Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомосексуалност - защо, накъде?


balans

Recommended Posts

Кристияне, ти казваш в един от предните си постове: "Явно имам да науча някакъв урок, но все още не знам какъв." Мисля, че това е основният ти въпрос.

"Цял живот се чувствам виновен за нещо, за което не разбирам защо е така, цял живот се ограничавам от всичко, сам си налагам забрани за много неща, само и само да изкупя греховете си, които вероятно съм направил в предишните си животи."

Чувството на вина е много енергоемко, също като страха. Човек губи сили, които би могъл да вложи в хубаво замислени промени. Опитай да оставиш Животът ти да ти наложи забраните, не се плаши, може да се окаже по-леко, отколкото когато си ги налагаш сам. Твоето поведение ми е близко, а съветът ми е директно опитът, който получих, кагато опитах да го спазвам.

Станимир написа:” Важното е да отстраниш проблема и в никакъв случай да не го потискаш. Това означава, да не го отричаш, да не бягаш от него, а да го държиш на повърхността, да го наблюдаваш, да го изучаваш.”

Мисля, че това е основен и изключително ценен съвет, защото подтискането е опасно за здравето, а лошото здравословно състояние е по-голям проблем за духовно развитие, отколкото сексуалната ориентация.

Линк към коментар
Share on other sites

И знаеш ли, Максим, предпочитам да бях крадец, лъжец или дори убиец. Тогава поне щях да знам каква ми е вината и нямаше да се терзая така. Цял живот се чувствам виновен за нещо, за което не разбирам защо е така, цял живот се ограничавам от всичко, сам си налагам забрани за много неща, само и само да изкупя греховете си, които вероятно съм направил в предишните си животи. Да, според мен това е не наказание, а свръх наказание. За всяко нещо си има причина.

Не вярвам Бог да обича играта. По-скоро поставя задачи на всеки, които трябва да реализира през живота си.

Никога не съм гледал с презрение на влюбените двойките, а по-скоро със завист.

Ето това ти е единствения проблем. Ти толкова много мразиш тази част от себе си, че предпочиташ да бъдеш крадец и дори убиец... Защо се чувстваш виновен, след като не си сторил никому нищо лошо? Нима това е нормално? Ние винаги изпитваме вина по повод на нещо, извършено от нас, и неприето от нашия собствен морал. Това представлява вината. Как може да се изпитва вина, когато не си направил нищо? Внедрил си в съзнанието си идеята, че да си хомосиксуален е грешно, и оттам нататък по веригата се появява вина, неприемане и илюзорната представа че си грешен. Грешен е този, който краде, лъже и убива! Не ти. Как може да искаш това? Казваш за всяко нещо си има причина. Каква е причината някой да се роди левичар? Да предпочита всичко с лявата ръка, обратно на другите? Ако беше левичар, нямаше да изпитваш вина и нямаше да търсиш причина, нали? Каква е разликата между двете? И какво е общото? Общото е, че и двете се "отклоняват" от общоприетото за нормално. Но какво означава терминът "нормално" и доколко реален е той? Нормалното е нещо твърде относително като понятие. Ако един ден хомосиксуалните или левичарите станат повече от приетите сега за "нормални", тогава обратно-те ще бъдат нормални. Умът на човека ще наблюдава, ще наблюдава и накрая ще заключи "о, повечето правят това с лявата ръка, значи това е нормално". Какво е с брака-насаждано, насаждано стотици години от религии и от зле разбран морал и ето днес се смята за нормално да се жениш и да се залепиш за някой друг за цял живот. За мен това е най-неестественото и глупаво нещо на света. Човек се среща с друг, на един или друг етап от совя живот, когато трябва нещо да научи, за да израстне. И не е казано, че това може и ще продължи цял живот! После може някой друг да е по-подходящ за да подпомогне твоя растеж и ти неговия съответно.

И другото твое разбиране-"не вярвам че Бог обича играта". То също е корена на твоите проблеми. Ако мислиш, че Бог е много сериозен, че той е много строг, че животът е много сериозен, тогава самият твой живот ще бъде тежък, ще го чувстваш като бреме върху гърба си, каквото всъщност и се случва при теб реално. Когато мислим, че даден проблем е много сериозен, тогава му придаваме допълнителна тежест. Ако обаче можем да погледнем на живота като една игра, като един театър в който всеки играе някаква роля, на Бог като един кукловод, тогава животът ще бъде много по-пъстър, интересен и по-лек. :) Така че вярно е това, което се изписа и което ти смяташ-твоето съзнание е силен лост. И ако можеш да осъзнаеш правилно (не пристрастно и без емоции) себе си, да потърсиш корените и разбирането на ситуацията в себе си, тогава ще видиш, че ти изобщо нямаш проблем :) Всичко зависи от това как гледаш! Ти си избрал да гледаш тежко, да гледаш виновно, да гледаш греховно, да възприема Бог не като игрив, а като строг и съдещ. Ето защо ти имаш наистина проблем, но той не е там, в сексуалната ориентация, както ти си мислиш...

