Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Картите Таро и Времето


Guest Мона

Recommended Posts

Я, много интересно! Изненада ме! Мечовете /мисълта, идеята/ не могат да бъдат продължени с жезли /огън, порив, инициативност/. Може би има логика. Огънят изгаря бързо, ако няма какво да го поддържа. Т.е. ако не  продължи в пентакли, може би...?

ще си позволя да поставя тук идея че може да  почнем тема ''елементите,стихиите в таро'' тяхна  изява,активна,пасивна,засилваща,снищаваща,инертна, и т.н. от комбинации или липса на елемент в  подредбата. където естествено  са важни и числата в таро...

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, момичета здравейте :)

 

Днес открих този блог..много добре! И влизам за "тарото и времето', защото ме интересува от доста време.

Не търся да прочета инфо за това, и да намеря - не се старая да го помня, но го свързвам и търся малката логика. Логиката е наричам малка, защото опита и интуицията дават по-големият отговор. Много често,когато сме в състояние на преход - в състояние на цикъл смърт/живот е нужно да ни се каже бързо, изключително бързо как се чувстваме и да се подготвим за изживяването.Периода, който наричаме - "развитие в бъдещето" , може да бъде доста имагинерен.

 

По принцип мнението ни за времето на всички тук,предполагам, е че времето не съществува и то е илюзорно-практичен реализирана мисъл от нашето съзнание. Наредено ни е да следваме времето, имаме нужда от някоя и друга дата и числа, и то много по-малко отколкото си мислим, но това е друга тема, , но в този ред на мисли Тарото, като стара добра философия за живот, отрича времето, така както ние го възприемаме - разделено на седмични цикли. При тарото е добре да говорим за дни и денонощия. Има някои анализи, които определят срокове от дни- седмици - месеци за всяка карта таро, аз съм ги написала по-долу, но все пак имайте в предвид, че два дни може да е едно денонощие. Две седмици може да са седем денонощия. Дните и нощите по принцип са четат отделно, нещата които ти се случват през деня и нощта събуждат на различно ниво нашето психе. Така че , ако по долу пише месец - може да е по скоро до две седмици, зависи човека , на които гледаме до колко е активен по принцип в живота си ( за това можем да съдим по другите карти или собствената интуиция )

Добре е като гледаме на Таро да имаме в предвид също така луната в каква позиция е и ако се интересувате от някой древен календар  - е полезно да знаете деня по въпросният календар. Тарото е много по-близко с древните календари, отколкото с модерният Грегориански.

Но все пак за времето, като  бързина на случване: Жезли, Чаши, Мечове, Пентакли;

 

 

за жезлите

 

Асо Жезли - бързина, растеж, нещата са на фокус. Развръзката е веднага.

 

2Ж. - Скоро, до два дни, през това време е необходимо да се остане малко на саме с мислите си, да погледнем отстрани ситуацията и тя има потенциал много бързо да се разреши. И разбира се, ако не го направим можем да си почакаме до следващият път, защото така или иначе неразрешените ситуации са си част от нашата карма и смятам, че ако сме поне малко осъзнати - тя се повтаря докато се научим.

 

3Ж. - 3 дни, през тези три дни е необходимо да се задържи вниманието, да се балансира, да сме нащрек през идващото кратко време, защото идва съвет, развръзка, силна интуиция.

 

4 Ж. - 4 дни, но трябва да се има в предвид, че  това е състояние на разбирателство, обич, което няма време, зависи от съседните карти. Може да е на минутата, може да е след дълго време ( Справедливост, Императрица, Колелото на съдбата), зависи от поставеният въпрос и къде се намира Голямата Аркана спрямо картата.

 

5Ж. - 5 дни, но и  борбата също няма понятие за време, зависи от скоростта на адаптация, от характера на питащия, от другите карти.

 

6 Ж. - карта на творчество, успех които ще се случат след като мине влиянието на предходната карта, ако решим , че теглим само една карта с въпрос " Кога?" и излезе 6 жезли ще ни е подсказка, че човек е готов да действа, защото адаптацията е минала ( 5Ж) и ситуацията вече е такава. Близко бъдеще.. може да се каже 6 дни.

