Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Случайности, съвпадения, поличби


Recommended Posts

Вчера си намерих на улицата календарче с Исус Христос и си го прибрах.Дали е случайно, че е било изгубено и е попаднало в моите ръце?

Исус от календарчето май не е изрисуван по православен начин - по - светски изобразен ми се струва, по - различно.

Не видях да пише кой е производителя.

Подуших го и като че ли мирише на женски парфюм, но не съм напълно сигурен. Кой/коя ли си го е изгубил/а...Ако някой го е изпуснал, защо ли не си го е взел...Почвам да душа и ще намеря собственика по миризмата. :D Но може и да трябва да си остане за мен. :)

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Вчера си намерих на улицата календарче с Исус Христос и си го прибрах.Дали е случайно, че е било изгубено и е попаднало в моите ръце?

Исус от календарчето май не е изрисуван по православен начин - по - светски изобразен ми се струва, по - различно.

Не видях да пише кой е производителя.

Подуших го и като че ли мирише на женски парфюм, но не съм напълно сигурен. Кой/коя ли си го е изгубил/а...Ако някой го е изпуснал, защо ли не си го е взел...Почвам да душа и ще намеря собственика по миризмата. :D Но може и да трябва да си остане за мен. :)

Видях цената на календарчето и фирмата на производителя ( с мънички буквички долу в ляво). Не е произведено в Рая. :D Макар че в името на производителя се съдържа думата "божествен".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Днес гледах два различни филма, в които двама души са били осъдени несправедливо на пет години затвор и двамата казаха :"Загубих пет години от живота си". Единият филм беше американски от 2009г., а другият австрийски от периода 1998 - 2002г. (не знам конкретния епизод от кога е точно). Съвпадение... :) Единият искаше да убива прокурора, а другият за малко да го убият съседите му, които смятаха, че е виновен...

В предаването "10-та степен по Рихтер" по телевизия СКАТ, излъчено в Неделя 19:30, говореха за научната фантастика. Изредиха заглавия на различни книги, коментираха книгите. Помня, че баща ми не веднъж ми е разправял, как като ученик е чел някаква фантастика, в която на един професор му слагат кабели към главата (отрязана му била), той се съживява и започва да говори. Оказа се, че май баща ми е чел "Главата на проф. Доуел" - той не помнеше заглавието на книгата, но аз му го припомних. Ето как нещо отдавна забравено, може да бъде научено посредством друг човек. Заглавието бе споменато във въпросното предаване. :) Авторът е Александър Беляев, книгата я има в нета.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Хора !! В темата за сънищата, бях писал, че съм сънувал бой между две момчета, който бой се нарича бойна йога...!! http://www.beinsadou...ndpost&p=164016Никога преди това не бях чувал/чел за подобно нещо ! Не потърсих и информация в Гугъл след съня ми : дотолкова като че ли бях убеден, че такова животно няма. Преди малко потърсих информация в Гугъл...!! Оказа се, че съществува бойна йога. В заглавията на клиповете във вибокса пише, че това е арийско бойно изкуство. Тук например : http://vbox7.com/collection:1376731

Над някои резултати пише "индийска бойна йога". Да не съм бил боен йога в минал живот. :D Като малък много се вълнувам от бойни изкуства и подобни филми, имах голям мерак да тренирам карате, даже се опитах да се самообучавам в джудо.Късметче, тази моя случка е подобна на твоята с Андариел. :) И ти не знаеш от къде ти е дошло в ума това име. Може да няма особен смисъл в това, че съм сънувал бойна йога - възможно е случайно да съм доловил тази информация.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Неотдавна ми се случи случка която ме накара да обръщам повече внимание на знаците Трябваше по работа да пътуваме от Пловдив до Стамболийски Тъкмо когато наближи да излизаме от Пловдив на края на града изведнъж във колата ми замириса много силно на изгоряло Спряхме вдигнахме капака гледахме гледахме ама нищо не виждахме И понеже колата не показваше признаци да има повреда продължихме Стигнахме свършихме си работата и когата си тръгнахме колата изведнъж угасна и край - ни вопъл ни стон Добре че още не бяхме излезли от Стамболийски Наблизо имаше автосервиз Човека беше много любезен погледна я и каза че най вероятно е изгорял генератора Каза че не може да го оправи но ни зареди акумулатора за да можем да стигнем до Пловдив и ни препоръча един сервиз който се занимава само със генератори За моя най голяма изненада този сервиз се намираше точно там където спряхме да видим защо мирише на изгоряло Майстора само като видя колата каза че генератора се е "опекъл" и недоумяваше как така не сме разбрали или подушили :) :) :)

