Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Месо, Мляко, Яйца - Образованието е важно


ivail

Recommended Posts

Интересно, как го доказват това, че човекът е всеяден от поне 2 млн. години?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Сега се сетих нещо. Човекът (или по-точно предците му) е започнал да ползва огъня преди 1 млн. години, а вече се е хранил със сурово месо. Всъщност термичната обработка на месото, след като човекът е опитал по-вкусното изгоряло месо от пожар или гръмотевица, е закърняло значително кучешките му зъби. Маймуните имат далеч по-големи и дълги кучешки зъби.

Линк към коментар
Share on other sites

Според тази статия: http://www.newscientist.com/article/dn4122-meat-eating-is-an-old-human-habit.html хората стават месоядци преди 2,5 млн. години, със зората на хомо сапиенс.

Привежда се като доказателство адаптираната форма на зъбите:

dn4122-1_250.jpg

В тази статия: http://www.straightdope.com/columns/read/674/are-humans-meat-eaters-or-vegetarians-by-nature се обсъжда дължината на червата.

Сигурен съм, че списъка с доказателства е доста дълъг.

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво, ама като съм учила руски и немски?

За зъбите - Ок. Обаче аз също съм се интересувала и мога да кажа следното - зъбите се променят стремително, включително последните няколко стотин години, като размер и острота/форма, не спрямо вида на храната, а спрямо подготвеността на храната за ядене.

Кучешките зъби са необходими за добиване и разкъсване на всякакви продукти - освен месо, плодове и кореноплоди (които между другото се консумират от много хищници също). Чела съм за две племена, едното в Африка, другото на някакъв остров, които по една или друга причина бяха вегани и същевременно твърде изостанали от съвременната култура. Зъбите им - по-дълги от нашите, изключително остри като форма и здрави.

Докато тревопасните животни имат нужда от резци, за да прегризат тревата и кътници, за да я сдъвчат. Гризачите и те са предимно вегетарианци, но зъбите им са различни от на тревопасните. Някои гризачи не се отказват от месо и това едва ли е отскоро - защо не са развили кучешки зъби?

А дължината на черва как я премериха? Дори и някой замръзнал екземпляр не може да има отпреди 1 млн. години, защото климата се е менял драстично на няколко стотин години (поне така твърдят другите науки).

Линк към коментар
Share on other sites

Както вече писах, да опитвам да отговарям на тези въпроси без подготовка единствено може да послужи да изглеждам като ламер. За сериозни отговори може да се допиташ до научния форум.

Само мога да добавя, че скални рисунки има от поне 60 000 години, а всички знаем какво изобразяват те. Чел съм и че е изследвано съдържанието на стомаха на мамутите изчезнали преди 10 000 години, но очевидно има пречки просто така да открием австралопитек със запазена тъкан и стомашно съдържание, което би било перфектното доказателство.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен всичко това е в сферата на вероятностите - тези догадки се правят въз основа на много оскъдни научни доказателства и по-голяма част от тах са си само теории. Все пак аз не съм против месоядството - все пак половината от животинските видове го правят, значи е само естествено и ние да го правим.

Линк към коментар
Share on other sites

В какво се състои същността на еволюционния процес – а именно в непрестанното развитие и в характерното постъпателно нарастване при проява на сили и заложби, скрити в монадата. Колкото повече човек се самоусъвършенства, толкова повече се и приобщава. В колкото по-голяма степен той проявява своята Божествена природа, толкова повече се и издига от съзнанието на отделната личност до едно по-разширено съзнание.

Единството изгражда основата на цялото Битие: Животът е единен и разумното, което работи в човека, работи и във всички други същества.

Ето защо, когато човек даде ход на Божественото в себе си, той чувства връзките си с Цялото и участва в единството на Живота. И тогава, проявявайки алтруизъм, той променя своя егоцентричен начин на живот.

Напускайки илюзията на личната резервираност и превъзмогвайки закона на частите, човек приема закона на Цялото, като навсякъде вижда един единствен живот – живота на Бога. И когато животът на Първичната Причина, който протича през всички същества, вече преминава напълно осъзнато през

него и укрепва връзките му с Цялото, те стават реални.

