Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Случайности, съвпадения, поличби


Recommended Posts

Идващият петък може да е кошмарен за суеверните хора, твърди германски професор, цитиран от ДПА. Не само че ще е петък 13-и, но сборът на всички цифри от датата 13.10.2006 също образува 13, а за суеверните това число е кутсуз.

Хайнрих Хеме, преподавател по физика в престижния технически университет на Ахен, който не е суеверен, установил съвпадението, докато се забавлявал с различни изчисления. Според него предишният път, когато при събиране на цифрите на датата на петък 13-и се е получило 13, е бил на 13 януари 1520 г. Следващият път, когато цифрите ще се наредят пак толкова злокобно, е по-скоро - на 13 май 2011 г.

Проф. Хеме също изчисли, че 2006 г. е първата от 1411 г. досега с два петъка 13-о число. Първият петък 13-и вече мина през януари.

В Германия една трета от хората се притесняват, че ще им се случи нещо неприятно на петък 13-и... :king:

източник

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

тези хора са за мен по-скоро фаталисти :ph34r:

Иначе относно темата аз определено вярвам в случайностите и съвпаданията..

Много пъти ми се е случвало нащо уж случайно, а аз съм си го мислила преди 5 минути. С приятели и близки хора ми се е случвало не въднъж да направим нещо супер еднакво в един и същи момент без да сме се наговаряли, даже в такива моменти съм се усмихвала вътрешно .. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ръцете ми са изцапани

Вече втора сутрин се събуждам и ръцете ми са на петна,изцапани все едно с йод.

Повече на лявата ръка.

Болна ли съм,какво означава това.

Моля ви,помогнете ми защото много ме е страх.

Линк към коментар
Share on other sites

Отиди на дерматолог!

Това може да е реакция на организма от храна или лекарства/може и от някакъв крем за ръце или ако си почиствала нещо с препарат/. Самолечението е опасно без да си наясно какво е предизвикало тези петна.

И не се страхувай толкова, защото понякога нещата се оказват много по-безобидни отколкото изглеждат.

Линк към коментар
Share on other sites

Не е нито от крем,нито нещо съм почиствала.

Лекарства не вземам,не е от храна също.

Преди години се събудих с такова същото петно на пръстта на дясната си ръка,там където се носи халката.

След няколко дни получих призовката за развод от съпруга си.

Живота ми се обърна с главата надолу.

Затова сега ме е страх.

Знам че това е някакъв знак.

Редактирано от haidukpikaso
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

знаци в БУРГАС

нова година Бургас

Моля някой да ми отговори има ли идея какво значи това което се случи в новогодишната нощ на площада кьдето целия град посрещаше нова година и кмета вдигаше флага на Евросьюза но флага не се разви до него гордо се вееше БГ флага наложи се сутринта алпинисти да оправят ЕВРО флага , в този момент пламна и елхата всички зарязаха речта на кмета и започнаха да се снимат за спомен пред горящата елха то4но зад гьрба на кмета . По кьсно кьм 04.35 часа някой строши часовника СИМВОЛ НА БУРГАС и той спря от близо 90 години е работил безотказно . Моля кажете какво знамение е това ? Бургас е вьншна граница на европа има ли опастност за нещо ? И ако е така какво да се направи да се предотврати ???

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Как ви се струва - защо стана днес в определен час и при определено събитие земетресението в София? Какво иде да ни рече?

Макар и с година закъснение ще взема отношение. София си е земетръсен район, има разлом в северното подножие на Витоша. Той редовно си генерира слаби трусове. Но са възможни и разрушителни. През септември 1858 г. София е била разтърсена и разрушена от силно земетресение с магнитуд близо 7 степен по Рихтер, с епицентър този Витошки разлом. По-късно през 1917 г. също е имало чувствително земетресение, но по-слабо. Оттогава Витошкия разлом е в затишие, но не се знае кога пак ще се активизира. Така че София е място, което е било и може да бъд епицентър. Другите градове, които могат да бъдат епицентър на земетресения са Пловдив, Благоевград, Велико Търново и Ямбол, от по-малките Велинград, Кресна, Шабла, Стражица.

haidukpikaso

А въпросът с петната май е от компетенцията на науката "Егология" и нейният основател. :king:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Преди години с приятел щяхме да ходим на планина Пирин,после Рила.