Човек може да си спести доста проблеми ако правилно разчита знаците

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Това е историята на един обикновен човек, чийто живот бил изпълнен с подобни „случайности и съвпадения", синхроничност, която го довела до създаването на една цяла нова наука за развиването на човешкия ум и психичните способности и нов начин на мислене, посредством които човек се научава да следва и разчита тези знаци и да извлича ценна информация и насоки за да върви по-леко и по-успешно в живота, да намери и следва своето истинско призвание.

Статия за Синхроничността http://www.silvacour...city-jose-silva

hose_silva_family.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

мн. поличби, ж. Природен знак, по който се гадае, прогнозира; знамение, предзнаменование. Добра поличба.

Знаци и Символи има навсякъде около нас, това е Универсалният Език, за който се говори в Алхимикът и който помага на героя да извърви Личната си легенда!

Това е езикът на Вселената.

това са всички онези неща, които наричаме "случайности" и "съвпадения" и които се случват за да ни насочват в правилната посока, да ни предпазват от инциденти или да ни покажат нови възможности.

Но стига да имаме очи да ги видим, уши да чуем и отворено сърце и ум за да разбираме, че не всичко е такова каквото изглежда, а съдържа много по-дълбок смисъл и значение.

Нашата гледна точка е доста ограничена, перспективата на Висшия Разум или Бог е истинската, а ние само може да гадаем по знаците и символите около нас , в живота и сънищата ни, за да продължим живота си по най-добрия начин.

Последният символ, който ми се появи на сън е дъга на нощното небе, точно над къщата ни :3d_142: беше бледо синьо-лилава, а навън бе някак мокро, сякаш е валял дъжд...

Досега не знаех че съществува такова нещо, но проверка в Гугъл ми го описа точно по този начин.

Би трябвало да е символ на нещо хубаво. Досега не съм сънувала подобно нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

Майка не послушва дъщеря си и изпуска 50 бона.

Вчера в шоуто "Сделка или не" беше млада жена, която си тръгна с 6 хиляди лева, а можеше да получи и петдесет хиляди, ако просто беше взела по - насериозно интуитивното прозрение на четиригодишната си дъщеричка...Момиченцето и е казало да играе с кутия 21. По думите на жената, детето не разбира от числа, но просто и е казало да играе с тази кутия. Към края на предаването, участничката прие оферта за 6 000 лв. След това продължи да играе така, както е смятала да играе, ако не е била приела офертата и така, както я е било посъветвало 4-годишното и момиченце. Накрая остана само с кутия 21 и се оказа, че в тази кутия е сумата от 50 000 лева, която щеше да бъде нейна, ако не се беше отказала.

Момиченцето, преди шоуто е молило майка си да и роди братче/сестриче. Майката е казала, че ще изпълни желанието и ако спечели добра сума в "Сделка или не". Спечелените пари са добри. Жената каза, че с мъжа и ще направя братче/сестриче и дъщеря им ще стане кака. Но ако беше послушала бъдещата кака, щеше да има много повече парички за отглеждане на новото бебенце, както и за завършването на магистратура по специалността и.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

какво може да кажем в такива случаи, дано майката да си вземе поука и да разбере че не всичко в този свят е логично и разумно и често помощта Отгоре идва именно по необичайни начини като този едно 4 годишно дете да знае кое е най-доброто!

Линк към коментар
Share on other sites

През 2005 г. българските отбори отново загубиха мачове срещу слаби противници. Помислих си, че ми е писнало така да се излагат и че щеше да е добре да имат по - прилично ниво и да могат поне тези отбори да побеждават, а не да падат от тях и от такива като тях. След моето помисляне те си Отстраниха съперниците в мачовете реванши, и 3 от 4-те ни евроучастника влязоха в групите на УЕФА (1 беше спрян от съдия + нелеп автогол : и въпреки това имахме три отбора в турнира - нещо, което преди не сме имали, след това не сме имали,нещо което много държави в онзи момент нямаха, а и ако четвъртият отбор беше се мушнал в групите успехът щеше да е още по - голям); 2005/2006г. беше най - успешната година за българския клубен футбол през последните поне 25 г., а нищо не подсказваше,че ще е такава. Два от трите ни отбора излязоха от групите, единият достигна до четвърт финал, където беше порязан,което спомогна за отпадането му (за последните 20 и нещо години, това е единственият ни четвъртфинал в Европа). Порязвания (или опити за такива) не липсваха и за 4-те ни отбора, което обаче не попречи на това въпросният сезон да е най - успешният от много време насам. Дори ЦСКА постигна историческа победа с 1:0 над Ливърпул на "Анфийлд".