При новата фаза на развитие човек не се обезличава – запазва индивидуалното си съзнание и същевременно с това преживява връзките си с Целокупния живот. Първичната Причина съдържа единството на всички души и когато човек живее в закона на Цялото, той има такова отношение към съществата, каквото Бог има към тях. Така се изграждат хармонията и разбирателството при взаимоотношенията.

Из: НОВОТО СЪЗНАНИЕ. ЗАКОН НА ЦЯЛОТО И ЗАКОН НА ЧАСТИТЕ

Статията е публикувана в сп. „Житно зърно“, 1928 г., кн. 6-7, стр.

164; кн. 8-9, стр. 227.

Линк към коментар
Share on other sites

ПП: Жалко, че частта с въпросите на студентите е изрязана. Вероятно е оборвала цялата му теза...

Частта не е изрязана, но е на английски. В края на интервюто излиза бутон и можете да го кликнете!

Свалям шапка на този човек!

П.П.

Повечето месоядни хора са жертви на инерцията и слабохарактерността си ( вкл. аз преди години). И на голямата конспирация - да вземеш от шанда найлонова опаковка с цветно етикетче и да се правиш на забравил, че вътре има СТРрах, БОлка, Ужас.

Много от тези хора дори имат домашен любимец.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Аз не съм вегетарианец, но се ограничавам в употребата на месо. Усещам, че това е грешка: да се храниш със нечия смърт. Но не мога да надскоча този порок. Да, порок е и който отрича все още не го е разбрал. Сигурен съм, че ще стана. Чел съм, че човек трябва да се приема такъв какъвто е. Да не се бори срещу особеностите на характера му, защото се усилват. Ставаш сутрин и казваш в огледалото: аз се обичам и приемам такъв какъвто съм. Това е съвет от книгите за положително мислене. Имах ли възможността да редактирам този съвет бих добавил, че има ефект наистина, но само ако успееш след изреченото да се целунеш с огледалото, но не по устните, а по челото. ; ) Да живееш осъзнато е да изследваш грешките си. Да ги откриваш и унищожаваш. Може да не се освободиш напълно от зависимостта и често да изплуват желанията: да си хапнеш месо, да изпушиш цигарка, да пиеш алкохол, за да замъти главицата. По-добре да избереш малкото зло. В мислите понякога да си зависим и вързан, отколкото да влизаш в пряк контакт със зависимостите. Е, може да има и изключения, че пък твърдото налагане може до срив и всичко да тръгне по старому. Та, мъдростите, които целят да показват вредата от месото би следвало да предразполагат човешкото съзнание към положителна промяна, а не да се тълкуват като опити да се нарани нечий интерес, да се укорява излишно. Затова грубите порицания от някои борци против месоядството докачат месоядците. Защото дълбоко в себе си знаят, че вършат злина, но нямат силно достойнство и се страхуват да поемат борба с порока. И ако не бъде напълно унищожен ( поради някакви здравословни причини ), то поне може да бъде ограничен до минимум. Значим е пътят към положителната промяна и той издига човека високо. Да се стремиш да бъдеш осъзнат по човешки начин е много по-удобно и лесно за изпълнение, отколкото да се стремиш към духовност, която не знаеш как да постигнеш.

" Посочи ми кой придава някаква стойност на времето, кой цени деня, кой съзнава, че умира всекидневно? Заблуждавеме се, гледайки на смъртта като на нещо предстоящо - голяма част от нея вече е отминала. Годините зад гърба ни принадлежат на смъртта. " Сенека към Луцилий

Изпълняваш ли човешките си морални принципи навременно и всекидневно, то и пред и зад гърба ти е нямало смърт, а само живот! Пък нека живота е един. Нека след смъртта няма нищо!

Линк към коментар
Share on other sites

Viva Caselli,

Хареса ми това мнение, с едно малко уточнение.

Дебатът има смисъл, когато някой иска да промени нещо.

Затова -

би ли могъл да кажеш вместо "не мога да надскоча" "някой ден и аз ще надскоча това състояние". (Порок е излишно оцветена в емоция дума.)

Тези неща не стават просто като си кажеш - от утре няма да ...

Но може да си поставиш за цел:

От утре ще ям само 100 грама месо седмично от магазин. Повече си позволявам да ям, ако аз сам съм отгледал, заклал, обработил и т.н. ...животното.

Това поставя целия ти живот на нова лента в магистралата.

Можеш ли?