Линк към коментар
Share on other sites

Кристияне, ти казваш в един от предните си постове: "Явно имам да науча някакъв урок, но все още не знам какъв." Мисля, че това е основният ти въпрос.

"Цял живот се чувствам виновен за нещо, за което не разбирам защо е така, цял живот се ограничавам от всичко, сам си налагам забрани за много неща, само и само да изкупя греховете си, които вероятно съм направил в предишните си животи."

Чувството на вина е много енергоемко, също като страха. Човек губи сили, които би могъл да вложи в хубаво замислени промени. Опитай да оставиш Животът ти да ти наложи забраните, не се плаши, може да се окаже по-леко, отколкото когато си ги налагаш сам. Твоето поведение ми е близко, а съветът ми е директно опитът, който получих, кагато опитах да го спазвам.

Станимир написа:” Важното е да отстраниш проблема и в никакъв случай да не го потискаш. Това означава, да не го отричаш, да не бягаш от него, а да го държиш на повърхността, да го наблюдаваш, да го изучаваш.”

Мисля, че това е основен и изключително ценен съвет, защото подтискането е опасно за здравето, а лошото здравословно състояние е по-голям проблем за духовно развитие, отколкото сексуалната ориентация.

Благодаря ти за съветите! Ясно ми е че за много неща греша, надявам се вече да преодолея много от негативните емоции и да се поправя.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти за съветите! Ясно ми е че за много неща греша, надявам се вече да преодолея много от негативните емоции и да се поправя.

Не, не, в никакъв случай не ти казвам, че грешиш. Ако грешиш в някои, в също толкова неща сигурно успяваш чудесно. Лично на мен много ми допадат мненията на Максим. Макар че той застъпва различно от твоето мнение смятам, че е много полезно да се замислиш и над неговите съвсем добронамерени постове (а може би и точно заради това, че мисли различно, в смисъла на препоръчаното от Станимир ако искаш); т.е. опитай да извлечеш полезното, не е нужно да променяш мнението си. Ето например кратко разговаряхме, но забелязвам, че ти чудесно го отстояваш и това е много ценно и полезно качество.

От последния пост Максим всъщност ти дава идея как да се почустваш по-добре в собствената си кожа в настоящия момент и да ти е по-леко, поне аз така го схванах и много ми хареса. Всъщност и аз затова се включих в дискусията, защото не искам да се самоизмъчваш. Няма да пиша повече, че ме е страх че ставам назидателна пък нямам това намерение.

Е това е от мен, много позитивно мислене и успехи в постигането на целите ти!

Линк към коментар
Share on other sites

Ето нещо по темата, което смятам, че ще бъде ценно и вдъхновяващо за всички хора с подобен проблем. То е от книгата на американския хипнотерапевт - регресионист Майкъл Нютън "Следите на душите". Книгата е великолепна и бих я препоръчал на всеки, който се интересува и от проблема за прераждането.

Интересен пример за подготовка за изпитания е из­борът на хомосексуално тяло. Тъй като склонността към поведение на гей или лесбийка е изцяло биологическа, а не резултат от социални или околни влияния, такива тела се избират поради две основни причини. Както ве­че обясних, повечето души от първо и второ ниво пред­почитащ единия пол за около 75 процента от преражданията си, защото се чувстват добре в мъжки или в женски тела. Установих, че много от клиентите гейове или лесбийки са започнали процес на приспособяване към дру­гия пол, което е белег за по-напреднала душа. Изборът на хомосексуално тяло е средство за подпомагане на този процес в определен живот. Възможно е душата все още да не познава пола на сегашното си тяло така доб­ре, както противоположния, Което е причината напри­мер мъж гей да се чувства като жена.

Вторият, доста по-важен фактор някои души да са избрали хомосексуална ориентация за сегашния си жи­вот е съзнателното им решение да съществуват в общество, което има предразсъдъци срещу тях. Обикновено хомосексуалните ми клиенти не са млади, неопитни души. Ако тези хора не крият наклонностите си, това означава, че са избрали да плуват срещу течението в културна среда със строго установени стереотипи за ролите на двата пола. Те трябва да се издигнат над обществените скрупули, за да утвърдят своята иден­тичност и добият самоуважение. Това изисква дързост и решителност, в което се убеждавам, когато върна клиентите си в залата за избор на живот, където се вземат тези решения.