Та, дали аз с моята мисъл не съм дал мощен тласък за този успех, а ? :lol::sorcerer: Глейте къв съвпадък - помислям си, че ми е писнало, приисква ми се да не отпадат от отбори от този ранг, то взе че стана.Може още много фенове да са си помислили. :lol: На мен май ще ми е по - приятно да си визуализирам как "Левски" стават европейски шампион, вместо да си представям някакъв анимационен рай за човечеството. Е за т`ва няма да имате рай, щот` аз не си го представям. :lol:;) Обаче ако ми е била толкова мощна мисълта по онова време, това леко ме притеснява - понеже на полувремето на мача "Левски" - Удинезе, когато сините губеха с 0:1 и бяха пред отпадане, аз с много плам си казах, че съм съгласен някой ден да стана чистач в съблекалнята на "Левски", но то да продължат напред в турнира. Е, те продължиха, ама аз нямам мерак да съм им чистам... :3d_003:

__________________________________________________________________________________________________________________

П.п.: Помня как в деня, след като три от отборите ни влязоха в групите на УЕФА, левскари и цесекари заедно се радваха на успехите на отборите си - нямаше сравняване между двата отбора и отричане на успехите на другия (нещо, което започна отново в групите на турнира :D ). Имаше и радост за Литекст, съжаление че Локото не са успели да влязат, оптимизъм по отношение бъдещето на българския футбол. Но след този сезон, и особено след следващия, последва продължаващ и до днес спад...Та си мисля, да не би този сезон да е бил нещо като последният напън на мъртвеца да се задържи в живота. :D

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Та, дали аз с моята мисъл не съм дал мощен тласък за този успех, а ? :lol::sorcerer:

Не. Имаше си обективни причини български отбори да се представят прилично на европейските шампионати - чужденците в отборите ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Вероятно е така. Но доказана формула за успешен клубен отбор е мултинационалния такъв. Помня, че близо 50% от успешни клубни отбори в световен мащаб са от чужденци. В срещи между клубни и национални отбори, помня победи на клубните. Клубните отбори не трябва да се ограничават до материала в рамките на страната си, а това е голямо преимущество.

Линк към коментар
Share on other sites

Но доказана формула за успешен клубен отбор е мултинационалния такъв.
По принцип е така. Но зависи от качеството на докарания иноземен мат`риал, както и от това дет` има като играчи в юношеската школа. Едно време българските отбори са били чисто български и са били по - добри от днешните. Дори са побеждавали западни отбори притежаващи по - интернационални състави.

Актьорът Ачо Георгиев е починал по време на снимките на втория сезон на сериала "Седем часа разлика". Съвпадението е, че е починал по време, когато играе ролята на генерал дето е получил инфаркт и лежи в болница. Вярно е, че човекът е бил на възраст, но е можело да почине преди или след тези сцени. Ако е било в плановете на сценаристите, вместо да вкарват нов актьор за неговата роля, можело е направо да се каже, че старият генерал е умрял и това да съвпадне със смъртта на актьора.

Преди години чух, че герой от "Бягство от затвора" в реалния живот е попаднал в затвора, защото е блъснал човек с колата си. Във филма затворник, после в живота затворник.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

И какво показват тези примери? Божията промисъл? Предначертаната съдба? Или, че ангели и дяволи обикалят да гледат кой какъв играе във филм и после правят така, че да му се случи същото?

Хората често не се замислят върху това, че нещо може да им се случи. Че може да ги блъсне кола, да се влюбят от безобидна среща, да се задавят точно на Нова Година... Защо това да е дело на по висш ум? Всъщност странното би било обратното - да няма съвпадения. Странно би било половината от партиите в шаха да не започват с пешка на Е2. Странно би било за 40 години живот да нямаш няколко житейски труса.

