал чаши, Кралица чаши, Справедливостта.

Какъв е най-големият проблем на една млада жена - Крал чаши, 9 чаши, Кралица чаши.

Двете са за съвсем различни хора и неща, въпреки наличието на тези точно дворцови карти. Идеи?

Линк към коментар
Share on other sites

Крал чаши, Кралица чаши, Справедливостта.

То зависи, каква е ситуацията, но са ми много интересни такива комбинации.

Може да е например, помощ от близък или съчувстващ приятел, който да помогне на нещата да се разяснят.

Може след твърде много емоции да се стигне до правилното действие или възглед.

Може да е копнежа за развръзка.

Може да е проглеждане за действителността.

Възможно е някой да е обещал нещо, после обаче нещата да са се размили и той да си е получил заслуженото.

Крал чаши, 9 чаши, Кралица чаши.

Тотално невдяване на действителността? Живеене в собствен свят?

Линк към коментар
Share on other sites

Как ще се развие една ситуация - Крал чаши, Кралица чаши, Справедливостта.

Какъв е най-големият проблем на една млада жена - Крал чаши, 9 чаши, Кралица чаши.

В първата има конкретен човек, поне така ми се струва, който ще се приземи, че е само в облаците с тия чаши.

Но тук има и конкретен проблем, по-скоро ситуация и този човек се занимава отдавна с това. Отлагал е нещо, или по точно разрешаването му, но вече няма мърдане. Има нужда от стряскане, което ще се и случи. Справедливостта е като посочване на пръст, казва "внимавай".

По втората , силно влюбчив човек, лесно се подава на емоциите си, дори бих казала, че живее в тях, дълбоко. Еуфорична личност на моменти, ако не и през по-голямата част от времето.

Това момиче има ли проблем със зависимост?

Бяга от живота също. Живее в собствен свят. Но ми се струва, че тя не е по принцип такъв тип човек. Възможно е да има моменти на еуфория, но и на депресия.

Линк към коментар
Share on other sites

Как ще се развие една ситуация - Крал чаши, Кралица чаши, Справедливостта.
-би трябвало да е справедлива развръзката. Но за питащия - ще си навлече ядове , тези лица с чаши и тази справедливост, ще се види водата как гори...

Какъв е най-големият проблем на една млада жена - Крал чаши, 9 чаши, Кралица чаши.
-самотен,усамотил се човек, казват ''сам сред свои''
Линк към коментар
Share on other sites

Аз искам да ви пусна две комбинации с много чаши :)

Как ще се развие една ситуация - Крал чаши, Кралица чаши, Справедливостта.

Какъв е най-големият проблем на една млада жена - Крал чаши, 9 чаши, Кралица чаши.

Двете са за съвсем различни хора и неща, въпреки наличието на тези точно дворцови карти. Идеи?

Крал чаши, 9 чаши и Кралица чаши - не може да открие обетованата земя :)

Линк към коментар
Share on other sites

Как ще се развие една ситуация - Крал чаши, Кралица чаши, Справедливостта.

Какъв е най-големият проблем на една млада жена - Крал чаши, 9 чаши, Кралица чаши.

Мерси, момичета, за включването :) Точни сте!

По първата комбинация съм съгласна, че има отлагане на нещата, аз бих добавила и липса на комуникация, заради "високите" чаши, забавяне на решението на проблема, игнорирането му дори. С надвисналата Справедливост нещата вървят към развръзка - каквото е "спало" досега под повърхността, ще се материализира.

Втората комбинация е за човек, който действително живее в емоциите си и е изключително чувствителен. Няма проблеми със зависимост, поне не в класическия смисъл :) Иначе има своите малки странности и зависимости. Хареса ми това, което каза Деяна за обетованата земя - 9 чаши е една мечта, към която тази душа се стреми да литне, но има все още бариери пред себе си - като някой, който не може да открие пътя към дома...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте аз съм новак във вашия хубав форум и се занимавам с карти от няколко години. Имам в момента едно питане ,което се отнася до личен проблем.На мен ми е трудно да разтълкувам на себе си. Моля да ми помогнете.

Крал Петнакли,Рицар Чаши (обърнат) и 3-ка Мечове. Не ми изглежда много обнадеждаващо хах

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей :)

Тук ревност ли има или става въпрос за друго?

Ми може да се каже.. ПО-скоро ме интересува как ще се развият нещата след скандала...

Редактирано от Elica Zlatanova
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравей :)

Тук ревност ли има или става въпрос за друго?

Ми може да се каже.. ПО-скоро ме интересува как ще се развият нещата след скандала...

Ами може би трябва да попиташ? :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте аз съм новак във вашия хубав форум и се занимавам с карти от няколко години. Имам в момента едно питане ,което се отнася до личен проблем.На мен ми е трудно да разтълкувам на себе си. Моля да ми помогнете.

Крал Петнакли,Рицар Чаши (обърнат) и 3-ка Мечове. Не ми изглежда много обнадеждаващо хах

Някой, по-възрастен и сериозен/стабилен уж човек, евентуално на по-висока позиция, който е изглеждал много привлекателно, се е оказал ... обикновен подлец. Раздяла, тежка и нараняваща ... Нещата ... ще се развият болезнено за теб, но и ... може би "имунизиращо", да не се поддаваш за в бъдеще на подобни хора/събития. След 3 мечове на сърцето остава белег.

Това е според мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Крал Петнакли,Рицар Чаши (обърнат) и 3-ка Мечове

От много време тази ситуация или проблем няма развитие по Крал пентакли. Въвлечена си в ситуация с много неясноти за теб самата, въпреки че някой е много наясно какво прави. А след скандала най-вероятно ще се почувстваш като 3 меча. Вложила си много емоции, а и мисля че ти самата ще споделиш нещо с другия ;) .

С любов ли ти е свързан въпроса?

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...