Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

След това дойде мой ред да се концентрирам и да премина, обаче не ми се вярваше, че ще мога да ходя по вода. Водата изчезна, появи се цимент и аз преминах по него.

Пишеш : "Трябваше да преминем от другата страна."

Преминаването е заедност/мост/, докато не се раздели на противоположности отново. Дворът е пресечен, т.е. срязан от мътна вода. Пак се изкушавам да преобърна изразите стоящи като фразеологизми в дневния ни език. Да ходиш по водата на някого, означава да му се подчиняваш. Ти обаче си се концентрирал и се е случила спойка, която се използава за твърд в строителството. Циментът е заедност от твоят "сух"/буден/ Аз и "мътната вода" на несъзнаваното ти. Изглежда в това "не ми се вярваше" е и ключът към съня. Трябвало е да се премине от другата страна, но ти не си вярвал, че ще се задържиш над водата, която всъщност се е оказала цимент. За нещо, което е стабилно казваме "цимент работа". Ти ли си се подценил или надценил, като си уплътнил водите си, които в реалното са без съпротива!? :) !?

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

shelter, прекрасни коментари, не мога да не се възхитя!

Отварям да чета темата само заради теб. :thumbsup2:

Винаги намирам нещо интересно за мен, макар че съм страничен наблюдател, а представям си колко си полезна на питащите.

Благодаря :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Диана, аз съм толкова опака, че умирам от срам, когато ме хвалят. Но твоите думи, ми отговарят на вчерашните ми терзания. Приличам на дете, което е страшно сериозно в играта си. А и току-що се натъкнах отново на синхроничност. Без да съм чела, писах сякаш вече съм го направила.

Благодаря ти и аз. :) Понякога подкрепата действа като катализатор.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

След това дойде мой ред да се концентрирам и да премина, обаче не ми се вярваше, че ще мога да ходя по вода. Водата изчезна, появи се цимент и аз преминах по него.

Пишеш : "Трябваше да преминем от другата страна."

Преминаването е заедност/мост/, докато не се раздели на противоположности отново. Дворът е пресечен, т.е. срязан от мътна вода. Пак се изкушавам да преобърна изразите стоящи като фразеологизми в дневния ни език. Да ходиш по водата на някого, означава да му се подчиняваш. Ти обаче си се концентрирал и се е случила спойка, която се използава за твърд в строителството. Циментът е заедност от твоят "сух"/буден/ Аз и "мътната вода" на несъзнаваното ти. Изглежда в това "не ми се вярваше" е и ключът към съня. Трябвало е да се премине от другата страна, но ти не си вярвал, че ще се задържиш над водата, която всъщност се е оказала цимент. За нещо, което е стабилно казваме "цимент работа". Ти ли си се подценил или надценил, като си уплътнил водите си, които в реалното са без съпротива!? :) !?

Не съм се концентрирал въобще. Просто водата от само себе си се втвърди и чак тогава преминах.

Линк към коментар
Share on other sites

Огледалото прилича на твърда вода. В сънищата огледалото е равнозначно с интелекта, ума. Което виждаме в огледалото не е винаги реалният образ. Умът е, което ни събира, споява, строи, но вярата ни крепи.

Линк към коментар
Share on other sites

Разтълкувайте. :lol:

Вчера сутринта сънувах фантасмагоричен сън с твое участие.:О Звъниш ми ти по телефона и ми казваш, че във фейсбук класа сте се разбрали да се срещнете в ...( града в който учех)и ме каниш да отида. Аз се съгласявам и политам от ...(града в който уча сега) към ...( града в който учех преди).Размахвам едната си ръка, в другата ръка държа телефона и говоря с теб, обаче само с махането на едната ръка успявам да полетя и летя. Летя и говоря с теб едновременно. Изведнъж стана нощ. Взех да ти описвам какъв хубав е пейзажът, каква хубава луна, какви хубави гори, обаче щях да падна и се наложи да махам и с другата ръка. Ама като взех да махам с другата ръка, без да исках прекъснах разговора. Продължих да си летя и стигнах до ...( града в който учех). Вече беше ден. Тръгнах да търся мястото на събиране.:О

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че отлетях до Дания, с ръкомахане, както обикновено. Влязох в една класна стая с малки деца ( бях във въздуха де, не знам дали те ме виждаха). Помня че тези деца се бяха насочили към изучаването на определени специалности/професии, от малки си бяха избрали нещо, което да изучават по - усилено. Казах си, че би било и тук в България да е така, а не да учим една камара общи излишни неща.

