Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как неграмотността ми вреди на здравето...


vorfax

Recommended Posts

Ако грамотността е повик на онзи стремеж към себеусъвършенстване, то значи желанието ми да бъда по-добър е коренът на влошеното ми здраве... m100.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Какво е неграмотност?

Лечението:

1) да се ограмотиш или 2) да не се дразниш, или най-добре 3) да се ограмотиш + да не се дразниш.

Ако грамотността е повик на онзи стремеж към себеусъвършенстване, то значи желанието ми да бъда по-добър е коренът на влошеното ми здраве...

Това е едната възможност. Другата се състои в това, че не ти харесва когато се дразниш. При нея здравето ти е влошено не защото желаеш да бъдеш по-добър, а защото се опитваш да избягаш от неприятното чувство, което изпитваш.

Линк към коментар
Share on other sites

"Не обичам да се дразня (че кой обича) и се опитвам да избягам от това чувство." - е, нали казах, че симптомите ги знам, лечение търся!

Лечението:

1) да се ограмотиш

...

Лек за мен търся, не за неграмотните...

Линк към коментар
Share on other sites

"Не обичам да се дразня (че кой обича) и се опитвам да избягам от това чувство." - е, нали казах, че симптомите ги знам, лечение търся!

Лечението:

1) да се ограмотиш

...

Лек за мен търся, не за неграмотните...

aaa, ясно smile.gif

Ами укроти си гордостта тогава smile.gif Това е лек срещу неграмотността на другите smile.gif

П.С. Което пак означава, че мислиш грамотността за прекаленно важна и себе си за грамотен и съответно велик

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Ами укроти си гордостта тогава smile.gif Това е лек срещу неграмотността на другите smile.gif

П.С. Което пак означава, че мислиш грамотността за прекаленно важна и себе си за грамотен и съответно велик

Мислех, че великите са тези които не играят по правилата. Шопен има една мисъл "Светът ми дължи това от което се нуждая".

Бих простил неграмотността на Шопен, той пише с ноти...

Линк към коментар
Share on other sites

Навремето,като бяхме диви метълчета,имаше една група ЕРА,та Фънки беше вокал и пееше:който другите осъжда бързешката,с него пък живота истрива си краката.3d_052.gif .Той също пише с ноти ама добре го е казал.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля да се отвори един раздел "тъпи теми" във форума и там да ги бутат такива като тази.

Очаквах темата да бъде изтрита, затова не се втурнах да пиша в нея. Замисълът беше друг, при това съвсем не да съдя някого, но го представих по този начин единствено за да се вместя в рамките които форумът поставя.

azbuki, срещал съм те и преди, но не съм оставал с впечатление досега. Вече го имам. За изпроводяк ще ти кажа, че не съществуват тъпи теми, съществуват тъпи коментари. Не заглавието, а съдържанието придава стойност на една тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Мислех, че великите са тези които не играят по правилата.

Всички играят по правилата. Великите го правят съзнателно, а другите само си мислят, че не играят по правилата.

Линк към коментар
Share on other sites

Ми тъпите теми пораждат тъпи коментари и в крайна сметка се получава една голяма тъпотия. Поради което предложих и раздела. Нищо лично.

Чиста доза оправдания. Това как ще реагира човек зависи от него, а не от провокацията. Предполагам, че не огладняваш само като ти светнат лампата, нали?

Носете си новите дрехи и отговорност за постъпките! Като студент имаше една градинка със свежа трева обградена от корпусът и тонове бетон. През нея грижливо бе утъпкана пътека по която минаваха студентите за да спестят 4-5 метра път. Не минавах през нея, защото си имам принципи, които специално ти няма да разбереш, но веднъж бях изненадан, че моя позната мина от там. Попитах я защо.

- Защото и другите го правят.

Това се нарича обща отговорност или по-точно безотговорност. Ако се чувстваш длъжна да напишеш тъп пост, защото ти се е сторило, че и друг го е направил, това си е твой проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

Всички играят по правилата. Великите го правят съзнателно, а другите само си мислят, че не играят по правилата.

Още ви опознавам и ме изненадвате с всеки пост.

Великите не играят по правилата, а си измислят правилата. Аз ли съм в грешка или великите пишат историята? Някой помни ли Санстефанска България?

Има една по-лоша неграмотност която надхвърля това да не можеш да пишеш и четеш правилно и това е да не можеш да слушаш и виждаш правилно. И в двата случая говорим за отклонения в поведението които вместо да са сами по себе си наказание за носителите им, са просто досада или нещо повече за "играещите по правилата".

Линк към коментар
Share on other sites

На един друг форум има раздел "Кофата" и там 'фърляха всЕкви неща кат' тия тука.

В смисъл тука си има тема "Разговорки", но това си е направо готина тема като се замисля. Не е за кофата.

