Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Демократично общество - мит или реалност?


Recommended Posts

Идеш при някой човек, иде ти да го нападнеш, да му кажеш лоша дума. Кажи добро за него. Това не ти костува нищо, в себе си да кажеш добро.

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

mecholari

"Аз имам най-голямото отвращение към лъжата" /Абсолютната истина, Беинса Дуно/

Когато някой си позволява да говори от името на всички, аз твърдя, че той е лъжец. И това в случая е най-доброто, което може да се каже за него, защото има слаба надежда, че това може да го накара да се замисли.

Линк към коментар
Share on other sites

Принцип на противоположностите

Всичко е двойнствено; всяко нещо притежава два полюса; всяко нещо има своя противоположност; еднакво и различно са едно и също; противоположностите са еднакви по своята природа, но са различни по степен; противоположностите се привличат; всички истини са полуистини; всички парадокси могат да се помирят.

Спрямо Учителя съм лъжец. И заслужавам отвращение.

 

Линк към коментар
Share on other sites

В 19.10.2022 г. at 10:24, mecholari каза:

Спрямо Учителя съм лъжец. И заслужавам отвращение.

 

В 19.10.2022 г. at 10:12, royalrife каза:

"Аз имам най-голямото отвращение към лъжата" /Абсолютната истина, Беинса Дуно/

mecholari,

Учителят за тебе нищо не казва. Той говори за лъжата, а не за този, който говори лъжи. Има голяма разлика. Когато презираш някое същество, внасяш отрова в себе си. Затова Учителят само ще констатира невежеството на лъжеца и ще се постарае да му помогне по някакъв начин.

Казваш за мен : "Всички те уважават, умния". Това е опашата лъжа разбира се. Христос разпнаха, пък какво остава за един набеден умник. Изглеждам умен, само поради причина на твоята глупост. Идваш да нападаш, да кажеш лоша дума и после хоп : "Всички те уважават,умния". Това е тъпо. Пет пари не давам за отношението на хората към мене. За мен е важно, какво Бог мисли за мен.

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

В 19.10.2022 г. at 18:03, mecholari каза:

Няма демокрация.

"Монархическото управление у човека се представя чрез главата, теократичното - чрез дробовете и дихателната система, а демократичното - чрез стомаха." - каза Учителят.

Опасно нещо е човек да отрича стомаха си, но не е забранено. Въпрос на вкус.

Линк към коментар
Share on other sites

Като говориш че някой е тъп (полковник), ти трябва да ти умен за да си го преценил това.  Когато получаваш признанието "умний", личното ти съмнение в това , несигурността ти е по-важно от  колко пари даваш или раздаваш на някой лъжец...

Явно напътствията на Учителя не работят. И освен лъжец съм и тъп да ги прилагам. 

Линк към коментар
Share on other sites

В 2.03.2022 г. at 22:09, АлександърТ.А. каза:

Един трезвомислещ американец:
Пенсионираният полковник от армията на САЩ Дъглас Макгрегър
Това, което вече се случи, е, че боевете в Източна Украйна всъщност почти приключиха. Всички украински войски, разположени там, са обкръжени и отцепени, има около 30-40 хиляди от тях на югоизток (според Макгрегър). Ако не се предадат в рамките на следващите 24 часа, подозирам, че руснаците в крайна сметка ще ги унищожат.
Точно затова Зеленски се среща с представителите на Путин - играта приключи.

Това,което вече се случи, е, че боевете, седем месеца по-късно още не са приключили. Войските на окупанта са отцепени и обкръжени, ако не се предадат, в крайна сметка украинците ще ги унищожат. Точно затова представителите на Путин търсят среща със Зеленски. Играта продължава.

Пенсионера е предвидил всичко много точно. Точно на обратно на това, което е в момента. За това се иска талант и трезва мисъл.

Линк към коментар
Share on other sites

В 18.10.2022 г. at 22:47, royalrife каза:

С лъжи далече не се стига. Ако това беше така, както си го написал, ти нямаше да се появиш на сцената.