Има и обратното - провокираната случайност. Случайност за която не виждаме причините, но всъщност сме работили за да се случи. Начумерените хора са избягвани за запознанства. Съвпадение ли е тогава, че те имат по-малко приятели?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Христо

В някой от предишните дни, участничка в "Сделка или не" сподели, че една вечер след като се прибрала късно у дома, решила да пусне есемес за участие, но не защото самата тя е имала голямо желание да участва, а защото починалата и баба приживе е искала да играе и е пускала есемеси, но не е доживяла да я изберат. Момичето се сетило за това и решило да се пробва. Пратило есемес и попълнило анкетната карта (3 часа сутринта). В десет часа и звъннали от предаването, за да и кажат, че е избрана за участие (в същия ден, в който са се навършили точно девет месеца от смъртта на бабата; самото момиче пък спечели 10 000 лв. в предаването - толкова, колкото беше заявило, че иска). Да не би бабата да има пръст в това, че внучката е станала част от играта ?

Линк към коментар
Share on other sites

Когато човек много мисли за нещо или много се вживява в нещо, то той "привлича" нещото, настройва се към него.

И тъй като vorfax се е активизирал и обича аргументации, единствено в духа на съвременната наука ;) (нищо, че тя самата казва, че се развива, следователно е неточна, непълна и т.н. с други думи е откровено невярна поне за определени неща), то мога да се изразя така - психологическата нагласа е много важна; например шансовете да се излекуваш от тежка болест са много по-големи, ако си силно вътрешно убеден в това, по думи на съвременни практикуващи лекари.

Линк към коментар
Share on other sites

Ама Диана, за това, което казваш, аз съм напълно съгласен.

Просто едни такива недомлъвки над моето мнение стоят не на място. Нека Христо си го каже: Баба му е в паралелна вселена и от там се е протегнала и е манипулирала лотарията, освен това е избрала да умре на датата на която след това ще бъде тегленето, за да намекне на внучката, че парите са от нея. Доста извратено решение на бабата, ако питате мен.

Сега настрани от "пръста на бабата": На света има толкова вероятности, че ако песъчинките на планетата умножим по техният брой и след това още милиард пъти, пак няма и да се доближим до общият им брой. Тъкмо защото човешкото съзнание не може да побере/проумее колко голям е шанса да му се случат неща, които нарича "невероятни", му изникват болни идеи като "неслучайни съвпадения". И да, може и бабата да е единствената в тази паралелна вселена, която да има властта върху някаква игра, за да уреди внучка си с пари, но не ми звучи достоверно, съжалявам.

Относно позитивното мислене, то несъмнено е фактор за доброто здраве и оздравяването от болести. И това си е чисто медицинско обосновано, не променяне на бъдещето чрез силата на ума и други "обяснения". Доколкото раковите образувания, макар все още да се изучава това, като основна причина за тези болести се изброяват стреса и миниатюрните песъчинки (забравих как се казваше тази каменна вата... в България при строежа на ТЕЦ-оветете масово измрял народа след години и я забраниха). Преборването на рака (той както и други болести като СПИН-а непросветените хора си мислят, че са непременно с летален изход) може да бъде извършено и от собствения имунитет. Никакви лекарства не могат да подменят силата на организма да се бори с болести. Чувал съм за такива случаи в България, и в Шоуто на Слави бе участвала жена оцеляла "по чудо", а чудото беше, че бягала маратонски всеки ден. Това няма как да стане със слаб дух, т.е. воля за живот. Ако се тръшнеш да мреш и здрав да си - ще се разболееш.

Не помня дали не се опитах да обясня вече това в тази тема, но ще го споделя. Какъв е механизмът на създаване на поличба:

Всъщност сега се сетих. Писах тема за това преди време - http://vorfax-am-am....2011/02/14.html . Имах още поне толкова други обяснения в исторически аспект, но така и не открих мотивация да ги представя в забавен вид, а друг не заслужава времето ми, поне за такава тематика. Идеята е следната. Случва ти се нещо необичайно, запомняш го, след това ти се случва нещо лошо. "След това" не значи "поради това", но неведоми са пътищата на човешката фантазия. Защо това работи?

1. Ако ти се е случило нещо често срещано, то чисто статистически след това може и хубави неща да ти се случат.

2. Дори да не ти се случи нещо лошо, все нещо може да бъде приведено в "потвърждение", че всъщност е повлияло. Така че и да счупиш огледало и да ти мине котка на мост и да минеш под стълба и накрая нищо не ти се случи, това пак не оборва поличбата като лъжлива.