 

7Ж. - седем дни,при поява на тази карта е добре да се огледаме за голямата аркана, която влияе, за да използваме енергията й, или поне да я знаем :) Седмицата е седем дни за всички знаци.

 

8Ж. - забързване на събитията, като се съобразяваме с околните карти; Бърз резултат. Осем дни

 

Девет Ж, М, П, Ч - при всички знаци деветката е момента на разбиране, че предишен цикъл е приключил, започваме да разбираме какви ще са резултатите - 9 дни и следващите 19 започваме да влизаме в нов цикъл. При жезли съответно е горният анализ, при мечове: край на неприятен цикъл в живота, напускане на миналото, при пентакли - не се знае, дали се очакват събитията посочени от голямата аркана наоколо, ще се разбере отново за 9+ 19 дни. И чаши - 9+19 дни  - нека да се довърши започнатото, период на удовлетвореност от постигнатото, щастлив застой, понякога негативен.

 

Пажовете по принцип не са готови, но могат да реагират веднага, затова обикновено тяхната реакция остава без сериозни ( полезни ) последствия. Те искат време да се адаптират и да започнат нов цикъл. Ако излезе тази карта за време и по-добре да извадите втора с уточняваш въпрос например : какво да направя, за да стане бързо и добре? ", пажовете са объркваща карта, сякаш и те самите не са сигурни- пажа на чашите е стеснителен, пажа на мечовете е нерешителен, пажа на пентаклите е леко объркан, пажа на жезлите има желание и добри намерения.

 

 

Рицари - обикновено е бърза реакция, ден два - зависи от въпроса, по малко от околните карти, защото те не се притесняват от нищо, те са началото на цикъла, действие,вдъхновение. Кралските карти са по-близо до силата на енергията на Големите Аркани

 

Кралици най-често се персонализират с клиента ( ако е жена ) , с друга жена или група хора или с отношението на клиента към проблема. Трудно говорят за време.

 

Крале - също

 

за мечовете:

 

Асо мечове:..

 

2М - преценката на позицията ни трае около месец, ако въпросният не започне да взима решение и не се замисли върху тази карта, тя се повтаря да припомни, както много други карти - от пентаклите примерно.

 

3М: урагана е минал, следват 6 седмици затормозен период, Голяма Аркана в близост показва какво може да се очаква.

 

4М: тази карта или отговаря за едно пасивно състояние, което не се знае кога ще приключи или, че на човек даже не му стига времето да си почине от събития. Все едно нашето съзнание е легнало на този одър, под и върху мечове. Сякаш съзнанието почива, а тялото действа., т.е. предполагам бързо развитие или че клиента е неосъзнат относно проблема си. Периода може да продължи до 2 месеца

 

5М: тази карта обикновено идва като отговор на случило се тип поражение - след несъгласие , след изневяра, след провал на конкурс, след някакъв тип загуба. въпроса е колко ще продължи това състояние, хубаво е че това са мечове, а те са в непрекъсната еволюция един след друг и когато започне да се появява въпроса - двойка мечове, ще дойде мъката от  тройка мечове, после покоя на мисълта на четворката, след това идва петицата - изправили сме се и сега какво? Пак ще трябва да се повтори, продължи, взимат решения - кога? :) като излезе тази карта, много често клиента изпитва страх, значи след преодоляването му. Периода може да продължи до 2,5 месеца

 

6М: При шестицата мечове влизаме в т.нар. оранжево ниво в развитието на личността ( може да се сетите за цветовете на чакрите - червено - оранж - жълто - зелено - синьо и виолет - бяло) При 6 меча се задейства енергията ни от Сакрала и ние намираме решение, измъкваме се, идва ни енергия за решения и тръгваме. Решението е взето, така че можем да сме под неговото влияние по дълго, но към добър резултат. Периода може да се проточи до 3 месеца

 

7М: продължителност : седем дни . еволюиране до Жълто ниво - активиране на идентичността на човека , проява на стабилност,  " минаване между капките"

 

8М:  Ментален преход, в този период няма развитие; тази карта обикновено говори за скованост, но с осъзнаването й, човек може бързо да вземе едно решение и ще разчупи "затвора" , ако не се вземе това решение, човек може да остане "скован" близо 4 месеца.

