Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Времето ли прави хората променливи или хората правят времето променливо?


Тесаракт

Recommended Posts

Всички виждаме, колко променливо е времето напоследък. Свидетели сме, как няколко пъти на ден се сменя силно слънце с дъжд, пак слънце, пак дъжд... Това, естествено се отразява и на хората, на тяхното настроение, на начина им на живот, защото знаем, че каквото става в природата, става и вътре в човека! От друга страна знаем, че хората със своите мисли също влияят на природата, следователно и на времето! Как мислите, кое според вас е първичното? Времето ли прави хората променливи или хората правят времето променливо?

Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз се радвам на слъцето, радвам се на дъжда, радвам се и на облаците, радвам се и на ветровете.

Настроението ми се променя по други причини :)

П.С. Но през този ден хората са толко натоварени, че не им пука много за времето :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Според мен, времето и пространството не може да се променят, защото в същността си са илюзия. Сетивата ни са тези, които генерират различен "пакет" сетивни усещания, чрез които в съзнанието ни имаме възприятие за време- в случая за метереологичното време и представат ни за климат.

Познавам хора, които твърдят, че земята се охлаждала и нещата отивали към глобално застудяване, поради това, че сетивата им създават усещане за студ- ходят с дебели дрехи, треперят...посред юни...

Линк към коментар
Share on other sites

на времето определено хората влиаят ,но няма лошо от дъждовното време стига да са умерени да не са бури и наводнения ,неможе да бъде само слънчево ,то може но ще станем като в пустинята :) ,в една лекция П.Дънов казва че също хората влиаят и на земните пластове ,като заметресенията се получават от дисхармоничните мисли и чуства на хората, които се оделят в скалите и земните пластове .Между другото забелязал съм че в София в повечето случаи е едно такова мрачно времето и там винаги е едно такова особено и обстановката са едни особенни ,трудно ми е да го опиша може би подтискащо,но не ми допада ,обяснявам си го че негативизмът е натделял .Аз съм от Кърджали ,тука винаги е прекрасно времето ,дори и като завали е много хубаво .

Линк към коментар
Share on other sites

И двете, но зависи от много неща.

Хората при всички случаи колективно влияят на времето. Времето се формира от действието на стихиите, а последните се влияят в изключителна степен от съзнанието. Но слабата психика от своя страна също се влияе от времето в немалка степен. Известно е, че хора с много силна воля могат и сами да влияят на времето в границите на определена територия.

Линк към коментар
Share on other sites

Нашите чувства, мисли, недоволство или благодарност влияят върху Природата. Тя също работи върху нас. Има обмен, веднъж ние приемаме, веднъж - тя...

Линк към коментар
Share on other sites

...

Известно е, че хора с много силна воля могат и сами да влияят на времето в границите на определена територия.

Била съм свидетел на такова нещо, изглежда като чудо, но ... дали волята е била най-силното нещо в този човек :hmmmmm:- не съм сигурна.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре де, и времето влияе върху хората, и хората влияят на времето, но кое е първичното? Дали времето със своятя променливост е направило хората такива или хората със своята променливост са направили времето такова?

:hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

... но кое е първичното?

:hmmmmm:

Това малко ми прилича на масонската загадка "Кое е първото - Фениксът или Пламъкът?" ...( и "кокошката или яйцето" ), чийто отговор е: Кръгът (кръговратът) няма начало! 60.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Добре де, и времето влияе върху хората, и хората влияят на времето, но кое е първичното? Дали времето със своятя променливост е направило хората такива или хората със своята променливост са направили времето такова?

:hmmmmm:

Времето влияе на отделния човек до определено ниво на развитие. Идва момент обаче, когато времето не влияе на човека. Ще дойде време, когато хората ще определят напълно съзнателно климата на Земята.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Дъждовното и прохладно време го обичам повече от слънчевата жега. Имам чувството, че обичам слънчевото време, но не и жегата, може и облачното дъждовно дори да го обичам малко повече от слънчевото.:) Ако зависеше от мен, може би щеше да има само слънчево умерено топло ( пролетно) време и есенно облачно ( чат пат дъждовно) прохладно време.:D Може би от понеделник до четвъртък есенно, от петък до неделя пролетно.:D Щом мисълта е сила, няма как ние хората да не влияем на климата, но определено и климатът влияе на нас. На мен гадното време не ми действа депресивно, както при други хора. Може би трябва много дълго време да е гадно времето, за да може да ми повлияе зле. По принцип облачното дъждовно време ми влияе философски. Ама аз през почти цялото врече съм така настроен.:D

Линк към коментар
Share on other sites

хората несъзнатолно влияем на времето ,има и сигорно са единици тези които могат съзнателно да работят върху времето .