Понеже имах проблем с болки в колената още от Пловдив си купих някакво мазило.После идеята беше да отидем първо де неговия град,после до моя,оттам в София-Благоевград и........горе :)

Когато пристигнахме у тях потърсих "важния крем'',но уви го бях забравила.Купих нов от моя град.Пристигнахме в Благоевград и аз пак си проверих къде ми е кремчето,защото се страхувах от болките.......но пак го бях забравила.Пак купих нов.Качихме се горе и аз започнах да се мажа,но разбира се без полза.

На около третия ден се събуждам с подута буза.Уплаших се,не бях взела нищо за зъбобол.Тогава приятеля ми спешно слезе до Банско да купи лекарство,беше много напрегнато,късно тръгнахме за другата хижа.Пия си аз антибиотик,мажа се с крема и от двете полза никаква.И краката ме болят и бузата подута,но без болка.

Вечерта в хижата просто хванах и се зачетох в листовката на крема,където пише една от редките алергични реакции - подуване на лицето. :D

Спрях да се мажа,спрях лекарството,помолих се за прошка за това че не съм се вслушала в знаците и след ден отока напълно изчезна.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Мислите ли, че чрез големите съвпадения в човешката история ( живота и смъртта на Линкълн и Кенеди, Наполеон и Хитлер, кораба Титаник и др....) ,Бог по някакъв начин иска да подскаже на хората, че съществуват и нематериални неща, да накара дори най - големите скептици да се удивят и замислят как е възможно ?

Линк към коментар
Share on other sites

Ако това съвпадение е истина и не става дума за фотошоп, наистина е странно и интересно в същото време ...

http://xns.blogsite.org/blog/?p=634

Една вечер шуменец вижда полумесец в небето над паметника в чест на създателите на българската държава, естествено няма как да сме сигурни че не става дума за фотошоп, но пък ако е истина е доста интересно съвпадение и ...

П.п.Първоначално помислих, че е фотошоп, сега погледнах коментарите под статията и видях, че и други хора са забелязъли явлението, дори един е посочил линк за по - голяма снимка от постнатата в статията...

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Здравейте! Нямах търпение да свърши работният ми ден и да дойде моментът, в който мога да седна пред компютъра и да споделя какво ми се "случи" днес!!! :feel happy:

Сутринта си казах наряда, както обикновено, като накрая си попях "Песен на светлия път". Песните за съответния ден обикновено ми звучат в главата през цялото време, а тази ми е особено любима - може би, защото е една от първите, които запомних. :rolleyes: Малкото кученце,което дъщеря ми донесе, след като се нахрани, изведнъж започна да куца и да скимти жално и аз трябваше да го взема в скута си, за да се успокои. Подържах го, милвах го, целувах го, разглеждах му лапичката внимателно, за да разбера какъв е проблемът. След известно време го пуснах на земята и то запристъпва спокойно без да куца. Успокоих се. Зарадвах се, че се е оправило и някак си ми се прииска да съм му помогнала с нежността и любовта си. :rolleyes: Започнах да се приготвям за работа. И изведнъж си затананиках една песен на Уитни Хюстън, която съм учила и пяла преди много години и която никога не е била от любимите ми, но днес просто ме "връхлетя" - "One moment in time". В същия момент реших да си пусна радиото и тогава... оооо, просълзявам се отново - същата песен точно от мястото, където я запях!!! Онемях - от вълнение, от осъзнаването на толкова явното неслучайно съвпадение... Всичко онова, което загърбих по собствено желание, така както преди се "хвърлях в огъня", за да го имам, сякаш никога не е присъствало в моя живот или по-скоро го е имало, само за да ме доведе до сегашния момент на съзнанието ми... И сега, когато споделям това с вас, продължавам да се вълнувам - толкова откровено категоричен знак май не съм получавала до сега! :hypocrite:

