Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Влюбена в по-млад мъж


Recommended Posts

Предлагам от тук нататък, който има някакви съмнения относно достоверността на историята, да ги запази за себе си. С подобни мнения темата се обезсмисля, без значение дали са основателни или не и затова занапред ще бъдат трити. Нищо лично към никого, но просто смятам, че темата може да бъде полезна и всички опити да бъде компроментирана не са на място.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Едно от нещата, за които си мислих по темата е, че в днешно време жените доста възмъжаха, а мъжете се изнежиха... За мене също е противоестествена обратната разлика в годините, но едва ли е така в общия случай.

Няма да навлизам в по-дълбоки води за различните възможни роли в брака. Относно настоящата тема си мисля за нещо като "брак" между "дъщеря" и "баща", който й осигурява обезпечение и закрила. Какъв секс може да се очаква в този случай, какво поколение?!

Изобщо, различните "правила" за брака и любовните връзки се менят в крак с времето и условията и има много частни случаи, които не се вместват в общата схема.

По време на войни, където умират много хора, предимно мъже, за нормално се счита на един мъж да се паднат няколко жени. В природата обаче на един мъж се пада средно по една жена. Та, моралът е относително нещо...

Линк към коментар
Share on other sites

Едно от нещата, за които си мислих по темата е, че в днешно време жените доста възмъжаха, а мъжете се изнежиха...

Така е, смяна на полюсите повсеместно. :3d_146:

Какъв секс може да се очаква в този случай, какво поколение?!

Ей, това жените сте болни на тема поколение, а? :3d_125: Защо ли не може една жена да се почувства реализирана и без да става майка? Добре, че вече има инвитро, изкуствено осеменяване и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

аз пък се чудя защо мислите, че е измислица. Да не би да живеете някъде в измислена реалност? Толкова много семейства живеят нещастно, толкова жени живеят без нищо, както и мъже де :)) Колко хора се женят само заради семействата си, тоест заради натиск, или жената станала сатра мома и резил за родата, или мъжът стар ерген и той срам за рода. Колко жени раждат и изпадат в депресия след това, защото това не е техния път а пътя на мама и още хиляди примери. Била съм социален работник и за доста години не видях щастливи хора, сигурно има някъде из форумите, но не си пишат за щастието. За мен е реален истински случаи. Нищо странно не виждам .

Ти ли си на снимката? Ако си ти си истинска красавица :))

Линк към коментар
Share on other sites

Ешафт, по принцип си права, но забравящ няколко много важни думички - анархия, аномия, апокалипсис, мор, 2012, край на света.

Знам, че това е твърде песимистично, но имай редвид, че и животните имат инстинкт според който когато са в опасност престават да се размножават. Например след войната хората са имали дето се вика по една дреха на гърба, но са раждали и отглеждали деца бе големи мъки. Сега дори богатите и уредени германци не щат, какво да говим за страни като Русия и България.

:smarty:

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Ей, това жените сте болни на тема поколение, а? :3d_125: Защо ли не може една жена да се почувства реализирана и без да става майка?

Ей, право в десетката. Това, за мен, е един от фундаменталните проблеми на съвременната жена, която някак си няма как да бъде пълноценна, без да е достигнала заветната цел да роди, и колкото повече - толкова повече.

Това НЕ Е мнение, ориентирано към идея, различна от тази, че една жена би могла да бъде нещо повече от "продължител на рода". Просто казвам, че има и други опции, които могат да бъдат постигнати и да доведат до някаква себеактуализация, без обезателно да са свързани с болестните идея и стремеж, че "дълг на всяка жена е да ражда, да бъде майка" и с това се изчерпват всичките й ангажименти към света. Така е по-лесно, де, вярно. Както и да е.

Темата иначе досега се получи хубава. Мен са ми по-интересни зараждащите се въпроси, доколко можем да сме толерантни, и как, когато някой си позволи да бъде искрен, обезателно бива нападан, смазван, хулен, обиждан по някакъв начин - може би не директен, но не е и нужно.

