Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Всяко нещо трябва да се отработи.....тогава как точно работи лечителството?!


B__

Recommended Posts

Аз поне се сещам за един метод за справяне с кармата - отработването й. Осъзнаването, промените в мислене и действия, действия.

Ако болестта е нещо, което показва неправилни действия, то лекуването дали наистина помага, ако действа на физическо ниво, а неправилните действия се запазват?! Е, да, кармата може да бъде прехвърлена и някой друг да я отработи, но как засяга това този, който я прехвърля (а обикновено това е лечителя)?! Наистина, някои хора много по-лесно биха отработили нещо, отколкото други носещи болестта, но доколко безнаказано можем да прехвърлим карма?!

Тук имам предвид всяко лечителство, официална медицина, алтернативна, екстрасенси, хомеопатия, масажи и т.н.

Доколко лечитеството е наистина лечитеслтво и не е ли лечителството една огромна заблуда?! И за лекувани, и за лекуващи....

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не, защо заблуда ...?

Мога да кажа, какво е лечителството - то е глътка въздух, образно казано :)

И съвсем не е нужно да се прехвърля карма и т.н., просто на човека се подава ръка (и то много често именно по Божията воля или по волята на съдбата, както по-добре звучи на хора с различни убеждения), дава му се още един шанс, предоставя му се още една възможност ... в такъв аспект следва да се разглеждат нещата.

Спомнете си колко хора,независимо вярващи или заклети материалисти, споделят, как точно когато най-много са имали нужда, Бог или живота/съдбата/късмета са ги свързали с подходящия лекар, екстрасенс, хомеопат и т.н. :)

Освен това отработването на кармата и придобиването на знания, качества, добродетели най-често включват в себе си именно оздравителния процес. Точно тогава човек се променя най-много, на всякакви нива.

Доколко ще помогне лекуването и какво ще научи/разбере човекът от болестта и оздравяването е съвсем друг въпрос. Това зависи най-много според мен от човека. Защото поне на мен ми се струва, че нагласите, стремежите в самия човек го водят/подтикват към намирането на подходящ лечител (като под подходящ, разбирам не само такъв, който ще го излекува, но понякога и такъв, който ще го обърка и влоши още повече като състояние, който "случайно" ще допусне лекарска грешка).

И тук влизам в противоречие с Учителя, който казва -перефразирам, че не ми се търси точната беседа - "Излекуването на човека зависи 50% от Бога, 25% от лекаря/лечителя и 25% от самия човек.".

Много съм мислила над това. Примерно, забележете, че "контролния пакет акции" не принадлежи на никого - т.е никой няма повече от 50% - защо?

Линк към коментар
Share on other sites

Ако болестта е нещо, което показва неправилни действия, то лекуването дали наистина помага, ако действа на физическо ниво, а неправилните действия се запазват?!

Да, помага. Но не бива да прехвърляме на лечителите и на разните методи за лечение отговорността за духовното си развитие. Ние създаваме причините, лечителите могат да работят върху последствията и най-вече върху физическото и енергийното тяло, по-рядко върху емоционалното и умственото (тук нямам предвид психотерапията, която работи изключително върху последните две). Никой лечител не може да лекува причините, но може (разбира се, ако ги вижда) да насочи лекувания към тях и да го упъти как сам да се промени. Духовните Учители вероятно могат да се намесят в нечия карма, но едва ли го правят като отменят кармата, а си мисля, че най-вече я ускоряват и забавят във времето и ако поемат върху себе си кармата на някой ученик, то вероятно означава, че това са последствия от вече научен урок.

Доколко лечитеството е наистина лечитеслтво и не е ли лечителството една огромна заблуда?! И за лекувани, и за лекуващи....

Ако хората не се лекуват, дори и само физически, какво ще се получи? Духовното развитие си е духовно развитие, но физическото тяло има нужда от грижи за да може човек да живее в него, а последното е неотменна част от духовното развитие. То има нужда от храна, от вода, от въздух, от почивка, от определена температура и други условия. То има нужда да функционира правилно. Това е и основното предназначение на лекарите и лечителите. Ако могат да насочат лекувания към истинската причина за дадена болест – добре, но това е пожелание по-скоро за бъдещето. А съвсем отделно нещо е дали и доколко лекуваният ще пожелае да приеме насоките на лекуващия.

Линк към коментар
Share on other sites

....И тук влизам в противоречие с Учителя, който казва -перефразирам, че не ми се търси точната беседа - "Излекуването на човека зависи 50% от Бога, 25% от лекаря/лечителя и 25% от самия човек.".

Много съм мислила над това. Примерно, забележете, че "контролния пакет акции" не принадлежи на никого - т.е никой няма повече от 50% - защо?