Има и други техники.

Аз спонтанно спрях да ям месо, след като 2 - 3 месеца почти не се откъсвах от духовна литература. Затова - четете и практикувайте Учителя и / или други водачи, които и колкото ( !!! ) са ви по сърце.

Ако човек има повече привички, от които иска да се откаже, започва ги една по една - от най-лесната. Отнема време. Иска се търпение. А и пак си има майсторлък.

Една перфектно действаща система, към която мога да ви насоча с цялата си увереност, се нарича Архатик йога За нея се искат някои предварителни знания и умения.

Най-важното е - пътища има. Има хора, които са ги изминали или ги изминават в момента.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Късметче, аз съм казал, че не мога да надскоча, но съм казал и че със сигурност ще стана вегетарианец. Близо да 2 месеца съм живял без месо, но после се подлъгах по една моя приятелка и пак станах месоядец, защото ми мрънкаше, че съм отслабнал, лицето ми се било изпило. Затова пак станах месоядец и сега ям веднъж в седмицата месо, но не 100 грама, а повече (ако се чувствам отпаднал ям и повече от един път). Това че се ограничавам за мене значи много. Показва ми че бягам от съучастничеството. Но ще дойде моментът в който отведнъж ще спра да ям месо и ако не вярвах, че ще дойде, то нямаше да признавам порока си и нямаше да пиша в тая тема с призиви към отказване от месото. Сенека е казал и друго, когато бил нападнат от един друг човек, който го обвинил, че не живее правилно. Сенека отговорил: Не гледайте, че пълзя подир истината, а гледайте, че познавам истината. Това по памет. Щом съм осъзнал истината тя ще изплува наяве и ще дойде у мене, макар сега да се движа подир нея. Така че, няма дебат. От моя страна има споделяне и осъзнаване на пороците и смелост да излезеш пред другите с тях, въпреки недоволството, което може да срещнеш. Колкото повече четеш за вредата от месоядството, толкова повече в теб ще се явява желание да го откажеш. Аз това правя чета състрадателни истории и страдам. Така се отказвам от месото(ограничавам). Нито йоги помагат, нито молитви, нито нещо кой знае какво възвишено. Истина е проста. Имаш свободна воля и не трябва да отнемаш друга свободна воля. Тази на животните. И напротив. Когато отглеждаш и заколиш прасе или овца все едно си заклал дете, което си възпитавал и хранил. Пряк извършител си и смъртта му трябва да те отврати още повече, а не да те накара да ядеш повече. Един път си бил убиец, а втори " канибал ". Изял си приятелят си! Ниско си паднал! Докато когато месото е купено от магазин си по-малко виновен. Или също толкова, но поне не си хранил животното с цел да ти напълни търбуха. Други са свършили тая мерзост, а ти " просто " си я подкрепил. Но не искам да пиша и обвинявам, защото някой може да каже, че обвинявам неправомерно, а това ясно, че е не така. Ще пиша в темата, когато напълно се откажа от месото. Че други може да кажат: напразно си пише или, че не ми е стигнало мъжеството да се откажа.

Благодаря за съветите! А на въпросът: Можеш ли? - казвам: Да, мога! Да, ще се случи! Да, ще бъда вегетариацец! Да, сигурен съм! Затварям темата за себе си, тъй като казах достатъчно по нея!

Линк към коментар
Share on other sites

...... Аз това правя чета състрадателни истории и страдам. .... Когато отглеждаш и заколиш прасе или овца все едно си заклал дете, което си възпитавал и хранил......

Вива, взел си си сове решение, чудесно. Така или иначе човечеството постепенно ще спре да се храни по досегашния начин.

Обаче, гледам, че това решение го вземаш основно от чувство за вина. ..... И късметче, ако беше психолог, то щеше да се усети, че по начина, по който те съветва, всъщност само засилва вината в теб. А това е пагубно за душата. Пагубно.

И целият призив "вие месоядци, вижте колко лошо правите" действа чрез насаждане на чувство за вина. Къде е духовността тука?! Ааааа, ясно, това е някаква пооооо-друга духовност.....някъде си много далче от учението, което уж сме се събрали по някакъв начин да изучаваме тук....