 

9м: преминаване в зелено ниво - "събуждане" на Гърлото , период : 9дни изживяване+ 19 дни адаптиране и край на цикъла. Ако се стигне до това ниво и се преодолее, човек е осъзнал проблема си и следва по-високи нива в играта Живот :) Вие играете ли на същата игра :))

 

10м: Среща със себе си, Може да стане в период от днес до година..

 

за пентаклите:

 

Асо Пентакли - може да показва момент след дълъг период от време, не съм убедена за асата , но по принцип са бързи

 

2П: 2 месеца баланс за задържане на положението. Ако се появява картата пак и пак е добре да се замислим дали не е време да излезем от този баланс и от желанието да опазим това, което имаме вече.

 

3П : 3 месеца

 

4П : 4 месеца,

 

5П, 6П - съответно 5 и 6 месеца

 

7П - седем дни

 

8П - дълъг период на време ще продължи трупането на още знания и работа. Осем месеца

 

9П - 9+ 19 дни

 

10П - повече от половин година влияние

 

за чашите:

 

Асо Чаши ...

 

2Ч: до две седмици

 

3Ч: три седмици и т.н. без 7Ч които са седем дни и 9Ч които са 9+ 19 дни

 

 

 

 

 

МаринаРомания

 

marinaromania@gmail.com

 

Поздрави!

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Хели Хоптер, надявам се това, което си написала да е шега, защото иначе отива в графата Таро чалга.

Оставям поста ти, защото е пример какво не е Таро и Времето. Освен, от истински примери за реални ситуации, има нужда и от антипримери.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Зададох въпрос, кога нещо ще се случи - 5 пентакли, 9 жезли, Справедливостта. Заради Справедливостта си мисля, че "нещото" ще се осъществи, като резултат от дълъг процес на борби, изпитания и страдания ( 5 пентакли, 9 жезли ). Тук Справедливостта я виждам като справедлива награда за трудностите, преживени по предходните карти. Събитието ще се случи, но пътя към това осъществяване няма да е лек.

Линк към коментар
Share on other sites

Таня искам да те питам въпроса ти засяга ли съдебни дела? Ако искаш ми отговори, така или иначе нещото ще се случи когато Справедливостта реши. Виждам борбата ти в 5 пентакли и 9 жезли, но кога ще стане не зависи от теб. Поне това е моето мнение.

Справедливостта е извън нашия контрол. Няма как да поставиш тази карта в рамка от време, месец, година и т.н. Подобна ми е на Асо Пентакли като завършваща карта.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Таня искам да те питам въпроса ти засяга ли съдебни дела? Ако искаш ми отговори, така или иначе нещото ще се случи когато Справедливостта реши. Виждам борбата ти в 5 пентакли и 9 жезли, но кога ще стане не зависи от теб. Поне това е моето мнение.

Справедливостта е извън нашия контрол. Няма как да поставиш тази карта в рамка от време, месец, година и т.н. Подобна ми е на Асо Пентакли като завършваща карта.

Благодаря ти, Деяна  :) ! Въпросът беше, кога ще приключи периода на стагнация и апатия при мен. Все едно съм в някаква черна дупка. Справедливостта тук я виждам като успокоение, като светлинка в тунела, но както и ти си написала, не дава отговор "кога".

Линк към коментар
Share on other sites

Зададох въпрос, кога нещо ще се случи - 5 пентакли, 9 жезли, Справедливостта. Заради Справедливостта си мисля, че "нещото" ще се осъществи, като резултат от дълъг процес на борби, изпитания и страдания ( 5 пентакли, 9 жезли ). Тук Справедливостта я виждам като справедлива награда за трудностите, преживени по предходните карти. Събитието ще се случи, но пътя към това осъществяване няма да е лек.

 

Това би било апатия, ако имаше 5 чаши, 4 чаши например. В твоите карти, обаче, има някакво търсене, успокоение, което душата не намира, което повлиява и материалния свят на човека, и неговото самочувствие.