Момичето, което си позволи да разкаже, че има брак по сметка, беше обявено по аналогичен път за "блудница", а кретенът, който съвсем скоро засипа форума с въпроси за това "коя-скала-отговаря-на-отношението-на-майка-към-децата-й-търся-литература" беше вдъхновяващо подкрепен да си поднови гледната точка за живота и да потърси любовта. Защо?

Някой по-горе беше писал, че в разказа на тази жена няма никаква емоция. Май присъствието на силен човек се оказва доста трудно смилаемо и явно това е причината и за разликата в отношението към искреността и откровената тъпотия - едното предизвиква явна агресия, другото - желание за помощ и емпатия тип "спокойно, миличък, не си сам в идиотщината си, ние те обичаме".

Интересно е какви шеги си прави егото и колко лесно прочитаеми са, стига да искаме да ги видим...

Линк към коментар
Share on other sites

Мили съфорумци,вярващи и невярващи на тази история,тъй-като аз съм от другата страна на медала или по-точно казано съм омъжена за Голямата си Любов от почти 30 години в последно време бях започнала да си задавам въпрос.И въпросът е дали нямаше да съм по-щастлива ако бях се омъжила по сметка.Парите винаги са ми липсвали и съм била лишавана от мноооого неща.Сега дори съм лишена и от минимална заплатака защото съм без работа.Та се чудя къде потъна тази любов?Изгуби се някъде през годините.Лишенията я погълнаха.От разказаната история виждам,че парите не те правят щастлив,но дали има щастие и когато ги няма?..Защо всичко е толкова сложно :( А на момичето,което е болно от любов ще кажа,че винаги може да се излекува,но всяко лечение си има цена!

Линк към коментар
Share on other sites

Болна от Любов, помисли си какво даваш на съпруха си. Като внимание, загриженост, помощ. Грижи се за него повече, давай му повече. След време и пак триъгълник да има ще изглежда доста по-различно.

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, жената каза, че е болна За любов, а не От любов. Когато не уважаваш себе си и не се обичаш достатъчно, позволяваш да правиш и другите да правят компромиси със сърцето и с това, което си всъщност. Може би човекът, който реши да бъде искрен ( и историята му се прие за лъжа, което показва колко сме отвикнали да чуваме истината) може би има нужда да започне да обича себе си истински, като си е мислил, че парите могат да запълнят празнота, която е усещал през живота си. Може да не е получил правилна любов от родителите си и моделите да са били объркани. Затова пише тук, за да получи помощ в мнение и съвети накъде да насочите вътрешните си търсения, за да се постигне и да не му е нужна опората на някой друг, а да има доверие в себе си и възможностите си.

Линк към коментар
Share on other sites

Vespertine, ами именно вътрешните възможности имах предвид.

Когато се грижиш за някого, усилваш любовта в себе си, така хармонията може да ти позволи наистина да се насладиш на многото пари, които имаш. Ако почне да се грижи и за другите хора и натрупа достатъчно любов в себе си, дори наличието на любовник няма да е нарушение на Вселенската уредба.

Не случайно жените с богати мъже се занимават с благоптворителност. Не с приумица за показаност, а те инстинктивно усещат, че трябва да увеличат любовта в себе си, за да не пострадат от парите на мъжете си. А любовта се увеличава с грижа за другите.

А, ако толкова не може да понася мъжа си, трябва (според Учителя) да бъде откровена с него и да не стои с него.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, това е интересно предложение. Но отново остава зависима от парите на мъжа си, т.е. дължи доброто, което извършва, на помощта от неговите пари. Ако все пак се възобнови приятелството и уважението по между им това би помогнало, наистина и парите ще са в полза на повече хора.

Но ако любовта си е отишла..именно затова може би е хубаво първо да поработи върху собственото си самочувствие, да разбере истинския човек, който живее вътре в нея (с негативите, които да се трансформират в позитиви), и това самочувствие да не е само заради красотата примерно или заради богатия мъж, до който стои.

