Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Братски обяд


Recommended Posts

От доста време искам да Ви поканя на обяд. Взех си една стара къща близо до Околовръстното на Горнобански път , води се Княжево. Та кажете кога и как ще е удобно и дали ще има желаещи. Може след националната среща, може и преди нея. Малко е отдалечено , но пък има двор и е чист въздуха. 60.gif

Хей, поздрави за широката ти душа. Да ти е честита къщата първо и да си много щастлива в нея!

А иначе аз се чувствам поканена вече, обичам да ходя на гости :sorcerer: И благодаря за чудесното предложение, Eshavt!

Линк към коментар
Share on other sites

Да ти е честит новия дом! Нека в него винаги да има топлина и уют за теб и близките ти!

Този жест - да поканиш съфорумците в дома си дълбоко ме докосна . Благодаря ти от сърце за щедростта.:3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

И аз се радвам на широката ти душа и благодаря за поканата!

...Доживяхме да се радваме на всяка проява на иначе "типичното" в миналото Българско гостоприемство...

Предлагам обаче и всеки да носи по нещо, негово си специалитетче или безалкохолно.

Линк към коментар
Share on other sites

60.gifами тази къща не е нова, тя е стара, там съм родена. Искам да си върна духът в който бях възпитана, а именно в братство и споделяне и да го заживея наново. Затова си я върнах и посадих двора. Къщата е стара и не е още ремонтирана, оправям само един голям хол . Мненията на Донка и на Орлин по други теми ме провокираха. Радвам се че няма да съм си сама на срещата и има щелаещи. Само трябва да определите деня и дали всички са вегетарианци и вегани
Линк към коментар
Share on other sites

Ако искате след националната среща на форума :))

Линк към коментар
Share on other sites

Аз през юли съм заета, но има голям шанс да бъда в София на 3 август :) Ще ми бъде много приятно да се срещна с нови и да се видим с вече познати съфорумци, като едновременно с това уважим чудесното предложение на Еshavt. Ако домакинята е съгласна и е удобно на другите желаещи, писали до момента :feel happy:

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Поздравления, Eshavt !

Само Светлина и Топлина да влизат в тази къща, много Хармония и Любов!

От тази среща ще произлезе нещо много хубаво.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...

Наскоро брат Тодор Ковачев ни разказа спомен за Учителя, предаден му от неговия учител Иван Антонов. 

На Изгрева редовно имали братска трапеза. Един много беден и скромен брат живеел в голям сандък от машина и се хранел в консервна кутия - нямал свое домакинство, но всяко спестено левче давал за книги. Та той не се отбивал на братските трапези, а се хранел сам в своя сандък-къща. Един ден Учителя го извикал докато минавал покрай трапезата и го поканил, но братът се извинил и отказал. Обяснил отказа си с това, че нямал средства да участва с нещо в подготовката на трапезата, а да се храни на гърба на останалите братя и сестри - съвестта не му позволявала. Тогава Учителя го посъветвал да си донесе на трапезата своето ядене и да се храни при другите без да взема от тяхната храна. Той казал, че братските трапези са много важни за всеки от събралите се и за общността като жив организъм. 

 

Мисля си сега, че може би това е един важен ключ към намирането на  начина да бъдем организирани без да бъдем организация....

Линк към коментар
Share on other sites

Ооо, Донче, благодаря!

Да си призная, имам малко особено отношение към това да се събираме и да ядем, заради самото ядене...

Важните неща на маса все решаваме, а ми се иска храната да не заема толкова централно място. Самото събиране е добро, да сме заедно, да побъбрим, да обменим опит и информация...

Разбира се, всеки придава различно значение на срещите/обеди, според нуждата си...

Линк към коментар
Share on other sites

Ние се опитваме да превърнем в традиция братския обяд след курса по астрология в неделя. Забелязвам, че усещането за близост и разбирателство е по-стабилно, естествено, ненатрапчиво. Определено действа сближаващо и подпомага взаимността в общуването. Самото приготвяне и сервиране също е проверка и едновременно урок за съдействие и мълчалива доброволна организираност без ръководител... 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...