 

По 5 пенатакли със Справедливостта, това е надвиснало над теб като сянка, това изпитание на духа, а ти се чудиш какво още лошо ще ти дойде на главата, и си настръхнала да го посрещнеш, по 9 жезли - по-скоро те плаши мисълта, да не ти се стовари нещо "изневиделица". 

 

Питаш кога ще стане, за съжаление това не е нещо, което става в някакъв конкретен момент. В тези карти има равносметка за преживяно - постигнато; поемане, също така, на някои отговорности, пред себе си най-вече. 

 

Успокой се и насочи мисълта си другаде, където имаш силата да промениш нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Зададох въпрос, кога нещо ще се случи - 5 пентакли, 9 жезли, Справедливостта. Заради Справедливостта си мисля, че "нещото" ще се осъществи, като резултат от дълъг процес на борби, изпитания и страдания ( 5 пентакли, 9 жезли ). Тук Справедливостта я виждам като справедлива награда за трудностите, преживени по предходните карти. Събитието ще се случи, но пътя към това осъществяване няма да е лек.

 

Това би било апатия, ако имаше 5 чаши, 4 чаши например. В твоите карти, обаче, има някакво търсене, успокоение, което душата не намира, което повлиява и материалния свят на човека, и неговото самочувствие.

 

По 5 пенатакли със Справедливостта, това е надвиснало над теб като сянка, това изпитание на духа, а ти се чудиш какво още лошо ще ти дойде на главата, и си настръхнала да го посрещнеш, по 9 жезли - по-скоро те плаши мисълта, да не ти се стовари нещо "изневиделица". 

 

Питаш кога ще стане, за съжаление това не е нещо, което става в някакъв конкретен момент. В тези карти има равносметка за преживяно - постигнато; поемане, също така, на някои отговорности, пред себе си най-вече. 

 

Успокой се и насочи мисълта си другаде, където имаш силата да промениш нещо.

 

Благодаря ти, Lifetime! 

Всичко, което си написала е на 100 % вярно, описала си ситуацията по-добре от мен самата. Има една тъжна равносметка за събитията и преживяното до момента, всичко ми се струва безсмислено, но да не изпадам в излишно самосъжаление.. Ще насоча мисълта и силите си в нещо ново и позитивно, и поне за месец няма да задавам въпроси, свързани с мен.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Казвам нещо, за да не го забравя, то не може всичко да бъде записано, бързам ...

 

Та, пентакли (като втори) и крайни карти от боя меча, особено дворцови, винаги дават бързо развитите, все едно кои са първите карти, само дворцови, уточнявам, такова развитие дават и следните карти от боя меча, извън дворцовите: 2 меча обърната, 3 меча обърната, Ас меча обърнат, 5 меча обърната, 6 меча обърната (това е една прекрасна карта, но твърде неглижирана като такава), 10 меча права и обърната.

 

В по-големи подредби, както Келтският кръст, гледате паралела между 1-ва и 2-ра спрямо 7-ма карта, посока 9-та, отделно от това: 5-та, 6-та, 10-та. Ако са мечове, всичко ще бъде по-бързо от очакваното. Във вторият случай, компенсация ще бъде пресечната карта.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Казвам нещо, за да не го забравя, то не може всичко да бъде записано, бързам ...

 

Та, пентакли (като втори) и крайни карти от боя меча, особено дворцови, винаги дават бързо развитите, все едно кои са първите карти, само дворцови, уточнявам, такова развитие дават и следните карти от боя меча, извън дворцовите: 2 меча обърната, 3 меча обърната, Ас меча обърнат, 5 меча обърната, 6 меча обърната (това е една прекрасна карта, но твърде неглижирана като такава), 10 меча права и обърната.

 

В по-големи подредби, както Келтският кръст, гледате паралела между 1-ва и 2-ра спрямо 7-ма карта, посока 9-та, отделно от това: 5-та, 6-та, 10-та. Ако са мечове, всичко ще бъде по-бързо от очакваното. Във вторият случай, компенсация ще бъде пресечната карта.