Като пример ще посоча случая с един клиент гей, който в миналия си живот е бил китайска императрица. Чакал е дълго и това е първото му ново прераждане след този живот в разкош и власт. Душата, чието ду­ховно име е Джамона, разказа, че като императрица е обитавала тяло на ослепително красива жена, която но­села бижута, струващи цяло състояние, и имала слуги, готови да изпълнят всяко нейно желание, както подоба­вало на положението й. Водела охолен живот, но не се доверявала на никого около себе си, защото се бояла от дворцови интриги, въпреки че била заобиколена от ласкатели. В залата за избор на тяло непосредствено пре­ди настоящия си живот Джамона получила три възможности. Ето как клиентът ми обясни решението си:

„От трите предложени тела двете бяха на жени, а трето­то - на красив млад мъж, който, както ми казаха, щял да бъде „вътрешно женствен". Едната жена беше много слаба и крехка и щеше да има живот на предана съпруга и майка. Другата бе елегантна и суетна дама от висшето общество, емоционално студена. Избрах мъжа, защото щях да се сблъскам с общест­вените предразсъдъци към хомосексуалистите. Знаех, че ако превъзмогна срама, бих компенсирал живота на императрица, обсипваш с ласкателства."

Този избор съответства на обичайната практика. Животът на привлекателна светска дама просто пов­таря съдбата на себелюбива обществена фигура, на ко­ято околните завиждат. Домакинята не би била лош избор. Поемайки по този среден път, душата би се на­учила на скромност и справяне с изпитанията на живот в бедност. Но имало и трета възможност, а и Джамона искала да прекъсне дълъг цикъл прераждания в женски тела.

Изборът на живот на гей, според Джамона, бил най-труден, въпреки че сега е доста по-добре в материално отношение, отколкото щеше да бъде като скромна домакиня. Никой не се стреми да повлияе на решението ни, но старите души често знаят, че има една изкушаваща възможност, при която не биха се справили с много изпитания. Джамона е знаела, че за нея това е животът на дама от висшето общество. Изборът й се дължи не на нечие настояване да поеме роля на гей, а на факта, че тази съдба е най-тежка от трите. Клиентът ми каза:

„В живота си съм попадал на много хора, които са се отнасяли към мен с презрение и дори с омраза. Трябваше да преживея тази дискриминация, както и чувството за несигурност и уязвимост."

Линк към коментар
Share on other sites

...

Каза, че според нейни наблюдения има 3 прочини да си гей:

(1) така си роден (хормонални) - малко на брой хора;

(2) експерименти, подражание на филми, мода, намиране на връзки; и

(3) нерешителност и неувереност с жените. Значи това си е потенциално хетеросексуален мъж, които се страхува от отблъскване от жените. И след като това се преодолее вече води хетеросексуален живот.

...

Viki3, чудесно си формулирала тези 3 причини. :thumbsup:

А, ако знаете само, колко много хора се самоопределят като хомоориенирани съвършено погрешно именно по т.2 и т.3 (включително и от тук пишещите).

Тези по т.1 се "виждат/усещат" от тези, които могат (и от повечето деца :) ).

Линк към коментар
Share on other sites

Viki3, чудесно си формулирала тези 3 причини. :thumbsup:

А, ако знаете само, колко много хора се самоопределят като хомоориенирани съвършено погрешно именно по т.2 и т.3 (включително и от тук пишещите).

Тези по т.1 се "виждат/усещат" от тези, които могат (и от повечето деца :) ).

И аз мисля, че може би повечето са по т.1. Това обаче не означава, че трябва цял живот да си останат такива. :) Би могло и да се лекува хормонално.