Линк към коментар
Share on other sites

Когато нещо се прави погрешно, това е добре да бъде осъзнато. Да посочиш нечии грешки, или да откриеш собствените си грешки, не означава, че обвиняваш някого или себе си. Всъщност въпросът с вината е по-сложен, защото тя реално съществува. Ако аз направя нещо погрешно, аз съм виновен. Това, което не трябва да правя е да изпадам в състояние на отчаяние, на несигурност, на самобичуване, на себеподценяване, а просто да се променя и да не повтарям грешката си. Ако се отрече изцяло вината, то с нея се отрича и съвестта, и отговорността. Но тя не трябва да се превръща в бреме.

Линк към коментар
Share on other sites

Историята на храненто в миналото е следната.

Първоначалоно по време на сътворението не се е предвиждало месоядство, защото това означава смърт, която е измислена от Кайн. В последствие Кайн и потомците му са били наказани да ядат само месо, защто според моите открития те са отделени от земята и поставени да живеят върху палнета покрита от океан замръзнал на повърхността. Живеели са подобно на ескимосите. Месоядството е било наказание, но пък и сегашните растения са били различни от първоначалните. Явно яденето на месо днес не е задължително, но пък с това Бог прави послание към хората. Във вярата на хората в миналото голяма роля е играело общото хранене с печено агне, жертвано след ритуал, аз съм притив почти всички видове ритуализъм и формализъм. Но верятно това е действало по някакъв начин ако не духовно, то поне социално. Крайният извод е, че в наши дни е по-добре човек да е веган, и без друго месото е или скъпо или некачественно. Сега Бог не ни говори чрез жертви и общи трапези, а чрез криза и търговци измамници.

Редактирано от bogoizbrania
Линк към коментар
Share on other sites

... дълбоко в себе си знаят, че вършат злина, но нямат силно достойнство и се страхуват да поемат борба с порока.

....

Питам се, на село възрастните хора от моето детство бяха много религиозни. Никой от тях, ама никой не е определял яденето на месо като порок, грях, зло и т.н. Каква според вас е причината? Ето каква е според мен. Днешният живот е живот на охолство. България е богата държава спрямо това, което са имали прародителите ми. Знам, че е на мода реването по западноевропейският стандарт, но днешната младеж не знае какво е да ходиш до кладенеца с менците за вода и какво е да си мелиш зърното за да си опечеш хляб. И в това охолство се зараждат абсурдни тези като тази в темата, че всъщност яденето на месо е нещо лошо. Има едно неоспоримо доказателство, че месото е полезно и хубаво и това е, че човек може да го яде и му е вкусно. Опитайте да ядете желязо или лайна и тогава ще разграничите какво иска и може тялото и какво не иска и не може.

Доколкото злото, зло е да насаждаш вина в хора затова, че се хранят здравословно. Човешкият организъм е неспособен да синтезира белтъци, а основен източник за това е месото. късметче писа, че храненето с месо било присъщо на слабохарактерните. Откъде-накъде? Тъкмо обратното е, гнусенето от месото е проява на слабохарактерност. Ние сме изградени от плът и кръв, същите с които и се храним. Да се гнусиш от това значи да се гнусиш от себе си.

Храня се с месо, защото това ми излиза най-евтино и ми дава най-много енергия. Принципно нямам нищо против и само със заместители да се храня, но режима изисква условия, каквито нямам, с което и бих поел голям риск за собственото си здраве. Но нямам никакви огризения, че за да се храня е нужно да бъде убито животно. И пак се връщам към спомените си на село. Защо на село да заколиш заек, кокошка, агне, прасе е празник? И това не е ли отричане и от нашите традиции, обичаи и поминък?

Охолството е ужасен съветник.

Линк към коментар
Share on other sites

Истина е проста. Имаш свободна воля и не трябва да отнемаш друга свободна воля. Тази на животните. И напротив. Когато отглеждаш и заколиш прасе или овца все едно си заклал дете, което си възпитавал и хранил. Пряк извършител си и смъртта му трябва да те отврати още повече, а не да те накара да ядеш повече. Един път си бил убиец, а втори " канибал ". Изял си приятелят си! Ниско си паднал!