Линк към коментар
Share on other sites

Тук , в беседата на Учителя:"Постижимото, разумното и реалното! Идеалите на човека" , търсачът ще намери едно малко упътване от него, по тази много сериозна тема:

" Имайте една ясна представа за нещата, които стават в живота, защото друго яче комедиите ние ги тургаме на мястото на трагедията, а това е трагичното. Затова казвам, имайте ясна представа за нещата, които стават в живота. Каквото става в живота ни, то е за добро. При това имайте един идеал, не се отклонявайте от него! "

Основополагащото тук е : "Каквото става в живота ни, то е за добро"...

А пък - това е то ; всичкото важно за нас , е тук ; в идеалът , който ще следваме, след като го възприемем като норма! Практично погледнато - той е в строгият позитивизъм на възгледите ни, към който позитивизъм трябва да се придържаме - неотклонно... (Преведено на нош език, това значи - не се рови във фактите и бъди винаги позитивен, както и да ти изглеждат те на повърхността; помни че живееш в илюзии!) ... Това е то - ядене само от плодовете на Дървото на живота ( значи - само доброто да употребяваме, при квалификациите си!)... Защото - когато човек се раздвоява, т.е. - когато дели, в ума си, нещата - в категориите на добро и на зло - той нарушава Божията заповед, която ни държи в живот... И тъй като Бог - нито се изменя; нито се променя - това, което Той каза на Адам и Ева в рая, се отнася със същата сила и за нас, днес... (Да не забравяме, че раят - това е едно състояние)...

Защото - ядейки от плодовете на Дървото за познаване на доброто и злото ( казано на окултен език), т.е. раздвоявайки се в мисленето си (същото нещо - казано на наш език) - вече човекът е само в съществувание , но не е в живот... А това е различно, това значи, че духовно - човекът е мъртав... Като не забравяме, че задачата ни, на Земята, е да изграждаме духовното си тяло - разбираме колко определящо е това различие - да си в съществувание само - или - да си в живот!... Животът, в окултен смисъл, има друга спецификация; той не е това - сегашното масово временно съществувание, което завършва на гробищата...

Затова, според новото Учение, което детайлно обяснява състоянията на човека - съвременните хора са ходещи мъртъвци (т.е. - те нямат висок идеал и затова не са живи, от окултно гледище, тъй като ядат от забранения плод на Дървото за познаване на доброто и злото). Съдят; дават мнения - раздвоявайки се... (А това не е тяхна работа, защото човеците нямат нужния капацитет)... По тази причина - сега , в света има - живи-умрели, както има и умрели-живи ( които са се отказали от това, временното съществувание, което непрекъснато се изменя и променя, и затова - не е реално)... Така са приели Вечния живот, подчинявайки се строго , чрез високия си идеал, на валидната и днес Божия Заповед - да ядат само от плодовете на Дървото на живота и да пазят строго този идеал, без да се отклоняват от него... Значи - отказали са се да търсят грешки, защото - по един практичен начин са разбрали вече, какво значи това : "който търси - намира"...

Тогава - нека да не забравяме, че всичко, което ни се случва е строго отмерено и е само и единствено - добро, от интелектуално гледище (емоциите трябва да се изключат временно; те са подвеждащи... Има други причини за страданията ни , които страдания са добри, за добро са - според резултата, който произвеждат в нас ... Просто - Божията тояга играе - за лечението на невежеството ни ; за да разберем какво значи числото едно и за се откажем най-сетне от раздвояването!)... Така - избавянето от неграмотността - автоматично ще произведе у нас резултата и на здраве (окултно - това е святостта), и на живот!

За да бъде здрав и за да живее - човек трябва да се научи да мисли...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Неграмотността вреди много на здравето.

Във всякакъв аспект - а примери , колкото искаме. От силикона, до неходенето на лекар, от пиянството до манията за чистота.

Обаче...

неграмотността вреди само заедно с негативните емоции и поведение. Те са истинският път към болестта, а неграмотността само пречи да се види корена на проблема.

Един неук овчар горе в планината, който живее скромно и радостно по Божите закони и сърцето му не знае негативно чувство ... такъв човек може да си поживее век и без доктор.

Наскоро дадоха по телевизията 104 г. данъчен инспектор ( в Бг при това!), което за мене си е повече от подвиг!

Линк към коментар
Share on other sites

Ще ви приведа пример как неграмотността вреди на здравето.

Когато бяхме на 14-15 години аз и една моя приятелка в стремежа си да отслабнем не консумирахме супа и ограничавахме пиенето на вода,защото някой ни беше казал,че от течности се пълнее.

Резултатът беше-ниско кръвно с всички "екстри" които го съпровождат.Добре че родителите ни усетиха навреме!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...