Редактирано от kristian
Линк към коментар
Share on other sites

И другото твое разбиране-"не вярвам че Бог обича играта". То също е корена на твоите проблеми. Ако мислиш, че Бог е много сериозен, че той е много строг, че животът е много сериозен, тогава самият твой живот ще бъде тежък, ще го чувстваш като бреме върху гърба си, каквото всъщност и се случва при теб реално. Когато мислим, че даден проблем е много сериозен, тогава му придаваме допълнителна тежест. Ако обаче можем да погледнем на живота като една игра, като един театър в който всеки играе някаква роля, на Бог като един кукловод, тогава животът ще бъде много по-пъстър, интересен и по-лек. :) Така че вярно е това, което се изписа и което ти смяташ-твоето съзнание е силен лост. И ако можеш да осъзнаеш правилно (не пристрастно и без емоции) себе си, да потърсиш корените и разбирането на ситуацията в себе си, тогава ще видиш, че ти изобщо нямаш проблем :) Всичко зависи от това как гледаш! Ти си избрал да гледаш тежко, да гледаш виновно, да гледаш греховно, да възприема Бог не като игрив, а като строг и съдещ. Ето защо ти имаш наистина проблем, но той не е там, в сексуалната ориентация, както ти си мислиш...

Сатурн и Плутон имат силно влияние върху мен - ти кой път очакваш да поема?!

Това, че Бог обича играта е меко казано смехотворно. Всеки би се изсмял на това, а и не виждам някой да е подкрепил това твърдение.

Досега съм преживявал много тежки периоди, зависимости, минал съм дори и през фаза енергиен вампиризъм и съм успял да овладея всичко. Нима овладяването на най-низшите инстинкти не е една по-възвишена цел, макар и трудна, но не е недостижима! На мен върешният ми глас ми казва, че това е правилното решение. А това, че все пак имам известно влечение и към жени, ми дава надежда, че съм на прав път. При това аз никога не съм се чувствал като жена, винаги съм искал да бъда пръв и никой да няма влияние над мен.

В предишния си живот, както са ми казвали астролози, съм бил диктатор, който не се е интересувал от чуждото мнение, но е имал интереси и познания в окултните науки.

ПП: Не си мисли че имам нещо против теб.

Редактирано от kristian
Линк към коментар
Share on other sites

Тези по т.1 се "виждат/усещат" от тези, които могат (и от повечето деца :) ).

Диана, да направим един експеримент, децата ще кажат кое как е. :)

Между другото, често ми се е случвало да говоря с деца, дори и по-малки и те не са се смущавали от мен, само някои са ме определяли като по-възрастен чичко. :D

Редактирано от kristian
Линк към коментар
Share on other sites

Ами ако можеш, справи се с проблема си. Ако можеше нямаше да се обърнеш тук за помщ и съвет. Е, аз ти казах моята гледна точка, ти не си длъжен да я приемеш. Изказаха се много становища, ти си решаваш какво да предприемеш. Във всяко от тях има нещо полезно. Пожелавам ти успех. Много хора приемат идеята че Бог играе със сътворението на Света. Но тези, които не са обременени от религии твърде много и фанатично. Само тези които имат отворен ум за нови и нестандартни познания и гледни точки.

Линк към коментар
Share on other sites

знам, че в много ситуации съм успявал да се овладявам и съм излизал победител. През живота си съм се справял с много мании и зависимости, всичко в този живот е битка, борба. Ядосвам се повече, защото все още се поддавам на слабости и най-вече защото го осъзнавам ясно и пак се поддавам. sad.gif

Няма нужда от ядосване. Приемам смело истината, пиша си примерно, Слаб 2, запомням и изчегъртвам неправилното, намирам и вграждам завинаги правилното действие и съм ОК. Срамът и разкаянието пречат на вниманието, затова ги правя =0.

Явно имам да науча някакъв урок, но все още не знам какъв. След като досега в живота си съм имал много зависимости и съм ги преодолял, нормално е да искам да преодолея това. Минал съм и през фазата, когато съм мислил за самоубийство, преодолял съм я вече. Минал съм през много неща. Не вярвам Бог да обича играта. По-скоро поставя задачи на всеки, които трябва да реализира през живота си.

На същото мнение. Както казва Учителят, Бог е абсолютно безпристрастен, абсолютно твърд и всичко хроникира. Нищо не може да го трогне. Всяко действие носи последствия.

Божествената Майка въплъщава милостивия аспект. Тя е добричка и може да дава отсрочки.

...не се опитвай да слагаш всички под общ знаменател. Всеки човек е различен, уникален. Няма точно определение какво е да си "просто човек". Всеки си има различни виждания за живота. Сега живеем в такова време, когато трябва всички да се променим. Към по-добро естествено.

Мисля че това е много искрено и правилно.

Досега съм преживявал много тежки периоди, зависимости, минал съм дори и през фаза енергиен вампиризъм и съм успял да овладея всичко. Нима овладяването на най-низшите инстинкти не е една по-възвишена цел, макар и трудна, но не е недостижима! .

Както са най нисши така са си най силните, но целта е достижима. Всички светци минаха през този път.