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи сънувах разни неща, които се очаква да се случат през 2012! Сънувах, че сме напуснали Земята. Жалко, че след събуждането забравих какво се случваше преди заминаването, но бяха някакви много силни събития! Не си спомням и по какъв начин се намерихме в Космоса. Последното, преди да се събудя, беше че много хора сме в нещо което приличаше на огромен хол на летище, толкова огромен, че не виждахме стени и таван. А Земята се виждаше в Космоса като голяма синя сфера, толкова синя, че си помислих "това прилича на макет".

Линк към коментар
Share on other sites

Здравйте!

За първи път използвам помощта на форум, за да разтълкувам сънищата си, обикновено успявам някак, но този път съм малко объркана и бих искала да помоля за помощ в разгадаването на снощния ми сън... Бях тръгнала на някъде като пред мен на пътя ми се стовари едно огромно дърво, стволът му огромно широк, самото то без корона сякаш, изкоренено, влажно... и аз започнах да бутам и едно момиче от другата страна дъщо започна да дърпа дървото към нея. И така сякаш дървото беше огромно, а само за минути успяхме да го премахнем... И после продължих по пътя си. 

Ако имате идеи... Ще ви бъда благодарна да ми пишете    :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

В съновното царство няма йерархия. Значимосттите от дневното не са запазени в порядък. Може и да сгреша, когато "преобръщам" съвсем механично символите, но все повтарям, че който и да тълкува прави само опит да разбере скритото.

Три пъти е повторена думата огромно. Струва ми се, че има връзка повече с "громя", отколкото с форма и големина.

Дървото е без корона, защото неговата корона си ти. Понякога коронота е толкова тежка, че бута този, който я носи и го поваля. Дали е Дърво дървото и дали Пътя не е просто път!? Двете момичата може би са твоите производни. И двете правите едно и също, но всяка е срещу си. Премахнали сте дървото, но то е сменено само за минути. Което и да е дърво не расте за толкова кратко време. И понеже в съня времето липсва, най вероятно е станало размяна на нещо важно за маловажно, на голямо за ситно. Наяве може и да е точно обратното. Ти продължаваш пътя си. Може би си "взела" дървото в себе си. Аз все си мисля, че въпреки забравянията, у всички ни има кутия/ при теб корона/, която помни без тъмнеещи остатъци.

Линк към коментар
Share on other sites

Блгодаря за тълкуванието, но мисля че сънят ми се сбъдна, по начин по който не бях подозирала, а двете момичета от съня ми не са едно и също, а едната, която ми помогна да го доотстраня, всъщност е личност в живота ми, която е много противоречива (също както и факта, че беше срещу мен, но в същото време ми помагаше) . Дървото наистина имаше само ствол и от тук смятам (а и от това как се сбъдна) че смисълът всъщност е едно малко камъче което преобърна колата във вярната посока. :) Наистина благодаря за подкрепата и вниманието, оценявам го и много ми харесва да споделям сънищата си с вас!

:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

пак се включвам с молба за помощ. Не успявам да намеря начин да разтълкувам символите.

"Има 2 къщи, близнаци, долепени една до друга в село, което е кръстопът на много пътища. Аз искам да купя една къща в това село и отивам да ги разгледам и двете. Първата изглежда много запустяла, износена, порутена. Другата изглежда много добре поддържана, топла и уютна. Първата е много скъпа, а втората много евтина. Аз обаче се целя към дворовете им и след като обиколям цялото село с моето куче, се връщам в дворовете на двете. В къщите не влизам, само стоя в дворовете им, те са заградени, аз махам преградата между техните дворове и правя много голяма градина. Тогава виждам, че в двора на къщата, която в началото виждам запустяла има малък обор, колкото да се съберат 6 човека прави. Той е обграден отвсякъде с дъски. Аз казвам на някого около мен, отвори го. Стоя до обора и виждам вътре - овца, овен и агне, много слаби. Те са застинали близко, нямат място да се обърнат и мe гледат. Аз се махам от вратата и ги пускам да излязат. Те излизат и започват да изучават двора. Тогава аз вадя пита хляб и започвам да ги храня. Давам на всички по отделно големи парчета, докато не свърши хляба. Виждам ги как стават по-силни и се успокоявам вътрешно. След това си мисля как трябва да премахна оградата, но ме е страх, че след нея няма поляна, а път, по който минават коли и не знам какво да правя"

Редактирано от catch22
Линк към коментар
Share on other sites

здравейте,бих искала да попитам,какво означава да сънуваш целувка от скорошно починал мъртвец,който го познавам от медиите?

Прочетох ,че е на лошо,но все пак благодаря за малко още повече информация.

Линк към коментар
Share on other sites

daniela71,целувката символизира духовното сливане и свързване,но в съновиденията често се превръща в своя антипод:неискреност,лицемерие,предателство,изневяра.

Според мен твоя сън означава,че смъртта на човека когото познаваш от медиите те е наранила.Дълбоко в себе си се чувстваш предадена от това,че този човек си е отишъл от нашия свят.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

в село, което е кръстопът на много пътища.