Линк към коментар
Share on other sites

...

Известно е, че хора с много силна воля могат и сами да влияят на времето в границите на определена територия.

Била съм свидетел на такова нещо, изглежда като чудо, но ... дали волята е била най-силното нещо в този човек :hmmmmm:- не съм сигурна.

Казват, че мадам Вакуленко много обичала дъжд.

И на рождените й дни всякога валяло.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Има във вибокса едно момиче, което твърди че можела да влияе на времето. Аз не и вярвам много, но пък знае ли човек ...Като си изразих съмнението и още малко щеше да се обиди.:lol:В същия форум бяха споменали за някакво друго момиче, което можело да прави така че да вали дъжд само в някакво ограничено пространство ( не навсякъде). Пък един протестант беше казал ( пак във вибокса), че веднъж Бог спрял дъжда по негова молба. Обичам и когато освен че духа силен вятър( да фучи в стаята), в същото време да вали силно ( може и градушка) и силно да гърррррми.:) Вълнуващо е в такова време да излезеш на терасата.:) Сякаш в такова време най - силно се усеща божията мощ.:angel:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че не бива да се опитваме да променяме съзнателно времето/ климата/. Ако имаме достатъчно силно основание да искаме някаква промяна/ дъжд, слънце/, при всички случаи трябва да се обърнем първо с молба към Бога, и ако има промяна, то тя да е по негова Воля и по наша молба.

Според мен,не бива сами да променяме климата съзнателно по своя воля. Да, възможно е за някои, но ако предизвикаме един пороен дъжд, трябва да сме готови да поемем отговорност за всички промени или щети, които той би могъл да предизвика. Едва ли тази отговорност е по нашите сили.

В природата всичко е много фино и балансирано.Може би сега тя просто е обезпокоена, може би не само от земни причини, и реагира по възможния за нея начин. Ние, хората, също реагираме по подобен начин при безпокойство- с учестен пулс, дишане , промяна на температурата.

Извинявам се за това, че се отклоних от темата, но исках да споделя това точно с вас, тъй като много от тези, които се отнасят с уважение към всичко в природата, също имат способности да влияят на климата- но има само един правилен начин, когато го искаме съзнателно.

Аз, за съжаление, го проумях едва след като греших.

А що се отнася до въпроса " кое е първично", мисля, че не е нито едното, нито другото. След като има взаимовръзка между тези 2 страни/ хора и климат/, първичното може би е това, което е причината за тази връзка. А взаимните влияния са следствия, и, според мен, няма как да са първични.

Редактирано от бял оман
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че не бива да се опитваме да променяме съзнателно времето/ климата/. Ако имаме достатъчно силно основание да искаме някаква промяна/ дъжд, слънце/, при всички случаи трябва да се обърнем първо с молба към Бога, и ако има промяна, то тя да е по негова Воля и по наша молба.

Според мен,не бива сами да променяме климата съзнателно по своя воля. Да, възможно е за някои, но ако предизвикаме един пороен дъжд, трябва да сме готови да поемем отговорност за всички промени или щети, които той би могъл да предизвика. Едва ли тази отговорност е по нашите сили.

А защо си мислиш ,че тия които могат съзнателно да променят климатът не са се обърнали към Бога ,дори мога да ти кажа че всяко чудо което става е благодарение на него .А иначе тия които могат да го правят и са достигнали това ниво според мен се броят на пръстите на едната ни ръка .Така че не се притеснявай нещо да се обърка в тоя процес ;).

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че не бива да се опитваме да променяме съзнателно времето/ климата/. Ако имаме достатъчно силно основание да искаме някаква промяна/ дъжд, слънце/, при всички случаи трябва да се обърнем първо с молба към Бога, и ако има промяна, то тя да е по негова Воля и по наша молба.

Според мен,не бива сами да променяме климата съзнателно по своя воля. Да, възможно е за някои, но ако предизвикаме един пороен дъжд, трябва да сме готови да поемем отговорност за всички промени или щети, които той би могъл да предизвика. Едва ли тази отговорност е по нашите сили.

А защо си мислиш ,че тия които могат съзнателно да променят климатът не са се обърнали към Бога ,дори мога да ти кажа че всяко чудо което става е благодарение на него .А иначе тия които могат да го правят и са достигнали това ниво според мен се броят на пръстите на едната ни ръка .Така че не се притеснявай нещо да се обърка в тоя процес ;).

