Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Малък проблем


Speyburn

Recommended Posts

Здравейте,

 

Осъзнавам, че проблъмът ми е малък в сравнение с тези на други хора. Пристъпвам направо към него.

 

Обичам една жена, с която имах връзка и бях решил, че е последната в живота ми. Разделихме се. Проблемът е, че я обичам твърде много. До тук звучи просто и безинтересно. Усложненията:

 

1. Привързах се и към детето и. То ми липсва адски много. 

2. Ходя на психолог от една година. Изградих саморефлексия, каквато нямах преди, но проблемът ми си седи. Психоложката е много добра. Има синхрон пациент-психолог. Смесица между психо драма и когнитивна психология. Свърши доста работа. В момента леко цикля в това отношение.

3. Тя си има нов приятел.

4. Аз съм над нея пряко в структурата, в която работим заедно всекидневно (да, знам как звучи)

5. Станал съм твърде емоционален и най-малките неща ме разстройват силно.

6. Бил съм зарязван много пъти в живота си и знам какво е някой да не изпитва нищо към теб. Тук проблемът е, че не виждам това в този случай. Напротив. Държи ме на каишка някъде по средата. Нито ме пуска изцяло, нито обратното (очевидно).

7. Пробвах следните неща. Спорт- писна ми. Нов апартамент на хубаво място. Писна ми. Алкохол. Решава проблема за 24 часа. Deanxit. Решава проблема за 12 часа. Други жени. Решават проблема за неясно кратко време. Отдалечаване на физическо разстояние в друг град. Не върши работа. Приятели. Съвети от приятели не приемам. Търся отговорите в себе си. Книги. Вършат си работа винаги, но за други неща.

 

Това междинно положение вече трае с месеци. Изтощен съм. Искам мир и спокойствие. Искам всичко да свърши. Не свършва. Не мога да престана да я обичам. 

 

Идеи?

 

Поздрави,

 

X

Линк към коментар
Share on other sites

Когато очакванията са прекалено силни, травмата след раздялата е също силна. 

 

Ти си очаквал това да е жената "е последната в живота ми".

 

Не знам дали си гледал един стар филм. Казва се точно "последната жена" с Жерар ДеПардийо. 

 

Пича не знам какво му стана, но реши, че това е последната му жена и си отряза онази работа с електрически нож за хляб. 

 

Няма последна жена друже, има я поредната връзка. И за мъжете, и за жените. 

 

Остави тези очаквания и ще видиш как ще светне светът пред теб. Теб те чака твоята следващата жена. 

 

Пусни темата и в раздел психотерапия онлайн. 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно съгласна с Божидар. Отърви се от мисълта, че е последната жена за теб.

Няма незаменими жени  и деца. Нямаш свои деца, затова не можеш да оцениш и да сравниш какво е привързването ако детето е твое.

А за жената - естествено че някъде те чака по-добрата от нея. Само се огледай, и я намери

 

Сещам се и нещо друго от това, което разказваш. Тя е намерила друг, но теб те държи явно за дълбока резерва. Тебе устройва ли те това положение да си на разположение, ако се наложи отново? Според мене това е унизително.

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Разсъждавал ли си за думата ,,приемане". То е нещо като съгласие . За да разберем нещо , трябва да се съгласим че то съществува , въпреки мнението ни . Почти всичките ни проблеми , са следствие на неприемане случващото се . Само приемайки , съгласявайки се с необяснимоста и независимоста на събитията , можем да видим множеството пътища и да изберем подходящия . Когато приема действителноста отпадат въпроси като : защо ; кога ; как ; можеше ли да не става така ;. Приемайки нещата , болката остава , но си възвръщаме свободата. Тогава можем да мислим за хубавата и приятна страна .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Осъзнавам, че проблъмът ми е малък в сравнение с тези на други хора. Пристъпвам направо към него.

 

Обичам една жена, с която имах връзка и бях решил, че е последната в живота ми. Разделихме се. Проблемът е, че я обичам твърде много. До тук звучи просто и безинтересно. Усложненията:

 

1. Привързах се и към детето и. То ми липсва адски много. 

2. Ходя на психолог от една година. Изградих саморефлексия, каквато нямах преди, но проблемът ми си седи. Психоложката е много добра. Има синхрон пациент-психолог. Смесица между психо драма и когнитивна психология. Свърши доста работа. В момента леко цикля в това отношение.

3. Тя си има нов приятел.

4. Аз съм над нея пряко в структурата, в която работим заедно всекидневно (да, знам как звучи)

5. Станал съм твърде емоционален и най-малките неща ме разстройват силно.

6. Бил съм зарязван много пъти в живота си и знам какво е някой да не изпитва нищо към теб. Тук проблемът е, че не виждам това в този случай. Напротив. Държи ме на каишка някъде по средата. Нито ме пуска изцяло, нито обратното (очевидно).

7. Пробвах следните неща. Спорт- писна ми. Нов апартамент на хубаво място. Писна ми. Алкохол. Решава проблема за 24 часа. Deanxit. Решава проблема за 12 часа. Други жени. Решават проблема за неясно кратко време. Отдалечаване на физическо разстояние в друг град. Не върши работа. Приятели. Съвети от приятели не приемам. Търся отговорите в себе си. Книги. Вършат си работа винаги, но за други неща.

 

Това междинно положение вече трае с месеци. Изтощен съм. Искам мир и спокойствие. Искам всичко да свърши. Не свършва. Не мога да престана да я обичам. 

 

Идеи?

 

Поздрави,

 

X

 

Здравей, това са чисто човешки неща и се случват на всеки нормален човек.