Реших повече да не се явявям на сцената. 

Моля модераторите да изтрият профила ми. 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 15 часа, mecholari каза:
В 18.10.2022 г. at 22:47, royalrife каза:

С лъжи далече не се стига. Ако това беше така, както си го написал, ти нямаше да се появиш на сцената.

Реших повече да не се явявям на сцената. 

Ето и самата лъжа : "Всички те уважават, умния". Всички минерали, растения, животни, хора, ангели,архангели и т.н. ? Вярно е, че те всички уважават, този който им е дал живот и до там. Който си позволи да говори от тяхно име, обикновено се излага и напуска сцената сам, без принуда. Няма да скърбим, надявам се. Една демонокрация по-малко. И това е нещо.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Учителя казва, че в червата е ада в човека. Така че ,стомаха се захранва от жителите на ада. Т.е, демокрацията е демонокрация, докато не се сложиш на пост и молитва.

Блага дума на устата, туй е ключа към сърцата...

 

Линк към коментар
Share on other sites

В 22.10.2022 г. at 7:30, royalrife каза:

"Монархическото управление у човека се представя чрез главата, теократичното - чрез дробовете и дихателната система, а демократичното - чрез стомаха." - каза Учителят.

Опасно нещо е човек да отрича стомаха си, но не е забранено. Въпрос на вкус.

Стомахът е ада, дробовете са духовния свят, главата - Божествения свят Всички енергии отиват от стомаха нагоре.

https://beinsa.bg/izgrev.php?id=9363

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

royalrife

боевете още дълго няма да приключат :( . Но това е дъвка за наивници .Зад медиината картина има и други също материално проявени събития .А зад тях има още и още , по фини въздействия .

Всеки се интересува как живее , сега . Всеки знае че са времена на рекламата , което е техническото име на измамата . Следователно се очаква излагане на собствено виждане  , не абсолютната истина ...Всички клипове които тук пускам  , имат по няколко опорни точки за размисъл . Размисъл , можещ да помогне изясняване причините на събитията . Нарочно не коментирам , защото всеки може сам да мисли и според търсенето си да намери отговори . Като съвремени хора в 21 век сме длъжни да мислим отвъд простото реагиране .Това да посочиш лошия е първата стъпка към творческо мислене . Наше право е да намерим причините и ги употребим разумно .Не действаме ли разумно , приличаме на запалянчовци от стадиона сочещи с мътен поглед боклуците и размахващи остатъци на скамейки .А по фините методи на сочене , само пренасят действието в по фините области .

пп  Та , не разбрах , достигна ли до теб идеята , че казуса Русия/Украйна е върха на айзберга наречен глобална , цивилизациона криза ?

ПП До като писах горното си мислех за прехода на страната ни през последните 30 г.. За проблема Ковид и безумната зелена сделка според която трябва да ограничаваме  ,,Вецовете" и атомните електроцентрали .За лансиране на джендаризма .За двойния аршин при междудържавните отношения .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

"Няма да скърбим"? Множествено число? От името на кой друг говориш? На всички? Защо не ползваш: "няма да скърбя"?

преди 23 часа, royalrife каза:

Ето и самата лъжа : "Всички те уважават, умния". Всички минерали, растения, животни, хора, ангели,архангели и т.н. ? Вярно е, че те всички уважават, този който им е дал живот и до там. Който си позволи да говори от тяхно име, обикновено се излага и напуска сцената сам, без принуда. Няма да скърбим, надявам се. Една демонокрация по-малко. И това е нещо.

 

Излагам се когато говоря лоши неща за самия себе си. Това е защото се съгласявям да се самоунижавам, автоматичен рефлекс, клякам пред енергийните вампири.

"Една демонокрация по-малко. И това е нещо". Голям успех, искаш да кажеш: "един демон по-малко"? Вместо : " един брат по-малко"? Неуспех...

