Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кратки въпроси и мнения


Васил

Recommended Posts

Да не би ново вино в стари бутилки да означава, че Бог дава енергия и на хората със старо мислене? Едва ли се отнася за физическа старост ?

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Харесах поста на Емил от Льонеберя заради любопитната информация с белтъците. След това прочетох твоето мнение. Аз мислех, че питаш за обикновеното вино и дори се колебаех да ти пиша за него...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Христо

39. Твърдението, че като пуснеш светлината в тъмната стая, мракът изчезвал, само за физическият свят ли се отнася ? В езотеричен план, ако се увеличава светлината, увеличава ли се и светлината ? Винаги ли нарасват и двете ? Може би като се казва, че мракът намалява заради лъчите светлина, може би се има предвид, че намаляват невежеството, илюзиите, организираното зло (човешко и демонично), но това не означава, че изчезват силите на хаоса, не означава, че изчезва закона за противоположностите ? Винаги ще има противодействащи си сили, но не винаги на конкретната планета ще има организиран мрак ? Като нараства светлината, нараства и мракът, но не става дума за организираното зло или...? Мракът не е реален, той е липса на светлина...Ами ако се увеличи светлината...? Може би става дума за два различни типа мрак - силите на хаоса и организираното зло (което за разлика от първите е крайно, нетрайно).

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Какво значи "да се увеличи светлината"? Ако аз извърша една добра постъпка, с това увеличавам ли доброто в светта? Да, увеличавам проявеното добро. Но самото добро е нещо безкрайно. Аз не мога нито да го увелича, нито да го намаля, а единствено да го проявя чрез действията и мислите си. Възможности съществуват и в двете посоки: както да проявя доброто, така и да проявя злото. Често действията ни проявяват и двете, къде поради невежество, къде умишлено. А иначе всяко действие предизвиква съответните последтвия, вкл. и известно противодействие. Мрак, зло, хаос не са синоними, въпреки че разглеждани като символи в известен смисъл се припокриват.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

40.

http://www.beinsadou...839#entry173454

Ангелите - имат ли различни полове...ами деца...? Така пише в цитата, за който съм дал линк.Бях чел за духовни семейства. Мнението ми вместо да бъде изтрито, можеше да бъде преместено. ;)

Ако мракът в теб се усили, ще се усили ли светлината около теб ?
Как ще действа законът при такова положение ? Може би светлината ще окаже по - силно въздействие върху някой...?

П.п.: За ангелите - може би в много случаи, хората си мислят, че им помагат ангели, но в тези случаи им помагат пряко помощници на ангелите, а ангелската намеса е по - косвена ?

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Така, както аз си представям нещата, едни същества могат да проявяват мъжкото начало във връзка с някаква дейност или се знам точно какво, а други - женското. Ролята на мъж и жена в семейството имаща за цел раждането на деца, при ангелите (или каквито и да са там по-висши същества) няма как да съществува. Великите Учители винаги са мъже, и това не е случайно. Просто функцията им спрямо човечеството е такава. Те са активни, отдаващи, ръководещи...

Линк към коментар
Share on other sites

Това не е вярно, че великите учители са само мъже. Спомнете си Майка Тереза.А има и още хиляди практикуващи йога и др. учителки, а големите духовни учители , явно имат страхотни майки , за да са толкова големи.

Тепърва жената ще се разгръща и в духовен план. Въпреки, че тя винаги е била духовно същество, просто на земята нещата са стоели така./до началото на 20-ти век/Вие какво искате за 70,80 годишна свобода да се роди духовна учителка?/Всички жени имат силно духовна страна, това че повечето мъже са слепи за нея е отделен въпрос.

Но в 21 век да твърдиш подобно нещо е голяма смехория.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Мдааааа....

 Поглеждам за малко в Портала и що да видя , 

някакви странни промени и метаморфози се вихрят тук - Таро, таро и пак таро .

Или може би, ако трябва  да обобщим -

"....Таро любов моя..."

Линк към коментар
Share on other sites

Мдааааа....

 Поглеждам за малко в Портала и що да видя , 

някакви странни промени и метаморфози се вихрят тук - Таро, таро и пак таро .

Или може би, ако трябва  да обобщим -

"....Таро любов моя..."

 

Таро е любов, затова винаги се е вихрело и винаги ще се вихри... :)

 

Вуду вече е мако по-страшничко и ще е добре да не застига никого :D

Линк към коментар
Share on other sites

Тая тема е много яка, всеки може да си говори каквото си иска :)

Поздрави, другари и мислете за страшните неща, че без тях, не страшните не са интересни :3d_135:

Линк към коментар
Share on other sites

Уважавам търсенията на  другите и правото им да бъдат нестандартни и неповторими по своему.

 Нямам нищо против таро , но все пак ме впечатлява ,че голяма част от темите в този така наречен "Портал към съзнателен живот" са посветени изключително на таро .

Явно има един елемент,  който не разбирам ,

а той е -има ли разлика между вуду и йоруба и  каква е тя ,ако има такава.

Линк към коментар
Share on other sites

Уважавам търсенията на  другите и правото им да бъдат нестандартни и неповторими по своему.

 Нямам нищо против таро , но все пак ме впечатлява ,че голяма част от темите в този така наречен "Портал към съзнателен живот" са посветени изключително на таро .

Явно има един елемент,  който не разбирам ,

а той е -има ли разлика между вуду и йоруба и  каква е тя ,ако има такава.

 

Благодаря за въпроса, но има толкова много литература по темата и е някак странно как всички едва сега виждат подобен паралел, пък се и учудват на това.

Аз мога да ти говоря за таро, не за друго. Таро може да бъде сравнявано и с исляма, със зороастризма, с каквото си искаш, стига да има архетип, който да отговаря на търсенията ни, пък и на сравнителната митология.