На мен върешният ми глас ми казва, че това е правилното решение

Братко, и аз мисля така.

Мисля че че без Божията помощ, не е възможно. Да се молим, пък нека Той реши.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

...

Много ти благодаря за съветите! Благодаря и на всички останали, които се опитаха да ми помогнат! Желая ви от все сърце всичко най-хубаво и мислете само за хубави неща! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Kristian

- Male

...През целия си живот досега се чувствам виновен за нещо, което все не знам какво съм извършил.....

...При това моето поведение не е женско и щом досега никой не се е усъмнил, значи си струва да се боря...

...И на мен не ми харесва определено прекалено гримираните момичета, както и подигравателното им поведение (в повечето случаи). У хората най-вече ме привлича излъчването им, особено по-умните (така да се каже), както и тези, които по принцип са по-весели и усмихнати (в контраст със сериозното ми поведение), било то момичета или момчета. Обичам естествените неща. У момчетата най-вече ме е привиличала силата им. Но "любовните" отношения между двама мъже определено ме отблъскват, гледал съм целенасочено такива клипчета (вече не), за да предизвикат погнуса у мен и са предизвиквали точно това...

...Никога не съм гледал с презрение на влюбените двойките, а по-скоро със завист. Защото и аз искам да имам някое момиче до себе си. Дълбоко в душата си чувствам това и знам, че не съм напълно безразличен към жените. Отвращавам се от любовни отношения с мъже и никога не бих харесал мъж, който е хомосексуален...

По тези откъси, правя следното вероятно предположение: - ти не си хомосексуалист.

Но все пак, позволи ми два въпроса:

- Имаш ли по голям брат или братя?

- влюбвал ли си се в момиче, ако да, какво стана?

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Не е задължително да си женствен, за да си хомосексуалист. Има много хомосексуални, които са 100% мъже и никога няма да предположиш, че могат да не бъдат хетеро. Това изобщо не е критерий. Има и много женствени мъже, които са хетеро. Гримират се травеститите, хомосексуалните имат мъжко поведение и мъжки интереси, те не носят женски дрехи, нямат женски маниери, нямат афинитет към нищо женско и по нищо не се различават от хетеро мъжете.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Според мен хомосексуалноста е голяма спънка в духовното развитие ,трудно ми е да го обясня но времето ще го покаже ,надявам се след 2012г. този процес да се ускори още повече и тия заблуждения да паднат .Иначе ми е интересно как се опитват да го изкарат като нещо нормално ,като ще излези че един вид те са нормални следователно останалите не са :) ,и след като по голямата част от хората ги приемаме ( смисал не че приемаме техният начин на мислене и възгледи за ориентацията ,в момента ми обяга точно това което искам да кажа но ги приемаме като хора ) ,те се опитват да се натрапят искат някакво специално внимание ,още малко и насилствено може да се опитат да ни обедят че са прави .Също ми е интересно и как всеки по известен и популярен мъж се опитват да му препишат хомусексуална ориентация ,като скритият подтекст е че виждате ли гейовете са по духовните личности ,или видят че някой е по интелигентен и веднага ще кажат че или е гей или е бил такъв :),добре че и П.Дънов не го изкарват с такава ориентация ,няма да се изненадам и ако му лепнат подобно нещо.Опитват се също да го изкарат ,че и голяма част от гейовете се раждат така ,а не че е плод на лошо семейство и срив в психиката на индивидът .Нямам нищо против гейовете ,да правят каквото си искат и с каквото си искат ,стига да не ни се натрапват и да не ни пречат .Но всичко с времето си и това ще отшуми .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

А аз имам въпрос-Защо ни пречат различните? Защо все съдим, защо няма толерантност?...

Кой, с каква ориентация е, си е негов избор и не само, и щом е на Земята си учи уроците. А духовните /и специално духовниците!/ защо все анатемосват. Не е ли по-добре да помагат на объркани души, да приобщават?... Да се види хубавото в човека, защото между тези хора има прекрасни специалисти, чувствителни хора.

Е, да демонстрацията може би е малко в повечко. Но демонстрацията на мускули и мачизъм не е ли вече пишман?... Все демонстрация на сила, да но по-голяма сила от Любовта и Прошката аз не познавам.

Линк към коментар
Share on other sites

А аз имам въпрос-Защо ни пречат различните? Защо все съдим, защо няма толерантност?...

Кой, с каква ориентация е, си е негов избор и не само, и щом е на Земята си учи уроците. А духовните /и специално духовниците!/ защо все анатемосват. Не е ли по-добре да помагат на объркани души, да приобщават?... Да се види хубавото в човека, защото между тези хора има прекрасни специалисти, чувствителни хора.

