Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Формули и утвърждения. Как се ползват?


Recommended Posts

Господи,просвети ума ми да възприема и изпълня твоята воля.Дай ми начин да реализирам твоите желания,както ти си определил.

Това е формулата,която си казвам всеки ден,след като съзерцавам известно време през прозореца природата наоколо ми.Спомням си,че Учителят съветваше това време да бъде 15 мин.,но не винаги го спазвам.Въпреки всичко,след като я произнеса,се чувствам готова за деня,за радостите и изпитанията,които ми предстоят,чувствам се спокойна.Вярвам,че формулите "изстрелват" позитивната ни енергия в Космоса,който ни отвръща със същото. :3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Отговори 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Понеже темата за Любовта е винаги актуална и как иначе, тя е в основата на всичко. Хрумна ми идеята да постна една формулка за тези които практикуват и ги ценят:

" Господи, научи ме да Любя мъдро."

Из* "Формулите - Свещени ключове на живота"* Елеазар Хараш

П.П. Става въпрос, за вътрешната мярка която идва от Бога т.е. за Божествената мярка.Любовта винаги има стремеж към Мъдростта и от този Божествен съюз се ражда Истината. Истината се ражда вечно. Във всеки миг тя е нова и за този който е поел по този път се казва, че това е път безкраен/ безпределен. Ето това ми дойде да напиша сега :) Поздрави! Любов + Мъдрост + Истина

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

1. „Господи, научи ме да любя както Ти любиш! Посети ме и Ти люби чрез мене.” Това е много вярно, защото, когато Любовта дойде, да не приписваме славата на себе си, а да казваме така: „Аз съм скромен проводник и Бог обича чрез мен.” И да благодарим на Бога за това.

2. „Господи, винаги да изпълнявам Твоята воля.”

3. „Господи, научи ме да постъпвам тъй, както Ти постъпваш.”

4. „Господи, дай ми милосърдие, кротост, смиреност, нежност, мекота.”

5. „Господи, озари ме с Твоята светлина.”

6. „Господи, събуди всичките спящи души по лицето на Земята. Аз изпращам към тях моята любов.”

7. „Господи, въведи всички същества в света на Любовта.”

8. „Господи, подкрепи Учителя в Неговата мисия, за да се увенчае с успех.”

9. „Господи, да дойде Твоето Царство и неговата правда на Земята.”

10. „Господи, благослови всички Твои работници. Аз изпращам към тях моята любов, аз ги обичам.”

Тези формули са дадени от Учителя и са записани от Боян Боев в книгата "Доброто разположение", която може да изтеглите тук.

Линк към коментар
Share on other sites

1. „Господи, научи ме да любя както Ти любиш! Посети ме и Ти люби чрез мене.” Това е много вярно, защото, когато Любовта дойде, да не приписваме славата на себе си, а да казваме така: „Аз съм скромен проводник и Бог обича чрез мен.” И да благодарим на Бога за това.

Не това не е вярно, то е Истинно. Само Бог в нас може да Люби истински и мъдро. Благодаря, на Бог в теб, че те употреби за Свой достоен съд и ти стана проводник на тези Божествени Ключове на Живота. Това е голяма чест, за всяка душа. АУМЪ

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

При мен си тези формули остават някак далеч.Единственото, което ми дава спокойствие при променящите молитви за деня е накрая като се помоля е да пази децата,въпреки всичко.Да малко многозначително може да се разбере цецата,но дори така ми харесва повече ;)

Линк към коментар
Share on other sites

"Еднообразието убива човешкия дух, а разнообразието го повдига и оживява. Убийствено е за човека да повтаря едно и също нещо много пъти.

Коприненият конец

Редактирано от Багира
Линк към коментар
Share on other sites

"Еднообразието убива човешкия дух, а разнообразието го повдига и оживява. Убийствено е за човека да повтаря едно и също нещо много пъти.