В съня са в заедност и то несмутима, които навън, в будността са в противопоставяне. Двойността като противоположност - патриархалният закон срещу материнската любов. Властта като раз-пре-деляне, срещу копнежа за сливане на кръвта-родство. Превъзходството срещу непризнаващото степени.

Можеш да препрочетеш всички думи от постинга си, в които присъства "град", но като вложиш ново значение или като градеж/правИло, естество/ или като градеж/прАвило, граница/. Така ще получиш "в селото", което е И "кръстопът".

Шестимата прави /законни/ човека са двама по двама събрани в овен, овца и агне.6 : 2 = 3, но и 3+3 = 6 Законът има "да" и "не", докато семейството/стадото, свързаността/ признава само еднаквостта си. Може би хлябът, който раздаваш поотделно си ти самата. Жената се жертва, за да запази/ о-сили/.

"обиКОЛЯм цялото" не е случайна грешката. Както и "застИнали". Хлябът - любов е безгранично избуяване. Ето защо все искаш да премахнеш пре- /о, за/ -гради. И понеже си мисля, че сънят не разказва последователно, бих казала че страхът/ маловолието / е преградата, която те кара да репродуцираш не поляната/ безметежността, невинността/, а пътят делен от коли. Ако искаш помисли върху - "Аз съм Пътя." Може би ще откриеш какво са колите. Както и върху "Аз се махам от вратата и ги пускам да излязат" . Една Врата има безброй пътища, но се отваря единствено от пазителя си /аз/.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувам аз, че полицията почва да ме гони за някакво престъпление, което не съм извършил. Обаче аз им избягвам с летене и все не успяват да ме хванат. Даже имаше случаи, в които обикновени хора звъняха на ченгетата, за да издадат къде се укривам и трябваше пак да бягам с летене. Бях на тавана на един блок, изведнъж при мен се появи един полицай, за да ме арестува. Обаче аз го сграбчих и го наклоних на ръба на помещението, заплашвайки го че ще го хвърля долу. След това докато се освести, аз излетях. Обаче както си прелитах над моята улица, взеха нападенията да стават все повече и все по - неочаквани : взеха разни мутри да ме стрелят със снайпери, ченгета ме стреляха от упор, обикновени граждани взеха да мятат ножове, кози крака, мрежи, обаче никой не ме уцелваше, ловко финтирах във въздуха и се измъквах. По едно време едно момиче ме хвана за краката и взе да вика на другите да дойдат да ме хванат, но аз и взех ножа и я прободох два пъти във врата : нищо не и стана все едно, все едно я бях одраскал. Взе да се пипа по врата, това ми беше достатъчно да излетя и да се измъкна отново. Гонката продължаваше. На улицата се появи мой братовчед и взеха да му разправят за мен и за престъплението, в което ме обвиняваха, но аз бях невинен. Стана ми кеф, като си помислих как му казват, че не успяват да ме заловят. Същевременно в ръцете държах нож и пистолет (няма само те да ме нападат я), успях да направя още едно добро прелитане над гонителите, без да ме хванат. Кеф ми беше да покажа летателен майсторлък пред родата, обаче малко след това един дядка ме хвана. Абе явно полицията беше обявила награда. Заловиха ме и май щеше да има линч, но се събудих и се измъкнах за пореден път. Оооо, йееее. :3d_030::3d_164::3d_147::lol:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах много красив сън. Влизах в много хубава къща, по точно апартамент, поне такова усещане имах. Вътре беше невероятно хубаво. Прекрачих прага и започнах да обикалям навсякъде - минавах през кухня, трапезария, килер, баня, хол, дневна, спалня. Някакви хора имаше, но те бяха незабележими, тях не ги помня. Всичко беше много светло, в красиви ярки цветове.

Имах странно чувство, че това е мое и само чаках времето наистина да стане мое! Ясен сън.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че съм на гости у един братовчед и че той има лаптоп. Чрез лаптопа можеше да прожектира триизмерни и супер реалистични образи на стената. Прожектира един много реалистично изглеждащ телевизор, досущ като истински - посегнах да го пипна, но ме беше страх, да не вземе някакъв ток да ме хване, знам ли. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пак сънувах апокалиптичен сън - поглеждам през прозореца и виждам, че нощното небе и слънцето се сменят с голяма скорост на небосвода, все едно Земята се върти много бързо. Рекох си :Почва се!" и викнах на всички в къщи да излизаме навън, защото има опасност от наводнение.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Завчера сънувах как един мъж носи две живи норки под мишницата си, беше ги увил в някаква голяма животинска кожа. Носеше ги, за да ги дерат някъде. Мислех да му скочи изневиделица, за да го ударя в ръката с ритник или някъде другаде, да пробвам да го накарам да ги изпусне и те да избягат. Демек да извърша една алф акция. Обаче ме достраша, че някой от хората наоколо може да ме сбара и като дойде полицията да ме залови. :lol: Другият път ще пробвам да съм по - смел. Ако в съня имах оръжие, както в други сънища, можеше да е по - друго. :lol: Щях сам срещу цяла рота кожодери да изляза. :lol: Направо щяха да бягат през глава. :lol::3d_076:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,отново се включвам със странен сън,който се опитвам да разгадая,но понеже съм притеснена не успявам.