Хм, за климата не знам, може и да си прав относно бройката на хората (и все пак - откъде съдиш за нея?) .

Но иначе, за кратка и частична промяна на времето лично съм била свидетел.

Според мен,не бива сами да променяме климата съзнателно по своя воля. Да, възможно е за някои, но ако предизвикаме един пороен дъжд, трябва да сме готови да поемем отговорност за всички промени или щети, които той би могъл да предизвика. Едва ли тази отговорност е по нашите сили.

...

Извинявам се за това, че се отклоних от темата, но исках да споделя това точно с вас, тъй като много от тези, които се отнасят с уважение към всичко в природата, също имат способности да влияят на климата- но има само един правилен начин, когато го искаме съзнателно.

Аз, за съжаление, го проумях едва след като греших.

За мен ... аз също се притеснявам да не се навреди или обърка нещо при такива въздействия.

Не можах да разбера това за "съзнателно". Добре, нека да е съзнателно, но ако човекът не е в сътояние да види/прозре последствията от своите действия - каква полза, че е било съзнателно?!

Иначе май повечето се учим така "проба - грешка", което, разбира се, не е най-добрия метод, но явно тръгваме от такава детска степен на развитие.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Ще дойде време, когато хората ще определят напълно съзнателно климата на Земята.

Тук става въпрос за колективно съгласувано въздействие. В момента това колективно въздействие също го има, но то е хаотично, нецеленасочено и за щастие по този начин, недостатъчно мощно. Последствията обаче са непредвидими и нежелани.

Линк към коментар
Share on other sites

... но кое е първичното?

:hmmmmm:

Това малко ми прилича на масонската загадка "Кое е първото - Фениксът или Пламъкът?" ...( и "кокошката или яйцето" ), чийто отговор е: Кръгът (кръговратът) няма начало! 60.gif

И аз мисля така. Колкото и да се "напъвах" не можах да измисля друг отговор! :thumbsup:

snapback.pngСтанимир, на 26 юни 2010 - 22:53, каза:

Ще дойде време, когато хората ще определят напълно съзнателно климата на Земята.

Тук става въпрос за колективно съгласувано въздействие. В момента това колективно въздействие също го има, но то е хаотично, нецеленасочено и за щастие по този начин, недостатъчно мощно. Последствията обаче са непредвидими и нежелани.

Преди много години, на един магьоснически курс при Елена Вакуленко, бях свидетел на опит за въздействие върху природата! Но не от самата нея, а от друг участник и то главно за разкарване на облаци! Между другото, срещал съм в някои беседи и Учителя да казва да правим подобни опити за разкарване на облаците, за да изпробваме силата на волята и силата на вярата си!

Имам приятели, които също преди години посещаваха подобен курс при Золотов и там съвсем целенасочено са правили групови медитации за предотвратяването на земетресения, но не знам какви са резултатите, защото не са видни!

При всички случаи, обаче, мисля че не трябва да се прави подобно колективно въздействие, защото не всичко, което според нас е добро, е добро и за Природата!

Редактирано от Тесаракт
Линк към коментар
Share on other sites

При всички случаи, обаче, мисля че не трябва да се прави подобно колективно въздействие, защото не всичко, което според нас е добро, е добро и за Природата!

:thumbsup:Точно така е!

Всяко въздействие води до противодействие,а как ще се прояви противодействието ние не бихме могли да знаем.

Линк към коментар
Share on other sites

Кръгът (кръговратът) няма начало!

не трябва да се прави подобно колективно въздействие, защото не всичко, което според нас е добро, е добро и за Природата!

:thumbsup2:

Човек не бива да преобразява нищо - нито камъче, нито песъчинка, ако не знае какво добро или зло ще последва от това действие. Светът е в Равновесие, в Хармония - които ние не можем да разберем с човешкия си логичен ум. И често човешките ни представи за не-равновесие ни карат да разрушаваме тази Хармония с намесата ни в природните закони. А това е опасно. Затова, Силата трябва да произлиза от Знанието и да служи на Мъдростта. Защото, даже и свещ да запалиш - вече си хвърлил сянка някъде..

В Природата няма нищо неестествено. Има само едно създание, което може да наруши Хармонията - и това е човекът. Едно действие не е просто камък, който хвърляш във водата и той улучва или пропуска целта.. Когато вдигнеш камъка, земята се променя, а хвърлиш ли го - образуваш концентрични кръгове, отекващи в периметъра на всичко около теб.