А конкретно за йоруба, това е племе - дахомейско племе от "черна" Африка, прекрасни хора със своите древни традиции, които ние сме очернили поради зависимостта си от други неща.

Така, че, аз не виждам проблеми.

 

Този форум е пребогат на тематика и за всеки има по много неща. Вторачването у нещо конкретно е по-скоро личностен проблем, не проблем на общността. Нека има хора, които пишат повече за друго, за да има равновесие.

Поздрави :)

Линк към коментар
Share on other sites

Уважавам търсенията на  другите и правото им да бъдат нестандартни и неповторими по своему.

 Нямам нищо против таро , но все пак ме впечатлява ,че голяма част от темите в този така наречен "Портал към съзнателен живот" са посветени изключително на таро .

Явно има един елемент,  който не разбирам ,

а той е -има ли разлика между вуду и йоруба и  каква е тя ,ако има такава.

Нека да уточним, че става въпрос за активните към момента теми. Да, така е. Но останалите теми са си отворени и всеки има възможността да пише в тях, стига да има желание. Всеки от потребителите на форума решава къде и кога да бъде активен. Модераторският екип едниствено съблюдава за това публикуваните мнения да отговарят на правилата на портала, и не може да има никакви претенции относно това, кои теми ще са активни и кои - не.

 

За вуду и йоруба не знам - не ме интересува. А и темата всъщност е за таро и в нея няма нищо, което би представлявало интерес за любителите на някои по-тъмни практики.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Таро е любов, затова винаги се е вихрело и винаги ще се вихри... :)

 

 

Що за клише е това? И за сатанистите Сатаната е любов и реализатор на проекциите им за справедливост и щастие.

Линк към коментар
Share on other sites

За вуду и йоруба не знам - не ме интересува. А и темата всъщност е за таро и в нея няма нищо, което би представлявало интерес за любителите на някои по-тъмни практики.

 

 

Съдейки по това, че не те интересува, може ли да се заключи, че тези суеверия нямат общо и със светлите практики?

Линк към коментар
Share on other sites

vorfax, това какви форуми да има в този сайт, и кои теми да бъдат допуснати, е администраторско решение и не подлежи на публично обсъждане. Понякога правим вътрешни обсъждания в екипа, за да решаваме тези въпроси, които смятаме за гранични.

 

Няма нужда нито някой да ти се обеснява, нито да отговаря на провактивните ти въпроси. Определено не искам да обикаляш всички теми и да пишеш едно и също нещо, след като една съм заключил. Моля, считай това за официално предупреждение.

 

Ако искаш пиши ми на ЛС, ако имаш повече въпроси.

Линк към коментар
Share on other sites

Иво, аз попитах няколко пъти къде са границите на позволеното. Погледни мненията ми, за да видиш, че в тях има въпроси и че никой не ми отговори. Бях препращан да чета правилата на форума, при условие, че едни и същи теми веднъж са толерирани, а друг път - не.

Темата, която си заключил няма отношение с тази която коментираме тук. Не обикалям навсякъде, но пък ако провокирам нещо, интересно е какво и защо. Не се чувствам виновен затова, че имам въпроси на които тук пишещите няма да имат въпроси или пък са ти се сторили провокативни и затова не искаш да им отговориш. Ако можеш да ми посочиш какво лошо съм сторил аз сам ще напусна това място, защото не съм тук по милост или за да вредя някому.

Линк към коментар
Share on other sites

vorfax, ако правилно разбирам, просто си искал да получиш отговор, за да имаш повече яснота, как можеш да участваш. От друга страна, подобен въпрос, би изисквал доста дълъг отговор и не знам дали някой от екипа би се наел да отдели това време. Затова съвсем естествено си бил насочен към правилата, както и целите на сайта. В този сайт споделяме известни ценности и начин на взаимодействие. Особено за човек, който участва от дълго време във форума, мисля че това е повече от очевидно.

 

Не виждам причина, да се чувстваш виновен. В същото време очакваме от теб, както и от всеки друг участник, разбиране и уважение към ценностите и начина да взаимодействие, които тук споделяме.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, че подхождам с уважение и толерантност. Примерно целият раздел за Таро не приемам насериозно, но не съм влязъл в него за да спамя. Конкретно за вегетарианството аз разбирам, че това е ценност и никога не съм го подлагал на съмнение. От чисто любопитство, ако щете, аз се интересувах за неговите измерения и аргументираност. Ако ми бъде казано "не се обсъжда под никаква форма", то аз няма да го обсъждам под никаква форма, но се случи така, че дискусия, която и модератор определи за ценна по някакъв начин, е противоречала на правилата. Бях укорен и че рекламирам месоядството едва ли не, а аз просто се стремях да съм обективен. И като всяко начинание, което ковства усилия и време, логично е разочарованието, че то трябва да бъде премахнато. Затова и попитах къде точно е границата. Не за да я отричам или променям, а за да се съобразявам с нея.

Линк към коментар
Share on other sites

 Примерно целият раздел за Таро не приемам насериозно, но не съм влязъл в него за да спамя.

 

Вероятно целта ти да занимаваш публиката със себе си е по-силна от разума.

Така, понеже неглижираш едни никакви си 88 теми във форум Таро, които са част от целия сайт, смея да ти кажа следното: след като те са несериозни за теб, не ти трябваше да ги коментираш, поставяш под съмнение и да даваш етични направления, а можеше просто да запазиш мнението само за себе си.А и това е прецедент в този сайт, модератор да се обяснява на потребител и то в поредица от постове. Както правя аз. Сега.

 

Колкото до спама, то е невъзможно да се случи поне във форума за Таро.

Не виждам никакъв смисъл повече да се коментира.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...