 

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

On 10/6/2022 at 9:35 PM, Донка said:

Всъщност не е точно така. Демокрация е управление на "демоса", а не на народа. Под "демос" се разбира - свободните мъже. В "демоса" не влизат жените и другите категории безправно население в Древна Гърция. Или накратко демокрацията винаги е била власт на относително свободната част на насеението над обезправената от тях останала част. И сега е така. 

Явно политиците , както мнозина като мен , са се заблуждавали :) . Говореха за демокрацията като власт на народа без повече уточнения .То сега ни е ясно и все тая как наричат системата на управление . Но ще го помним за следващия живот . :) Нали се готвя отново да съм войн :) . Нямам нищо против всички видове на управления .Стига онези от които зависи обществения живот да отговарят поне на декларирания християнски морал . Впрочем :) , преди четох за десетте божи заповеди по стария завет . Те били няколко стотин напътствия за праведен живот , от които дестилирали 10 . Ако го срещна ще го пусна тук , Може някой да не го е срещал .

Линк към коментар
Share on other sites

В 25.10.2022 г. at 15:10, АлександърТ.А. каза:

Нарочно не коментирам , защото всеки може сам да мисли и според търсенето си да намери отговори .

https://www.actualno.com/europe/dyrjaven-ruski-kanal-s-priziv-ukrainskite-deca-da-bydat-daveni-i-izgarjani-video-news_1830307.html

Нешка Робева : "Това не е, защото Русия е нападнала Украйна. Хайде де."

В 25.10.2022 г. at 15:10, АлександърТ.А. каза:

.Всички клипове които тук пускам  , имат по няколко опорни точки за размисъл .

 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 2 часа, АлександърТ.А. каза:

?

"Лукяненко го прекъсна и заяви, че това не е правилен метод, но Красовски настоя: „Напротив, вие не бихте го направили, защото вие, писателите фантасти, сте интелигентни хора. Но това е нашият метод! Веднага щом каже, че са окупирани от московитите – хвърляш го в реката, в бурното течение, и го давиш!“
/руския държавен телевизионен канал Russia Today/
За интелигентната емблема на българския свободен дух войната е неминуема и с това изказване, вестителката на войната Нешка Робева съзнателно или несъзнателно подкрепя техния метод. Зверствата на окупантите в Буча, Чернигово и Мелиопул отдавна са документирани и доказани, но госпожата не забелязва, понеже Украйна е далече, а пък Русия и е толкова близка до сърцето,че колкото и страдания да е причинила на народите на Чечня,Грузия, Молдова, Украйна,Сирия, то затова е виновна не Русия разбира се, хайде де, а международното положение.

 


 
Линк към коментар
Share on other sites

On 10/10/2022 at 10:15 PM, АлександърТ.А. said:

Ето и Нешка за демокрацията 

 

Quote

войната е неминуема

Тези думи ?

Само че думите и са ,,тази война неминуема" в контекста на темата ,,на къде отива света" .Означава че светът е пред явна война още преди конкретното нападение на Украйна . Просто расъжденията се въртят около рецесии , инфлации , около западащия морал .И е много конкретна за нейната област в спорта , както и липсата на морал в днешния спорт , превърнал се в обикновенна търговска реклама .Просто бе нужна някаква война в световен мащаб , както винаги е било до сега , за да си решат някакви проблеми .Разбирам че е дразнещо да се четат противни изказвания . Но само религия не стига .Нужно е да разбираме какво става и това се получава ако четем с хладен ум най противоположни мнения . Разбира се не на всеки , че фейсбук е мазило непоправимо . За това пускам тук мнения на доказани в живота хора . Можеш само да ме обвиниш че проявявам пристрастие . Но и това се проверява с факти , както и се старая да разговарям за уточнения .