Коприненият конец

Абсолютно :thumbsup: когато се казва една формула по-точно когато тя те вибрира и направиш вътрешната връзка с нея, никога не можеш да я кажеш по един и същ еднообразен начин. Важно е дълбокото свещено чувство и тогава ти се разкриват вътрешните неща. Поздрави Багира :angel:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Да, при механичното повтаряне на формулата, тя губи целия си смисъл и се превръща най-често в ограничение. Значението на формулите е многопластово и използвайки дадена формула, човек трябва да се стреми да навилза все по-надълбоко в нейния смисъл. Тогава ще имаме разширяване, по-пълно и от повече гледни точки разбиране за смисъла на формулата и това, което можеме да постигнем чрез нея. Повтарянето на една формула, а също и молтва, не трябва да се превръща в навик. Всеки път ние можем да подхождаме така, сякаш ни е за първи път - да сме с отворено съзнание за новото, което може да достигне до нас, вниквайки в същността на използваната формула.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

"Еднообразието убива човешкия дух, а разнообразието го повдига и оживява. Убийствено е за човека да повтаря едно и също нещо много пъти.

Коприненият конец

е тоз път ме ошашавихте че нали УЧИТЕЛЯТ ДЪНОВ е казал почнете със СИЛА,ЗДРАВЕ Е БОГАТСТВО да се повтаря 3 пъти на ден по 10 пъти в продължение на три месеца и ппосле преминете към другите утвърждения аз вече 5 ти ден го използвам а то се оказва че убива човешкият дух в мен оф где ли азъ греша ми ..... не знам

Линк към коментар
Share on other sites

"когато се казва една формула по-точно когато тя те вибрира и направиш вътрешната връзка с нея, никога не можеш да я кажеш по един и същ еднообразен начин. Важно е дълбокото свещено чувство и тогава ти се разкриват вътрешните неща."

" да сме с отворено съзнание за новото, което може да достигне до нас, вниквайки в същността на използваната формула."

От позицията на личния си опит знам, че това се случва и е прекрасно.

Линк към коментар
Share on other sites

"Еднообразието убива човешкия дух, а разнообразието го повдига и оживява. Убийствено е за човека да повтаря едно и също нещо много пъти.

Коприненият конец

е тоз път ме ошашавихте че нали УЧИТЕЛЯТ ДЪНОВ е казал почнете със СИЛА,ЗДРАВЕ Е БОГАТСТВО да се повтаря 3 пъти на ден по 10 пъти в продължение на три месеца и ппосле преминете към другите утвърждения аз вече 5 ти ден го използвам а то се оказва че убива човешкият дух в мен оф где ли азъ греша ми ..... не знам

Изразът е изваден от контекста, но затова е линка - да се прочете и да се разбере в какъв смисъл е казаното.

Ще се опитам да обясня как го разбирам с пример:

Бог е Любов, Бог е Мъдрост, Аз съм Добро, Аз съм Истина. (три пъти)

това е абстракция. Ако човекът, който повтаря формулата не намира във всеки момент различните конкретни прояви на тази абстракция в ежедневието си, ако не прилага формулата в конкретни ситуации по конкретен начин, това наистина ще убива духа му.

Например, нещо около мен ме дразни, не мога да приема, недоволствам.., казвам формулата и се опитвам да разбера точно кое в това, което ме дразни е "Бог е Любов, Бог е Мъдрост" и защо. После да приложа по начина, който ситуацията изисква "аз съм Добро, аз съм Истина". Днес е по един начин, утре е по друг. С един човек добро и истина означава едно действие, с друг в друг момент, друго действие. Разнообразието е в проявите на Духа. Самият Дух е неизменен.

Линк към коментар
Share on other sites

"Еднообразието убива човешкия дух, а разнообразието го повдига и оживява. Убийствено е за човека да повтаря едно и също нещо много пъти.

Коприненият конец

е тоз път ме ошашавихте че нали УЧИТЕЛЯТ ДЪНОВ е казал почнете със СИЛА,ЗДРАВЕ Е БОГАТСТВО да се повтаря 3 пъти на ден по 10 пъти в продължение на три месеца и ппосле преминете към другите утвърждения аз вече 5 ти ден го използвам а то се оказва че убива човешкият дух в мен оф где ли азъ греша ми ..... не знам

Изразът е изваден от контекста, но затова е линка - да се прочете и да се разбере в какъв смисъл е казаното.