Ето я и песента:

И текста, който също има своя знаков смисъл, допълвайки усещането ми за контакт с Вселената:

One moment in time

Each day I live

I want to be a day to give the best of me

I'm only one, but not alone

My finest day is yet unknown

I broke my heart for every gain

To taste the sweet, I faced the pain

I rise and fall,

Yet through it all this much remains

I want one moment in time

When I'm more than I thought I could be

When all of my dreams

Are a heart beat away

And the answers are all up to me

Give me one moment in time

When I'm racing with destiny

Then in that one moment of time

I will feel, I will feel eternity

I've lived to be the very best

I want it all, no time for less

I've laid the plans

Now lay the chance here in my hands

Give me one moment in time

When I'm more than I thought I could be

When all of my dreams

Are a heart beat away

And the answers are all up to me

Give me one moment in time

When I'm racing with destiny

Then in that one moment of time

I will feel, I will feel eternity

You're a winner for a lifetime

If you seize that one moment in time

Make it shine

Give me one moment in time

When I'm more than I thought I could be

When all of my dreams

Are a heart beat away

And the answers are all up to me

Give me one moment in time

When I'm racing with destiny

Then in that one moment of time

I will be, I will be, I will be free

I will be, I will be free

Щастлива седмица на всички!!! :angel:

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 5 weeks later...

Какъв може да е смисълът на подобни съвпадения, случили се преди около 14 години :

1. Аз и семейството ми се прибираме у нас, след като сме гостували в друг град. Тъкмо спираме с колата пред дома ни. По онова време имаме две кучета, които държим в двора ни.

2. В същото време мой братовчед излиза от двора и кучетата успяват да се промушат покрай него преди да успее да затвори вратата.

3. В същото време пред дома ни минава момиче с кученце и нашите две кучета се насочват към това куче. Не помня дали му се хвърлиха, но щяха да го направят, може да са го похапали малко. Баща ми сгълча кучетата и ги прибва вътре, а момичето си продължи пътя с нейното кученце.

Три събития съвпадат : нашето прибиране, излизането на кучетата на улицата, минаването на момичето с кученцето пред нашата къща.

Линк към коментар
Share on other sites

Какъв може да е смисълът на подобни съвпадения, случили се преди около 14 години :

1. Аз и семейството ми се прибираме у нас, след като сме гостували в друг град. Тъкмо спираме с колата пред дома ни. По онова време имаме две кучета, които държим в двора ни.

2. В същото време мой братовчед излиза от двора и кучетата успяват да се промушат покрай него преди да успее да затвори вратата.

3. В същото време пред дома ни минава момиче с кученце и нашите две кучета се насочват към това куче. Не помня дали му се хвърлиха, но щяха да го направят, може да са го похапали малко. Баща ми сгълча кучетата и ги прибва вътре, а момичето си продължи пътя с нейното кученце.

Три събития съвпадат : нашето прибиране, излизането на кучетата на улицата, минаването на момичето с кученцето пред нашата къща.

Според мен е случайност.

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли безсмислени случайности ? :)Има ли случайни неща ? Обаче е интересно това, че тези три елемента са съвпаднали. Можеше и да се разминат във времето.

Линк към коментар
Share on other sites

Какъв може да е смисълът на подобни съвпадения, случили се преди около 14 години :

1. Аз и семейството ми се прибираме у нас, след като сме гостували в друг град. Тъкмо спираме с колата пред дома ни. По онова време имаме две кучета, които държим в двора ни.

2. В същото време мой братовчед излиза от двора и кучетата успяват да се промушат покрай него преди да успее да затвори вратата.