Изненадвате ме колко болезнени угризения на съвестта имате ( :

Идеята е ясна. Дръж се добре с приятелите си. Ама как точно да обясня на тревоопасните, че аз съм супер-мега-хипер угодничав и толерантен към всякакви хора, а на село може да заколя животно отглеждано за храна без всякакви угризения. Старая се да го направя бързо и безболезнено. И нещо, което също ми е интересно как ще коментират вегетарианците, какво ще кажете по този въпрос, че естествената смърт всъщност е много по-продължителна и болезнена от прерязването на сънната артерия.

Животните не са ми приятели, така както тревата не е приятел на една овца. Към кучетата съм се привързал и тъкмо тази ми привързаност не ми е позволява да ги третирам като храна, но те са просто брънка от хранителната верига. Ако не ги изям аз ще ги изядат червеите.

Та Viva Caselli, с цитата ми исках да ти обърна внимание на една погрешна нагласа, че сравняваш човешкият живот с този на животно. Ще ти дам един прост пример, защото очевидно науката не е тачен аргумент в тази тема. Като малък ми хрумна следната идея. Ами ако мравките мислят точно както хората, ако си приказват, женят се, лягат си в леглата под земята, обичат се, играят си? Знаеш ли какво направих? Легнах под каруцата и ги загледах. И така няколко часа. След тези няколко часа аз разбрах нещо, което биологията много отдавна е открила.

Канибализмът е хранене с индивиди от своя вид, но ако ще го отправяме и към другите, то значи всички животни, растения, гъби и прочие са убийци и канибали. Хранят се без никакви огризения с други животни, растения или кванти и вовеки прекъсват тяхното съществуване. Малко замисляне няма да навреди никому по този въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

Има едно неоспоримо доказателство, че месото е полезно и хубаво и това е, че човек може да го яде и му е вкусно. Опитайте да ядете желязо или лайна и тогава ще разграничите какво иска и може тялото и какво не иска и не може.

Е, след подобен аргумент можем само да замълчим. Но вкусовете на различните хора се различават; телата им са с различна поносимост към различните продукти... Значи според твоята логика излиза, че това, което е полезно за теб, може да не е полезно за мен? Истината е, че единствената причина поради която ти лично консумираш месо е защото ти е вкусно. Каквото и да увърташ - това е. Всичко останало са ненужни оправдания. Просто става въпрос за един изграден навик, както е навик и употребата на повече солена храна или пък на 100 ракия вечер и много други. Консумирането на месо ти доставя удоволствие, от което не искаш да се откажеш. То и никой не те задължава, но пък колко по-добре е да изкараш навика си полезен и даже безусловно необходим...

Линк към коментар
Share on other sites

Бе, Станимире, далеч си от истината. Извини ме за "бе"-то, аз така си говоря. Тоя мой аргумент наистина е железен. Тялото знае по-добре от всяка развита философия от какво има нужда. Давал съм и пример с културистите, които са достигнали до ниво на което могат да усетят недостигът на точно определен витамин за тялото си. Наскоро гледах един научно-популярен филм. Останал корабокрушенец в океана. Ловял риба и я ядял. Минали много дни и без да знае защо, много му се дояли тъкмо очите на рибата. Той не знаел, че именно те съдържат витамин С и други жизненоважни минерали. Ама тялото знаело.

Доколкото храненето, аз имам една крилата фраза, че то е "необходимо задължение". Аз не съм чревоугодник. Аз даже не обичам да ям. Обаче съм работохолик и имам бърза обмяна на веществата. Сланина да ям, няма да ми се лепне. Ям на сила, защото иначе ще се стопя. И съм открил кой е най-добрият източник на енергия. За тлеене сигурен съм и треволяка ще стигне, но и наскоро случайно (без да съм си го поставял за цел или изобщо да съм мислил за последствията) съм установявал какъв прилив на сили имам след хранене с месо. И никакъв навик не ми е, аз не съм отраснал със скъпа храна. Мисля и че го писах назад, през 2 седмици да съм ям месо. Такива ти ми работи...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не твърдя, че си чревоугодник, а просто, че употребяваш месо поради навик вместо друга храна. Пак поради навик то ти е вкусно.

Линк към коментар
Share on other sites

Наркотик в буквалния смисъл на думата ли?

Защото има хора, които не могат без сладичко например. Захарта наркотик ли е?