Е, да демонстрацията може би е малко в повечко. Но демонстрацията на мускули и мачизъм не е ли вече пишман?... Все демонстрация на сила, да но по-голяма сила от Любовта и Прошката аз не познавам.

най вероятно мене визираш с "Но демонстрацията на мускули и мачизъм не е ли вече пишман?... Все демонстрация на сила," явно аватарчето което съм си сложил на някой му изглежда страшно или го оприличават на някакъв вид агресия а не виждат красивото .А иначе толерантност към тях има ,може би от по агресивните хора няма ,но според мен по голямата част от хората ги приемаме ,но това незначи че не са на крив път .И такъв тип хора като хомосексуалистите неосъзнават в какво голямо заблуждения се намират ,от този капан в който се намират едва ли има някой който да ги изкара ,има го пътят но са слепи за него ,а казват че го виждат и вървят по него ,а със времето съм сигорен че тези заблудени хора полека лека ще излезнат сами от калта в която се намират .А кое е истина и кое лъжа времето ще покаже ,лъжата неможе да устои на времето .

<h3></h3>

Линк към коментар
Share on other sites

......явно аватарчето което съм си сложил на някой му изглежда страшно или го оприличават на някакъв вид агресия а не виждат красивото ....

Ммммм, как да го кажа.

Това аватарче...........уф, сещаш се какво искам да кажа, нали? За да не го казвам.

Напомпаното его не е красота. А тази снимка е напомпано его.

П.С. Имам снимка с "по-яки" мускули от тез. Отдавна се отказах от тях.

Но нищо не ти пречи да са твое хоби :) ако са наистина хоби де. Тогава служат на човека :)

П.П.С. Както казва Слънчева, с какво ни пречат тези хора?!?!?!? А колко хомосексуалисти съм виждал, които не осъзнават своята принадлежност.....и затова плюят хомосексуалистите,

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Веселин, не визирем теб:3d_146: Снощи гледах новините и явната демонстрация на нетолерантност в Бг.:feel happy:

В Германия, когато оперираха дъщеря ми, спахме 2 вечери в манастир на монахини, защото е евтино, те приютяват доста хора. Та манастира и царквата бяха от едната страна на улицата, а от другата имаше две заведения на хомосексуални. Мирно, съвместно съжителство. Никой, на никого не нарушаваше покоя и не анатемосваше. Една вечер имало парти в заведението, но преди това минали и предупредили, извинили се, че ще е по-шумно...:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Кой както иска да го разбира аватарчето ,все ми е тая ,няма да го сменя само защото някой прави връзка с характера на човек ,в такъв случай мога да сложа примерно аватар на Христос ,но това ще значили че съм най добрият човек на земята .

Колкото до хомосексуалистите никой не е казал че са лоши хората :) .Спомням си и един коментар на Един Мърфи ,питали го защо се шегува с гейовете ,и той отговорил - ами защото са гейове :dancing yes:.И спирам да ги обсъждам тия болни създания ,все някога ще им дойде акълат .

Линк към коментар
Share on other sites

А аз имам въпрос-Защо ни пречат различните? Защо все съдим, защо няма толерантност?...

Мисля, че причина за това е фактът, че днешният човек живее предимно по инерция, в своя нисш ум, в егото си, а по-малко внимание обръща на висшия ум у него. Така е - тази материя още не се преподава на децата и изисква допълнителни лични усилия ...Само когато осъзнаем, че човекът е двояко същество, ние започваме да правим разлика между двата типа ум и да обръщаме специално внимание и на висшия ум, така както и на егото си ... Започваме да ги обичаме и двата типа, а не само егото си, както правим сега ...Тук може да се научи нещо повече...

В беседата на Учителя „Закон за контролиране“, четем:

„... в човека има едно същество, което постоянно яде и пие и ние плащаме. Това същество трябва да се възпитава. Това е човешката мисъл. Това показва, че умът е двояк. Според окултната наука, той се дели на висш и низш ум. Низшият е като дете, каквото види, всичко иска. Той казва: „Мамо, дай.“ А кой ще плаща, той не иска да знае. В такива случаи висшият ум трябва да се намесва. В религиозно отношение, когато се проповядва Христовата Любов, човек се натъква на големи неприятности. Това и аз съм опитвал. Когато проповядвам любовта, аз си създавам големи неприятности. Вместо да се събуди висшият ум в човека, събужда се низшият ум. Често дойде този, онзи, започват да ме безпокоят. Тогава низшият ум в мене ми нашепва: „Стани, удари на този една плесница, на онзи една, че да се освободиш, да те оставят на спокойствие.“ Аз мълча, не се поддавам на тия нашепвания. Мисля си, какво ще спечеля, ако започна с плесници? Нищо няма да придобия. Напротив, ще създам големи скандали, които нищо няма да ме ползуват. С плесници въпросите не се разрешават. ...