3. Защо работят тези поличби? Защото е по-лесно да запомниш "изпуснах автобуса", отколкото "както винаги не изпуснах автобуса". По-лесно е да запомниш дреболия като "стъпах в локва", отколкото "днес не ме блъсна автобус", "днес не си изгубих портфейла" и безброй други неудобства, които ни се случват ежедневно.

4. човешкото его иска отговор. Когато няма си го съчинява.

Има една приказка, че на сесия всички стават суеверни. Аз също съм го правил. На изпит не си оправям леглото. Веднъж го оправих и получих петица. Спрях да го оправям и нещата си дойдоха на мястото. Въпросът е... ако пак го бях оправил сигурно ли е, че нямаше да имам шестица? Иначе това странно суеверие си има логичен избор. Когато разчупиш ежедневният си график и задължения, някак си формираш нагласа, че това е специален ден. това не е деня, в който оправянето на легло е нещо важно. Това е деня, в който има по-важна задача от него. Та така, който иска да вярва, ще има безброй сгодни случаи да си нареди суеверията. Тъкмо този факт не ми позволява да съм лековерен.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, това е един механизъм за създаване лични суеверия. Но към това са склонни хора, на които им допада "магичния" начин на мислене.

Докато някои от нещата, за които Христо, а и други писаха по-горе, си имат реални обяснения, макар и не съвсем признати от официалната наука.

Например болшинството хора отричат, че се движим в един "енерго-информационен бульон", в който са запечатани мисли, желания, чувства и т.н. на най-различни хора, минали събития също. И това е така, защото съвременната наука енергично отхвърля това, въпреки че много хора имат лични впечатления, усещания, наблюдения... Ще дам един елементарен пример - почти всеки човек безпогрешно възприема и разпознава напрегнатата атмосфера, влизайки в някое помещение, където до преди малко е имало разгорещен спор/караница/скандал, въпреки липсата - вече - на всякакви видими/външни белези за това - например всички участници в скандала са вече наведени над бюрата си и си вършат работата.

Та такива информационни структури са в състояние да "задвижат" определени събития дори след време.

Наблюдателността на хората е много добра черта; без нея ще си живеем в блажената илюзия, че всичко става или по наша воля, или случайно и няма да разбираме връзката и взаимозависимостта между различните явления и процеси. Разбира се, нужно е да бъдем максимално обективни и безпристрастни, за да не си създаваме глупави суеверия.

Линк към коментар
Share on other sites

За "улесняване" на нещата съществува и семеен (родови) такъв "бульон", от който не можем да избягаме.

А роднините могат така да инжектират мисли и настроения даже да са на хиляди километри и да не сме ги виждали през живота си.

Основните суеверия, знаци за поличби и въобще идеите за опасности оттам идват.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

... Ще дам един елементарен пример - почти всеки човек безпогрешно възприема и разпознава напрегнатата атмосфера, влизайки в някое помещение, където до преди малко е имало разгорещен спор/караница/скандал, въпреки липсата - вече - на всякакви видими/външни белези за това - например всички участници в скандала са вече наведени над бюрата си и си вършат работата

За пръв път го чувам и определено мога да кажа, че не мога да познавам така m042.gif

Какви са тези "реални обяснения, макар и не съвсем признати от официалната наука" Диана? Това със стаята може да се обясни с феромони, пот и т.н.

Но ти говориш за:

...връзката и взаимозависимостта между различните явления и процеси.

на което му викаме наука, така че тя не отрича онова, което някой наричат суеверие, а отрича паранормалните причини за случването на определени събития. Примерно "кучето отгатва кога човек се страхува" звучи магическо, астрално и тем подобни, но науката го дефинира по-различно - кучето подушва адреналина отделен при изпитването на страх. И ето, че за нещо, за което някой не знаят причината са склонни да го отдават на фантасмагории.

Линк към коментар
Share on other sites

За "улесняване" на нещата съществува и семеен (родови) такъв "бульон", от който не можем да избягаме.

А роднините могат така да инжектират мисли и настроения даже да са на хиляди километри и да не сме ги виждали през живота си.

Значи твърдиш, че съществува предопределена съдба и телепатия? Наричайте нещата с истинските им имена, така няма да ме затруднявате с кулинарни термини ^^

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...