 Не разбрах -пентаклите са втори,а задължително на последна да са мечовете,т.е не мечове втори-пентакли трети?
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Давам една комбинация:

9 пентакли, 5 жезли, Страшният съд

 

Според вас, за какво време става дума в тези карти? Въпросът се отнася до развитие на събития, зависещи от живи хора. Уточнявам това, за да се избегне възможността да се мисли, че са намесени институции.

Линк към коментар
Share on other sites

Неминуемо по Страшния съд има предистория и времето е на свършване. Нещо обаче ме кара да мисля, че точно тези 9 пентакли дават някакво отпушване и възможност да се действа точно сега, в настоящето. Нищо, че са на първа позиция от трите. Страшният съд е бекграунд, сцена, на която е дадено да се изиграе отложеният спектакъл. Все едно има две паралелни времеви линии/истории - тази на Страшния съд, сама по себе си, и тази на Страшния съд, 5 жезли и 9 пентакли. Но основно идеята се концентрира в настоящето.

Това са мислите, които аз споделям със себе си :D

Линк към коментар
Share on other sites

На мен комбинацията ми напомня на Справедливостта - дошло е времето да се поеме отговорност за минали действия и решения. Вероятно събитията по Страшният съд са в настоящето, но те са резултат от други събития в миналото ( 9 пентакли ). Може би става въпрос за процес в рамките на 3, 4 години. Кулминацията смятам, че е сега или предстои съвсем скоро.

Линк към коментар
Share on other sites

Неминуемо по Страшния съд има предистория и времето е на свършване. Нещо обаче ме кара да мисля, че точно тези 9 пентакли дават някакво отпушване и възможност да се действа точно сега, в настоящето. Нищо, че са на първа позиция от трите. Страшният съд е бекграунд, сцена, на която е дадено да се изиграе отложеният спектакъл. Все едно има две паралелни времеви линии/истории - тази на Страшния съд, сама по себе си, и тази на Страшния съд, 5 жезли и 9 пентакли. Но основно идеята се концентрира в настоящето.

Това са мислите, които аз споделям със себе си :D

 

Мисля, че колкото повече се говори за Таро като за Таро, толкова ще е по-добре за ... Таро.

 

Имаш точни разсъждения, но те са верни принципно.

Тази комбинация е интересна точно заради това: показва времето в трите му човешки измерения (минало, настояще и бъдеще) и в същото време ги нихилира. Тук нито една карта не преминава в друга и всяка една е затвор за себе си, освен затвор, е и неразбираема система за другите до нея. Ала все пак, нещо ги свързва в жестока примка на обвързаности.

 

Отиваме към принципа на кшаника-вада, споменавам тази теория, защото тя за мен най-добре илюстрира посланието на тези карти:

 

*Времето се разглежда разделено на много малки частици, като самите частици разглеждани по този начин, могат да се мислят като моменти без траене, или хроноатоми. Само по себе си, времето е възникване, причината за възникването, а самата причина се превръща в битието на възникналото. Преди времето, светът може да се мисли като тъмнина, където битието няма определеността на битие, нито съществуването има определеността на съществувание. Това значи, че в света (ако можем да го наречем свят) няма различие, благодарение на което може да се прояви някакво съществуване.

 

От друга страна, на чисто човешки план (а то не, че има друг в тези карти), комбинацията има само един отговор, който се надявам да откриете. А този отговор има само един въпрос.

Откривайки отговора, ще откриете и скритите взаимовръзки/тежки катинари между картите и защо означават това, а не нещо друго.

 

* от моя тема във форум Философия

Линк към коментар
Share on other sites

Когато разглеждах тези карти, възникна идеята за време извън времето, изтеклото време, несъстоялото се време, или пък дори замръзналото време. Затова писах, че се концентрира в настоящето. Така че, мисля че въпросът би бил нещо от типа "Какво би било, ако...".

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

По тези карти се сетих нещо от собствения си опит с тях, по мои лични въпроси, странно, но малко ми напомнят на обикаляне в кръг. Все едно след определени събития се е зародила някаква идея за промяна в курса, много бързо се е взело решение или се е постъпило по определен начин, което не е довело до желани резултати... или е довело до застой, или е отоврило очите на питащия... някакво много продължително настояще

Линк към коментар
Share on other sites

Няма да изпадам в излишна ретардация на действието.