... Когато низшият ум вземе надмощие в човек, той казва: „От мене човек няма да излезе.“ Не, кажи си: „От мене човек ще излезе. Аз имам бъдеще, имам добри условия.“ Като кажеш така на този ум, той ще утихне. Той обича да го хвалят. Кажи му даже, че като тебе такъв човек няма.

Не споделяй своите мисли с низшия си ум. Той всичко разваля. Затова и Христос е казал: „Каквото дясната ръка прави, лявата да не знае.“ На низшия ум не казвай мнението си, не казвай какво мислиш да правиш.

Ако дойде едно обезсърчение, не се спирай пред него. На едно обезсърчение не туряйте друго обезсърчение. Бог не е създал хората да умират и да се разправят заради Него.

Бог е допуснал страданията само като една опитна школа. Всяко страдание носи едно велико благо в себе си. И смъртта е допусната в света като едно велико благо. Хората умират, за да живеят в бъдеще, да минават от смърт в живот. Иначе, сама по себе си смъртта е немислима. Не е възможно в един Божествен порядък смъртта да съществува, ако не носи в себе си едно велико благо.

Та онова, което сега се изисква от вас, то е да се заемете за своето самовъзпитание.

Мнозина от вас сте нервни, не можете да търпите.

Някой от вас да има един съсед, не може да го търпи, казва: „Да се махне този от тука.“ Ако той се махне, друг ще дойде.

... Казвам: Съвременият свят на хората е нещастен. Това се дължи на паразитните мисли, от влиянието на които човек не може да се освободи с години. Добре (е) човек да може да ликвидира с паразитните мисли в себе си. Как може да ликвидира с тях? Например, като дойде омразата в човека, той не трябва да се бори с нея. Човек не трябва да се бори с лошите мисли в себе си. На мястото на омразата турете любовта. На мястото на някое лошо чувство турете едно добро чувство. На мястото на една лоша постъпка турете една добра постъпка. Безлюбието се цери с любовта, безверието – с вярата, безнадеждието с надеждата, грубостта с милосърдието. На всичко отрицателно в себе си противопоставяйте положителното...

... Днес от всички хора навсякъде се изисква учтивост.

Сега четете съчиненията на този, на онзи, че трябва да бъдете морални. В какво седи моралността на човека? Често човек се проявява неморален без да иска. Той по наследство носи в себе си, било от баща си, майка си, дядо си или баба си, от четири поколения насам една лоша наследствена черта, с която не може да се справи. Натъкне ли се на тази черта, той не е господар на себе си.

Добрата мисъл е оръжие, с което човек постоянно трябва да воюва в света. Добрата мисъл е револверът, с който човек може да се бори, не разбирайте криво. Има револвери в света, които убиват, но има револвери, които оживяват. Добрите мисли са именно от тия револвери, които оживяват.

Употребявайте ръката си само за добро.

Езикът пък е създаден, за да говори добро на хората.

... Човек трябва да се научи да се въздържа. ... стремете се да изработите в себе си този велик закон на самообладанието. Когато искаме да възпитаме някои хора, първо ние трябва да се самовъзпитаме. Преди всичко ти не можеш още да се самообладаваш, а искаш да възпитаваш другите хора. Някой човек ти говори, но ти едва го изслушваш. ... Не, изтърпи го. Той едва е намерил един човек, който да го изслуша. Едно трябва да знаете: Когато при вас дойде някой човек и ви създаде някоя голяма неприятност, след него ще дойде друг, който ще ви създаде една голяма приятност.

В света доброто и злото, скръбта и радостта се редуват като нощ и ден.

Ако спазвате този психологически закон, след всяка една скръб ще дойде една радост, след всеки неуспех ще имате един успех. Няма изключение в този закон. Ако има изключения, те зависят от неправилното разбиране на нещата.

Страданието, това е почвата, върху която живеем, а радостите – това са семената, които излизат от почвата.

Един ден тия условия могат да се изменят, но

сега, при дадените условия,

контролирайте вашия низш ум

и дайте ход на вашия висш ум.