Линк към коментар
Share on other sites

Ей, това жените сте болни на тема поколение, а? 3d_125.gif Защо ли не може една жена да се почувства реализирана и без да става майка? Добре, че вече има инвитро, изкуствено осеменяване и т.н.

В моя случай не е така, Канелчо.

Все пак тези, които копнеят това, са близо до природата, което е добре в съвременния сбъркан свят.

А в края на света през 2012 не вярвам. Освен това, следващия път бих допуснала до себе си мъж, способен да се грижи за семейство, както е съветвал и Учителят. Тоест, да е достатъчно състоятелен, да е богат с любов, разум и трудолюбие.

С думите си исках да кажа, че жената може би подсъзнателно е търсила не баща на децата си, а човек, който да я глези и да се погрижи за нея. Лесно е да се сбърка едното с другото, особено на млади години.

Самата аз съм страдала много от липса на любов в брака, така че в никакъв случай не я осъждам, а напротив - всеки има право да дава и получава любов.

Иначе би излязло правилно някой да бъде държан гладен и жаден за любов, само защото са го вързали и забравили, че е човешко същество.

Линк към коментар
Share on other sites

В моя случай не е така, Канелчо.

Ставаше дума по принцип. ;)

Освен това, следващия път бих допуснала до себе си мъж, способен да се грижи за семейство, както е съветвал и Учителят. Тоест, да е достатъчно състоятелен, да е богат с любов, разум и трудолюбие.

Е, сега вече ще ти дърпам ушите! Не мислиш ли, че е унизително за един мъж да го предпочитат заради парите, а не защото го обичат? Мислиш ли, че ни е приятно жените да ни избират като коли?! :angry: Гледай, муцка, какъв мъж си намерих - голям багажник, лети джанти, въздушни възглавници, въздушен юрган и въздушен замък; 3,0 двигател, може да дърпа и караваната, малко повече гори, но пък работи 16/24, катализатор, скоростният лост не много голям, но на мен ми е достатъчен.

С други думи, не можете ли жените да не ни унижавате и да се жените по любов, а не по тънка сметка?

:huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм с Канел този път. Наистина е унизително да се избират мъжете само по състоятелност. Мисля, че взаимното чувство на уважение, приятелство , интелект и любов трябва да са водещи при създаването на една връзка. Аз навремето не се омъжих по сметка, просто усещах, че се обичаме, че сме приятели, а се оказа, че другия не е мислил така, а е искал просто да има жена, да ме върти къщата, пък той да си върти личния живот навън и да се изживява, като голям Казанова. Причини много има да се разпадне един брак, а и готови рецепти няма за създаване на стабилен такъв, по простата причина, че всички сме много различни. Отговорност обаче трябва да има на всяка цена, особено когато има деца.

Линк към коментар
Share on other sites

Хората са различни и всеки избира партньор според разбиранията си...и си носи последствията.

Приемам всеки избор и не бих си позволила да осъждам никого.

Линк към коментар
Share on other sites

аз пък винаги си избирам мъже с проблеми и несъстоятелни :)) майчина грижа ме гони по техните липси на качествени майки. Ами не съм се омъжила и нямам деца, но пък това не ми пречи да съм успяла , да правя каквото си искам, дори на 34 усещам нещо прекрасно в живота, май усещам живота в неговата пълнота и съвършенство. С благотоворителност се занимавам не защото имам или съм имала богат мъж, а защото влизам в някакъв друг свят - там е вълшебно ...

Линк към коментар
Share on other sites

Много съм доволна от реакциите!

Един приятел навремето ми каза, че ме обича, защото го ядосвам и така го карам да се чувства жив!

Също така обичам умишлено да се изкажа вярно, което да се възприеме погрешно, но после да обоснова думите си...

Изчакайте малко, че трябва да гледам първо "Хари Потър и затворникът от Азкабан", а после да диря цитати.

:dancing yes:

ПП. Моля да ме извините, но не ми е възможно да намеря един цитат от Учителя, защото имам проблем с компютъра, твърде бавно зарежда. Ще преразкажа това, което имах предвид.