3. В същото време пред дома ни минава момиче с кученце и нашите две кучета се насочват към това куче. Не помня дали му се хвърлиха, но щяха да го направят, може да са го похапали малко. Баща ми сгълча кучетата и ги прибва вътре, а момичето си продължи пътя с нейното кученце.

Три събития съвпадат : нашето прибиране, излизането на кучетата на улицата, минаването на момичето с кученцето пред нашата къща.

Всеки ден на много места съвпадат по повече събития дори, които нашият ум не свързва по някакъв начин.

Ти може и да не знаеш какъв е смисълът. Но смисъл има.

Например разделянето на кучетата може да е забавило момичето с 5 минути и това забавяне да е предотваратило участието му в катастрофа на следващия светофар.

Или това забавяне да е предотваратило възможността то да стане свидетел на грозна сцена ...

Ако ти или братовчед ти беше се запознал с момичето, може би щяхте да знаете смисъла.

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли безсмислени случайности ? :)Има ли случайни неща ? Обаче е интересно това, че тези три елемента са съвпаднали. Можеше и да се разминат във времето.

:)Имаше ли някакви последствия за теб или за някой от действащите лица? Ако е имало,можем да да причислим случая към поличбите.

случайност=съвпадение

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Какво бихте казали за съвпадение или случайност ... ???

Имам първи брак и детенце (носещо част от името на най-любимият и обичан от мен роднина-моят дядо,който почина малко преди синът ми да се роди ).

След 10 години случайно или не - втори брак,раждането на второто ми детенце( вече носещо цялото име на дядо ми) поради факта,че съпругът ми е с същата фамилия и презиме,както моя дядо - мир на праха му.

За мен лично нищо не е съвпадение и случайност,но понякога отново изникват въпросите... :)

Редактирано от Casandra
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен съвпаденията са парченцата от пъзела на цялото. Така тези случайности на пръв поглед са част от един план. Този план за да се осъществи има разклонения варианти "Ако" нещата се разминат как въпреки всичко пак да се случат. Пример: Преди да се запозная с един човек който не живее в моят град се оказа, че сме били по едно и също време на едни и същи места и градове две години преди това. Обяснение има, но може би не трябва да го знаем, само може да гадаем:hmmmmm::3d_011:

Линк към коментар
Share on other sites

късметче каза :Всеки ден на много места съвпадат по повече събития дори, които нашият ум не свързва по някакъв начин.

Ти може и да не знаеш какъв е смисълът. Но смисъл има.

Например разделянето на кучетата може да е забавило момичето с 5 минути и това забавяне да е предотваратило участието му в катастрофа на следващия светофар.

Или това забавяне да е предотваратило възможността то да стане свидетел на грозна сцена ...

Ако ти или братовчед ти беше се запознал с момичето, може би щяхте да знаете смисъла.

Всъщност аз не помня дали нашите кучета взеха да хапят нейното, беше доста отдавна, но май бяха стигнали до него и може да са почнали да го хапят, не помня. Обаче твърде вероятно щеше да е да го разкъсат, ако не бяхме се прибрали на време. Баща ми им викна, завтече се към тях и ги вкара в двора, пък момичето си продължи. Всичко стана много бързо. Май докато спирахме колата видяхме братовчед ми да излиза, а заедно с него и кучетата. Много бързо се развиха нещата. Наблизо няма светофар, и катастрофа също не стана. Да, знам че това е просто пример.Късметче, за какво запознаване може да става дума - аз съм бил най - много на седем години. Кучетата бяха прибрани и същевременно момичето си продължи пътя, докато това ставаше ние с майка ми и сестра ми бяхме от другата страна на улицата. :)Не знам какъв смисъл бихме могли да разберем, ако се бяхме запознали с каката.

Или това забавяне да е предотваратило възможността то да стане свидетел на грозна сцена ...

Грозна щеше да е сцената, ако не бяхме дошли навреме. На близо не се е случило нищо особено по същого време, щяхме да научим - градът е малък. :) Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...