Не влизаш :) Той е казал, че най-важния за излекуването е човека.....явно затова Бог се намесва само на 50%

.....но нека погледнем от гледна точка на лечителя. Идва някой, той иска да го лекува, има някакви методи и в резултат се получава да прехвърли болестта.....към следващия пациент, който е по-здрав, по-устойчив, по-можещ......какво става тогава?!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Аз като чета и си мисля, че Божидар може би е изключил активното лечителство, при което човек бива запален като факла и той сам се самоизлекува от заболяването си. Дали? И тогава кармата и каквото там друго влачи човек - се преработват.

Лечителят трябва да запали искрата на пациента.

Но възниква въпрос - дали всички лечители го могат, дали и всички пациенти го могат. И дали с всички методи на лекуване може да се постигне този резултат.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз поне се сещам за един метод за справяне с кармата - отработването й. Осъзнаването, промените в мислене и действия, действия.

Ако болестта е нещо, което показва неправилни действия, то лекуването дали наистина помага, ако действа на физическо ниво, а неправилните действия се запазват?! Е, да, кармата може да бъде прехвърлена и някой друг да я отработи, но как засяга това този, който я прехвърля (а обикновено това е лечителя)?! Наистина, някои хора много по-лесно биха отработили нещо, отколкото други носещи болестта, но доколко безнаказано можем да прехвърлим карма?!

Тук имам предвид всяко лечителство, официална медицина, алтернативна, екстрасенси, хомеопатия, масажи и т.н.

Доколко лечитеството е наистина лечитеслтво и не е ли лечителството една огромна заблуда?! И за лекувани, и за лекуващи....

Привет~

Подкрепям думите ти относно премахването на физическите симптоми, без отработване. Да, прав си.

Но сподели относно подчертаното: в този общ знаменател поставяш ли онези души, които можем да срещнем по пътя, които може да ни подадат ръка в себеопознаването, да ни помогнат да вникнем в лечебния процес и да пробудят вътрешната ни сила, иначе казано - да ни запалят клечката :) защото в този смисъл, подкрепям мнението на Диана, че се свързваме (съзнателно или не) именно с онези лечители, отговарящи на нашата нагласа. Ако сме готови да се обърнем към себе си и по Пътя срещнем подобен човек, то тогава...?

Линк към коментар
Share on other sites

Доколко лечитеството е наистина лечитеслтво и не е ли лечителството една огромна заблуда?! И за лекувани, и за лекуващи....

Аз като излекуван съм свидетел!

И не съм бил депресиран или с разклатена психика.

Нещо много материално - 500 долара операция на коляното, обаче аз "инат" - с рязане всеки може.

И търпях... търпях ... докато съвсем от никъде се появи един съученик да го карам при някакъв "лечител" на 200км, защото имах кола.

И наред с моя приятел и мен ме излекуваха за 0-ла време...

Добре че се "заблудих" при "заблудения" та не ми правиха лазарни дупки или да ми режат коляното.

Пак прекалих с писането ама пустата Истина в моите гърди мира не ми дава.

Линк към коментар
Share on other sites

Многопластова тема.

Породена от разделянето на "аз" и "ти". От непълноти в познанието , които оставят място за страх.

Даян Стейн в книгите си разглежда кармата по интересен начин.

И много други автори са добри и допълват общата картина.

Към ivail, най-добронамерено и с усмивка - къде отидоха 500те долара в тази хубава история? Има много начини да си правим карма.

Линк към коментар
Share on other sites

Към ivail, най-добронамерено и с усмивка - къде отидоха 500те долара в тази хубава история? Има много начини да си правим карма.

Не помня, това се случи през 1995-та - бях 25 годишен, а "времената доста динамични".

Линк към коментар
Share on other sites

Нямам опит и знание,какви са последиците от всяко лечителство.През годините за себе си научих-когато,където и колкото можеш помогни.Нещо от сорта-правя каквото трябва/според мен/,пък да става каквото ще.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен в ядрото на истинското лечителство е връзката на лечителя с Бога, която той предава на лекувания. Наречи го Дао или безкрай, но това е, което наистина лекува цялостно и стратегически. И следването на импулсите, интуициите на божествеността, на Небето!

Извън горното лечителят може да е конвенционален лекар, психотерапевт или не. Да знае или не набор от методики. Но само Виделината, която лечителят провежда, лекува истински, не техниките! Те са опорни патерички, нищо повече!

Горното е просто неангажиращо никого и без претенции лично мнение!

Линк към коментар
Share on other sites

Едно учителско мнение.

Не е случайно, че имената на професиите ни толкова много си приличат...