Относно женитбата. Момък пита Учителя:

- Коя мома да взема?

- Вземи онази, богатата.

- Коя богата?

- Която има Любов в сърцето.

:3d_039:

Най-голямото богатство е Любовта.

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Относно женитбата. Момък пита Учителя:

- Коя мома да взема?

- Вземи онази, богатата.

- Коя богата?

- Която има Любов в сърцето.

:3d_039:

Най-голямото богатство е Любовта.

Хитруша си ти. Да имащ любов като цяло и да имаш любов към определен човек не са ли две различни неща?

Освен това, хубаво, ще го вземеш, а той дали ще те вземе?

Линк към коментар
Share on other sites

...

ПП. Моля да ме извините, но не ми е възможно да намеря един цитат от Учителя, защото имам проблем с компютъра, твърде бавно зарежда. Ще преразкажа това, което имах предвид.

Относно женитбата. Момък пита Учителя:

- Коя мома да взема?

- Вземи онази, богатата.

- Коя богата?

- Която има Любов в сърцето.

:3d_039:

Най-голямото богатство е Любовта.

Ей, ама да има и парици, нали?!?:3d_166:

Линк към коментар
Share on other sites

Болна за Лобов, в крайна сметка какъв ти е въпроса и проблема при тази ситуация в брака ви? И има ли наистина брак, или просто си любовница на този мъж, за да те издържа?!И възможно ли е проблема ти да е в това-да прекратиш ли връзката си с него / а какво ще правиш, ако той ти "спре крана" /или да продължиш да с с него и да си имаш още един любовник за емоцията?Освен това не разбрах с какво се занимаваш, какви интереси имаш, какво те вълнува освен материалното осигуряване и любовта/секса/?

Линк към коментар
Share on other sites

Освен това, хубаво, ще го вземеш, а той дали ще те вземе?

Канелчо, няма нужда да ме взема, важното е да се обичаме. И така да обичаме целия свят и всичко живо. Поне на този етап не изпитвам потребност да имам някого до себе си. Връзките с повече хора, приятелствата, обогатяват. Става въпрос за разумни връзки, за духовно, душевно и сърдечно общуване, без да се "приближават" твърде много, но там всеки си знае докъде са му границите.

Да имащ любов като цяло и да имаш любов към определен човек не са ли две различни неща?

Прав си, различни неща са, но е добре да е налице Любовта към Цялото.

Нужна е взаимност в отношенията между двама души, иначе просто си казвам: Не било писано, не е за мене, не съм за него или нещо подобно. Няма за какво да съжалявам, защото истинско щастие може да се получи само с човека, който е за мене, с когото ще се приемем взаимно каквито сме и потокът на любовта ще тече межу нас двамата и между нас и Бога, т.е. връзката ще е благословена. Тогава двойката успява.

Добре е партньорът да има "парици", но не е задължително. Преди много години, когато бях голяма идеалистка, мразех думата "парици".

Сега пак съм идеалистка, но не толкова голяма. Наистина предпочитам да мога да разчитам на себе си и труда си, отколкото на някой друг.

Парите са необходимост и щом не ми достигат, значи трябва да работя над себе си и живота си. Не някой друг да го направи вместо мене.

Какво би станало, ако се влюбя в някой богат човек и той в мене? Едвам-едвам ще кандисам въпреки това...

:3d_049:

Линк към коментар
Share on other sites

Болна за Лобов, в крайна сметка какъв ти е въпроса и проблема при тази ситуация в брака ви? И има ли наистина брак, или просто си любовница на този мъж, за да те издържа?!И възможно ли е проблема ти да е в това-да прекратиш ли връзката си с него / а какво ще правиш, ако той ти "спре крана" /или да продължиш да с с него и да си имаш още един любовник за емоцията?Освен това не разбрах с какво се занимаваш, какви интереси имаш, какво те вълнува освен материалното осигуряване и любовта/секса/?

Все интересни въпроси....Отговорите са ми интересни и на мен...........

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...