Затова, притежавайки разум, не бива да действаме в невежество и имайки избор - не бива да сме безотговорни.

Линк към коментар
Share on other sites

Това ,което се случва с времето,животните и природата са знаците,все още любезните знаци за мислещите същества на тая малка и толкова красива планета Земя,че нарушаваме баланса и хармонията с упоритите си и не винаги добри действия.

Томове са изписани,неизброимо количество думи са казани от мъдри Учители,но човечетата ходят и не проумяват ,че е нужно да променят себе си,да се опитат да са в хармония с онова вечно начало,което ги е създало.Тогава се случва един не толкова любезен знак -като вулканите,които парализираха авио трафика,та забързаните,делови ,успешни люде на континента имаха малко време да не мислят за сделки ,пари и кризи,а за вечните неща .Ама кой какво разбра не е лесно да се каже.И така живеем си върху гърба на кита и си мислим,че той ще търпи всичко и винаги.

Какво можем да направим ли.Много малки неща.Като излезем в парка,да не захвърляме безогледно своите найлонови торбички ,бутилки и прочее,защото тази наша измислица пластмасата никак не се усвоява и абсорбира.

Да разделяме домакинските си отпадъци с грижа и внимание,защото складирането на нашите боклуци е бомба със закъснител все едно къде се прави.

Да се грижим да дърветата ,а не да забиваме плакати с габъри и гвоздеи върху тези на централните си градски улици.

Да живеем с чисти мисли,защото нечистите създават един тежък слой на света,който също трябва да се преработва,а на кита му писна да ни озонира,а ние да превръщаме озона във въглероден двуокис.

И като си казваме тия неща,не е нужно да преминаваме от чудене към страх от апокалипсиса,а просто да се обърнем с вяра и любов към Създателя в душата си и да си кажем "Да бъде волята Му".Той е дълготърпелив и благ.Дал ни е всичко,иска толкова малко да сме любящи ,добри и благодарни.Ние обаче все избираме да сме гневни,искащи,нетърпеливи и критикуващи от позиция на нашия войнствуващ интелектуализъм.

Това е според мен приятели..

А по въпроса за съзнателната промяна на климата ще ви споделя една история.Бях в Москва,когато стана експлозията в Чернобил.Имаха тогава установки,с които се променяше времето.От експлозията, та до заминаването ми в месец юни за БГ ,капка дъжд не падна в европейската част на СССР.Облаците и дъждовете валяха над Европа.В Европа,различните правителства,реагираха различно.Някои предупредиха,други предпочетоха информационната завеса.Всички сме живите свидетели как все още всички плащаме дан,независимо къде в Европа се намираме.24 години след тази трагедия ,разиграла се по човешки сценарий жертвите са жертви.СССР вече го няма,така че и мъдрите държавници,които взеха това решение и реално промениха климата заминаха в историята и никой вече не си ги спомня.Не знам как са се развили човешките им съдби,но знам,че Земята е общ дом.Ако гори у съседа ,е илюзия да си мислиш,че пламъкът няма да се прехвърли и при тебе.Така,че изхода е колективен и само един.В нашата работа върху себе си.Можем да променим нещата само с работа ,съзнателна ,постоянна и целенасочена към доброто и светлината.

Линк към коментар
Share on other sites

Томове са изписани,неизброимо количество думи са казани от мъдри Учители,но човечетата ходят и не проумяват ,че е нужно да променят себе си,да се опитат да са в хармония с онова вечно начало,което ги е създало.Тогава се случва един не толкова любезен знак -като вулканите,които парализираха авио трафика,та забързаните,делови ,успешни люде на континента имаха малко време да не мислят за сделки ,пари и кризи,а за вечните неща .Ама кой какво разбра не е лесно да се каже.И така живеем си върху гърба на кита и си мислим,че той ще търпи всичко и винаги.

Най-близкият ми приятел от детските години, живеещ в Съединените щати, философ по образование, занимаващ се с консултантски бизнес през последните 20 години, беше застигнат от прахоляка във Виена. След първоначалния шок, че няма да може за свърши работите, които си е набелязал, се е примирил. Оползотворил е престоя си по прекрасен начин. Почти всяка вечер е ходил на опера във Виена и сега е щастлив от тази пауза, чувства се като новороден. А може и по този начин да е помогнал за разсейването на облаците прах :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...