Това е реалното, което не се изменя. В сърцето и в ума ви ще стават промени, във вашите чувства и идеи ще стават промени, но във вашето аз, или това, което наричам разумната човешка душа, там положението всякога трябва да се запазва едно и също. Тя е единствената връзка, която съществува между Божественото и човешкото.

И тъй, владейте своите мисли.

Бъдете господари на своите низши мисли.

Бъдете слуги на своите висши мисли.

Този е законът, който трябва да спазвате.

Редактирано от velinavasileva
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Веселине, кои лявоориентирани хора те дразнят повече ( в случай че има разлики в степента ти на дразнене към този тип хора) : гейовете или бисексуалните жени ?:lol:

:3d_004::3d_113::3d_004:

Като гледам въпроса в заглавието, сигурно отговорът е наляво.:DОбаче утре може да направят и секс парад. Кой знае какво ще се показва на него.:D Според мен не е нормално да има гей паради. По тази логика трябва да има и хетеро паради. "Парад" идва от парадиране. :lol: Тоест все едно са нещо повече от стандартните хора.:) Като бях малък имаше една забавна гейска песничка, в която се пееше : " шушу шууу шушу мушу странен шум.":D В един форум пък един нацист обясняваше как дясното било по - добро от лявото и един от примерите беше, че дясната ръка по принцип е по - силна от лявата. Може и хомосексуалните да е включил в примера си ( нали се водят лявоориентирани), не помня вече, сигурно е споменал и социалистите ( и те са леви). Още малко ще вземе да напише книга.:lol:

-------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------

П.п. : Ако аз бях магьосник, бих поставил Веско в два типа ситуации. В едната ситуация биха го сваляли две супер красиви бисексуални жени, а в другата ситуация биха го сваляли двама гейове с лигави гласчета и меки китки.:D Не казвам, че трябва да стига до действия с едните или пък с другите и че би било добро или лошо да стига до някакви действия с едните или другите ...Просто от любопитство бих го поставил в тези ситуации и бих му измерил агресията във всяка една от тях.:D Щях да сравня колко е голямо раздразнението му във всяка една от ситуациите. Не намеквам какъв ми се струва, че би могъл да е резултатът. Напълно възможно е във всяка от двете ситуации той да се подразни еднакво, да изпита една и съща степен на раздразнение/възмущение/погнуса.:D Аз за себе си знам в коя от двете ситуации бих се подразнил повече...:D

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Христо, притеснявам се че дори и с магически възможности нито гейове, нито бисексуални жени биха те сваляли, а с това отношение, което показа в една друга тема с изказването си за кокошките, дори и хетеросексуални жени не биха ти обърнали внимание, изключая майчински настроените персони. Рискувам да изпадна в лични нападки, но защо млад мъж като теб вместо да се забавлява е седнал да мисли за Духа и Пътя? Обикновенно кризата на светогледа се появява около четиредесетата година.

Но за да се впишем в темата, аз лично бях на парада вчера, и понеже мога да съдя от първо лице за случилото се, мога да заявя, че пропаганда на ориентация нямаше, просто много усмихнати лица, забавляващи се хора, пъстри знамена и жизненост. Това което можеше да се долови беше прегръдката с живота, а не схоластика, теология на обречеността и смут пред живота. Говорих с доста хора, които бяха извън категорията "гей", но дошли с искреното желание да се забавляват, без значение този до тях какъв е.

Някой беше казал, че смеха е единственото божествено качество у човека, а това колко ангели се събират на върха на иглата, определено поражда божественото в мен :)

Линк към коментар
Share on other sites

ГЕЙдоре, духът и пътят ме вълнуват от ранна детска възраст. Не знам защо ме вълнуват. Просто ме вълнуват. Не казвам, че това че ме вълнуват ме прави добър и смирен. Отвътре ми идва този интерес. Както на теб ти идва отвътре да искаш да те праскат отзад и да свириш на кавал. Щеше наистина да се притесниш ако ми се беше дървил на живо..., щеше много да се притесниш, меко казано .... Особено ако ми се дървеше насаме ... Изказването за кокошката беше напълно справедливо и напълно на място. Гледай да не се видим на някой гей парад и на този парад аз да не бъда с бухалка, педераст смачкан.:angel: Бог да те благослови, дупедавецо мазен.:):angel:

Да, това е ярък пример за духовност и приемане :)

По същата логика ние не приемаме нищо извън нас самите, щото се мислим за уникално мислещи, че и прави.

Няма какво да се каже повече.

Горко на различните в тази държава, в това число и на наркоманите, и на болните, на пенсионерите, на всички.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...