Науката твърдяла, че човек не можел да синтезира сам белтъчини; но ето, моята дъщеря е жив, очеваден пример, който я опровергава. И не е само тя, много хора има като нея. Ти защо продължаваш да вярваш на тази теория и да я повтаряш, не знам. Нали ако науката казва истината в случая, то моята дъщеря нямаше да е жива или поне нямаше да расте и да се развива нормално. В момента е на 15г., на ръст - 165см, на килограми - 48-50, много здрава, гриповете я заобикалят, скоро успя да победи треньора си на тенис ... На паневритмията в Ямбол идва една жена, която е на 82 години; тя разказва, че е вегетарианка вече 76 години - била е на 6, когато спира с месото; е, жива и здрава е, достатъчно във форма, за да дойде на полянката на връх Боровец по изгрев слънце и да играе паневритмия.

Линк към коментар
Share on other sites

Богоизбрания подвига една вярна страна за ритуалното хранене,

Храненето с месо в известна степен нарушава еволюционното развитие на човека....Някои казват, че карма означава не да правиш такива и такива действия, а да пречиш на нормалния ход на еволюцията,

Човекът има здрава енергийна връзка с животните в две ... да ги наречем парадигми: общуването и племенната подкрепа. Било е време, когато човек се е хранел с животни, но е изпросвал разрешението им за това и го е правел с нужното уважение и благодарност.

Само някои хора имат енергийните канали да успяват да изпросват и благодарят тази жертва от страна на животните. Затова като става въпрос за хранене с млекопитаещи, то това хранене трябва да става групово, ритуално, за да има все някой човек, който да носи на групата това несъзнавано изпросване и благодарност.

Забележете, че животит на българите преди години се е водил по този принцип. Ядело се е агнешно само по празници и курбани - групово, свинско - около Нова Година - групово. Птици и риба - по празници и недели.

Учителя изрично казва, че храненето с месо от млекопитаещи вече не е полезно за съвременния човек. Също толкова вредно е и храненето с мъртво (сварено) мляко.

Съвременният човек може да понесе по-нормално хранене с месо от птици и риби. Млекопитаещите са вредни като храна. Чисто енергийна зависимост дори, ако не вземаме под внимание моралната гледна точка..., която пак е изратена в наше време.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Ами да, захарта при някой хора е наркотик. Секса, съня, шоколада са си безспорни стимулатори (спусъци) на производството на наркотици, защото са съпроводени с отделянето на хормона на щастието и др. от мозъка.

И не разбирам защо привеждаш дъщеря си като пример за човек синтезиращ белтъчини, което е НЕВЪЗМОЖНО, при положение, че тя ги приема с други храни? Можеш ли да ми обясниш?

- - - - - - - - - - - - - - - - - - -

В научният форум досаждам с въпроси, опитвайки да докажа, че всъщност човек може да се снабди с витамин С БЕЗ да използва растения за целта. Не знам защо ми беше отговорено, че пиенето на животинска кръв не би било достатъчно, при положение, че изчисленията ми показваха обратното:

Витамин Синоним 95 % граници Единица

Витамин C мъже аскорбин. киселина 27 11-50 µmol/l

Витамин C жени аскорбин. киселина 51 35-80 µmol/l

1 mol е количеството вещество в система, съдържаща толкова структурни единици (частици, елементи), колкото атома се съдържат в 0,012 килограма (12 грама) въглерод 12 (12С).

1 mol от даден елемент (или съединение) е точно толкова грама, колкото е атомната (молекулната) маса на атома (молекулата) на този елемент, измерена в u (единицата за атомна маса). Единицата за атомна маса е равна на 1/12 от масата на един атом на нуклида въглерод-12 (12С).

Във всеки случай открих друг метод, който би следвало да се приеме:

На адрес http://www.acu-cell.com/vitc.html пише, че "суровата риба осигурява достатъчно аскорбинова киселина, за да се предотвратят симптомите от недостиг на витамин С"

Та с тази кратка пледоария аз искам да докажа и нещо друго. Аналогично човек може да се лиши на 100% от поемането на всяка храна с растителен произход, и същевременно да удовлетвори нуждите на организма. И да добавя, че има минерали, които никакви растения и в никакви количества не могат да снабдят човешкото тяло като заместител на месото. В този ред на мислене, храненето само с месо е по-логично от храненето само с растения. Вероятно звучи новаторско за вегетарианец, който е възпитаван в друго, но това са неопровержимите доказателства m052.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...