Но има едно „но“. На мен като жена, фразата – много силно я обичам – не ми говори нищо. Любовта се доказва с действия.

Защото е много важно причините за раздялата ви, а не последствията. След като сте разделени, значи тя има право да има и други мъже в живота си, нали така.

 

Твоя е идеята, че те държи някак „на каишка“, тя изобщо може и да не го приема така.

Обобщаваш с изреждането кое не помагало – „Пробвах следните неща. Спорт- писна ми. Нов апартамент на хубаво място. Писна ми. Алкохол. Решава проблема за 24 часа. Deanxit. Решава проблема за 12 часа. Други жени. Решават проблема за неясно кратко време. Отдалечаване на физическо разстояние в друг град. Не върши работа. Приятели. Съвети от приятели не приемам. Търся отговорите в себе си. Книги. Вършат си работа винаги, но за други неща.“

Това е твоята гледна точка за нещата, а нейната да е коренно различна. В едно близко общуване, са необходими двама и  ако само единият споделя, картината остава непълна.

 

От една страна, ти неглижираш проблема си, от друга изреждаш по точки и влизаш в обяснителен режим. Направи ми впечатление една твоя фраза – „Бил съм зарязван много пъти в живота си", според мен, това е преувеличено доста.  И да ти кажа, всеки е зарязван в живота си и е длъжен да го преживее, има много по-тежки ситуации и раздели от това, някой да те зареже. Може и да е имала право, ако това е причината за раздялата, а може и да не е.

 

Това с „последната жена“ е яко, явно искаш да кажеш – единствената подобна. Разбира се, човек се влюбва в много хора, но рядко обича. Може и тя да е такава любов за теб, но не се идентифицирай с чувствата си към нея. В тази ситуация си сам с проблема си, жената е просто обект,  върху когото се градят кули от негативни или позитивни емоции.

При някои хора, зависимостта отшумява по-бързо, при други – бавно. Не очаквай чудеса, със заповеди и формули не можеш нито да спреш да обичаш, нито да мразиш – приеми нещата и не се съпротивлявай.

 

След време ще се чудиш на себе си, с усмивка, но и с леко съжаление за пропуснати мигове ... с други хора и за други неща. Успех от мен!

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Осъзнавам, че проблъмът ми е малък в сравнение с тези на други хора. Пристъпвам направо към него.

 

Обичам една жена, с която имах връзка и бях решил, че е последната в живота ми. Разделихме се. Проблемът е, че я обичам твърде много. До тук звучи просто и безинтересно. Усложненията:

 

1. Привързах се и към детето и. То ми липсва адски много. 

2. Ходя на психолог от една година. Изградих саморефлексия, каквато нямах преди, но проблемът ми си седи. Психоложката е много добра. Има синхрон пациент-психолог. Смесица между психо драма и когнитивна психология. Свърши доста работа. В момента леко цикля в това отношение.

3. Тя си има нов приятел.

4. Аз съм над нея пряко в структурата, в която работим заедно всекидневно (да, знам как звучи)

5. Станал съм твърде емоционален и най-малките неща ме разстройват силно.

6. Бил съм зарязван много пъти в живота си и знам какво е някой да не изпитва нищо към теб. Тук проблемът е, че не виждам това в този случай. Напротив. Държи ме на каишка някъде по средата. Нито ме пуска изцяло, нито обратното (очевидно).

7. Пробвах следните неща. Спорт- писна ми. Нов апартамент на хубаво място. Писна ми. Алкохол. Решава проблема за 24 часа. Deanxit. Решава проблема за 12 часа. Други жени. Решават проблема за неясно кратко време. Отдалечаване на физическо разстояние в друг град. Не върши работа. Приятели. Съвети от приятели не приемам. Търся отговорите в себе си. Книги. Вършат си работа винаги, но за други неща.

 

Това междинно положение вече трае с месеци. Изтощен съм. Искам мир и спокойствие. Искам всичко да свърши. Не свършва. Не мога да престана да я обичам. 

 

Идеи?

 

Поздрави,

 

X

Идеи?

Отпусни се.

Прочети си поста отново.

Всичко е в цифри.

1 жена

7 обяснителни точки, на предполагаемо важни факти

Решения започващи от неопределеност стигащи до 24, 12 и отново в неопределеност.

Вероятно си човек на точността и реда. Обичаш да държиш ситуациите под контрол, не обичаш неопределеността, изненадите.

И попадаш в хаоса на човешките отношения.

Тук няма ред, нито контрол, нито яснота, нито обяснения. Работи с чувствата.

Какво Точно те привлича , Точно в тази жена?

С какво са важни Точно тези факти?

Какво изтласкваш с нещата които правиш?

Любов ли е това или нужда някаква? Какво точно ти носи този контакт?

Любовта боли, когато я използваме за задоволяване на собствените ни потребности, какво задоволява тази твоя любов?

Любовта боли, когато я объркаме със страха, егоизма, безсилието.

Ако обичаш един човек, ти ще искаш той да е щастлив, ако е щастлив без теб, ще му дадеш правото да го преживее, а ти ще се радваш за него. 

Останалото е всичко друго, но не и любов.

Линк към коментар
Share on other sites

Контролът е нещо, с което се боря от преди една година. Имам резултати, но не е напълно преодолян. За реда и точността си права, но това е омесено с по-силна емоция, отколкото си представяш. Обичам хаоса в нея. Тя не е щастлива. Оставял съм много жени, в мига в който съм ги виждал щастливи с друг или сами и те са ми приятелки и до днес. Тук ситуацията е различна. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...