Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Стремежът към освобождение е животински рефлекс?!


B__

Recommended Posts

Стремежът към освобождение, духовна свобода, освобождение от този свят, нирвана.

Освобождението, духовната свобода, освобождението от този свят, нирваната като цел.

Много съм говорил за това колко подвеждащо и блокиращо е човек да си поставя духовни цели.

Вчера ми попадна и цитат на авторитет, който мога да споделя:

"Тук авторът намира за необходимо още веднъж да отбележи, че в този

трактат се об­съждат признаците за духовното развитие и че описаните явления

произтичат сами по себе си. Не трябва да се стремим към тях, защото това довежда

до утежняване на кармата. Твърде лесно е да си представим какво ще се случи с

човек, който с усилия на волята се е поставял над добро и зло и се е ориентирал

по вътрешния си глас, без да се съобразява с ограниченията на вътрешната цензура

/съвест, дълг и т.н./. Такъв човек бързо ще се превърне в чист егоист, тъй като

вътрешният му глас се явява глашатай на низшите желания на

подсъзнанието." Авесалом Подводни, "Законът на кармата".

После си викам, абе и ти братче си се хванал за авторитетите, какво мислиш самия ти?!

И ми излезе: стремежът към освобождение е животински рефлекс.

Див кон хванат с ласо. Неговата единствена цел да се освободи.

Когато ни хванат с ласо, стремежът към освобождение ли е човешката реакция.

Ние не сме ли нещо повече. Не трябва ли да разберем този, който ни в хванал, да му простим, да се помолим за него, да се слеем с него, да извървим пътя си заедно, да му дадем част от нашата Божественост?!

?!

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

...

Див кон хванат с ласо. Неговата единствена цел да се освободи.

Когато ни хванат с ласо, стремежът към освобождение ли е човешката реакция.

Ние не сме ли нещо повече. Не трябва ли да разберем този, който ни в хванал, да му простим, да се помолим за него, да се слеем с него, да извървим пътя си заедно, да му дадем част от нашата Божественост?!

?!

Ние сме това, което дори и хванато в ласо е свободно.

Линк към коментар
Share on other sites

Преливаме си от пусто в празно, търкаляме думите като стъклени перли в игра, която не разбираме, залъгваме се че нещо назнайваме, че нещо докосваме, че с няколкото мига живот в месото се справяме успешно...и край. "Дотук, и не по-нататък!" - Хронос е безмилостен и точен. Защото сме пропилели шанса си, единствения.

Да, има следваща инкарнация, но няма да сме ние, а някой нов обитател на Стария замък - микрокосмоса ни...

--------------------------------

Какъв ти животински рефлекс, нали Висшият Аз ни влияе през тазовото съзнание, през южния полюс на системата, чрез животинското съзнание в нас...

А точно той - Висшият Аз, Космическото съзнание е с достъп до Липиката /писара на лат./ където са събрани завършените ни опитности, безценното съкровище, което обогатява всеки нов обитател на Стария замък. Това е майоратното съкровище, което се предава по наследство...но не може да се ползва.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...