Сънувах че карам кола много бързам и стигайки до мястото при спирането удрям колата,а също и крака си.Слязох от колата и видях зад мен,че идва баща ми но не спря колата пред сградата(сградата е бившата работилница на баща ми) ,а умишлено се блъсна в вратите и предницата се смачка.Баща ми слезе и каза че не се чуства добре и в този момент се появи майка ми незнайно от къде и разтвори ризата му.Гърдите му целите бяха в синини и охлузени.В следващия момент сънувах синът ми като малък беше се изпуснал в гащичките си и аз тъкмо мислех да го измия и преоблека изведнъж се появиха мои бивши съотборнички Роцица и Красито и ми казаха за някаква сватба.Тръгнахме за сватбата,но изведнъж забелязах че го няма златния синджир на детето с мен( сега вече не беше синът ми а някакво друго дете) и се върнахме да го търсим.Отидохме на сватбата и всички хора бяха с тъмни дрехи,а аз си гладех роклята която беше с червени рози и в черно и тъмно виолетово воали.Хванахме се за ръце да си направим снимка(всички там бяха мои бивши съотборнички,хора които не съм виждала от 20 години),аз бях до Деяна Боева и някаква тъмнокожа жена с количка стоеше до нас и ни гледаше.Не можехме да се съберем всички понеже жената пречеше и аз мислено се ядосах че не се сеща да се отдръпне малко,затова хванах количката и я издърпах назад, детето в количката започна да ми се усмихва и да се закача с мен,а майка му ме гледаше сърдито.Изведнъж картината се смени и се оказах на родово събиране пак си правехме снимка,но майка ми забеляза,че на снимката баща ми не беше излязъл ,а се виждаше като светлина.Аз се уплаших и си помислих че е умрял,а в същото време беше пред мен и се вгледах в него,а той стоеше и беше много отпуснат,тъжен и си помислих че се е предал ,че не му се живее..Исках да му кажа за снимката,но братовчед ми до мен ми каза да не му казвам,че ще го уплаша,"на него сърцето му още бие".бях много уплашена и попитах батко дали може да остане с мен,а той каза че ще остане до неделя.Изведнъж се появи леля ми и каза "Аз ще остана докато майка ми е тук" и в този момент видях баба ми(починала е) зад нея и леля продължи "Тя обича да ме гледа как се разхождам около блока".

Мислите ли, че сънят ми иска да ме предупреди за баща ми?

Светли и благословени дни!

Линк към коментар
Share on other sites

Nonik здравей.Сънят ти е много интересн,но и объркан,аз самата съм имала много такива сънища-напрегнати,в които непрекъснато се местиш от една ситуация в друга.Знам някои неща за тълкуването на сънища от леля ми,лека й пръст.В сънят се появяват много малки деца,което според мен говори за някаква болест,незнам на кого.Може и да не е сериозно,може да е някакъв грип..Събирането на много хора на едно място също предвещава някаква неприятност,не е задъжително да е свързана със здраве.Може нещо в работата или в семйството,роднините.Роклята ти на червени рози е нещо хубаво,ще реализираш някаква твоя лична победа.Това е моето тълкуване,всеки може да направи свое,въз основа на съновници или личен опит.Желая ти късмет.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Илен, за тълкуването ти.Обикновено когато сънувам деца в релността аз се радвам,но понеже бях много притеснена в съня си за баща ми ,за това приемам,че вероятно става въпрос за нещо неприятно.Баща ми наистина е болен преди 8 години направи много тежък инсулт.Мога само да се моля Бог да ни даде сили каквото и да се случи да го преодолеем.

Слънчев ден.

Линк към коментар
Share on other sites

Nonik прекрасно разбирам каксе чувстваш и защо си притеснена.Маят баща за 15г получи три инсулта,третия лекарите не го отчетоха за такъв,защото кръвта му изтече през носа и ушите.Казаха,че има много здраво сърце,чудят се как е оцелял.Има частично обездвижване на лявата ръка и крак.Преди три години получи първите пристъпи на съдова деменция в следствие на инсултите,от тогава се грижа за него,защото положението му понякога става много тежко.От все сърце ти пожелавам нещата при вас да се оправят.Нака Бог благослови всички Ви.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...