Въпросът е Докога?

Отговорът е Повторение с 3 точки: Повтори се, Повтаря се, Ще се повтаря

 

Та в това абсурдно протичащо време, не може да се открои нищо съществено за питащия, освен, че участва в спектакъл, който вече 1000 години е на сцената. Не слиза от там, дори и публиката всеки сезон да е различна.

 

Освен едно безкрайно и уморително траене, тук, няма нищо. Карти-затворници, един от малкото случаи в Таро, когато карти, когато комбинации, нямат карти-сенки.

 

Често, подобни таро-откровения, действат демотивиращо и дестабилизиращо на учещия Таро. Но пък и никой не е обещавал яснота. Това е от онези случаи, когато Таро, освен, че променя всички представи за времето, като такова, изяжда и самата си конотация, убива самото себе си, като се лишава от значения. Сърцето на Таро спира. Спира да протича времето му.

 

 

П.С. Мога да се позова на немската философия, специално на Кант, за да илюстрирам по-добре казаното, вместо да отивам толкова далече, както в горния си пост към Кшаника-вада, но предполагам, че немската философия не ви е любима :)

Иначе, само ще кажа, че той (Кант) е един от малкото, за когото познанието не е интуитивно, а емпирично, имайки предвид метафизиката, чийто обект, за мен е и Таро.

Линк към коментар
Share on other sites

Излишно е да пиша след Ивета, но все пак ще пиша :) , защото тълкувах преди да ви прочета. Та така.

И аз усетих и видях единствено времето. И то попадане  в капана на времето. Повторение, връщане, връщане, връщане до безкрай. Започва се с 9 пентакли и се  завършва пак с нея. Кръг в който миналото се повтаря. Дори спирала на времето.

5 жезли дава засилване от време на време, тя е като мотор на повторението, а може би дори на отлагането. Късче живителна сила, която пак води до началото.

 

Понякога времето ражда чудовища.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще си купя ли свой дом до 3 месеца?асо жезли,2меча,обесения.Като видях асото се зарадвах,защщото предполага бързина и може да се случи и преди крайния срок,НО другите 2карти ме объркаха честно казано.Това примирение поради 2меча какво ли означава..може би няма да е резултата който се очаква от мен. По обесения съдя,че ще трябва да направя някаква жертва... ще се радвам да ми помогнете

Редактирано от Juliette
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, няма да си купиш жилище в този срок. Има я идеята, импулсът по Асо жезли, но другите карти спират развитието. Съществуват някакви пречки по 2 меча, които ще се проточат във времето по Обесения. 

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление отговорът е не.

Асото жезли е желанието, намерението, което дори не е ... как да кажа ... твърдо, конкретно решение, тогава щеше да се появи Ас мечове на негово место. По 2 мечове също става ясно, че ти самата се колебаеш, чудиш, преценяваш, може би дори се и притесняваш от нещо. А Обесеният е категоричен - не, няма да се случи.

Линк към коментар
Share on other sites

Сега като ги гледам картите няма да стане моята работа..имам я идеята и интусиазма,но обесения като цяло е статична,пасивна карта и няма да се получи не за 3месеца,а май в доста далечно бъдеще:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Нещо немога да го цитирам, затова ще го напиша така:

 

Написано от Лиула:

 

9 Пентакли, 5 Жезли, Страшен Съд

 

За време може картата на цепене да го е показала , другото е че 9 Пентакли може да покаже 9 месеца или 9 години ... или .....  когато замени повтарящата си агресия с нещо друго ! Което ще се случи, защото Страшен Съд дава едно изчистване на нещо което се е натрувало в миналото. Но дава изчистване така или иначе.

Този човек може би обича да спори да е агресивен , да спори за спорта, а спорът съм забелязала че кара човекът да задълбава и да се връща към проблемите си. 9 Пентакли не рядко дава замяна, така че според мен това е отговора.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...