Това че войната  в Украйна е логично следствие на икономиките в световен мащаб е подробно обяснявано от много изявени личности  . А е интересно защо в нашите централни медии не се споменава за другите войни които в момента ги има .Защо трябва да гледам тел. СКАТ или други както и различни канали по интернет за да съм наясно , че това поведение на нашите официални навинарници е рекламно  . Направо не се допускат противоложни мнения по същество , само козметични , даващи имидж . Както по време на ,,пандемията" доц. Мангъров  можеше да го чуеш само в някой клип в интернета .С изключение в началото когато се завъртя около Борисов  медиите не знаеха още какво да правят .

пп   А за войната в Украйна съм съгласен с един наш езотерик когото ще перефразирам ---Украйна е сърцето на Русия и това е като опит за самоубииство .-Но си мисля че щом духовния свят е допуснал нещо то ще е за добро .

Така че главния въпрос е аз , ти , ние , какво да правим и знам че това не е да се бия , да воюваш , да воюваме .Защото аз искам да живея по примера на Христос съзнавайки колко трудно е . А ти , а ние като народ какво желаем ?

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

В 4.10.2022 г. at 7:45, АлександърТ.А. каза:

 

 Един вестител на мрака се чуди защо в шестия месец на странната война, която Русия води в Украйна не е унищожена украинската инфраструктура, не е унищожена украинската комуникационна инфраструктура, не е унищожена украинската енергийна инфраструктура. Ако това беше казано от някой росийски професор нямаше да е голяма изненада, техните терористични методи на водене на война не са нещо ново за нас, това вече се е случвало в Чечня, Грузия, Молдова, Сирия. Сега научаваме, че и за българския професор подобен род "военни действия" на територията на независимата държава Украйна са напълно легитимни. Не му пука на Иво, колко милиона украинци ще бъдат убити, колко милиона ще бъдат ранени, колко милиона ще останат без жилища, колко милиона ще бъдат принудени да емигрират. За Иво е важно да няма социален конфликт вътре в Росийската федерация. Ех Иво, ех Христов. Стоката ти е боклук. Жалко е, че се намират още купувачи за нея.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Няколко човека се обадиха за клиповете на Иво Христов , които пускам , за това да кажа няколко думи . Всички сме свикнали да критикуваме . Усещаме как протичат енергиите , особено когато критиката е болезнено точна .

Не , тука имаме не точно вестител на мрака .Това е човек съвестно изпълняващ ролята си . Проф. Христов както сам твърди е само анализатор и нищо повече .При това положение , отговарайки на тези въпроси , какво да говори , освен да коментира фактите .Явно обществото има нужда от такова отрезвяване . От безкомпромисно сочене гнилостните огнища . Образован и умен , приказките му са  логично и фактологично обосновани . Това , когато слушаме нечия изява , да отбелязваме и разграничаваме фактологията от заключенията/коментарите е наша изграждана способност .От нея зависи обективноста на възприятията ни .

:) Като деца ни учеха ,че критичното мислене е нещо добро и трябва да го използваме . Или не са ми обяснявали както трябва или тогава съм имал други интереси  :( щото обясненията ми се губят .Сега вече знам че критикуването е израз на тъмната страна и е следствие пътуването , към познаване на добро/зло . Това увличане към негативното по принцип е хубаво  , тъй като така е устроен светът . Така се създават условия за усъвършенстването ни  . Материята е нетрайна , постоянно се руши и създава . Едното е свързано с другото .Само да не забравяме че както всяка тъмнина , е обсебваща . Оставения ни завет за чистота , не може да се осъществи със заобикаляне или едностранчиво разглеждане на събитията .Всичко трябва да се прегледа и осмисли чрез разбиране правотата на всяка една страна . Само така можем да станем чисти пред Бога , когато видим Неговите прояви и в нашите врагове .

Истината , тази , достъпната за нас . Може да се разкрие само чрез расъждение и никога с лозунги . Разликата между тези две е емоционалното натоварване на думите .Ориентировъчно когато има емоции няма разум .Да правим баланса между тях си е наше задължение .

 

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...