Ще се опитам да обясня как го разбирам с пример:

Бог е Любов, Бог е Мъдрост, Аз съм Добро, Аз съм Истина. (три пъти)

това е абстракция. Ако човекът, който повтаря формулата не намира във всеки момент различните конкретни прояви на тази абстракция в ежедневието си, ако не прилага формулата в конкретни ситуации по конкретен начин, това наистина ще убива духа му.

Например, нещо около мен ме дразни, не мога да приема, недоволствам.., казвам формулата и се опитвам да разбера точно кое в това, което ме дразни е "Бог е Любов, Бог е Мъдрост" и защо. После да приложа по начина, който ситуацията изисква "аз съм Добро, аз съм Истина". Днес е по един начин, утре е по друг. С един човек добро и истина означава едно действие, с друг в друг момент, друго действие. Разнообразието е в проявите на Духа. Самият Дух е неизменен.

да така е благодаря ДОНКА .А азъ продължавам да се насърчавам и вървя напред

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

По темата:

... формулите на Бялото Братство. Само този който практикува това само той ще разбере когато кажа, че няма формула която да се казва по един и същи начин и само той ще разбере когато кажа, че тези формули и молитви са мощни и живи и, когато те вибрират отвътре, когато с отворено сърце ги правиш сливайки се изцяло и съзнателно с този миг тогава формулата ти разкрива своето вътрешно скрито великолепие което никога не е едно и също, но винаги прииждащо с нова светлина и внасящо нов нюанс, нов импулс, нова светлина и дълбочина в съкровения вътрешен свят на човека.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Хм... Пробвах формулите ...

Нито една от тях не може да се сравни с "Отче Наш" - имам предвид въздействието върху мен (настръхвам и се изпълвам с енергия). Щом казвате, че Ви въздействат - добре, може би аз не съм настроен на тази вълна....

Разбира се. Трябва да намериш своите формули/утвърждения, които действат при тебе.

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Хм... Пробвах формулите ...

Нито една от тях не може да се сравни с "Отче Наш" - имам предвид въздействието върху мен (настръхвам и се изпълвам с енергия). Щом казвате, че Ви въздействат - добре, може би аз не съм настроен на тази вълна....

Разбира се. Трябва да намериш своите формули/утвърждения, които действат при тебе.

Правя едно упражнение с дишане: при вдишване:Да се прослави името Божие в мен

Задържане: да възрасне в мен Божията правда

Издишване: Да бъде волята Божия

thumbup2.gif Отпреди казвах много други неща, но нищо друго не можах да почувствам като товаhypocrite.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Привет в по-голямата тема.

1. Та тук прочетох, че преди да се ползват формулите на Учителя 3 месеца преди това трябва всеки ден да се ползва определена формула. Вярно ли е и коя е тя?

2. За "фир фюр фен тао би аумен" пък преди бях чел, че трябва подготовка за използването ?!?! Така ли е и каква?

Линк към коментар
Share on other sites

А това явно съм го пропуснала :))). Темата е стара а и аз далеч не съм я чела в подробности. Какви три месеца, какви подготовки, какви ритуали, какви пет лева!? Ако например те застрашава някаква опасност ще мислиш ли за подготовка и в каква поза си застанал например? Странна работа. Хващай формулите и които ти харесват прави от сърце и така ще си откриеш своите тези които са си точно за теб. В началото се събирахме приятелчета и си правехме общо формулки. На мен ми харесваха тоолкова много, но в един момент някои отпаднаха по естествен път а други си останаха и сега си имам свои формули и някак така съм си ги подредила в съзнанието че като започна от първата не спирам докато стигна до последната и никоя от тях не ми позволява да я забравя или пренебрегна дори и да съм решила така по човешки да кажа само една две набързичко не става, веднага се сетя за друга и си кажа - Ааа и тази че е важна ха после и другата и така та до край и дори понякога ми е трудно да започна не ми се почва, но започна ли веднъж ме изпълва радост, вдъхновение и ... вълшебно е просто опитай готови отговори няма как да получиш сам трябва да си го усетиш :)

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...