Учителят съвсем не учи вместо ученика, но той насочва по подходящите пътища, спестява излишно лутане, грешки, време, но не спестява съвсем всички грешки, опити и време. Основна роля на учителя - да мотивира ученика да работи върху своето развитие, да му даде сигурността, че пътят и усилията имат смисъл и че той не е първият и последният, минал покрай него на път към истинското себе си и към мечтите си... Учителят подкрепя и дава кураж, когато ученикът е на ръба да се откаже "никога няма да успея - не съм способен"...Учителят обича ученика заедно с неговите проблеми и неуспехи, но никога не се опитва да ги спести или прикрие или да му даде "отговорите на теста". Но му дава неограничен брой опити да скача летвата....

И сега най-важното:

- учителят потупва по рамото и показва в какво точно е успял ученикът и колко път е изминал, какво е променил.... учителят показва на ученика истинските му сили и способности и вярва в тях и тогава, когато самият ученик не вярва.

За мен ролята на лечителя е приблизително същата...

Линк към коментар
Share on other sites

Ха, много интересно - лечител и учител - не бях се замисляла, благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

"Бърз и бавен огън

Бързият и бавният огън са придобита топлина, използвана за лекуване на болести и за удължаване на живота, а също и за сливане на слънцето и луната (т. е. на положителното "ян" и отрицателното "ин").

Методът се състои в използване на придобития огън за извеждане на вродения огън така, че да могат да се слеят с цел да се извлече Сладката роса ("ганлу", или чистата слюнка) от храната и течнностите. Слизайки по Изпълнителния канал "Жънмо", тя се преобразува в отрицателна възпроизвеждаща сила ("индзин") и подпомага изработването.

Бавният огън се създава с помоща на медитативен метод, който довежда ума дори пуст да не престава да работи и който, макар и да излъчва, е престанал да съществува. Този ум нито е забравен, нито е изтощен. Времето за използването на бързия и бавния огън трябва да бъде в съотношение три към седем.

Когато ме обучаваше да прилагам двата вида огън, моят наставник ми каза: "Бързият огън премества, премахва, а бавният успокоява.".

Двата огъня се използват за превръщане на нечистотийте от вътрешните органи в сълзи, които се предизвикват за да бъде постигната хармония между четирите съставни части, съюз между петте елемента, за тяхното завръщане към първоизточника, а също за обръщане към вътрешната светлина, за да се освети човек отвътре. Това е сливане на слънцето и небето.

Никой от известните на земята безсмъртни не е боледувал от туберколоза, не е взимал лекарства за отстраняване на болести или укрепване на здравето си. Сега, когато сте решили да постигнете безсмъртието, трябва да унищожите всички болести дремещи в тялото ви. След като се освободите от тях, няма да бъде късно да практикувате Дао. Светците и мъдреците от древността никога не са чакали болестта да се появи. Те са я лекували още в скрито състояние.

Когато гледате хората, всички те ви се виждат здрави, но в действителност носят в телата си зародишите на болести, които още не са се развили.

Жалко е, че хората търсят само удоволствията, без да осъзнават грешките и заблужденията си. Те винаги проявяват глупост, стремейки се към уютни жилища, пиейки силни вина, наслаждавайки се на възбуждаща музика и танци и уповавайки се на всевъзможни утехи.

Те не си дават сметка, че привлекателните форми могат да развалят зрението, че музиката и песните могат да увредят слуха, че лягайки си пияни и преяли, те пилеят възпроизвеждащата си сила.

Когато се разболеят хората хукват на лекар, а тогава всъщност е вече късно. Те не разбират, че болестта се предизвиква от излишната храна, пиенето и излишните удоволствия. Не осъзнават, че вътрешните болести са скрити в телата им и когато се появят, понякога е трудно да бъдат лекувани.

Затова, преди още да са възникнали болестите, вие трябва да използвате бавния и бързия огън, за да изтръгнете корените на недъзите." Джао Бичън

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен в ядрото на истинското лечителство е връзката на лечителя с Бога, която той предава на лекувания. Наречи го Дао или безкрай, но това е, което наистина лекува цялостно и стратегически. И следването на импулсите, интуициите на божествеността, на Небето!

(...) Но само Виделината, която лечителят провежда, лекува истински, не техниките! Те са опорни патерички, нищо повече!

Аз подкрепям мнението ти. Познавам хора, които, според мен, са лечители. Смятам, че когато на един човек му е писано да живее, колкото и добър да е или колкото и голяма гадина да е, на него му се праща лечител. Чрез този лечител се проявява божията воля за живот на този човек. И обратното: когато Бог повика някой при себе си - нищо не може да спре желанието Му...

Линк към коментар
Share on other sites

Ха, много интересно - лечител и учител - не бях се замисляла, благодаря!

Всеки лечител е учител, защото, ако е истински лечител, той лекува комплексно - тяло, душа, ум - и така възвисява лекуваният.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...